Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KUR'ÂN-I KERİM.::. > Kurân-ı Kerîm > Kur'ân-ı Kerim Genel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muhteşem,Açılış Tarihi:  13 Temmuz 2008 (08:27), Konuya Son Cevap : 04 Temmuz 2019 (12:07). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Temmuz 2008, 08:27   Mesaj No:1
Medineweb Kıdemli Üyesi
Muhteşem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhteşem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2004
Üyelik T.: 25 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 99
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart kur'an gönüllüsü olmak istermisiniz

kur'an gönüllüsü olmak istermisiniz

Kur'ân Gönüllüsü olmak ister misiniz?
Kur’an Gönüllüleri kimdir?

Kur’an Gönüllüleri, İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’i, dijital ortamda (CD ile), ayrım gözetmeksizin bütün insanlığın istifadesine sunmak amacıyla çoğaltıp yayımlayan, her türlü dünyevi çıkar ve beklentiden uzak, siyasi görüş ve tavırdan âzâde, yalnızca, Kur’an-ı Kerim’i hayat rehberi olarak indiren Yüce Yaratıcı’nın (cc) rızası için çalışan, bu hizmet karşılığında da hiç kimseden hiçbir ücret talep etmeyen, faaliyetlerini gönüllülük esasına dayalı olarak yürüten, tamamen bağımsız ve gönüllü bir hizmet modelidir.

Yegâne isteği ve temennisi, Kur’an (ve Sünnet’in) insanın ve insanlığın hayatına yeniden girmesi, orada hak ettiği yeri alması, gönüllerin derinliklerindeki yankı ve yansımasını bihakkın bulmasıdır.

Umulur ki, bu teşebbüs hiç olmazsa bir (1) kişinin hayatını, dünyasını, ahiretini etkiler nitelikte küçük de olsa olumlu bir değişime neden olur da söz konusu katkı, vesile olanların hanesine sadaka-ı cariye cinsinden yazılır ve ümidlerine şahitlik eder. Ki o "bir kişi" de herhalde nefsimiz olmalıdır.

Ve yine umulur ki, edinilen bu Kur’an-ı Kerim CD’si ile dinlemenin sevabından kıraate, kıraatten idrake, idrakten ka’l ve hal’e değin bir vesile ve sevap zincirine yol açılsın. Âmin. (Ecmain.)
“Bir işe delâlet edip o hususta yol gösteren onu yapmış gibidir.” Hadis-i Şerif İlkeleri

Yalnızca Allah’ın (cc) rızası, Hatem'ül Enbiya'nın (sav) şefaati ve Kur’an-ı Kerim'in mesajının insanlığın tamamına yayılması niyeti için çalışır.

Kur’an-ı Kerim’in yalnızca Arapça tilavetini ve CD'ye aktarmak çoğaltıp ücretsiz olarak dağıtmak suretiyle yayımlar. Hizmetin içeriğini nitelik ve nicelik olarak geliştirmeyi amaçlar.

Hizmeti, Kur’an-ı Kerim'in 114 sure-i şerifini (MP3 / MPEG formatında) CD’ye aktararak çoğaltmak, yayımlamak ve dağıtımını ücretsiz olarak yapmak ve esas olarak üçüncü şahısların da gönüllülük esasına dayalı olarak aynı surette yapmalarına vesile olmak şeklindedir.

Bu CD'lerin yayımını kesinlikle ücretsiz olarak yapar. Hiçbir surette kâr amacı gütmez.

Hiçbir surette ayni, nakdi yardım talebinde bulunmaz. Yardım tekliflerini kabul etmez. Banka hesap numarası, makbuz, bağış, fon vs yollarla asla yardım toplamaz.

Merkezi, adresi, yönetim kurulu, yurtiçi ve yurtdışında şubesi, temsilcisi, heyeti, vekili, sözcüsü yoktur. Birbiriyle ilişki ve iletişim halinde bulunmayan ama birbirlerinin varlığından, 'orada olduğundan' emin olan 'Gönüllüler'den oluşur.

Kur’an Gönüllüleri bir kişi veya grup hareketi değildir. Bu nedenle herhangi bir kişi ya da grup öne çıkmaz.Her türlü felsefe, ideoloji, akım, tavır ve duruştan uzak olarak hiçbir oluşum, grup, yapı ve cemiyete mensubiyet gösteremez. Esasen uzak kalmak ve yakın durmak şeklinde bir endişe veya gayreti yoktur. Hiçbirini dışlamadığı gibi, herhangi birini öncelemeyi de düşünmez.

Kişi veya kurumlarla karşılıklı (maddi veya değil) çıkar teminine dayalı ortak iletişim mekanizmalarını kullanmaz.

Kur’an-ı Kerim CD’lerinin hangi gerekçe ile olursa olsun, toplu halde veya tek tek, kamuya açık yerlerde (stant, masa, pano, dağıtım görevlisi vs… unsurlar kullanılsın veya kullanılmasın) alenen dağıtımını hiçbir surette yapmaz. Gönüllülerin ve üçüncü şahısların da bu şekilde –ola ki- yapmasına (gıyaben) rıza göstermez.

İlk ve son sözü ise şudur: "Yapılanda bir iyilik varsa Kur’an ve O’nun Sahibi’nden (cc), (ola ki bir eksiklik, aksaklık, hata ve) kötülük varsa da nefsimizdendir."

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur.

Konu Sahibi Muhteşem 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Neden allah'a yöneliş? Serbest Kürsü Esma_Nur 1 2037 24 Ekim 2011 14:14
allah korkusu ve hesap duygusu Allah(c.c) Kara Kartal 1 1931 19 Ekim 2011 15:35
hak dostlarından nasihatler Muhtelif Konular YaŞuHa 1 2173 15 Ekim 2011 19:53
umumi dua Dua Bölümü su damlası 3 2665 06 Ekim 2011 19:57
Müftülükten ailelere öneriler: Eşinize saldırı... Din Görevlileri Medine-web 4 2162 28 Eylül 2011 19:12

Alt 13 Temmuz 2008, 10:53   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: kur'an gönüllüsü olmak istermisiniz

Hocam Allah razı olsun.. bizlere böylesi güzel tavsiyelrinizle yol gösterdiğiniz için..

hayra vesile olan hayır yapan gibidir

benim merak ettiğim acaba bu cd' lerde kıraat size mi ait
Alt 13 Temmuz 2008, 16:50   Mesaj No:3
Medineweb Kıdemli Üyesi
Muhteşem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhteşem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2004
Üyelik T.: 25 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 99
Beğenildi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

hayır ne cd ler nede cdler bana ait değil saygılar..
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur.
Alt 13 Temmuz 2008, 18:24   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

EyvAllah hocam.
Allah razı olsun
Alt 04 Temmuz 2019, 12:07   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Kuran Gönüllüleri; ilmi seviye, düşünce, ideoloji ayrımı yapmadan , hepsini çatısı altında toplayıp, onlara sorularla Sureleri tanıtıp Kuranla tanıştıran, Kuran'ın içine çeken medinewebin kadim kıymetli emektar hocalarıdır....Emektarlarıdır..

Onlar cinsiyet, yaş, seviye,siyasi görüş, cemaaat ayrımı yapmadan, bildiklerini bir kişi dahi olsa bilinçlendirme maksatıyla, ilahi vahyi bir kişi dahi olsa onunla buluşturma gayesiyle hiçbir çıkar, menfaat gözetmeksizin sadece rızai ilahî için bu yola çıkmışlardır. Ve sabırla bu tebliği sonuna kadar götürmüşlerdir.. Kuran Gönüllüsü olmak böyle birşeydir...

Medineweb bu çalışmaları bir gurup, şahıs, zümre için değil; sesinin ulaştığı, internet ağlarının yettiği, google den herkesi bu hizmete dahil etmiştir...

Bu hizmet karşılığında da hiç kimseden hiçbir ücret talep etmeyen, faaliyetlerini gönüllülük esasına dayalı olarak yürüten, tamamen bağımsız ve gönüllü bir hizmet modelidir.

Bir kişinin hayatını, dünyasını, ahiretini etkiler nitelikte küçük de olsa olumlu bir değişime neden olur da söz konusu katkı, vesile olanların hanesine sadaka-ı cariye cinsinden yazılır ve ümidlerine şahitlik eder.
Medinewebin tek amacı budur...Kuran Gönüllüleri nide bu amaçla bağrında barındırır, yetiştirip, Kuran talebesi eder...

Kuran Kerim'in 114 suresini, âyet âyet çalışıp, üzerinde sorular hazırlayıp, özenli bir çalışmayla herkesle buluştırmuştur...Kurana Gönül veren hocalarımız Kuran mesajını tüm insanlığa, medinewebin ağlarının uzandığı tüm üyelere ulaştırmak adına titiz çalışmalar yapmışlardır...Bunların yayınlanması, çoğaştılması,kopyalanması ücretsizdir.. gönüllülük esasına dayalıdır...

Medineweb Kuran Gönüllüleri Kimseyi kınamaz, tepesinden din boca etmez, kendi bilgisini satmaz, riyakar değilllerdir...Mütevazidirler..
Medineweb de tanıdığım /Muallim /talebe istifade eden, emek veren kim varsa Kuran Gönüllüsüdür...

Kuran Gönüllüsü olup, bizlerinde ufuklarını Kuran'ın rehberliği ve mesajlarına açan bütün Medineweb emektarlarından Allah razı olsun...

Elimizde ve dilimizdeki Kuranı, hayatımızdaki, evimizdeki, işimizdeki, sözlerimizdeki, davranışlarımızdaki Kuran haline getirmemize vesile olan hakikatli Medineweb Kuran Gönüllüsü ordusu...

Bütün arşşvlerimiz bu gaye ve amaçla sizlere hizmet eder..

"Rabbim; Medineweb'e giren/çıkan mü'min mü'minat bütün kardeşlerimizi bağışla! Kuran talebesi yetiştirmek gayesi olan, Sen'in rızana talip; Kurucusundan, emek veren Kürsüleri, talebeleri ve en küçük hücresine kadar hepsinden razı ol! Salihler arasına kat! Bize kattıkları her sosyal, psikolojik motivasyonu, ilmi gelişimi o güzel insanların hayatlarına ve ahiretlerine mükafat olarak ekle... Biz razıyız Sen de razı ol... Şahit Ol Ya Rab...."

Medinewebin Kuran Gönüllülerine

Vesselâm..Veddua....
Esma_Nur ve Nebevi Sevda beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: