Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi muhsin iyi,Açılış Tarihi:  10 Temmuz 2014 (14:08), Konuya Son Cevap : 20 Mayıs 2015 (01:10). Konuya 32 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Temmuz 2014, 20:10   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Standart Cevap: Amel Defteri, Hesap Kitabı

Alıntı:
mustafa ast Üyemizden Alıntı Mesajı göster
şimdi bilinmez kardeşim,referanslarımız aynı,yani şeriat,bu bizim vazgeçilmez yol göstericimizdir,rabıta olsun ,Himmet isteme olsun bunların şeriat dediklerini sağır sultan bile duydu,sen de biliyorsun,yani tasavvuf delilsiz iş yapmaz,herşey sünnete uygun,Ebu Hanife hazretleri,tasavvufa karşı değil raks ederek zikir meclislerine ve direk şeyhten istemeye karşı,bizde Mübareğe katılıyoruz,Allahtan istenmeli güzel kullarının hatırıyla denebilir bununda delilleri var,Abdullah ibni omerden,günümüzde tarikatların çok bidat örnekleri var,bizde ona karşıyız ,kanaatimce ilimsiz çıkılan bu yolda ayakları kaymış,bir radikalde ilimsiz çıkarsa bu yola o da harici olur,yani siz de ilimsiz çıkarsanız selefi olursunuz ama merdud selefi ya da harici,Hizbullah olabilirsiniz.ayetleri anlamak başka hüküm çıkarmak başka,onun için fevri hüküm verme,hüküm senin işin değil yapma bunu boyunu aşar,ömrünü bu işe vermen gerekli o da ehil alimlerden icazet almalısın,sonra dersin ki ya abdestin edepleti de şunlardı yoksa tekfir,farz vacib sünnet bunlar adamı aşar
icazet kimden ve nasıl alınır merakımdan soruyom....

icazet veren acaba ümmetin halini görüyormu...

Ümmetin halini görüpte abdeste tek icazet verecek adamlar yetiştiriyorsa,selefi ve hariciler size ihtiyaç var demektir...
Alt 12 Temmuz 2014, 20:15   Mesaj No:12
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
şimdi bilinmez kardeşim,referanslarımız aynı,yani şeriat,bu bizim vazgeçilmez yol göstericimizdir,rabıta olsun ,Himmet isteme olsun bunların şeriat dediklerini sağır sultan bile duydu,sen de biliyorsun,yani tasavvuf delilsiz iş yapmaz,herşey sünnete uygun,Ebu Hanife hazretleri,tasavvufa karşı değil raks ederek zikir meclislerine ve direk şeyhten istemeye karşı,bizde Mübareğe katılıyoruz,Allahtan istenmeli güzel kullarının hatırıyla denebilir bununda delilleri var,Abdullah ibni omerden,günümüzde tarikatların çok bidat örnekleri var,bizde ona karşıyız ,kanaatimce ilimsiz çıkılan bu yolda ayakları kaymış,bir radikalde ilimsiz çıkarsa bu yola o da harici olur,yani siz de ilimsiz çıkarsanız selefi olursunuz ama merdud selefi ya da harici,Hizbullah olabilirsiniz.ayetleri anlamak başka hüküm çıkarmak başka,onun için fevri hüküm verme,hüküm senin işin değil yapma bunu boyunu aşar,ömrünü bu işe vermen gerekli o da ehil alimlerden icazet almalısın,sonra dersin ki ya abdestin edepleti de şunlardı yoksa tekfir,farz vacib sünnet bunlar adamı aşar

al bak icazet dağıtan ve MERHAMETİNLE AYAKTA DURUYORUZ diyen icazet alan tasavvuftaki şirkler...Allahtan korkun Allah tan,yeter milleti şu şirkhanelerinde bunlara kul köle yaptınız bak adam saçı sakalı ağartmışKARŞISINDA KENDİSİ GİBİ BİR KUL OLANA KARŞI YERDE DEBELENEREK GİDİYOR,HA BİDE NEFİS TERBİYESİ YAPMIŞBÜYÜK CİHADLI GÖBEKLERİDE CABASI...BUNLARMI ALİM,.Bunlar mı icazet alıp veren, adam icazet aldığı mahmud ustaosmanoğluna MERHAMETİNLE AYAKTA DURUYORUZ DİYOR,hiç düşünmüyor ki mahmud ustaosmanoğlunun kendisi ayakta durmaya mecali yok ve tekerlekli sandelyede oturuyor... ...

VİDEO LİNKİ..[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 13 Temmuz 2014, 03:44   Mesaj No:13
Medineweb Üyesi
Durumu:muhsin iyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14028
Üyelik T.: 31 Temmuz 2011
Arkadaşları:5
Konular: 88
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aslında ahir zamanın geleneksel din anlayışı içerisinde olanların en büyük putları,GAVS,KUTUP,ŞEYH ,SADAT VE ÜRETTİKLERİ EFSANELERDİRDE..

Bu tür ütopik ürettikleri ve ilahlık vasıflarıyla donattıkları, hayali kahramanlardan kurtulunmadığı

müddetçede ne amel,nede amel defterini tam anlamıyla anlaya bilirler.

Sadece yaptıklarını hayırlı işler zan edip,acı bi hüsranla kayba uğrayanlardan olurlar..

KEHF SÜRESİ.. 103. De ki: Size, (yaptıkları) işler bakımından en çok ziyana uğrayanları bildirelim mi?

104. (Bunlar;) iyi işler yaptıklarını sandıkları halde, dünya hayatında çabaları boşa giden kimselerdir.
Allahtan korkmaz kuldan utanmaz. ben insanlar yararlansın diye emek veriyorum bir konu açıyorum. sense konumu baltalıyorsun. benim bu yazımda gavs,şeyh, sadat var mı. yazımı bile okumadan bir şeyler yazıyorsun. saygın edebin yok. yazdığın şeyler de kimseye yaramaz. ilimden mesnetten uzak şeyler. şu halin ne kadar terbiyesiz birisi olduğunu gösteriyor. ben bu yazıyı hazırlamak için günlerce emek verdim. sen bu hale getirdin. hiç utanmıyor musun.
Alt 13 Temmuz 2014, 05:45   Mesaj No:14
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

sen Allahın dinine karşı biraz edebli ol,senin yazında AHİR ZAMANIN ENBÜYÜK PUTLARI diye yazdığın bi paragrafın yok muydu ey islam cahali ve daha yazdığı yazıdanda bi haber olan ,sen ilk başta insanlara karşı iftira atmamayı ve bunun asıl edepsizlik olduğunu öğren...

Gelelim GAVS,KUTUP,SADAT lara bunlar senin ve senin gibilerinin çeşitli düzmece VASIFLARLA ve Allah ın sıfatlarına büründürdüğünüz kendinize yeni bi din icat edip bunlarsız OLMAZ,BUNLARAI MÜRŞİT EDİNİZ,VE AYRICA BUNLAR sizin dinin, Sahte ilahları değil mi,bunlar senin dinin olmassa olmazları değil mi,sen burda insanları mürşit adı altında çağırdığın ve birtakım uydurduğun ve insan üstü vasıflara uydurarak donattıklarına çağrıda bulunmuyormusun,insanları böyle şirklerle zehirlemeyi bırak,Allahtan korkmaz,kuldan utanmaz....
Alt 13 Temmuz 2014, 14:35   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mustafa ast isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44470
Üyelik T.: 26Haziran 2014
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

bilinmez kardeşim fevri davranma,ya biz de senin gibi doğru yoldayysak,alnı secdeli adamlara müşrik ve bidatçı diyorsun,icazet alimden alınır,bunu neden diyorum size din cahili olmayın,şirk demek putlara tapana denir,yoksa seni Allaha götürecek olan peygamber Allahla senin arana giriyor mu ,peygamber ve kuran aracıdır,o zaman peygamberimize de sevgiye şirk değin,bak insanlar kabeyi tavaf ediyorlar,senin görüşüne göre şirk yapıyorlar,hadi müşrik desene,birileri Mahmut efendiye sevgide aşırı gittilerse bu caiz değil dinen,ayağa kapanmak yalakalık yapmak yok dinimizde,
Alt 13 Temmuz 2014, 15:58   Mesaj No:16
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez kardeşim fevri davranma,ya biz de senin gibi doğru yoldayysak,alnı secdeli adamlara müşrik ve bidatçı diyorsun,icazet alimden alınır,bunu neden diyorum size din cahili olmayın,şirk demek putlara tapana denir,yoksa seni Allaha götürecek olan peygamber Allahla senin arana giriyor mu ,peygamber ve kuran aracıdır,o zaman peygamberimize de sevgiye şirk değin,bak insanlar kabeyi tavaf ediyorlar,senin görüşüne göre şirk yapıyorlar,hadi müşrik desene,birileri Mahmut efendiye sevgide aşırı gittilerse bu caiz değil dinen,ayağa kapanmak yalakalık yapmak yok dinimizde,

mustafa ast,her müslüman namaz kılar,yalnız her namaz kılanda müslüman değildir.Yani islamın ilk emri[şartı] Allah a şirk koşmadan Allah ın ilahlığını hayatın her alanında tek ve biricik olarak kabul etmektir.Kendini bu tür, Allah ı birlemeden,Allah a ibadet eddiğini kişi zannedebilir,bu tür samimi davrana bilir yalnız cahilce yapılan bu tür ameller Rabbimizin Kuranı mübinde ŞİRK i kesinlikle af etmeyeceğini ve Peygamberde olsa eğer hayatındaki yönelişlerde ŞİRK KATARSA YAPTIĞI AMELİN ZAYİ OLACAĞINI bildiriyor Alemlerin tek ilahı olan tek Allah,yani Allah bu tür durumda peygamberine imtiyaz tanımamış,sana ,bana mı tanıyacak.

Ayrıca,sayın mustafa ast,Rasulullah ın dönemindeki putperestlerde,kendi elliriyle yaptıkları PUTLARI ONLARIN YARATTIĞINA ,ONLARA RIZIK VERDİĞİNE VS İNAMIYORDULAR,yaptıkları o putlarda kendilerinden önce yaşayan VE ÖNEMSEDİKLERİ ,ÖNEM VERDİKLERİ KUTSALLAŞTIRDIKLARI KİŞİLERİN İSMİNİ veriyor ve böylece bu putlaştırdıkları kişilerin ALLAH NEZDİNDE ,yani bügünki tasavvufçuların deyimiyle ALLAH DOSTU,SÖZÜ LAFI DEĞERLİ VE GEÇERLİ olarak atfediyor ve bu kutsallaştırdıkları MÜRŞİT edindiklerini aracı kılıp,şefaat,yardım ,yol gösterici,uzlaştırıcı,terbiye edici,mürşit ediniyordular...Hiç bir putperest,yağmuru lat,menat ve uzzanın yağdırdığına ve onlara çocuk vereninde bu putlar olduğuna inanmıyordular bu putları,bu gün tasavvufçuların mürşit dedikleri ve çeşitli ilahlık vasfıyla donatıp ilahlaştırdıkları gibi ilahlaştırıyordular ve ŞİRKE DÜŞÜYORDULAR..

yoksa şanı yüce tek ilah olan ve ilahlığında ortak kabul etmeyen Tek Allah ,kuranı kerimde müşriklerden bahsederken,müşriklerinde Kedisine inandığını yalnız Allah ın vasıflarını başkalarınada uyarladıklarını anlatmaktadır..

Allah ın Rasulunuda ilahlaştırmak yasaklanmıştır,örneğin Allah dinini tamamlamış ve son Rasulu Muhammed as mında hayatına son verdikten sonra bazı kendini bilmez cahiller halen Rasulullah ile görüştüklerini idda edecek kadar ileri gidip bilgi aldıklarını idda edebiliyorlar ve bunuda çoğunukla tasavvufçular yapmaktadır.Halbuki Rasulullahın vefatından sonra görüşme olsaydı Aişe annemiz ve Ali ra görüşür ve bilgi alır ve birbirleriyle savaşmazdılar ve bunun gibi bir sürü örnek verile bilinir....

Yani islamda Allah ın izin verdiği meşru olan aracılık,kişinin kendi salih ameli,ayetin dediği gibi NAMAZ VE SABIRLA ALLAHTAN YARDIM DİLEYİN,AYRICA ALLAHIN İSİMLERİYLE ALLAH A DUA EDİN,vb kuranın ve sahih sünnetin izin verdiği durumlardır.yoksa Rabbimizde kuranda Rasulullaha ,EĞER İNSANLAR SANA TEVBE VE DUA EDMMEK İÇİN GELİRLERSE ONLARA SÖYLE ALLAH KENDİSİNE TEVBE EDEN İÇİN ÇOK BAĞIŞLAYAN VE DUALARI KABUL EDENDİR,ALLAHIN İSİMLERİYLE ALLAHA DUA VE TEVBE EDİN demiyor mu ayetinde...

sayın mustafa ast,siz diyorsunuz ki birileri mahmud ustaosmanoğlunun ayaklarına kapanmış bu dinen doğru değil,sayın mustafa adam videonun girişinde,SENİN MERHAMETİNLE AYAKTA DURUYORUZ DİYOR,BU ŞİRKİN KATMERLİSİDİR,BİR KİŞİ ÇIKSA BIRAK MAHMUt USTAOSMANOĞLUNU,BEN RASULULLAHIN MERHAMETİYLE AYAKTA DURUYORUM DESE BİLE BU ŞİRKİN ALASINI işlemiş olur ki ve MÜŞRİKLEŞMİŞ OLUR.

işte sizin mürşit dediğiniz mahmud ustaosmanoğlu gibiler mürşit olmuş olsalardı ilk başta bu İNSANLARI BU ŞİRKLERDEN UYARIRLARDI,daha şirkin ne olduğunu bilmiyor bu zavallılar...

Alt 13 Temmuz 2014, 18:12   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bak ali,Allah ne diyor cihada çıktığınızda MÜMİN VE KAFİRİ birbirinden ayırmak için iyice araştırın,,,,,,,,ee neyle ayıracan,ayırınca TEKFİRCİ SİZİ deyip saldırmasını biliyorsunuz...

verdiğiniz ayetle bile çelişiyorsunuz...:]
Mümini kafirden ayırmak için yeterince araştırma yaptın mı?
Ölçün ne diye soracağım, Kur'an diyeceksin. Eeee... Ben de ölçüm Kur'an diyorum.
Yani ikimizin ölçüsü de Kur'an... Şimdi sen beni kafir olarak nitelersen, Kur'anı benden daha iyi anladığını iddia ediyorsun diye düşüneceğim...düşünceli000
O zaman sana tavsiye. Burada forum köşelerinde kendini harcama. Gir bir ilahiyata doktora yap, profesör ol, sonra da asırlardır islam alimlerince bize nakledilen ilimlerin yanlış olduğunu kabul ettir.
Çünkü ben kendi kafamdan bir şey söylemiyorum. Asırladır islamı bize iletmek için çalışan alimleri okuyorum.
Sonuçta senin tekzip ettiğin ve bizim takip ettiğimiz alimlerin bazıları şunlar:
Hz. Ali, Hz. Ebubekir... Bunlar bütün tarikatların ilk öğretmenleri... Yani silsilelerin hepsi bu iki sahabeye dayanıyor. Tabiki de başta ashabı suffa olmak üzere bu tarikat yollarının ilk öğretmenini tahmin etmişsindir. Allah Resulu Hz. Muhammed(sav) efendimiz.
Sonra başlıca alimler,
İmam Gazali, İmam Rabbani, Şahı Nakşibendi, Abdulkadir Geylani, Mevlana Celaleddin Rumi, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, İmam Ebu Hanife, İmam Şafii, ...

Eğer bunlara kafir diyorsan, önce bir profesör ünvanı al ki seni dinleyebilelim... Yıllardır doğru bildiklerimizi gözden geçirelim.

Ya da sen kendi takip ettiğin şeyhini hele bir açıkla ki ona göre sohbetimize devam edelim...

bilinmez... Bence başkalarının değer verdiği hocalarını tekzip etmeden önce üslubunu değiştir. Ondan sonra saygı çerçevesi içinde yazmayı dene... Bence bunu yapabilirsin...

Sana katılmasam da fikirlerine saygı duyduğumu belirtmek isterim...
Alt 13 Temmuz 2014, 19:14   Mesaj No:18
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mustafa ast isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44470
Üyelik T.: 26Haziran 2014
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

bilinmez kardeşim eğer olay senin dediğin gibiyse bizler Mevlana yunus emre,Geylani Nakşibendi,ibni arabi ,Mahmut efendi ,zahit korku,Esat coşan,yahyalılı,gibi mübareklerin hepsi müşrik oldukları için cehennemlik,bunu teyid eder misiniz,çünkü şirkin affı yok ahirette,nasla sabit,bilinmez kardeşim,bence atladığın bir şey var,küçük bir şey,onun için tek doğru benim deme ,acele etme,tekfir etme
Alt 13 Temmuz 2014, 19:56   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez kardeşim eğer olay senin dediğin gibiyse bizler Mevlana yunus emre,Geylani Nakşibendi,ibni arabi ,Mahmut efendi ,zahit korku,Esat coşan,yahyalılı,gibi mübareklerin hepsi müşrik oldukları için cehennemlik,bunu teyid eder misiniz,çünkü şirkin affı yok ahirette,nasla sabit,bilinmez kardeşim,bence atladığın bir şey var,küçük bir şey,onun için tek doğru benim deme ,acele etme,tekfir etme
Özür dileyerek müsaadenizle.....

Şirk karıncanın kımıldamsından daha hassasitır dyor Hz Ali...

saydığınız isimler icersinde A örneğinde verildiği gibi kulları kendine kulluk yatıryorarsa bu saydıklarınız farkeden bişi olmuyor demektir...
Saydıgınız isimler icersinde kac kişiyi tenzih ederim...

Orda Arkadasın demek istediği Şirkin ne kadar hassas olduğu ve hayatımıza yön verecek olan değerli insanların buna nasıl göz kırptıkları mahiyetinde dile getirdi sanırım.

Bu konuda Özür dileyerek beyan ederim ki !!! Bilinmez kardeş söylediklerinde haklı,uslup ve söylemlerinde yanlış..

Allah resulü da bizler gibi bir beserdi,davası ebedi olan efendimizin bende sizin gibi bir insanım demesi herhalde insanlara değer veren,aslında olduğundan fazla değer verenlere bi cevaptır.yada değer sahabi olmaya calısan betbahlara tokatdır...

elbetdeki değer verilir hocalarımıza zaten değer verilmessse terbiyesizliktir,lakin yerinde bi değer tapılacak önünde eğilecek,merhametin olmasa ne yaparız diyerek değil,yetiş ey felankes diyerek hic değil..

yanlışım var ise af ola...
Alt 13 Temmuz 2014, 20:16   Mesaj No:20
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdir Et:

Alıntı:
neden illa birilerini araya sıkıştıracaksınız. Allah ve Resulü neyinize yetmiyor? icazet alacaksanız Resulullah'tan alın.mürşit lazımsa Resulullah yetmez mi size? alimleri sevmek ayrı konu onlar ile sevgi şokuna girmek ayrı konudur.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: