Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Muhsin Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muhsin Arslan,Açılış Tarihi:  25 Ocak 2012 (14:36), Konuya Son Cevap : 07 Ocak 2014 (20:16). Konuya 16 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Mart 2012, 16:59   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:13
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart Cevap: Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!

özellikle Yaratıcı algısı müslümanlarda çok deforme olmuştur. dikkat ettim de, mesela antik yunan tanrıları ile günümüz gelenekçi müslümanının tanrısı arasında pek fark yok. ikisininde tanrısı sinirlidir, hükmetmeye meraklıdır, cezalandırmayı sever.en önemlisi ikiside adaletten uzaktır.
Alt 04Haziran 2012, 20:31   Mesaj No:12
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Muhsin Arslan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
-
-Baba ;" defol!!!"

-Oğul ;"Olur!"
........

Saygılar..

Alt 05Haziran 2012, 10:22   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

-Oğul ;"Bu tavırlarınız ömrüme mal oldu.bu Şok benimle beraber solumakta..bu azabı vicdanımın mahzenlerine indirerek yaşadım,ama yaşamaya devam etmeyeceğim baba.nasıl beğendinmi eserini?..yollarıma iblisvari tuzaklar kuruldu.pençesinde ezmeye kararlı atalara isyan ediyorum,sana da Baba! yaşanmış bir hayatın başa dönme şansı olmadığına göre,yaşanmamış hayatımı sizden geri çekiyorum!"

Bastırılmış karmakarışık duygular ve düşünceler ..Çok güzel ifade edilmiş oğulun iç çatışması..Allah c.c. razı olsun hocam...
Alt 12 Temmuz 2012, 10:15   Mesaj No:14
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdir Et:

imamlarda babaya baş kaldırırsa,al sana üçüncü sırada terör belası =)
Alt 12 Kasım 2012, 22:47   Mesaj No:15
Medineweb Üyesi
Durumu:servetim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 77
Üyelik T.: 12 Ağustos 2007
Konular: 2
Beğenildi:8
Beğendi:5
Takdir Et:

Alıntı:
F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
EZ GURBANA TE SONUNDA SENDE İSYANCILARDAN OLDUN.BINIRE MELLE,YANLIŞ ANLAŞILIP KÜRT İSYANINDAN HAPSİ BOYLARSIN DEMEDİ DEMe
Alt 07 Ocak 2014, 01:17   Mesaj No:16
Medineweb Üyesi
BAHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:BAHAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 668
Üyelik T.: 19 Aralık 2007
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdir Et:
Standart Cevap: Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!/Muhsin Arslan

bu senaryo hayatın ta kendisi.ataların dini sürüyor hep.evvabin namazını kaçırsa kabus görürler.ama kızların miras hakkını affiyetle yerler.zıkkımı zehir olsun!
Alt 07 Ocak 2014, 20:16   Mesaj No:17
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdir Et:
Standart Cevap: Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!/Muhsin Arslan

Alıntı:
Muhsin Arslan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
-Oğul ;"İman şeffaf,berrak ve vicdanın iknasıdır.İman konusunda proplemim yok.ama sizlerin uyguladıklarınızla,yorumlarınızla,eserlerinizle kafamı karıştırıyorsunuz"

-Baba ;"Kafanı Karıştıran nedir? "

-Oğlul ;"Okuduğum Kur'an İle Yaşadığınız,dayattığınız,yorumladığınız,teslim olmamı istediğiniz İslam kavgalıdır,çelişkilidir baba."

-Baba;"Kafandaki soru işaretleri nedir evlat,beyan et yardımcı olayım?"

-Oğul ;"İslami Kavramlara yüklediğiniz anlamlar çok kaypak ve iki yüzlü..Kavramları özünden,dokusundan koparıp istediğiniz gibi yorumluyorsunuz.
İstediğiniz gibi her tarafa çekiyor,işinize gelmeyen gerçekleri kendinize uyduruyorsunuz.

Maskeler kullanıyorsunuz,ikna yerine susturuyorsunuz.Şirk'in affedilmez nankörlük olduğunu,şirk'ten uzak kalın diyorsunuz,Şirkin alasını dayatıyorsunuz!.

Kula Kulluğu,Allaha isyan da olsa kula itaatı,aklmızı cebinize sokup robotlaştırmak,Kur'ana zıt olsada,anlamazsın sus dayatması..

eserlerinizdeki kerametler,rüyalar,hurafeler,bidatlar,gülyabaniler le korkutmalar..

gelenek,ataların dokunulmazlığı,hikaye,rüyamsı düşlerle dolu bir din...

ataların,şeyhlerin,alimlerin dokunulmazlığı,eleştirilmezliği..

mürşitleri başımıza gardiyan yapmalar..

birbirine düşmanımsı binlerce tarikatler,cemaatlerin tefrikalarında rahmet dayatması..

Kuranla savaşan bazı sahabelerin(!) dokunulmazlığı..

İslam Peygamberine salavat yarışmasını dayatırken,Peygamber neslinin kökünü kazıyan,kızlarını cariye edinen aşağılıklara "(ra)" dayatmalarınızdaki kurani çelişkiler..

kızının saç teline dokunana idamı bile az görürken,peygamber kızına yapılanları "ehli sünnet" rahmetiyle affetmeler..

ırkçılık dinsizliktir der,ırkçılığı süslü cümlelerle,uydurma hadislerle,mazlumluk edebiyatlarıyla,süsleyıp bizlere "islamın bir rüknü" gibi aşılamalar...

Kurana zıt olan,tevhidle kavgalı olan,yüzlerce uydurma hadis'e(!) inanılmaz sevdalar...

okuyan araştıran kurcalayan sorgulayan çocuklarınızı,"babaya isyan Allaha isyandır" kılıfına uydurup,mürted ilan etmeler..

bırak kuranın tefsirini,onu alimlerimiz düşünmüş,sen müfesirmisin,muceditmisin,haddini bil! sen hatim indir, zikrinle,ibadetlerinle uğraşmaya bak ihtarları...

tağutun gazabını çekme,gücün yetmiyor,Allah seni sorumlu tutmaz morfinleri...

sarhoşa,kumarbaza,namussuza,kapkaççıya,teröriste,t efeciye lanet etmekle tebliğ ettiğinizi,sorumluluktan kurtulduğunuzu sanmalar...

insanlara tebliğ için ayaklarına gitmeyı "alimler saygındir gitmez onlar gelsinler" şeytanimsi gururlar...

kadını cahil bırakarak,miras hakkını gasbederek,kendinize köle yaparak,sağılması gereken bir inek,size civciv üreten bir tavuk,gerçekleri bilmemesi gereken bir sadık kul, 'cennet ayağınızın altındadır' hadisini kalkan yapıp ağızlarına bir parmak bal sürüp zulmünüze takkiye..."

-Baba ;"?!"

-Oğul ;"ezberlettiğin cümleleri kurayım sen rahatsız olma baba.'sus,konuşma,teslim ol,kabullen,aklın almaz,büyürsen çözersin,bizden daha iyimi bileceksin,kurcalama!" Bana dayattığınız budur Baba!"

-Baba ;" Evladım ecnebiler seni zehirlemiş! Kimle konuşuyorsun araştırayım derslerini vereyım! hazırlan Şeyh hazretlerine gidelim de okusun.Vah başıma gelenler...!"

-Oğul ;" sorularıma cevap vermedin.Ona götürme baba sakın!"

-Baba ;"sus münafık,zındık defol hakkım haram olsun.cennet kokusunu Alamazsın.ayet diyor ki ana babaya öff deme!"

-Oğul ;" Sağol baba.."

-Baba ;" defoll zındık,şii,vahhabi,hain bozuntusu!"

-Oğul ;"Bu tavırlarınız ömrüme mal oldu.bu Şok benimle beraber solumakta..bu azabı vicdanımın mahzenlerine indirerek yaşadım,ama yaşamaya devam etmeyeceğim baba.nasıl beğendinmi eserini?..yollarıma iblisvari tuzaklar kuruldu.pençesinde ezmeye kararlı atalara isyan ediyorum,sana da Baba! yaşanmış bir hayatın başa dönme şansı olmadığına göre,yaşanmamış hayatımı sizden geri çekiyorum!"

-Baba ;" defol!!!"

-Oğul ;"Olur!"
........

Saygılar..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: