Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mevlüt HÖNÜL,Açılış Tarihi:  16 Eylül 2016 (00:11), Konuya Son Cevap : 05 Ekim 2016 (18:34). Konuya 47 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı40Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Eylül 2016, 02:04   Mesaj No:21
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 14 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:

Yazmayayım diyorum ama yazmak zorunda kalıyorum herşeye bi delil getirin deyip duruyorsunuz yahu islamoğlunun bozukluğuna bi çok konudaki sapık goruşlerine dair o kadar çok delil o kadar çok reddiye var ki tüm bunlara rağmen onu alim yapıpta tasavvuf ehline hocalarına şeyhlerine sapık düzenbaz put gibi İthamlarda bulunuyorsunuz kendi inandıklarınıza gelincede biz kişiyi değil olayı eleştiririz diyorsunuz neden bir islamoğluna bozuk goruşlu demek yerine bazı noktalarda hatası olur şaşar diyorsunuz da tarikatçılara direk ithamlarda bulunuyorsunuz onlarda insan... Tamam sizin bizim kadar çocuklarınız vardır belki burda sizin gibi tak tak delilli cevaplar veremiyede biliriz ama bu tarikatların şeyhlerin putlaştırıldığını islamoğlu denen adamdan aşağı seviyelere itmenizin doğru olduğunu göstermez ayrıca en azından ben delil sunup sizinle münakaşaya girmesemde bi çok delil o eleştirdikleriniz reddiyelerinde var ordan alıntı yapıp yazsak Google hocası dersiniz yazmasak deliliniz yok dersiniz başkada bişey yok sizin karşınıza sizin yanlışları bildiğiniz kadar doğruları bilen bi insan çıkar inşallah da delilleriyle anlarsınız cemaat nedir tasavvuf nedir tarikat nedir o savunduklarınız kimdir nedir
snnclk34 beğendi.
tarih sussa, hakikat susmayacak........''
Alt 20 Eylül 2016, 03:02   Mesaj No:22
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yazmayayım diyorum ama yazmak zorunda kalıyorum herşeye bi delil getirin deyip duruyorsunuz yahu islamoğlunun bozukluğuna bi çok konudaki sapık goruşlerine dair o kadar çok delil o kadar çok reddiye var ki tüm bunlara rağmen onu alim yapıpta tasavvuf ehline hocalarına şeyhlerine sapık düzenbaz put gibi İthamlarda bulunuyorsunuz kendi inandıklarınıza gelincede biz kişiyi değil olayı eleştiririz diyorsunuz neden bir islamoğluna bozuk goruşlu demek yerine bazı noktalarda hatası olur şaşar diyorsunuz da tarikatçılara direk ithamlarda bulunuyorsunuz onlarda insan... Tamam sizin bizim kadar çocuklarınız vardır belki burda sizin gibi tak tak delilli cevaplar veremiyede biliriz ama bu tarikatların şeyhlerin putlaştırıldığını islamoğlu denen adamdan aşağı seviyelere itmenizin doğru olduğunu göstermez ayrıca en azından ben delil sunup sizinle münakaşaya girmesemde bi çok delil o eleştirdikleriniz reddiyelerinde var ordan alıntı yapıp yazsak Google hocası dersiniz yazmasak deliliniz yok dersiniz başkada bişey yok sizin karşınıza sizin yanlışları bildiğiniz kadar doğruları bilen bi insan çıkar inşallah da delilleriyle anlarsınız cemaat nedir tasavvuf nedir tarikat nedir o savunduklarınız kimdir nedir
Yaa bir insan bu kadar mı içimden geçenlere tercüman olur

Allah seni Me'va Cennetine nail eylesin emi

Sevgili @aslıı

Bide gelinmiş deniliyor ki Google'ı bırak, bende onun kitapları var... Hasbunâllah

Ya hu sen zaten bataklığın içinde çırpınıyorsun, sana kurtulman için can simidi gerek iken gelmişsin insanların beyinlerini mahveden sözlerle dolu o kişinin kaynaklarıyla iyice kendine pranga yapmış durumdasın ve bataklığa battıkça batıyorsun.

Bu tür kimselerin zararı nedir biliyor musun @aslıı

Her şeye Kur'an ve sünnet gözüyle bakıp diğer bütün her şeyi adeta yok hükmünde saymaktır.

Bunlar senin de bahsettiğin gibi tasavvuf, tarikat, cemaat vs gibi mefhumlardan bi'haberdirler.

Daha Tarikat sözcüğünün etimolojisinden yoksun olmalılar ki sözcüğü duymalarıyla tüyleri diken diken oluyor olsa gerek...

Yine diyorum; sizlere kaynak-maynak yok. Madem internete girebiliyorsunuz, o halde pekâlâ bu kimselerin zararlarını da araştırabilecek hünere sahip olmalısınız.

Tek arzum; ölmeden evvel İslam'a hat safhada zararı dokunan kimseleri, İslami yaşam tarzınızın süzgecinden geçirerek 'rahat bir nefesle' ukba'ya göçmenizdir.
aslıı beğendi.
Alt 20 Eylül 2016, 04:11   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yaa bir insan bu kadar mı içimden geçenlere tercüman olur

Allah seni Me'va Cennetine nail eylesin emi

Sevgili @aslıı

Bide gelinmiş deniliyor ki Google'ı bırak, bende onun kitapları var... Hasbunâllah

Ya hu sen zaten bataklığın içinde çırpınıyorsun, sana kurtulman için can simidi gerek iken gelmişsin insanların beyinlerini mahveden sözlerle dolu o kişinin kaynaklarıyla iyice kendine pranga yapmış durumdasın ve bataklığa battıkça batıyorsun.

Bu tür kimselerin zararı nedir biliyor musun @aslıı

Her şeye Kur'an ve sünnet gözüyle bakıp diğer bütün her şeyi adeta yok hükmünde saymaktır.

Bunlar senin de bahsettiğin gibi tasavvuf, tarikat, cemaat vs gibi mefhumlardan bi'haberdirler.

Daha Tarikat sözcüğünün etimolojisinden yoksun olmalılar ki sözcüğü duymalarıyla tüyleri diken diken oluyor olsa gerek...

Yine diyorum; sizlere kaynak-maynak yok. Madem internete girebiliyorsunuz, o halde pekâlâ bu kimselerin zararlarını da araştırabilecek hünere sahip olmalısınız.

Tek arzum; ölmeden evvel İslam'a hat safhada zararı dokunan kimseleri, İslami yaşam tarzınızın süzgecinden geçirerek 'rahat bir nefesle' ukba'ya göçmenizdir.
Amin kardeşim cumlemizi inş .... Elinde kitap olsada birşey değişmiyor ki senin benim elimizdeki kitapları delil olarak görmezler ayet getirirsin yanlış tefsir edilmiş denilir buhariden tirmiziden hadis getirirsin hadis uydurma denilir hatta kerametler var dersin onu söylersin hurafe denilir. Kendince halifelerden örnekler verirsin onada bir şeyler denilir hal böyle olunca susarsın gerçekten doğru yanlış demeden kendin tam olarak ilim sahibi olmadan her kitabı her şeyi okursan böyle o yanlış bu hurafe demeye başlarsın doğruyu yanlıştan ayıramazsın bi islamoğlunın on tane amelle ilgili doğru yazdıklarına bakarak bu adam doğru dersin adam araya bi itakatini bozacak bi konu yerleştirir ne amel kalır ne itikat demem odur ki bunları okuyan arkadaşlar bu abiler çok güzel konuşuyor çok iyi çok mantıklı reddediyorlar deyip uymayın gidin araştırın miracı da mantık dışı deyip reddettiler o yüzden her mantığa uyanı kabul etmeyin.. Hadisi reddediyim meshepleri reddediyim islamoğlunu reddetmiyim hayır000
snnclk34 beğendi.
Alt 20 Eylül 2016, 05:30   Mesaj No:24
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Amin kardeşim cumlemizi inş .... Elinde kitap olsada birşey değişmiyor ki senin benim elimizdeki kitapları delil olarak görmezler ayet getirirsin yanlış tefsir edilmiş denilir buhariden tirmiziden hadis getirirsin hadis uydurma denilir hatta kerametler var dersin onu söylersin hurafe denilir. Kendince halifelerden örnekler verirsin onada bir şeyler denilir hal böyle olunca susarsın gerçekten doğru yanlış demeden kendin tam olarak ilim sahibi olmadan her kitabı her şeyi okursan böyle o yanlış bu hurafe demeye başlarsın doğruyu yanlıştan ayıramazsın bi islamoğlunın on tane amelle ilgili doğru yazdıklarına bakarak bu adam doğru dersin adam araya bi itakatini bozacak bi konu yerleştirir ne amel kalır ne itikat demem odur ki bunları okuyan arkadaşlar bu abiler çok güzel konuşuyor çok iyi çok mantıklı reddediyorlar deyip uymayın gidin araştırın miracı da mantık dışı deyip reddettiler o yüzden her mantığa uyanı kabul etmeyin.. Hadisi reddediyim meshepleri reddediyim islamoğlunu reddetmiyim hayır000

Alt 20 Eylül 2016, 09:38   Mesaj No:25
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Aslı beni iyi tanırsın tartışmaktan çekinmediğimi gayet iyi bilirsin. senin o şeyhin denin Kuran ayetlerini affına sığınarak tenasül uzuvlarına okuyan ve tavsiye eden efendin ve benzerleri hakkında yazmamı istiyorsan Ğavslarınızdan başlayıp günümüze kadar şemslerinizin mevlanalarınızın aşklarını şark edebiyatında cinsellik mevzularını menzil putperestlerinin uyuşturucu ayinlerini ve daha nicelerini tekrar edip anlatmam size ve bana ne fayda sağlayacak ... İslamoğluna sapık demeden önce kendi efendi/rablerinizin sapıklıklarını görün cima esnasında şeyhlerinizi düşünerek domuzlaşmayı öneren sapık kitaplarınızı bakın... Ruhul furkan tefsirindeki namussuzluklara bakın...

Bilinmez vahyi ğayri metluv konusunu araştır sonra video as bunu bilmeyen cahiller ile tartışmak bile ilim namusuna hakarettir.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 20 Eylül 2016, 10:15   Mesaj No:26
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

yitiksevda konu Vahit gayrı metluv değil konu mustafanın sünneti bi konuşmasında inkar diğerinde kabulu gibi neye inandığını bilmemesi. ...
snnclk34 beğendi.
Alt 20 Eylül 2016, 13:06   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Yitiksevda abi senin şeyhin dediğin cubbeli hoca şeyh değil ayrıca ruhul furkanı senin gibi tasavvufa at gözlüğü ile bakanlar anlıyamaz tıpkı mesneviye bakıp şemsle Mevlana'yı sapık ilan etmeniz gibi evet sizi iyi tanıyorum bu yüzden konuyu kendi açımdan kapatıyorum o savunduğun islamoğluna aklı zerre kadar yerinde olanlar uymaz hatta bunun için Üç Muhammed adlı kitabı okumanız yeterli Allah selamet versin ben sizin söylediklerinizi şuphem olmamasına rağmen her zaman araştırdım ama hep aksini buldum sizde o islamoğluna bir bakarsanız eminim ki yanlışı var insan demek yerine burda mevlanaları tasavvuf ehlini reddetmek yerine onada bi reddiye yazarsınız kırmızı çizgiyle
Alt 20 Eylül 2016, 13:19   Mesaj No:28
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Aslı at gözlüğü ile bakmıyorum istersen sana o tefsirden Allah ve resulüne nasıl iftira attıklarını sunayım... İslamoğlunun yüzde doksan fikrini benimseyen ve o fikirleri elimden geldiğince yaymaya çalışan biriyim .

-İmam Ali- (a.s)
Alt 20 Eylül 2016, 13:21   Mesaj No:29
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
değeri fikrinde saklı gayri menkul hazretleri zülküf,
senle yıllardır bu dik kafa harici mantığı dediğim dedik çaldığım düdük köşeden bucaktan elde ettiğin bilgi kırıntılarını şeyhul islam fetvası ile karşımıza çıkman,kurusıkı tabancan ile sadece gürültüden ibaret düşüncelerini sana hatırlatmaya çalışmamız,ve seni ebuzerimsi inatlarını kıramadığımız.....
orjinal ayarlarında olan tekfircilik aşağılamak ve dahası bunu ibadet telakki ettiğin...Ey Allahım bu gün beş kişiye kafir dedim ödülümü istiyorum mantığı....alim insanların ömürlük emeklerini beşer olmasını unutarak bir kalemde silmen....Bir müslüman alimi bozuk olan laburatuvarındaki tahlillere göre İsrail oğlu diyerek onu yahudi olduğunu kafir olduğunu pervasızca yazarken sol tarafının rahatsız olmaması....kuru sıkı gürültüden ibaret olan düşüncelerine dayanak için bir selfie fotografı vererek aha buldum buldum paniği.....selfieye gösterdiğin tepkiyi senin ortadoğuda dünyanın başına bela olan işitlilerin esir pazarında 10 yaşındaki kızlarla fuhuş filimlerini çektirdikleri gerçeği görmezden gelmen.....

helallik ve tevbeye yönelmezsen İslamoğlun tekfir ederek Allah huzurunda bu adamdan çok çekeceğin gerçeğini görmezden gelmen...

cidden şaşkınım düşüncelerine....yorgunum senle munazaraya...Allah hidayet versin cümlemize.....

-----------------------------------------------
snnclk34 ve hayrat kardeşlerim duydum dediler ile munazara olmuyor.delil getirin de masaya yatıralım...munazarada delil esastır.Allah indinde sorumlu olacağımız töhmetlere dikkat etmek lazım.

abi nerden çıkardınız ben ve hariciliği,

mustafanın öncülüğünü yaptığı kuraniyyum akımı israil menşeilidir.sizde şahiddiniz bir dönem o bataklığa bende düşmüştüm.kemalizm ve budizm gibi putçuluk artık çöktü insanlığa yeni bir akımla aklını ilah edinmek aşılanıyor ve bunuda kuranın ayetleri üzerinde yapıyorlar.böyle bir akım planlı bir şekilde ilerliyor mustafa gibilerde bunların maşalarıdır.yıllar önce FG için dedik o daha çökmeden mıstafayı sundular kadehte....
Alt 20 Eylül 2016, 14:09   Mesaj No:30
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

Yanlış anlaşılan bir konuyu düzeltelim önce.alimleri yermek ve yüceltmek ile işim hiç olmadı.ve en sevmediğim alime bile hakaret etmeye izin vermemeye çalıştık.bu herhangi bir kişiye değil kendimize mukaddesatımıza olan saygımızdır. Yaratandan ötürü yaratılana dokunulmazlıktır.dokunulmazlık derken eleştiri farklı bir olay alimlerin iffet ve şerefine saldırı farklı bir olay....Ben bu alimin bu görüşüne katılmıyorum demek farklı bi şey bu alim sapıktır murteddir israiloğludur yahudidir demek farklı bi şey...

hiç bir alim vahy değildir yanılmaz değildir. her dediği doğrudur değildir. hep söyledim ve tekrarlıyorum onlar birer beşerdir.görüş farklılıkları vardır ve bunun için dört mezhep vardır.holiganlık tarafgirlik mantığı ile yaklaşırsak mezhebimiz dışında kalan üç mezhep sapıktır demek gerek!

amacımız üzüm yemek ise sorun yok tartışır hakiki üzümü bulur afiyetle yeriz.yok bağcıyı dövmek ise elimizde be üzüm kalır ne bağcı...
bir örnek verelim :
İslamoğlu bir ayette YÜZÜNÜ EKŞİTTİ HOŞLANMADI SIRTINI DÖNDÜ AMA GELDİ DİYE geçen kişinin orda bulunan bir müşrik idi diyor benim kanaatim budur diyor.
cübbeli diyor ki hayır o kişi Resulullah'tır.(sav).

amaç bağcıyı dövmek ise ki öyle gözüküyor cübbeli tv ye çıkıyor ey ahaliiii İslamoğlu Resulullah'a hakaret ediyor diyor.bu düzenbazlığa filim fırıldağa son vermek gerek. İslam alimine bu art niyet yakışmıyor!

Ben dedim ki İslamoğlunun düşünceleri hataları olmakla birlikte genel anlamda benimsediğim takdir ettiğim bir görüş....bu İslamoğlu üstadımdır ona bağlıyım mürşidimdir demek değildir.Mürşid olarak Allah resulü yeterli....

Zülküfün verdiği son videoda da aynı düzenbazlık bağcıyı hedef almak vardır.
adam orda diyor ki sünnet tek başına bağımsız bir kaynak değil kuranın açılımıdır.yani islamın iki bağımsız kaynağı yok tek kaynak vardır oda kurandır.ve sünnet kuranın dinin yaşanabilmesi için açılımıdır.
VAR MI SORUN BURDA?
ama bizim bağcıdöverler şöyle yansıtıyor.İSLAMOĞLU SÜNNETİ PEYGAMBERİ İNKAR EDİYOR!

el insaffff......

Aslı hanıma gelince,
Muhterem bizim adımıza hem savcı hem yargıç hem hakim hem avukat hemde cellat olmuşsun.) yok delil ne getirsem getireyim kabul etmezler falan filan.hangi Müslüman din konusunda delil/ayet/burhan/sahih hadis gelirde inkara yönelir? bu ne cüret bu ne cesaret? bu cesareti gösterecek kadar cesur olan ya zırcahildir ya da artniyetli bir münafıktır.

Selam hidayete tabi ilanlara....
Yitiksevda ve Esma_Nur beğendiler.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: