Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi muhsin iyi,Açılış Tarihi:  10 Temmuz 2014 (14:08), Konuya Son Cevap : 20 Mayıs 2015 (01:10). Konuya 32 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Temmuz 2014, 16:38   Mesaj No:31
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Standart Cevap: Amel Defteri, Hesap Kitabı/Muhsin İyi

Emeğinize sağlık ..Kolaylaştırın ,güçleştirmeyiniz müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz..
Alt 17 Temmuz 2014, 16:28   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Amel Defteri, Hesap Kitabı

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ALİ70,yukarda ismini saydıklarının arasında imam şafii ve imam Ebu hanifenin kendi kitaplarında BİZ RASULULLAH İLE MANA ALEMİNDE GÖRÜŞTÜK VE BİZE BİLGİ VERDİ dediğine dair bi tane söz getire bilirmisin veya Bu alimlerin gavs,kutup,sadat,rabıta,her sıkıştığında yetiş ya bilmem filan gavs,kutup,sadat şeyh demenin caiz olduğuna dair bi söz veya VİRD,KAFA SALLAAM ADI altında zikir halkaları oluşturarak her türlü bidatleri işlemenin islamda olduğuna dair bitane sözlerini getire bilirmisin...veya imam şafii ve ebu hanife[Allah onlardan razı olsun] bir şeyh eğer müridinin gece yatağında kaç defa sağa veya kaç defa sola döndüğünü bilmiyorsa gitsin dağda çobanlık etsin gibi gaybe taş atmanın şirk olmadığına dair bi sözünü getire bilirmisin,VEYA BÖYLE TAFSİYELERDE BULUNDUĞUNA DAİR Bİ BİLGİ VARMI....

Hay Allah
bilinmez seni Allah için seviyorum... Yalnız dediğim gibi bazı(hepsi değil) fikirlerine katılmasam da saygı duyuyorum.
Ebu Hanife'nin bir sözünü aktarayım fazla polemiğe girmeyeceğim.
Diyor ki İmamı Azam: Ömrümün son iki yılı olmasaydı, Numan helak olmuştu.
Not: Ömrümün son iki yılı dediği de, bir tarikata girdiği yıllar. Bence bu her şeyi özetliyor, fazla lafa gerek yok...

Alıntı:
bunlar gibi yüzlerce şirk leri vardır yukarda, imam ebu hanife ve şafii nin ismiyle nasıl bi arada zikretme cesareti bulduysan birlikte ZİKRETTİĞİN DİĞER İSİMLERİN....
Belki sana göre diğer isimler kötü... Bana göre söyledikleri her sözün bir hikmeti var... Çünkü onların her söylediklerinden sen küfür çıkarıp şirk isnat etmişsin... Ama ben her sözü savunmayım ama, sizin şirk çıkardıklarınızdan tevhid çıkarıyorum... Galiba biraz bakış açısı farklı ha... Ne dersin?
Benim demek istediğim de bu... Onların gözüyle bakmazsan dediklerinde haklısın... Ama herkes senin gözünle dünyaya bakacaksa, onlar niye yaratıldı?

Alıntı:
DOKTORA VE DİPLOMAYA GELİNCE ALİ70 bunların,BU DİPLOMALARIN, cahillerin nazarında yerleri olsada gerçek manada vahiy islamını önceleyenler için pekte önemli değil...
Yanlış anlama ben senin bilginden şüphede değilim. Saygı duyuyorum. Doktora önemli değil. Nice profesörler var ki, okuma yazma bilmeyen nice ümmilerin tırnağı kadar değer vermem fikirlerine...

Demek istediğim, 1400 yıldır inandığımız doğruları silmek istiyorsan yapmaya çalıştığın her ne ise, bulunduğun yer ile yapamazsın. Çünkü bize gelen ilim sahipleri zamanının alimleridir.

Alıntı:
ilahiyat alanında değilde,sosyoloji alanında böyle bi girişimim var,bu alanda ehliyet sizce makbul olurmu
Estağfirullah... Ne demek... Ben kimim ki sizin diplomanızı değerlendireyim hocam... Diplomanız olmasa bile size Allah değer vermiş ve tüm hücrelerinize kadar özel olarak yaratmış, sonra da ruhundan üflemiş. Allah'ın yarattığını beğenmemek gibi bir hadsizlik yapmam yapamam. Yanlış anlaşıldıysam defalarca özür dilerim... Hakkını helal et hocam...

Ha bu arada... Çalışmalarınızda ve girişimlerinizde başarılar dilerim. Allah yolunuzu açık etsin.
Alt 20 Mayıs 2015, 01:10   Mesaj No:33
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:zülcenaheyn2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 49657
Üyelik T.: 06 Mayıs 2015
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Amel Defteri, Hesap Kitabı/Muhsin İyi

Allah razı olsun

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: