Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KPSS (İHL-İLAHİYAT).::. > KPSS (İ.H.L-İlahiyat) > KPSS İstişare/Sohbet

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  29 Eylül 2017 (13:00), Konuya Son Cevap : 10 Nisan 2018 (14:49). Konuya 31 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı46Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Eylül 2017, 13:00   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Medineweb Ögretmenler Bilgi Paylaşım/İstişare Bölümü

Medineweb Ögretmenler Bilgi Paylaşım/İstişare Bölümü

Selamun aleyküm...

Sitemizde ücretli sözlesmeli ögretmenlik yapan arkadaslarımizın bilgi,dosya her türlü paylasım ve istisarede bulunabilecekleri bir bölümdür...Tecrübeli ogretmenlerimizden bilgilerini aktarıp desteklerini bekliyoruz...Göreve yeni baslayan arkadaslarimizda her türlü sorularinı bu alandan yöneltebilir birbirleriyle bilgi paylaşımı yapabilirler...

Umarız ihtiyacı giderecek, bosluğu dolduracak faydalı bir alan olur..Yeni eğitim ögretim yılı sitemiz ögretmenlerinden başta Ali Parlak hocamız, Nurşen ve mehmet akif editlerimiz olmak üzere, bütün eğitimcilerimize hayirli olsun..Hayirli Paylaşimlar...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 77 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 65 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 46 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 69 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 66 01 Nisan 2024 03:25

Alt 29 Eylül 2017, 18:26   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

aleyküm selam

ben bu sene ücretli öğretmenliğe başladım anadolu lisesinde 10. sınıfların hepsi 12. sınıfların hepsinin derslerine giriyorum

formasyon alırken ortaokulda staj yaptım ama kısa süre

şimdi bütün sorumluluk ben de

okulda öğrendiğim bilgileri formasyonda öğrendiğim öğretim yöntem ve tekniklerini öğrencilerim üzerinde uygulayarak en güzel şekilde öğretmek istiyorum

ben de öğrencilerim de makine değiliz robot değiliz her uyguladığım yöntem çocukların ilgisini çekmeyebilir

bazı sınıflarda konu hakkında düşüncelerini söylemesini istiyorum bazı sınıflar sadece yüzüme bakıyorlar bazı sınıflar kendi düşüncelerini söylüyor

benim düşüncem çocuklar kitabı kelime kelime ezberlemesin konuya bağlı olarak kendi kelime ve düşüncelerimizle konuyu kavrayalım veya başka bir öğretim yöntemi ile vermek istediğimi vereyim

mezhepler alevilik bektaşilik yaşayan dünya dinleri gibi öğrenilmesi gereken terimleri de tablo veya kavram haritası yaparak öğretmeyi düşünüyorum
Alt 29 Eylül 2017, 19:40   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8167
Beğendi:9369
Takdirleri:25979
Takdir Et:

Bir kez daha hayranlık duydum..Başarıların devamıni dilerim göknur..Rabbim cizdigin yolda huzur ve mutluluk getirsin sana .ögrencilerin sen gibi nazik ve merhametlidir eminim..
Yolun açık işlerin rast gitsin inşaAllah ..söylecek çok sözüm var ama duygusala baglamadan gideyimpank/

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 29 Eylül 2017, 20:19   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Öncelikle hayrlı olsun eğitim dönemin Göknur hocam
Öğretmenler tecrübeyi eğitimde pratik yaparak kazanıyor. Göknur hocam talebelerini zamanla tanırsın ancak.
Öğretmenlerinin önce bilgi düzeylerini ölçerler. Lise 11 ve 12 de daha çok bunu yaşarsın.
9 ve 10. Sınıflarda yeni öğretmenlerini kendi istedikleri eksende yönlendirmek isterler.
Tecrübe edindikçe tatlı sert olmanın önemi burada başlar. Zamanla talebe ve öğretmen birbirini benimsedikçe sendeki bilgi hazinesinden faydalanabilmek için tenefüslerinde bile peşindedirler. Yorulsanda senin görevin Allah CC. için olunca yorgunluğu unutursun.
Alt 29 Eylül 2017, 23:49   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bir kez daha hayranlık duydum..Başarıların devamıni dilerim göknur..Rabbim cizdigin yolda huzur ve mutluluk getirsin sana .ögrencilerin sen gibi nazik ve merhametlidir eminim..
Yolun açık işlerin rast gitsin inşaAllah ..söylecek çok sözüm var ama duygusala baglamadan gideyimpank/
çok sağol su damlam amin inşallah

lise öğrencileri olunca biraz tedirgin oldum ama baktım ki hiç de öyle değil

şimdilik öğrencilerim ile empati kuruyorum çok aşırıya kaçmadıkları sürece söyledikleri espiri ve sözlere izin veriyorum

bu hafta tanıştık öğrencilerimle ben hepsini çok sevdim

son sınıflar benden üniversite sınavına hazırlık için mezhepler konusunu işlememi istediler bir erkek öğrencim kalkıp bana dedi ki hocam ben aleviyim anlatırken dikkatli anlatsanız dedi

sanırım sandı ki ben o konuda yereceğim ben dedim ki olabilir kimse kimseyi asla yargılayamaz gibi sözler söyledim şimdi bu öğrencim çevremde dolaşıyor yeniyim diye okulda başarım nasıldı veya başka şeyler hakkında benle konuşuyor
su damlası ve erol 71 beğendiler.
Alt 29 Eylül 2017, 23:59   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle hayrlı olsun eğitim dönemin Göknur hocam
Öğretmenler tecrübeyi eğitimde pratik yaparak kazanıyor. Göknur hocam talebelerini zamanla tanırsın ancak.
Öğretmenlerinin önce bilgi düzeylerini ölçerler. Lise 11 ve 12 de daha çok bunu yaşarsın.
9 ve 10. Sınıflarda yeni öğretmenlerini kendi istedikleri eksende yönlendirmek isterler.
Tecrübe edindikçe tatlı sert olmanın önemi burada başlar. Zamanla talebe ve öğretmen birbirini benimsedikçe sendeki bilgi hazinesinden faydalanabilmek için tenefüslerinde bile peşindedirler. Yorulsanda senin görevin Allah CC. için olunca yorgunluğu unutursun.
sağol nurşen hocam

bugün ilk sorum geldi tenefüsde

formasyondaki hocamın söylediğine göre bir öğretmen her şeyi bilemez çocuklar her şeyi bilemiyeceğinizi bilsin demişti

benden şu konuyu üniversiteye yönelik anlatın diye söyleyince ben hazırlanayım kitaba bakayım sizin seviyenize göre anlatayım diyorum hatta bazen diyorum ki bizim okulda öğrendiğimiz daha fazla bilgi bir de o anda her bilgi aklıma gelmezse eksik bir şey öğretmek istemiyorum

evet şimdi birbirimizi tanıma evresindeyiz çocukları derse katarak ders işledim ama o arada karmaşa ve gürültü olur ise otoritemi koyuyorum konuşmalarını istiyorum

çocuklar benim dersimde rahat olsun benden korkmasın ama dersimde ders dışı başka bir şeye müsamaha göstermeyeceğimi bilsin

şu an çok yeniyim ama onlara en güzel şekilde ders öğretmek için çaba göstereceğim inşallah
Alt 30 Eylül 2017, 00:33   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

MasaAllah goknur kardesim rabbim yar ve yardimcin olsun

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 30 Eylül 2017, 08:56   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
MasaAllah goknur kardesim rabbim yar ve yardimcin olsun
çok sağol allahın kulu

amin inşallah
erol 71 ve Allahın kulu_ beğendiler.
Alt 30 Eylül 2017, 15:27   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

iki 12. sınıfın temel dini bilgiler dersine de giriyorum

ilk konu aile ve önemi ile ilgiliydi

lokman süresi örneğini vermiş ben de çocuklara ödev verdim lokman süresinin mealini okuyup gelmelerini istedim

hz. lokman oğluna bu sürede öğütler veriyor kuran evrensel olduğu için bu öğütler bizlere de veriliyor dedim

ben de lokman a.s'ın öğütleri geçen ayetleri ve içinde geçen öğütleri ana başlıklarla word dosyası oluşturdum

akıllarında kalan var mı diye soracağım bir de benim hazırladığımı birlikte okuyacağız inşallah
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 30 Eylül 2017, 16:24   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Göknur hocam sınıfların gürültüsü bir kaç hafta sonra azalmaya başlar İnşaAllah.
Telefonlarla ilgili uyarılarınızı yapın. Elinizde bile görmemiz disiplin suçu işlemeniz için yeterlidir,diyebilirsin.Baştan önleminizi almazsanız çok yorulursunuz sürekli sıraların altında telefonla oyunlar oynamaya başlarlar. Çocuklara bazen hak vermiyor değilim. Hergün 10 saat ders görüyorlar. Sabah derse girip akşam çıkışları oluyor. Fakat ne olursa olsun disipline uymaları gerekir. Kulaklıklara dikkat edin hocam. Öyle kamufle ederek saklarlarki o hareketli yerinde duramayan talebenin seni uslu uslu dinlediğini sanırsın oysa müzik dinliyordur
Benim hoca arkadaşlarımdan biri kulaklığı bulduğu gibi 4.kattan aşağıya atıyormuş. Bu da ağır bir ceza alıp masanızın üzerinde tutabilirsiniz
Sınıfta ders anlatmanıza engeller olursa eksi puanla sözlü notu vermeye başlayın. Hatta her eksi 5 puan değerindedir. Sınıf davranışlarınızdan, defter ve kitap kontrollerinden, derse karşı ilgisinden ayrıca birbirlerine karşı davranışlarından bir sözlü notu alacaklarını diğer sözlü notunuda dönem ödevi vererek puanlamanın yapılacağını bildirin .Aldıkları eksiklerden puan vermedim sadece sınıfın düzenini bu şekilde düzenlemeye çalıştım.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: