Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Medineweb Yönetiminden İlan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  14Haziran 2007 (17:58), Konuya Son Cevap : 11 Ekim 2023 (07:34). Konuya 62 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı19Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Mart 2015, 17:04   Mesaj No:51
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Forum editörlerinin görevleri

Baş Editör hocamız da her insan gibi hata yapabilir. madem herhangi bir hatasına şimdiye kadar rastlamadınız bunu da görmeyi ver can hocam
ancak bende üzüldüm. hem siyaset yasak dedi hem de siyaset yaptı. sevmesen de yüzde 52 oy alıp halkın cumhur başkanı olan şahsa hakaret etmek hiçte şık olmadı. kemal kılıçdar oğlu yazdı sanmıştım
Alt 28 Mart 2015, 17:09   Mesaj No:52
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdir Et:

bi ekleme daha yapayım da sende sus can hocam
bir mesaj yazıyorsun tanıdık bildik selam verdiklerini arayıp BENİM MESAJIMI BEĞENİN demek de despotluk değil mi
Alt 28 Mart 2015, 17:27   Mesaj No:53
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: Medineweb Yönetimi ve despotluk!

Alıntı:
Dur_Hele Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Başlığı değiştirmek zorunda kaldığım için özgünüm. haftanın misafiri konusunda soru sormuştum misafire. Herhangi bir at niyetim yok ve medinewebi de seviyorum yıllardır da üyeyim.
ancak sevdiğimiz ve herhangi bir yanlışlığını görmediğimiz baş editör maalesef hayalimizi yıkmıştır. mesajlarımızı tepkilerimizi silmekle despotluğunu aşikar etmiştir.
Benim gibi düşüneceksin benim gibi yazacaksın yoksa silerim dayatması. Muhsin hocam onaylayacağını sanmamakla birlikte baş editörün bu tavrına sessiz kalması üzücüdür. belki de bu mesajım ile üyeliğimi de banlayacaktır.
Bu despotluğu üyelere olan saygısızlığı protesto ediyorum!!!
siteyi ne kadar sevdiğinizi muhsin hocaya ne kadar saygı duyduğunuzu zamanında defalarca gösterdiniz tekrar etmenize hiç gerek yok...siyasete izin vermeyeceğimizi daha önce açmış olduğunuz hırsızlıkla suçlasığınız konuda söylemiş yine duruma müdahale etmiştik bunu bilmiyoruz numarası yapayın lütfen komik duruma düşersiniz...haftanın misafiri konusu uzun süredir ara verdiğimiz bir konuydu yeni yeni devam etmeye başladıkki siz gelinceye kadarda gayet güzel işliyordu..her defasında yaptığınız gibi yine sitenin geneline etki ederek huzuru bozdunuz..mesajları silmem konusu ''benim gibi düşüneceksiniz'' ile asla alakalı değildir.bir elin 5 parmağı bir değilken farklı farklı zihniyetlerin benimle ynı düşünmesini beklemem eğer bekliyor olsaydım şimdiye kadar bu sitede değil başeditörlük editörlük bile yapamazdım..ve mümkünse siz benimle aynı şeyi düşünmeyin lütfen kendime hakaret sayarım

sitede durum gayet güzel giderken sanki bilinçli bir şekilde bir olay olsada biri bişey desede ortamı gersek diye hazırolda bekliyorsunuz sanki..baktınız yok böyle bir durum bari ben olay çıkartayım diyorsunuz.(bu sadece size değil beraberinizdeklelrle beraber geçerlidir) ister kusura bakın ister bakmayın ama sizin bu gini çabalarınıza asla izin vermem...kişisel olarak hakkımda ne düşündüğünüz umurumda bile değil.ama benim bir sorumluluğum var sitenin huzurunu korumam lazım..siz sadece o anki durumu düşünüyorsunuz ama o iletiler devam etseydi çok daha kötü bir manzarayla karşılaşabilirdik..iletileri silmem bu sebepledir seddi zerai bilmem biliyormusunuz bu kavramı

neyse sizi bu konu için banlayacağımı düşünmüşsünüz.ne kadar yazık banınızı açmış biri olarak ne zaman banlaya bileceğimi hiç öğrenememişsiniz..ben eleştiriye açığım kişisel olarak yöneltebileceğiniz hiçbirşey için banlamam..o da sizin düşüncenizdir sonuçta beğenip beğenmemek size kalmıştır ve benide ilgilendirmiyor.AMA SİTENİN GENELİNİ RAHATSIZ EDECEK BİR DAVRANIŞINIZ OLURSADA BU DEFA GÖRMEZDEN GELMEM.

görevimi doğru yapamadığımı düşünüyorsanız şikayetlerinizi bildirirsiniz admine gerekli görürsede alsın görevden hay hay der çeker giderim.defalarca banlandığı halde farklı frklı nickler alarak sitenin huzurunu bozacak muhsin hocayı üzecek bişeyde yapmam..

siz özelden yazmayı tercih etmediğiniz için burdan cevapladım..eğer yazmaya devam edecekseniz özelimi kullanmanızı rica ediyorum.forum genelini böyle şeylerle rahatsız etmek istemiyorum
Mihrinaz beğendi.
Alt 28 Mart 2015, 17:28   Mesaj No:54
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdir Et:

misafir sayfasında siyaset yapılmayacağı konusunda editörle hemfikirim silinen mesajda belirttiğim gibi ama

editörün ' bunu da cumhurbaşkanınızdan mı öğrendiniz' söylemini tasvip etmiyorum bu da bir siyasi görüştür

siyaset yasak diyorsanız siz d görüşünüzü belirtmemelisiniz editörümüz demistim

son olarak mesajların konu uzamasın diye silindiğini düşünüyorum.
Alt 28 Mart 2015, 17:33   Mesaj No:55
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
fedra Üyemizden Alıntı Mesajı göster
misafir sayfasında siyaset yapılmayacağı konusunda editörle hemfikirim silinen mesajda belirttiğim gibi ama

editörün ' bunu da cumhurbaşkanınızdan mı öğrendiniz' söylemini tasvip etmiyorum bu da bir siyasi görüştür

siyaset yasak diyorsanız siz d görüşünüzü belirtmemelisiniz editörümüz demistim

son olarak mesajların konu uzamasın diye silindiğini düşünüyorum.
evet kardeşim konu uzamasın diye bütün iletileri sildim az önceki mesajımı okursanız sebebinide görürsünüz
Alt 28 Mart 2015, 17:39   Mesaj No:56
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
memat Üyemizden Alıntı Mesajı göster
editör site huzuru diyor ama kendi bozdu sitenin huzurunu soru sorulur isteyen cevaplar isteyen pas geçer diktatörlük olmuş
kardeşim sitemizde siyasi görüşlerle ilgili soru soruldukça konu hiç istemediğimiz yerlere gitti..ve her defasında ya banlamak yada konuyu tamamen silmek tamamen olmasada kısmen silmek zorunda kaldık..misafirlik bölümümüzde güzelce ağırlamak kişiyi tanımak niyetiyle hazırlanan bir bölümdür.siyeset katarak kirletmelerinede izin vermem..cevaben yazdığım mesajdada siyaset vardı bunu söylerseniz hayırda demem çünkü bu insnalarla defalarca iletişime geçmeye çalıştık ama sonuç hep aynı biz banlamaktan yorulduk bir kısım banlanmaktan yorulmadı anlayacağınız ben farkına vararak mesajları silip durumun ilerlemesini engellemek istedim ama sizlerin durumu anlayamadığı hala ortada
Alt 26 Kasım 2019, 12:09   Mesaj No:57
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Forum editörlerinin görevleri
Editör olabilmek için; ihtiyaç olması ve mevcut editörlerden birisinin önermesi gerekmektedir.

medineweb.net editörlerinin belli başlı görevleri şunlardır:

1- Küfürlü ve reklam içeren yazışmalar direkt olarak editör tarafından silinir. Küfürlü ve reklam içeren yazışmayı yapan üye, yasaklanması için üye yasaklama yetkisi bulunan admine bildirilir.

2- Rencide edici veya provakatif nitelikte yazışmalara izin verilmez. Bu başlıklar silinir. İlgili üye uyarılır. Uyarıya rağmen aynı tür hareketlerde bulunan ziyaretçilerin üyeliği iptal edilir.

3- Bir kategoride aynı konuda açılmış başlıklar, silinmeksizin, tek başlıkta birleştirilmeye çalışılır.

4- Kategorisinde açılmamamış bir başlık, silinmeksizin, ilgili kategorisine yönlendirilir.

5- Forumda üye yasaklama,silme dışında her türlü düzenleme yapabilirler.

#admin.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 26 Kasım 2019, 12:28   Mesaj No:58
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Editörlerin görevlerini tekrar hatırlatmakla birlikte, sayın Ebu Ömer editör olmuştur duyurusunu yapalım. Hayırlara vesile olsun.
Medineweb de yeni görev ve sorumluluk alanlarıyla kendisine kolaylıklar VE BAŞARILAR diliyoruz..
.

Medineweb, huzurun, kalitenin, kardeşliğin, islam ahlak kurallarının geçerli olduğu, prensipli, disiplini olan bir sitedir.
Bütün üye ve modları, muhammedi davranış kurallarına dikkat ederek, sitede Allah için hizmet vermekte ve yöneticilik yapmaktadırlar..
Yöneticinin kadın olması, yaşı, başı vs. bunları önümüze koymayınız.. Haddini, kendini, derdini, davasını bilen, adam olan herkes (kadın-erkek) yönetimde söz sahibidir. NOKTA
#ADMİNE

şunu da şuraya ekleyeyim.) Kapı gibi Diyanet Fetvası buyurun...

Kadının Yöneticiliği
Bazı kaynaklarda kadının kamu görevi üstlenmesini sınırlandıran görüş ve hükümler yer almaktadır. Ancak bu görüş ve hükümler, nasların açık ifadelerinden kaynaklanmayıp, fakihlerin içinde bulundukları sosyokültürel ve ekonomik şartları göz önünde bulundurarak ulaştıkları sonuçlardır.

Aynı şekilde klasik kaynaklarda, devlet başkanı olmanın şartları arasında erkek olmak zikredilmekte, "Yönetimini kadına teslim eden bir toplum iflah olmaz" hadisi delil getirilmekte ve bu görüşü desteklemek amacıyla, devlet başkanının ordunun başında sefere çıkması, Cuma hutbesini okuması ve namazı kıldırması gerektiği ileri sürülmektedir.

"Yönetimlerini kadına teslim eden bir toplum iflah olmaz" anlamındaki hadise gelince, Hz. Peygamber bu sözüyle, başkanı bir kadın olan Sâsânî Devletinin kısa süre sonra yıkılacağını haber vermektedir.

Nitekim bu devlet, kısa bir süre sonra yıkılmıştır. Diğer taraftan Kur'an-ı Kerim'de, Sebe' Melikesi Belkıs'tan bahsedilirken herhangi bir olumsuz ifadeye yer verilmemiş olması, tarihte ve günümüzde başında kadın olduğu halde güçlü bir şekilde varlığını devam ettiren ülkelerin bulunması, Hz. Peygamber'in bu sözününün genel hüküm içermediğini göstermektedir.

İslâm'da kadının, kamu görevi yapmasını yasaklayan açık, kesin ve bağlayıcı bir nas yoktur. Bu itibarla, gerekli fıtrî donanımı haiz, liyakatli kadınların devlet başkanlığı da dahil, her türlü yönetimde görev almasında dinî açıdan bir sakınca yoktur

sonuç:
Yukarıda zikredilen açıklamalar ışığında;

a) İslâm'da, erkeklere tanınan temel hak ve hürriyetlerin, aynı derecede kadınlara da tanındığına, kadın olmanın, hak ve fiil ehliyetini daraltan bir sebep olmadığına,

b) İslâm'ı öngördüğü temel prensip ve hükümlere, genel ahlak kurallarına uyulmak kaydıyla, kadın - erkek herkesin, çalışma, ticaret yapma ve iş hayatına katılma hakkına sahip olduğuna,

c) Gerekli fıtrî donanımı haiz, liyakatli kadınların devlet başkanlığı da dahil, her türlü yönetimde görev almasında dinî açıdan bir sakınca olmadığına,

Karar verildi.

Diyanet İşleri başkanlığı Kurul kararı.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 26 Kasım 2019, 16:56   Mesaj No:59
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Ebu Ömer hocam , göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun
Başarılar dilerim
su damlası ve Sükutu-Ezber beğendiler.
Alt 26 Kasım 2019, 18:29   Mesaj No:60
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8173
Beğendi:9395
Takdirleri:26189
Takdir Et:

Tebrik ederim Hocam ..Hayırlara vesile olsun inşaAllah..
nurşen35 ve Sükutu-Ezber beğendiler.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)