Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  29Haziran 2010 (02:25), Konuya Son Cevap : 29Haziran 2014 (11:14). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 29Haziran 2010, 02:25   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Onurun sembolu şeyh said kıyamı /Mevlüt Hönül

Onurun sembolu şeyh said kıyamı /Mevlüt Hönül

Şeyh Said’in Tarihi Sözleri Ve Cevapları:
''Arkamızdan ağlayıp da zalimleri sevindirmeyin. Kıyamımızı iyi anlayın ve bizden sonrakilere anlatın.''

Asılacağı sırada bir kağıdın üzerine Arapça şöyle yazıyor:

“ Değersiz dallarda beni asmanıza pervam yoktur. Muhakkak ki ölümüm Allah ve İslam içindir."

Şeyh Said hazırlığını yapar ve evden çıkacağı zaman hanımı ona şöyle der:

“Sen bizi kime bırakıp gidiyorsun”. Bu soru karşısında Şeyh Said tarihi cevabını şöyle verir:

Eğer ben ve bu bastonum yalnız da kalsak ben yine bu zalimlere karşı çıkacağım. Ne ben Hüseyin’den daha değerliyim ne de benim ailem onun ailesinden daha kıymetlidir. Eğer ben bu zalimlere karşı çıkmazsam zebaniler sarığımdan tutup beni cehenneme atarlar, siz o zaman bana yardım edebilecek misiniz? Onlar bana demezler mi; “Ey Said Allah o kadar mal mülk verdi sana. Sen Allah için ne yaptın? Bunlar Allah’ın emirlerini ayaklar altına almışlar.

İslam’ın temel ölçüsü ‘LA İLAHE İLLALLAH’’ tüm tağuti düzen ve izim'lere başkaldırının adıdır. Bu hakikat İslam’ın olmazsa olmazıdır. Dikkat çekici bir husus olan, Tağut’u redderek Allah'a inandığımız an sapasağlam olan bir kulpa tutunacağımız hakikati şöyle ifade edilir.

Dinde zorlama yoktur. Doğruluk ile sapıklık birbirinden kesinlikle ayrılmıştır. Kim Tağut'u, azgınlığı reddederek Allah'a inanırsa kopması söz konusu olmayan, sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Hiç kuşkusuz Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir.
(Bakara-256)

Şeyh Said’in hayatından ziyade Hüseyni kıyamının ne anlama geldiği hususları üzerinde durmaya çalışacağım:
Şeyh Said kıyamında izlenen metoda baktığımızda, o asrın Tağuti güçleri Müslüman Türklere ‘’Kürt Ayaklanması, Batılı ülkelere ‘’Gerici, Yobaz Şeriat ayaklanması’’ olarak lanse ettikleri Şeyh Said kıyamına bizler hakkın şahitliği adına bakacak olursak.

İslam’ın tüm dinamiklerine karşı haklı gerekçelerin zemininin oluşması sonucunda, bu oluşumlara hakkın şahitliği adına dur demenin vaktinin geldiği idraki ile ‘’LA’’ denilmesini haykıran Müminlerin Cihad’ı Ekberidir.
İslam Tağut’a başkaldırı olduğu kadar, Allah’a Teslimiyet ile bir boyun eğmedir de.

Bu bilinç ile bulunduğu ortamda tasavvufi yönü ile, zikir evratları ile boş odalarda geçirecek vaktinin olmadığını bilen Alim, Mücahit ve Şehit, Şeyh Said, Allah’a eğilen başların, zulümlere başkaldıracak inanç ile bütünleşmesi sonucu yerinde oturmayarak Cihad’ı Ekber’e karar kılmıştır.

İmam Humeyni’nin Şeyh Said Hakkındaki Sözleri:

‘’Zalimlerin etki alanında olan ülkelere bir bakın; bunlar saldırıya başladıklarında ilk yok etmeye çalıştıkları güçler alimler ve onların öğrencileri olmuştur. Çünkü İslam’ın devrimci özünü halka anlatacak olan yine bu ulemadır. Sadece kendi ülkemize İrana ve zalim Şaha değil doğuda ve batıda halkı Müslüman olan tüm ülkelere bakın, şunu göreceksiniz ki İslam’ın karşısında küfrü ve laikliği yerleştirmeye çalışanlar karşılarına Alimleri almışlar ve onları ya sessiz kalmaya zorlamışlardır yada Şehit etmişlerdir.

Eğer bu şehit olan alimler kanlarını bu yol için dökerlerse, bize düşen de onların kanını ve onların yolunu sürdürmek olacaktır ki bunun bedeli dünyada pek ağır olsada Allah’ın indinde mükafatı sayılamayacak kadar çoktur.
İMAM HUMEYNİ

Bu zulüm farklı şekillerde halen müslümanlar üzerinde devam ediyor. Birçok yerde insanların ahırlarda toplu bir şekilde yakıldığı. Dini yerlerin ahırlar olarak kullanıldığı, İstiklal mahkemelerince türkçe bilmiyor diye binlerin asıldığı, bir devrim ile bir gecede on beş milyonun cahil cahillerinde alim olduğu, zalimler için çocuk, ihtiyar, kadın, erkek veya hayvan farkı gözetmeksizin yakıldıkları tarihe şahitlik edenlerin tanıklığı ile sabittir.

Bu kutlu şahadet ve kıyam gününde Şahadete kavuşanlara Allah’tan rahmet diliyor ve bu kutlu mesajlarının takipçilerinin her asırda var olduğunu açıkça beyan ediyoruz. Yaşasın Tüm Zalimler için CEHENNEM.

MEVLÜT HÖNÜL
28.06.2010
www.medineweb.net
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
MALAZGİRT

Konu Sahibi MERVE DEMİR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ülke tv Canlı... Videolar/Slaytlar Medine-web 1 2743 23 Ağustos 2013 00:41
İran Emperyalizmi Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 6 3334 26 Ocak 2013 22:53
gerekli gereksiz bir şiir.. Makale ve Köşe Yazıları MERVE DEMİR 0 3084 06 Aralık 2012 10:48
olmamış kayınbiradere mektup :) Komik Paylaşımlar Allahın kulu_ 10 6906 03 Kasım 2012 23:19
İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür Makale ve Köşe Yazıları Esadullah 11 6351 02 Ekim 2012 21:16

Alt 30Haziran 2010, 11:18   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

vatan haini olarak bizim milleti uyutup kabul ettirilmeye çalışılan binlerce MUVAHHİD MÜMİN var.
şeyh said kıyamı IRKÇI bir kıyam değil bilakis İSLAMİ BİR KIYAMdır.

bunu anlamayan daha doğrusu anlamak işine gelmeyen boğazlarına kadar cehatalete batmış ve bu bataklıkta debelenenler hariç.bırakın öyle devam etsinler !

idamla yargılandığı KORSAN mahkemede hakimin KÜRDİSTANI KURMAK İÇİNMİ AYAKLANDIN sorusuna cevabı :
BEN İSLAM ŞERİATINI HAKİM KILMAK İÇİN BU İŞE KOYULDUM demesi amacını ortaya koymaktadır.

kurtuluş savaşı diye yutturulan mücadele (!) ye hiç girmiyorum.ne hikmetse 4 tarafı işgal edilmiş topraklardan tıpışş tıpış canları istedikleri için TEK KURŞUN BİLE SIKMADAN gitmeleri bizim malum TARİHİN YALANLARINI bir kez daha ortaya çıkarmaktadır.
bunlar bir birrr ortaya çıkacak elbet.

mevlüt abi eline sağlık.

birde şeyh saide palovi ile saide kürdiyi karıştıran zihniyetlerde genelde zaten bu zihniyetlerdir.
bunlara iyi bir tarih dersi vermek lazım.
Alt 07 Temmuz 2010, 11:19   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Şeyh said o kelimeyi Türkleri ayırma adına kullanmamıştır.Türk ve Kürt kardeşlerin asli bağlarının İslam olduğunu ama bu bağın İslam dışı icraatlar ile yokedilmeye çalışıldığını anlatmak istemiştir.Alim bir şahsiyet ırki manada kullanmamıştır...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 02 Aralık 2010, 22:15   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

şeyh said'de mi müşrikti!!!!!!!!
pes vallahi pes
--------------------------
bak evladım şeyh said senin gibi aklı kıt müselmanların ağzına yakışmıyor.
otur yerine cahil cahil konuşma
tayyıp erdoğan müşrik
şeyh said müşrik
diyanet müşrik
imamlar müşrik
-------------------------------------

NOT: KIRMIZI ÇİZGİLER BENİM TARAFIMDAN EDİTLENMİŞTİR.GÖRÜŞ DÜŞÜNCELER YERİNE KÜFÜR ETMEYI SEÇMEK ACİZLİKTİR!
Abdulmelik
Alt 03 Aralık 2010, 00:27   Mesaj No:5
Durumu:EvvahMuvahhid isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12955
Üyelik T.: 02 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Günahtan kaçınmayan bilgin, meş'ale tutan bir kördür; doğru yolu gösterir, kendisi görmez (Şeyh Said)

Şeyh Said Kur'ani esasların çiğnendiği bir asırda,Ceddi Hüseyinin zulme boyun eğmeyiz çığlığını hayatına hakim kılan Muvahhid bir Alim'di.Müslümanlardan adında yorum yazan şahış ağzına Kuranı dolamış ama Kur'andan nasibi alamamış görünüyor.Çünkü Kuranın ana hedefe Ahlaklı dengeli bir kişilik oluşumunu emreder sağa sola sataşarak yol alınmaz.Eğer Şeyh said kıyamınada kılıf buluyor isen seninle aynı saflarda olmamız zor senin bu uslubun ile şahsen ben başka bir dinden biri olsa idim hadi ordan derdim sen kim İslamı tebliğ etmek kim derdim çünkü ağzından çıkanı kulağın duymuyor.Seninle konuşacak isek önce bana İlmi seviyeni belirt sarf nahiv lügat arapça farsça osmanlıca türkçe kürtçe ve Tarih bilgin ne ? Alimleri eleştirir iken hangi Alim kadar emek sarf ettin klavye ile yazmak kolay çocukta bunu yapar klavyede ne yazıldığı çok önemli İman edenler neden yapmadığınızı söylersiniz hitabını unutmadan bedel ödememiş halimiz ile kendimizi o Alimlerden Alim görmeyelim edebimizi bilelim bilmeyene de bildirilir..Nasip olursa buralarda olmaya çalışacam siz ve sizin gibi yanlış düşünen Kur'an diyip Kur'ana bak dediği yerden bakmayanlara İlim nedir öğretmeye çalışacağız sabredelim Ulu orta Alim kesilmiş ama hayatta eseri olmayanlara Sanalda Zeynep Hatice Muhammed Ali Hüseyin gözüküp reelde bu isimlerin hayatlarından habersiz yaşam sergileyenlere dur denilmesi gerektiğini idrak edenlerden olma dileği ile ilk mesajım olsun bu sitede .

Alt 05 Aralık 2010, 12:31   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdir Et:

şeyh said TEVHİDİ BİR DÜZLEMDE DEĞİLDE
tevhid yoksa,kıyamın adı cihad olmaz çapulculuk olur.
tevhid yoksa kıyamın adı dünyevilik olur.
bir alimin kıyamında tevhid yok demek,ya boş bulunmaktır yada artniyetliliktir.

tarikat ehli olmak bir suçmuş gibi,moon tarikatiymiş gibi dile getirmişsin.tarikatsa bizim tarikatımız!
kurduğun cümlelerine dikkat et müselman
Alt 21 Mayıs 2012, 23:44   Mesaj No:7
Medineweb Aktif Üyesi
Mevlüt HÖNÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mevlüt HÖNÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18779
Üyelik T.: 20 Mayıs 2012
Arkadaşları:6
Konular: 93
Beğenildi:17
Takdirleri:32
Takdir Et:
Standart Onurun Sembolu Şeyh Said Kıyamı

Şeyh Said’in Tarihi Sözleri Ve Cevapları:

''Arkamızdan ağlayıp da zalimleri sevindirmeyin. Kıyamımızı iyi anlayın ve bizden sonrakilere anlatın.''

Asılacağı sırada bir kâğıdın üzerine Arapça şöyle yazıyor:

“ Değersiz dallarda beni asmanıza pervam yoktur. Muhakkak ki ölümüm Allah ve İslam içindir."

Şeyh Said hazırlığını yapar ve evden çıkacağı zaman hanımı ona şöyle der:

“Sen bizi kime bırakıp gidiyorsun”. Bu soru karşısında Şeyh Said tarihi cevabını şöyle verir:

Eğer ben ve bu bastonum yalnız da kalsak ben yine bu zalimlere karşı çıkacağım. Ne ben Hüseyin’den daha değerliyim ne de benim ailem onun ailesinden daha kıymetlidir. Eğer ben bu zalimlere karşı çıkmazsam zebaniler sarığımdan tutup beni cehenneme atarlar, siz o zaman bana yardım edebilecek misiniz? Onlar bana demezler mi; “Ey Said Allah o kadar mal mülk verdi sana. Sen Allah için ne yaptın? Bunlar Allah’ın emirlerini ayaklar altına almışlar.

İslam’ın temel ölçüsü ‘LA İLAHE İLLALLAH’’ tüm tağuti düzen ve izim'lere başkaldırının adıdır. Bu hakikat İslam’ın olmazsa olmazıdır. Dikkat çekici bir husus olan, Tağut’u redderek Allah'a inandığımız an sapasağlam olan bir kulpa tutunacağımız hakikati şöyle ifade edilir.

Dinde zorlama yoktur. Doğruluk ile sapıklık birbirinden kesinlikle ayrılmıştır. Kim Tağut'u, azgınlığı reddederek Allah'a inanırsa kopması söz konusu olmayan, sapasağlam bir kulpa yapışmıştır.
Hiç kuşkusuz Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir.
(Bakara-256)

Şeyh Said’in hayatından ziyade Hüseyni kıyamının ne anlama geldiği hususları üzerinde durmaya çalışacağım:

Şeyh Said kıyamında izlenen metoda baktığımızda, o asrın Tağuti güçleri Müslüman Türklere ‘’Kürt Ayaklanması, Batılı ülkelere ‘’Gerici, Yobaz Şeriat ayaklanması’’ olarak lanse ettikleri Şeyh Said kıyamına bizler hakkın şahitliği adına bakacak olursak.

İslam’ın tüm dinamiklerine karşı haklı gerekçelerin zemininin oluşması sonucunda, bu oluşumlara hakkın şahitliği adına dur demenin vaktinin geldiği idraki ile ‘’LA’’ denilmesini haykıran Müminlerin Cihad’ı Ekberidir. İslam Tağut’a başkaldırı olduğu kadar, Allah’a Teslimiyet ile bir boyun eğmedir de.

Bu bilinç ile bulunduğu ortamda tasavvufi yönü ile, zikir evratları ile boş odalarda geçirecek vaktinin olmadığını bilen Alim, Mücahit ve Şehit, Şeyh Said, Allah’a eğilen başların, zulümlere başkaldıracak inanç ile bütünleşmesi sonucu yerinde oturmayarak Cihad’ı Ekber’e karar kılmıştır.

İmam Humeyni’nin Şeyh Said Hakkındaki Sözleri:

‘’Zalimlerin etki alanında olan ülkelere bir bakın; bunlar saldırıya başladıklarında ilk yok etmeye çalıştıkları güçler alimler ve onların öğrencileri olmuştur. Çünkü İslam’ın devrimci özünü halka anlatacak olan yine bu ulemadır. Sadece kendi ülkemize İrana ve zalim Şaha değil doğuda ve batıda halkı Müslüman olan tüm ülkelere bakın, şunu göreceksiniz ki İslam’ın karşısında küfrü ve laikliği yerleştirmeye çalışanlar karşılarına Âlimleri almışlar ve onları ya sessiz kalmaya zorlamışlardır ya da Şehit etmişlerdir.

Eğer bu şehit olan âlimler kanlarını bu yol için dökerlerse, bize düşen de onların kanını ve onların yolunu sürdürmek olacaktır ki bunun bedeli dünyada pek ağır olsada Allah’ın indinde mükâfatı sayılamayacak kadar çoktur.

İMAM HUMEYNİ

Bu zulüm farklı şekillerde halen Müslümanlar üzerinde devam ediyor. Birçok yerde insanların ahırlarda toplu bir şekilde yakıldığı. Dini yerlerin ahırlar olarak kullanıldığı, İstiklal mahkemelerince Türkçe bilmiyor diye binlerin asıldığı, bir devrim ile bir gecede on beş milyonun cahil cahillerinde âlim olduğu, zalimler için çocuk, ihtiyar, kadın, erkek veya hayvan farkı gözetmeksizin yakıldıkları tarihe şahitlik edenlerin tanıklığı ile sabittir.

Bu kutlu şahadet ve kıyam gününde Şahadete kavuşanlara Allah’tan rahmet diliyor ve bu kutlu mesajlarının takipçilerinin her asırda var olduğunu açıkça beyan ediyoruz. Yaşasın Tüm Zalimler için CEHENNEM.

MEVLÜT HÖNÜL
28.06.2010
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
MALAZGİRT
Alt 23 Mayıs 2012, 13:04   Mesaj No:8
Hicran_Yürekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Hicran_Yürekli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18555
Üyelik T.: 08 Mayıs 2012
Memleket:Bitlis
Takdir Et:
Standart Cevap: Onurun sembolu şeyh said kıyamı

Bu büyük Alim ve Mücahid iftihar tablomuzdur.masa başında yazılan uydurma tarihler aksini dese de!
Alt 23 Mayıs 2012, 13:11   Mesaj No:9
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Nickemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18763
Üyelik T.: 20 Mayıs 2012
Takdir Et:
Standart Cevap: Onurun sembolu şeyh said kıyamı

onu havadan sudan sebeplerle deviren SİSTEM *** UTANSIN***
Alt 29Haziran 2014, 01:56   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Onurun sembolu şeyh said kıyamı /Mevlüt Hönül

Zalim TC rejimince Şehit edilen Alim Mücahid Şeyh saidi rahmetle aniyoruz.

-İmam Ali- (a.s)

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: