Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Muhsin Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muhsin Arslan,Açılış Tarihi:  25 Ocak 2012 (14:36), Konuya Son Cevap : 07 Ocak 2014 (20:16). Konuya 16 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Ocak 2012, 14:36   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Muhsin Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhsin Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1032
Üyelik T.: 23 Mart 2008
Arkadaşları:1
Memleket:Bitlis
Konular: 61
Beğenildi:67
Beğendi:0
Takdirleri:322
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!/Muhsin Arslan

Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!/Muhsin Arslan

-Oğul ;"İman şeffaf,berrak ve vicdanın iknasıdır.İman konusunda proplemim yok.ama sizlerin uyguladıklarınızla,yorumlarınızla,eserlerinizle kafamı karıştırıyorsunuz"

-Baba ;"Kafanı Karıştıran nedir? "

-Oğlul ;"Okuduğum Kur'an İle Yaşadığınız,dayattığınız,yorumladığınız,teslim olmamı istediğiniz İslam kavgalıdır,çelişkilidir baba."

-Baba;"Kafandaki soru işaretleri nedir evlat,beyan et yardımcı olayım?"

-Oğul ;"İslami Kavramlara yüklediğiniz anlamlar çok kaypak ve iki yüzlü..Kavramları özünden,dokusundan koparıp istediğiniz gibi yorumluyorsunuz.
İstediğiniz gibi her tarafa çekiyor,işinize gelmeyen gerçekleri kendinize uyduruyorsunuz.

Maskeler kullanıyorsunuz,ikna yerine susturuyorsunuz.Şirk'in affedilmez nankörlük olduğunu,şirk'ten uzak kalın diyorsunuz,Şirkin alasını dayatıyorsunuz!.

Kula Kulluğu,Allaha isyan da olsa kula itaatı,aklmızı cebinize sokup robotlaştırmak,Kur'ana zıt olsada,anlamazsın sus dayatması..

eserlerinizdeki kerametler,rüyalar,hurafeler,bidatlar,gülyabaniler le korkutmalar..

gelenek,ataların dokunulmazlığı,hikaye,rüyamsı düşlerle dolu bir din...

ataların,şeyhlerin,alimlerin dokunulmazlığı,eleştirilmezliği..

mürşitleri başımıza gardiyan yapmalar..

birbirine düşmanımsı binlerce tarikatler,cemaatlerin tefrikalarında rahmet dayatması..

Kuranla savaşan bazı sahabelerin(!) dokunulmazlığı..

İslam Peygamberine salavat yarışmasını dayatırken,Peygamber neslinin kökünü kazıyan,kızlarını cariye edinen aşağılıklara "(ra)" dayatmalarınızdaki kurani çelişkiler..

kızının saç teline dokunana idamı bile az görürken,peygamber kızına yapılanları "ehli sünnet" rahmetiyle affetmeler..

ırkçılık dinsizliktir der,ırkçılığı süslü cümlelerle,uydurma hadislerle,mazlumluk edebiyatlarıyla,süsleyıp bizlere "islamın bir rüknü" gibi aşılamalar...

Kurana zıt olan,tevhidle kavgalı olan,yüzlerce uydurma hadis'e(!) inanılmaz sevdalar...

okuyan araştıran kurcalayan sorgulayan çocuklarınızı,"babaya isyan Allaha isyandır" kılıfına uydurup,mürted ilan etmeler..

bırak kuranın tefsirini,onu alimlerimiz düşünmüş,sen müfesirmisin,muceditmisin,haddini bil! sen hatim indir, zikrinle,ibadetlerinle uğraşmaya bak ihtarları...

tağutun gazabını çekme,gücün yetmiyor,Allah seni sorumlu tutmaz morfinleri...

sarhoşa,kumarbaza,namussuza,kapkaççıya,teröriste,t efeciye lanet etmekle tebliğ ettiğinizi,sorumluluktan kurtulduğunuzu sanmalar...

insanlara tebliğ için ayaklarına gitmeyı "alimler saygındir gitmez onlar gelsinler" şeytanimsi gururlar...

kadını cahil bırakarak,miras hakkını gasbederek,kendinize köle yaparak,sağılması gereken bir inek,size civciv üreten bir tavuk,gerçekleri bilmemesi gereken bir sadık kul, 'cennet ayağınızın altındadır' hadisini kalkan yapıp ağızlarına bir parmak bal sürüp zulmünüze takkiye..."

-Baba ;"?!"

-Oğul ;"ezberlettiğin cümleleri kurayım sen rahatsız olma baba.'sus,konuşma,teslim ol,kabullen,aklın almaz,büyürsen çözersin,bizden daha iyimi bileceksin,kurcalama!" Bana dayattığınız budur Baba!"

-Baba ;" Evladım ecnebiler seni zehirlemiş! Kimle konuşuyorsun araştırayım derslerini vereyım! hazırlan Şeyh hazretlerine gidelim de okusun.Vah başıma gelenler...!"

-Oğul ;" sorularıma cevap vermedin.Ona götürme baba sakın!"

-Baba ;"sus münafık,zındık defol hakkım haram olsun.cennet kokusunu Alamazsın.ayet diyor ki ana babaya öff deme!"

-Oğul ;" Sağol baba.."

-Baba ;" defoll zındık,şii,vahhabi,hain bozuntusu!"

-Oğul ;"Bu tavırlarınız ömrüme mal oldu.bu Şok benimle beraber solumakta..bu azabı vicdanımın mahzenlerine indirerek yaşadım,ama yaşamaya devam etmeyeceğim baba.nasıl beğendinmi eserini?..yollarıma iblisvari tuzaklar kuruldu.pençesinde ezmeye kararlı atalara isyan ediyorum,sana da Baba! yaşanmış bir hayatın başa dönme şansı olmadığına göre,yaşanmamış hayatımı sizden geri çekiyorum!"

-Baba ;" defol!!!"

-Oğul ;"Olur!"
........

Saygılar..

Konu Sahibi Muhsin Arslan 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ey Filistin sessiz ol Süslümanlar uyuyor! Muhsin Arslan Kara Kartal 4 200 19 Kasım 2023 23:24
Kim Suçlu? /Muhsin Arslan Muhsin Arslan Filistin 6 791 02 Aralık 2021 20:10
Şaşı Bakışlar Şase Yakar Muhsin Arslan Muhsin Arslan 0 759 12 Temmuz 2020 03:11
Korona'nın vaveylası/Muhsin Arslan Muhsin Arslan sadık 2 1055 03 Nisan 2020 05:38
Suçlu Kim? Hırsız mı? Ev Sahibi mi? Muhsin Arslan salih 5 1642 27 Şubat 2018 22:04

Alt 25 Ocak 2012, 15:27   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: Baba,Sana Baş Kaldırıyorum!

tam günümüz durumu...araştıran soran okuyan dinden çıkmış sayılıyor..kalemine sağlık abi
Alt 25 Ocak 2012, 15:40   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Yaralı_Sine Üyemizden Alıntı Mesajı göster
-Oğul ;"İman şeffaf,berrak ve vicdanın iknasıdır.İman konusunda proplemim yok.ama sizlerin uyguladıklarınızla,yorumlarınızla,eserlerinizle kafamı karıştırıyorsunuz"

-Baba ;"Kafanı Karıştıran nedir? "

-Oğlul ;"Okuduğum Kur'an İle Yaşadığınız,dayattığınız,yorumladığınız,teslim olmamı istediğiniz İslam kavgalıdır,çelişkilidir baba."

-Baba;"Kafandaki soru işaretleri nedir evlat,beyan et yardımcı olayım?"

-Oğul ;"İslami Kavramlara yüklediğiniz anlamlar çok kaypak ve iki yüzlü..Kavramları özünden,dokusundan koparıp istediğiniz gibi yorumluyorsunuz.
İstediğiniz gibi her tarafa çekiyor,işinize gelmeyen gerçekleri kendinize uyduruyorsunuz.

Maskeler kullanıyorsunuz,ikna yerine susturuyorsunuz.Şirk'in affedilmez nankörlük olduğunu,şirk'ten uzak kalın diyorsunuz,Şirkin alasını dayatıyorsunuz!.

Kula Kulluğu,Allaha isyan da olsa kula itaatı,aklmızı cebinize sokup robotlaştırmak,Kur'ana zıt olsada,anlamazsın sus dayatması..

eserlerinizdeki kerametler,rüyalar,hurafeler,bidatlar,gülyabaniler le korkutmalar..

gelenek,ataların dokunulmazlığı,hikaye,rüyamsı düşlerle dolu bir din...

ataların,şeyhlerin,alimlerin dokunulmazlığı,eleştirilmezliği..

mürşitleri başımıza gardiyan yapmalar..

birbirine düşmanımsı binlerce tarikatler,cemaatlerin tefrikalarında rahmet dayatması..

Kuranla savaşan bazı sahabelerin(!) dokunulmazlığı..

İslam Peygamberine salavat yarışmasını dayatırken,Peygamber neslinin kökünü kazıyan,kızlarını cariye edinen aşağılıklara "(ra)" dayatmalarınızdaki kurani çelişkiler..

kızının saç teline dokunana idamı bile az görürken,peygamber kızına yapılanları "ehli sünnet" rahmetiyle affetmeler..

ırkçılık dinsizliktir der,ırkçılığı süslü cümlelerle,uydurma hadislerle,mazlumluk edebiyatlarıyla,süsleyıp bizlere "islamın bir rüknü" gibi aşılamalar...

Kurana zıt olan,tevhidle kavgalı olan,yüzlerce uydurma hadis'e(!) inanılmaz sevdalar...

okuyan araştıran kurcalayan sorgulayan çocuklarınızı,"babaya isyan Allaha isyandır" kılıfına uydurup,mürted ilan etmeler..

bırak kuranın tefsirini,onu alimlerimiz düşünmüş,sen müfesirmisin,muceditmisin,haddini bil! sen hatim indir, zikrinle,ibadetlerinle uğraşmaya bak ihtarları...

tağutun gazabını çekme,gücün yetmiyor,Allah seni sorumlu tutmaz morfinleri...

sarhoşa,kumarbaza,namussuza,kapkaççıya,teröriste,t efeciye lanet etmekle tebliğ ettiğinizi,sorumluluktan kurtulduğunuzu sanmalar...

insanlara tebliğ için ayaklarına gitmeyı "alimler saygındir gitmez onlar gelsinler" şeytanimsi gururlar...

kadını cahil bırakarak,miras hakkını gasbederek,kendinize köle yaparak,sağılması gereken bir inek,size civciv üreten bir tavuk,gerçekleri bilmemesi gereken bir sadık kul, 'cennet ayağınızın altındadır' hadisini kalkan yapıp ağızlarına bir parmak bal sürüp zulmünüze takkiye..."

-Baba ;"?!"

-Oğul ;"ezberlettiğin cümleleri kurayım sen rahatsız olma baba.'sus,konuşma,teslim ol,kabullen,aklın almaz,büyürsen çözersin,bizden daha iyimi bileceksin,kurcalama!" Bana dayattığınız budur Baba!"

-Baba ;" Evladım ecnebiler seni zehirlemiş! Kimle konuşuyorsun araştırayım derslerini vereyım! hazırlan Şeyh hazretlerine gidelim de okusun.Vah başıma gelenler...!"

-Oğul ;" sorularıma cevap vermedin.Ona götürme baba sakın!"

-Baba ;"sus münafık,zındık defol hakkım haram olsun.cennet kokusunu Alamazsın.ayet diyor ki ana babaya öff deme!"

-Oğul ;" Sağol baba.."

-Oğul ;"Bu tavırlarınız ömrüme mal oldu.bu Şok benimle beraber solumakta..bu azabı vicdanımın mahzenlerine indirerek yaşadım,ama yaşamaya devam etmeyeceğim baba.nasıl beğendinmi eserini?..yollarıma iblisvari tuzaklar kuruldu.pençesinde ezmeye kararlı atalara isyan ediyorum,sana da Baba! yaşanmış bir hayatın başa dönme şansı olmadığına göre,yaşanmamış hayatımı sizden geri çekiyorum!"

-Baba ;" defol!!!"

-Oğul ;"Olur!"
........

Saygılar..

Bu yazıyada muhalif olunmaz ki, sayın abim siz böyle yazarsanız daha bana çoook ezan okursunuz.

elinize,kaleminize ve kılavyenize sağlık,,İŞTE VAHİYE ŞAHİT Bİ YAZI..
Alt 25 Ocak 2012, 17:27   Mesaj No:4
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:

"her kim babalar-atalar aleyhine halkı isyana veya ehli koyun ahalisini mukateleye teşvik eylerse yirmi seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasile cezalandırılır.

eğer bu teşvik neticesi olarak isyan veya kıtal zuhur etmişse buna sebebiyet veren veya asilere kumanda eden kimseler hakkında ölüm cezası verilir.

bu cürümlere yalnız iştirak etmiş olanlar altı seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasile cezalandırılırlar."
babayasa made 152 fıkra 6 tüzük 17

admin vede imam olduğundan,Hocanın idamına karar verilmiştir.organları ehli sünnetçileri zehirlememesi için,irana gönderilmesine karar verilmiştir.
Alt 25 Ocak 2012, 17:37   Mesaj No:5
Medineweb Üyesi
Kürt_Mücahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Kürt_Mücahide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10660
Üyelik T.: 16 Eylül 2009
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Yaralı_Sine;

-Baba ;" defol!!!"

-Oğul ;"Olur!"

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
"her kim babalar-atalar aleyhine halkı isyana veya ehli koyun ahalisini mukateleye teşvik eylerse yirmi seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasile cezalandırılır.

eğer bu teşvik neticesi olarak isyan veya kıtal zuhur etmişse buna sebebiyet veren veya asilere kumanda eden kimseler hakkında ölüm cezası verilir.

bu cürümlere yalnız iştirak etmiş olanlar altı seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasile cezalandırılırlar."

admin vede imam olduğundan,Hocanın idamına karar verilmiştir.organları ehli sünnetçileri zehirlememesi için,irana gönderilmesine karar verilmiştir.

Alt 25 Ocak 2012, 17:49   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

oğul için sevinelimmi
baba için üzülelimmi

hayat ne kadar değişmişdüşünceli000
kaleminize sağlık hocam
Alt 25 Ocak 2012, 23:13   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Muhsin abi bu sözlerinin bana olduğuna adım gibi eminim çünkü seni her gördüğümde her sohbet ettiğimizde bu eleştirileri sana yapan Oğul benim ben anlarım senin dilinden bide Ferdi anlar...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 25 Ocak 2012, 23:41   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:49
Takdirleri:160
Takdir Et:

güzel anlatım ders alma temennisiyle emeğinize sağlık..
Alt 27 Ocak 2012, 14:32   Mesaj No:9
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdir Et:

imam gazali der ki : 'açlıktan ölenlerde var ,tokluktan çatlayıp gidenlerde....'hangisine acıyayım nızanım!

eskiden acınası olan oğullar idi,şimdi ise acınası babalar,atalar modası.

Kuran'da İslam dininin hükümleri ve bir müminin nasıl bir yaşam sürmesi gerektiği detaylı olarak tarif edilmiştir. Ataların dini ifadesiyle de, Kuran'daki hükümlerin dışında birtakım kurallara bağlı hareket edilerek geçmişten getirilen alışkanlıklara, geleneklere ya da kulaktan dolma bilgilere dayalı uydurma bir din kastedilmektedir. İslam adına ortaya atılıp, ancak Kuran'da hiçbir şekilde yeri olmayan batıl inanç ve uygulamaların kaynağı işte bu "ataların dini"dir.
Onlara; "Allah'ın indirdiklerine uyun" denildiğinde, derler ki; "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Şayet şeytan, onları çılgınca yanan ateşin azabına çağırmışsa da mı (buna uyacaklar)? (Lokman Suresi, 21)

Kalbin bize lazım Hocam.Ona iyi bak
Alt 13 Şubat 2012, 15:22   Mesaj No:10
Medineweb Üyesi
Durumu:servetim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 77
Üyelik T.: 12 Ağustos 2007
Konular: 2
Beğenildi:8
Beğendi:5
Takdir Et:

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: