Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi Müb@rek,Açılış Tarihi:  25 Mart 2012 (19:23), Konuya Son Cevap : 29 Mart 2012 (04:10). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Mart 2012, 19:23   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müb@rek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17481
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Unuttuğumuz bir "FARZ" EHLİBEYT SEVGİSİ !

Unuttuğumuz bir "FARZ" EHLİBEYT SEVGİSİ !

RAHMAN VE RAHİM OLAN, YÜCELİĞİ VE ULULUĞU DAİM OLAN BİR VE TEK OLAN ALLAH (c.c.)'A HAMD.
Resûlü Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'ya ve O'nun Pak Ehlibeytine Salat ve Selam...

Bugün iç acıtan bir konuya değineceğim, günümüzde bir çok insanın bilmediği
( bu sitedekileri kast etmiyorum) EHLİBEYT demenin nedemek olduğundan bile habersiz olduğu oysaki sevgilerinin üzerimizde farziyet taşıması sebebiyle bazı bilgileri paylaşacağım, belki bir Müslüman internette gezerken görürde okur diye...

Bakınız Şûra Suresinde ne buyuruluyor;

İşte bu, Allah'ın, inanıp salih ameller işleyen kullarına müjdelediği şeydir.
De ki: "Ben buna (yaptığım tebliğ görevine) karşılık sizden, akrabalıktan doğan sevgiden başka bir ücret istemiyorum." Kim güzel bir iş yaparsa, onun iyiliğini artırırız. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir. (Şûra - 23)

Evet ayette geçen ;
"akrabalıktan doğan sevgiden"sözü ile ilgili hadisleri yazalım;

1. İbn-i Abbas'tan şöyle nakledilmiştir: "Deki buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum; istediğim tek şey akrabaları sevmektir." Ayeti indiğinde; Ashap: "Ey Allah'ın Resulü, sevgileri bize farz olan şu akrabaların kimlerdir?" diye sorduklarında, şöyle buyurdu: "Ali, Fatıma, ve onun iki çocuğu."

Fazail-üs Sahabe (İbn-i Hambel) C.2, S.669, Hadis: 1141 / el- Mu'cem-ül Kebir (Tabarani) C.3, S.47 hadis: 2641/ el- Keşşaf (Zımahşerî) C.3, s402/ ed-Dürrül mensur, C.7, S.348

2. Yine İbn-i Abbas meveddet ayetindeki "Yakınları sevmek" cümlesinin tefsirinde Resulullah'ın (s.a.a) şöyle buyurduğunu nakletmiştir: "Yani beni Ehl-i Beyt'im hakkında koruyun ve onları benim için sevin." (Ed-Dürr-ül Mensur, C.7, S.348)

Bakınız Ayetin Tefsiri; Kaynak Taberi Tefsiri

23- İşte Allah, îman edip salih amel işleyen kullarını bu büyük lütuf-la müjdeliyor. Ey Muhammed, sen onlara şöyle de: "Ben, Allahın dinini tebliğe karşılık sizden bir ücret istemiyorum. Ben sizden ancak yakınlıkta sevgi istiyorum. "Kim bir iyilik kazanırsa biz onun bu husustaki iyiliğini artırırız: Şüphesiz Allah, çok affeden ve şükrcdcnlcrin şükrünü kabul edendir.
Ayet-i kerimenin: "Ben sizden bir ücret istemiyorum. Ben sizden ancak yakınlıkta sevgi istiyorum, "bölümü bir kaç şekilde izah edilmiştir:
Şa'bi ve Tavus, Abdullah b. Abbastan, Muğire İkrimeden, Husayn, Ebu Malikten, Said b. Cübeyr, Katadeden, Ebi Nüceyh, Mücahidden, bu ayeti şöyle izah ettiklerini rivayet etmişlerdir "Ey Muammed, de ki: "Ey kavim, sizi davet ettiğim hakka karşı sizden herhangi bir ücret istemiyorum. Sizden ancak, be*nimle sizin aranızdaki akrabalık bağım koparmamanızı istiyorum."
Bu izah tarzına göre, Peygamber efendimiz Kureyşlilere seslenerek demistir ki: "Bana yardım etmiyorsunuz hiç olmazsa şerrinizi benden uzak tutun. Rabbimin Peygamberliğini tebliğ etmem için beni serbest bırakın. Benimle sizin aranızda olan akrabalık bağını gözetin. " Taberi de bu görüşü tercih etmiş ve "Da" anlamını veren "Fi" harfi çerinin bu görüşü kuvvetlendirdiğini söylemiştir.
Bu hususta Tavus diyor ki:
Abdullah b. Abbas'a ayetin bu bölümü soruldu. Fakat o henüz cevap ver*meden, Said b. Cübeyr: "Buradaki yakınlıktan maksat, Muhammed (s.a.v.) in ailesinden olan akrabalarıdır. " diye cevap verdi. Bunun üzerine Abdullah b. Abbas şöyle dedi: "Sen acele ettin. Zira Kureyşin herhangi bir kolu yoktur ki onda Resulullahın akrabsı bulunmuş olmasın. Allah teala burada şunu buyur*muştur.: Ey Muhammed, de ki: "Ben sizden, hakka davetime karşılık herhangi bir mükafaat istemiyorum. Ben sizden ancak benimle sizin aranızda olan akra*balık babını kopa mı amanızı istiyorum. [30]
Surenin Mekki oluşu ayetin bu şekilde izahını desteklemektedir. Zira Mekke döneminde Hz. Fatimanın soyundan gelen ahl-i Beytten her hangi bir kimse yoktu.
Mücahidin, abdullah b. Abbastan, Mamerin de Katadeden naklettikeri ve Hasan-ı Basri'nin de rivayet ettiği ikinci bir görüşe göre ise ayetin manası şöyle*dir: "Ey Muhammed, de ki: "Benim size getinnşi olduğum hidayet ve ayetlere karşı sizden herhangi bir ücret istemiyorum. Ancak sizlerin, Allahı sevmenizi ve itaat ederek ona yaklaşmanızı istiyorum."
Abdullah b. Abbas diyor ki:
"Resulullah şöyle buyurdu: "Ben, size getirmiş olduğum apaçık deliller ve hidayet karşılığında sizden herhangi bir ücret istemiyorum. Ben sizden ancak Allahı ve Resulünü sevmenizi ve Allaha itaat ederek ona yaklaşmanızı istiyor. [31]
Abdullah b. Kasım ise ayet-i kerimenin bu bölümünü şu şekilde izah et*miştir: "Ben sizden, hakkı tebliğ etmeme karşılık herhangi bir ücret istemiyo*rum. Ben sizden ancak, kendi akrabalarınızı sevmenizi istiyorum."
Said b. Cübeyr ve Ebu Deylein ise âyetin bu kısmını şöyle izah etmişler*dir:" Ey Muhmmed, sen, sahben olan müminlerlere de ki: "Ben, size getirdiğim söylere karşı sizden herhangi bir ücret istemiyorum. Ben sizden ancak akrabalı-rınızı sevineninizi istiyorum,"
Taberi diyor ki: "Suddi, Ebu Deylemin şöyle dediğini rivayet etmiştir: "Hz. Hüseyinin oğlu Ali esir olarak getirilip Şam'ın merdivenlerinde durdurul*duğu zaman Şamlılardan bir kişi ayağa kalkıp şöyle dedi: "Sizi öldüren, kökü*nüzü kurutan ve fitnenin boynuzlanın kıran Allaha hamdolsun, "Bunun üzerine Hz .Hüseyin oğlu Ali o adama: " Sen hiç Kur'an okudun mu? " dedi. Adam da "Evet" dedi. Hz. Hüseyinin oğlu Ali: "Sen Âl-İ Hâ Mîm'i (Şûra suresini) okudun mu?" dedi.
Adam: "Ben Kur1 anı okudum fakat âl-i Hâ Mîm'i okumadım. " dedi. Hz. Hüseyinin oğlu Ali: "Sen; Ben sizden buna karşı hiçbir mükafaat istemiyorum. Ben sizden sadece yakınlara sevgi istyorum. "âyetini okumadın mı?" dedi. Adam: "O yakınlar sizler misiniz?" dedi. Hz. Hüseyin'in oğlu Ali de: "Evet bi*ziz." dedi.
Arar b. Şuayb da bu âyet-i kerimeyi bu şekilde izah etmiştir. [32]

Taberi konu ile ilgili tüm hadisleri ve görüşleri açıklıyor kırmızı ile belirttiğim yer "
Ebu Cafer Muhammed b. Cerir et-Taberi, Taberi Tefsiri, Hisar Yayınevi: 7/291-293." yer alan kısımdır. Taberi diyorki ile başladığına göre Taberinin kendi görüşüdür.

Konu ile ilgili hadisler;

(Ehl-i beyti seveni Hak teâlâ sever, buğz edene de buğz eder.) [İbni Asakir]

(İslam’ın esası, bana ve Ehl-i beytime sevgidir.) [İbni Asakir]

(Her şeyin temeli vardır. Müslümanlığın temeli eshab ve ehl-i beytimi sevmektir.) [İ. Neccar]

(Allah’ın kitabı ve Ehl-i beytime uyan, hidayette olur, uymayan sapıtır.) [İ. Hibban]

(Ehl-i beytim, Nuh’un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan, boğulur.) [Taberani]

(Tutunduğunuz vakit, asla dalalete düşmeyeceğiniz iki şeyi bıraktım: Allah'ın kitabı Kur’an ve Ehl-i beytim.) [Hatib]

(Ehl-i beytime buğzeden, yüzüstü Cehenneme atılır.) [İ. Ahmed]

(Ehl-i beytime, Cehennemlikten başkası buğzetmez.) [İ. Ahmed]

(Fatıma, Cennet hatunlarının üstünü, Hasan ve Hüseyin de Cennet gençlerinin yüksekleridir.) [Tirmizi]

(Ya Fatıma, Allahü teâlâ senin gazabın için gazap eder, senin rızan için razı olur.) [Hakim]

(Allahü teâlâ, Fatıma ve nesline Cehennemi haram kıldı.) [Hakim, Taberani]

(En iyiniz, Ehl-i beytime iyilik edendir.) [Hakim]

(Ehl-i beytimi sevmeyen, ihtilafa düşer ve şeytana yoldaş olur.) [Hakim]

(Vallahi Ehl-i beytimi sevmeyenin kalbine iman girmez.) [İ. Ahmed]

(Benim soyuma dil uzatarak, beni incitenlere, Allahü teâlâ çok azap yapar.) [Deylemi]

(Allahü teâlâ, oğlum Hasan’la iki Müslüman ordunun arasını barıştırır.) [Buhari]

(Ya Rabbi, Hasan ile Hüseyin’i seviyorum. Sen de sev. Bunları sevenleri de sev!) [Tirmizi]

(Fatıma benden bir parçadır. Onu inciten beni incitmiş olur.) [Hakim]

(Fatıma’yı Ali’den daha çok severim, Ali, bana, Fatıma’dan daha çok kıymetlidir.) [Hakim]

(Kızım Fatıma’nın adı, “Allah onu ve sevenlerini Cehennemden korur” manasındadır.) [Deylemi]

(Ali’yi ancak mümin olan sever ve ona ancak münafık olan buğzeder.) [Nesai]

(Ali’yi sevmek, ateşin odunu yaktığı gibi, Müslümanların günahını yok eder.) [İ. Asakir]

(Ali’ye düşman olanın düşmanı Allah’tır.) [Ramuz]

(Ben ilmin şehriyim, Ali ise kapısıdır.) [Deylemi]

(İlim on kısım. Dokuzu Ali’de, biri diğer halktadır. O, bu biri de onlardan iyi bilir.) [Ebu Nuaym]

(Ali’yi seven, beni sevmiştir. Ona düşmanlık, bana düşmanlıktır. Onu inciten beni incitmiştir. Beni inciten de Allahü teâlâyı incitmiş olur.) [Taberani]

(İmanın birinci alameti Ali’yi sevmektir.) [M. Ç. Güzin]

(Ensara ancak münafık buğz eder. Ehli beytime, Ebu Bekir ve Ömer’e buğz eden de münafıktır.) [İ.Asakir]

(Ehl-i beytimi ve Eshabımı çok sevenin, Sırat köprüsünde ayağı kaymaz.) [Deylemi, İ. Adiy]

(Eshabımı, ezvacımı ve Ehl-i beytimi seven, Cennette benimle beraber olur.) [Ramuz]

(Allah'ı seven beni sever, beni seven de, Ehl-i beytimi sever.) [Tirmizi]

(Benden sonra Ehl-i Beytimle imtihan olunacaksınız.) [Taberani]

(Bana ve Ehl-i beytime salevat getirilmedikçe, dua ile Allah arasında perde vardır.) [Ebuşşeyh]

Şimdi sizlerden ricam herkes Ehlibeyt'le ilgili bir hadis bulup yazsın.

Saygı ve Sevgilerimle.

Mübarek M.

Konu Sahibi Müb@rek 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Unuttuğumuz bir "FARZ" EHLİBEYT SEVGİSİ... Muhtelif Konular Müb@rek 11 4226 25 Mart 2012 19:23
Şefaati İnkar Edenler Bunu Nasıl Açıklayacaksınız... Tasavvuf-Tarikat Müb@rek 17 5901 24 Mart 2012 16:45

Alt 25 Mart 2012, 20:45   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Unuttuğumuz bir "FARZ" EHLİBEYT SEVGİSİ !

İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Nimetleriyle sizi beslediği için Allah'ı sevin. Beni de Allah sevgisi için sevin. Ehl-i Beytimi de benim sevgim için sevin."
Tirmizi, Menakıb, (3792).
4459 - Sa'd İbnu Ebi Vakkâs radıyallahu anh anlatıyor: "Şu ayet indiği zaman, (mealen): "Sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle bu hususta mücadele edecek olursa de ki: "Gelin, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendinizi ve kendimizi çağırıp toplanalım, sonra niyaz edelim ki, Allah'ın laneti yalancılar üzerine olsun!" (Âl-i İmran 61), "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Ali'yi , Fatıma'yı, Hasan ve Hüseyin radıyallahu anhüm ecmain'i çağırdı ve:
"Allah'ım, bunlar da benim ehlim (ailem)" buyurdu."
Tirmizi, Tefsir, Âl-i İmran, (3002).
4460 - Ümmü Seleme radıyallahu anha anlatıyor: "Ben "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın evinin kapısında iken şu ayet nazil oldu: "...Ey peygamber ailesi! Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor" (Ahzab 33). Evde "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, Ali, Fatıma, Hasan ve Hüseyin vardı. Onlara bir örtü bürüdü ve:
"Allahım, işte bunlar benim ehl-i beytimdir, bunlardan günahı gider ve bunları kirlerden tertemiz kıl!" buyurdu. Ben atılıp:
"Ey Allah'ın Resûlü! Ben ehl-i beytten deyil miyim?" dedim. Bana:
"Sen (yerinde dur, sen zaten) hayırdasın, sen Resûlullah'ın zevcesisin!" diye cevap verdi."
Tirmizi, Menakıb, (3870).
4461 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Şu ayet indiği zaman (mealen): "... Ey peygamber ailesi! Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor" (Ahzab 33), "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm sabah namazına giderken, altı aya yakın bir müddette, Hz. Fatıma radıyallahu anha'nın kapısına uğrayıp:
"Namaz(a kalkın) ey Ehl-i Beyt "Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor!" buyurdu."
Tirmizi, Tefsir, Ahzab, (3204).
4462 - Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, üzerinde siyah (yünden) nakışlı bir kumaş olduğu halde sabahleyin (evden) çıktı. O sırada Hasan geldi, onu örtünün altına soktu. Sonra Hüseyin geldi onu da soktu. Sonra Fatıma geldi, onu da soktu. Sonra Ali geldi onu da örtünün altına soktu. Sonra da:
"Ey Ehl-i Beyt Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak isttiyor" (Ahzab 33) buyurdu."
Müslim, Fezailu's-Sahabe 61, (2424).
4463 - Yezid İbnu Hayyan, Zeyd İbnu Erkam radıyallahu anh'tan naklen anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Haberiniz olsun! Ben size iki ağırlık bırakıyorum. Bunlardan biri Allah Teâla'nın Kitabı'dır. O, Allah'ın (sema-arz arasına uzanmış) ipi olup, kim ona tutunursa hidayet üzere olur, kim de onu terkederse dalâlete düşer. İkincisi itretim, Ehl-iBeytim'dir." Biz, Zeyd İbnu Erkam'a sorduk:
"Kadınları da Ehl-i Beyt'inden midir?"
"Hayır! dedi, Allah'a yemin olsun, kadın bir müddet erkekle beraber olur. Sonra (kocası) onu boşar, o da babasına ve kavmine döner. "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın Ehl-i Beyt'i aslı ve kendinden sonra sadaka haram olan asabesi'dir."
Müslim, Fezailu's-Sahabe 37, (2408).
4464 - İbnu Ömer radıyallahu anh anlatıyor: "Ebu Bekr radıyallahu anh buyurdular ki: "Muhammed aleyhissalatu vesselam'ı Ehl-i Beytinde gözetin."
Buhari, Fezailu'l-Ashab 12, 22.
Alt 26 Mart 2012, 16:47   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müb@rek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17481
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

teşekkürler muallime kardeş.
Alt 26 Mart 2012, 18:44   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Ehlibeyt Allah resulünün ailesinin değerini idrak edenlerden oluruz inşallah teşekkürler bacım...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 26 Mart 2012, 21:14   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

amin inşallah.
Perşembe günü kadının biri elime bir kağıt tutuşturdu,
hocam ''Rabbin kim? Kitabın ne? Dinin ne? onların cevabını bu kağıda yazarmısın?!'' dedi'' gülümsedim, ister istemez... Ne yapacaksın dedim.Alevi bir arkadaş istedi dedi .Böyle olmazki ;sordum,Namaz kılıyormu o ?Cevap vermedi, ama çok dindar olduğunu söyledi.Sen onu çağır, başını örtüp şu kenarda otursun(kenarda derken kendisinin alevi olduğunun bilinmesini istemiyormuş) bak ona neler anlatacağım dedim.Onu mutlaka buraya getir.bilmiyorum gelecekmi...Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz!!!
orhan çekerin kitabını alacağım yarın istanbula uçuyorum... faydalandığınız eserler varsa diğer arkadaşlardanda kitap ismi istiyorum alabilirsem daha doğrusu bulabilirsem bana ne mutlu...allaha emanet olun
Alt 26 Mart 2012, 23:56   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Muallime hocam şu linkte birçok kitap ismi geçmekte bakarsanız...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 27 Mart 2012, 00:40   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

teşekkürler.
Alt 27 Mart 2012, 01:21   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

EHL-İ BEYT-İ
RESÛLULLÂH

Arş-ıa İlah'ın ziyneti
Âleme Hakk'ın nimeti
Peygamber'in emâneti
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Yolları Peygamber yolu
Karanlık yok hep nûr dolu
Nefsin değil Hakk'ın kulu
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Kimdir dersen yolları hak?
Git Kur'ân'a Sünnet'e bak
Özleri pâk, yüzleri ak
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Size ağlar sızlayan ney
Fedâ size fedâ her şey
Âşığız biz sizlere ey
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Hakkı görür hep gözünüz
Hakkı söyler hep sözünüz
Hakka gider hep iziniz
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Âlem tanımadı sizi
Gurbetiniz yaktı bizi
Büktü beli, kırdı dizi
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Kur'ân şâhid-i şânınız
Yoğruldu nurla cânınız
Hakla geçer her ânınız
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Aşkınızla yoğrulduk biz
Urvenize tutunduk biz
Hakkı sizinle bulduk biz
Ehl-i Beyt-i Resûlullâh!

Musâ Aydın
Alt 27 Mart 2012, 01:25   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Musa aydın hocamın dizeleri teşekkürler Sinezen ve benzeri ezgi ve sohbetlerini zevkle dinlerim Allah razı olsun Esedullah kardeşim...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 27 Mart 2012, 01:35   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
amin inşallah.
Perşembe günü kadının biri elime bir kağıt tutuşturdu,
hocam ''Rabbin kim? Kitabın ne? Dinin ne? onların cevabını bu kağıda yazarmısın?!'' dedi'' gülümsedim, ister istemez... Ne yapacaksın dedim.Alevi bir arkadaş istedi dedi .Böyle olmazki ;sordum,Namaz kılıyormu o ?Cevap vermedi, ama çok dindar olduğunu söyledi.Sen onu çağır, başını örtüp şu kenarda otursun(kenarda derken kendisinin alevi olduğunun bilinmesini istemiyormuş) bak ona neler anlatacağım dedim.Onu mutlaka buraya getir.bilmiyorum gelecekmi...Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz!!!
orhan çekerin kitabını alacağım yarın istanbula uçuyorum... faydalandığınız eserler varsa diğer arkadaşlardanda kitap ismi istiyorum alabilirsem daha doğrusu bulabilirsem bana ne mutlu...allaha emanet olun
Tarikat-ı Aliyyede Rabıta-i Celiyye - Ahmet Mahmut Ünlü eğer okumadıysanız tavsiye ederim

size bir eser daha tavsiye ederdim lakin henüz basılmadı yakında çıkacak inşaallah çıkınca tavsiye ederiz kardeşim, vesselam veddua

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: