Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  29 Mayıs 2013 (18:07), Konuya Son Cevap : 27 Temmuz 2016 (07:53). Konuya 44 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı14Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Mayıs 2013, 14:28   Mesaj No:21
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:@MAVERA@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13371
Üyelik T.: 19 Şubat 2011
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Türkçe Olimpiyatlarının Perde Arkası

Hey maşaallah. Hey maşaallah.

İşte bu.

İnsanların mabudlarına putlarına dokunduğunuz vakit nasılda ciyak ciyak bağırıyorlar.Bazı insanlar hep incik cincik şeylerle uğraşıyorlar.O yüzden toplumlarının gerçek yüzünü görmekten mahrum kalıyorlar.

Oysaki Peygamber aleyhi salatü ve selamın sünnetine uygun Ebu Cehillerin Ebu Leheblerin putlarına dokunun bakalım.Size nasıl saldırdıklarına ve ellerinde gelse sizleri nasıl yurtlarınızdan çıkaracaklarına o zaman tanık olursunuz.

Bu türkçemi kürtçemi her neyse olimpiyat sevdalıları büyük şeytan olduğu tartışmasız olan Amerikanın putlarına dokunsun bakalım o zaman göreceğiz bakalım bu zat orada korunuyormu yoksa tepeleniyor mu.

Hey maşaallah. Hey maşaallah.

Biz hep bunu söylüyoruz.Hele milletin putlarına bir dokunun bakalım.Bırakın boş şeylerle uğraşmayı.

adam çıkmış yok bu makaleyi kim yazmışın peşine takılmış.Boş ver kimin yazdığını sen makalenin içerikliğine bak.Sen neleri put edindiğine bak.Eğer gerçekten Kuran okuyan bir iseniz ortada dönen imansızlaştırma operasyonuna bak.Kuran gözüyle bak.

Ama nerde.
Alt 30 Mayıs 2013, 17:14   Mesaj No:22
Durumu:erkanulker07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27817
Üyelik T.: 29 Nisan 2013
Konular: 0
Takdir Et:

Öncelikle bir insan bir olaya karşı,yada bir olayı beyenmiyorsa kendisi bu faaliyetlerden daha iyisini yapmalıdır arkadaşlar.Yıllar önce Anadolu insanının binbir fedakarlıkla başlattığı bu hizmet allahında izni ile 140 ülkeye ulaşmış kısa sürede dünya daki bir çok farklı din,dil ırk tarafından kabul görmüş,elin afrikalısı,ingilizi,almanı,japonu,çini,avustrulaya slısı ve daha ismini sayamadığım 140 ülke insanı bu işi kabul etmiş ve çocuklarını teslim etmiş,bizim içimizdeki irlandalı diyeceğimiz 3-5 kardeşimiz diyorum,allaha ve Peygamberimize iman eden herkes kardeşimiz diyorum ama kafası fitne ve fesada açık biraz diyelim bu işe hala akıl sıra erdirememiş. bu nasıl yazı ya.neymiş katoliklere 2 milyon dolar aktarmış.nerde belgen,nerde ispatın.kardeş bunların hepsi yalan ve sen şimdi iftarı günahının ne kadar olduğunuda biliyondur dimi.aklı başında yorum yaz. burası insanların birbirlerini karalama yeri değil.bilmiyorsan sus adam sansınlar derler büyükler. dimi. bu yorum ap açık bir fitne beyannamesidir.ALLAH AKIL ve İZAN versin. Selam filmi vardı geçenlerde sinemada bu filimdeki seneryo gerçek olaylardan hazırlanarak yapıldı öğle uyduruk kafadan yazılarla değil.Eğer bu işin arkasında allah olmasaydı bu kadar çığ gibi büyüyüp gelişmezdi değilmi.Hangi batıl bu kadar kısa sürede büyür.daha senin bilmediğin neler var. Velasıl kelam Allah doğruları göstersin. Yapamıyorsan daha iyisini bari çamur atma.yolda ayaklara takılan taş,diken bari olma çekil kenara işine bak derim.saygılar sunarım..
Alt 30 Mayıs 2013, 17:25   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:
erkanulker07 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle bir insan bir olaya karşı,yada bir olayı beyenmiyorsa kendisi bu faaliyetlerden daha iyisini yapmalıdır arkadaşlar.Yıllar önce Anadolu insanının binbir fedakarlıkla başlattığı bu hizmet allahında izni ile 140 ülkeye ulaşmış kısa sürede dünya daki bir çok farklı din,dil ırk tarafından kabul görmüş,elin afrikalısı,ingilizi,almanı,japonu,çini,avustrulaya slısı ve daha ismini sayamadığım 140 ülke insanı bu işi kabul etmiş ve çocuklarını teslim etmiş,bizim içimizdeki irlandalı diyeceğimiz 3-5 kardeşimiz diyorum,allaha ve Peygamberimize iman eden herkes kardeşimiz diyorum ama kafası fitne ve fesada açık biraz diyelim bu işe hala akıl sıra erdirememiş. bu nasıl yazı ya.neymiş katoliklere 2 milyon dolar aktarmış.nerde belgen,nerde ispatın.kardeş bunların hepsi yalan ve sen şimdi iftarı günahının ne kadar olduğunuda biliyondur dimi.aklı başında yorum yaz. burası insanların birbirlerini karalama yeri değil.bilmiyorsan sus adam sansınlar derler büyükler. dimi. bu yorum ap açık bir fitne beyannamesidir.ALLAH AKIL ve İZAN versin. Selam filmi vardı geçenlerde sinemada bu filimdeki seneryo gerçek olaylardan hazırlanarak yapıldı öğle uyduruk kafadan yazılarla değil.Eğer bu işin arkasında allah olmasaydı bu kadar çığ gibi büyüyüp gelişmezdi değilmi.Hangi batıl bu kadar kısa sürede büyür.daha senin bilmediğin neler var. Velasıl kelam Allah doğruları göstersin. Yapamıyorsan daha iyisini bari çamur atma.yolda ayaklara takılan taş,diken bari olma çekil kenara işine bak derim.saygılar sunarım..

çokmu önemli elin herhangi bir ülkesinden birinin çocuğunun türkçe şarkı söylemesi halay çekmesi....siz nasıl bu kadar eminsiniz bir artniyetin olmadığından sanki organizasyonu yapan sizsiniz..bu yazıyı yazan kişi site üyemiz değildir kişi hakkında şahsi şeyler söyleyecekseniz fecr hocamın verdiği linkten girin ordan şahsa ne diyecekseniz diyin..eğer söyledikleriniz konuyu açan şahsa fecr hoca ya aitse size bunları ona karşı söyletmem bilmiş olun
Alt 30 Mayıs 2013, 18:39   Mesaj No:24
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4496
Beğendi:6075
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Alıntı:
Hoca efendi grubunu seven olduğu kdr sevmeyenlerinde olması çok doğal...Bakış açısıdır Hoca efendi cemaati ile ilgili yazı paylaşılmış gayet doğal bir şekılde diğer üyeler fikirlerini sunmuşlar.Fkt sizin hakaret vari sözleriniz hoş değil burada muhatabınızla adap ve erkan içinde dilediğiniz gibi tartışabilirsiniz..Tek şartla karşınızdakini rencide etmeden!!!Hepimiz olgun insanlarız sanal ortam olması gereğinden fazla şekılde rht davranmamızı gerektirmez!!
kiliseye yardım yaptığına dair ispat istemişsiniz buyrun
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 30 Mayıs 2013, 20:09   Mesaj No:25
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:

Sayın eren bey,bir şeyin iyi veya kötü olmasındaki ÖLÇÜNÜZ galiba çoğunluk,yalnız unutmayınki CEHENNEM HALKI ÇOK,CENNET HALKIDA AZ OLACAK,ve şuan dünya üzerinde İSLAM OLMAYANLAR DAHA ÇOK,o zaman siz yukardaki ÖLÇÜNÜZE GÖRE,KENDİNİZİ İSLAM OLARAK TANIMLAYAMAZSINIZ,eğer islam olarak tanımlarsanız bu sizin yukardaki İYİ VE KÖTÜDEKİ ÇOĞUNLUK iyidire, REDDİYE OLURKİ,BUDA SİZİN YÖNSÜZLÜK GİRDABINDA OLDUĞUNUZU GÖSTERİR,,

Bakın ben size KURANDAKİ Bİ KAÇ PEYGAMBER VE TARAFTARLARININ SAYISINI VEREYİM,ÇOĞUNLUĞUN DOĞRU ÖLÇÜ OLMADIĞINI SİZDE GÖRECEKSİNİZ...

ŞUAYB as,ma karşı çıkanlar,şöyle söylüyorlardı,sen ve sana beş on kişi inanmışken mi ,biz sana uyalım...

musa as,denizi yarıp geçtikten sonra,levhaları almaya gidip dönüşünde,MUSA AS İNANLARDAN SADECE HARUN AS,kalmış,

yunus as ma kavmini terk ettiği ana kadar hiç kimse inanmamış ve kavmini terk etmiş,

Nuh as 950 yıl buyunca sadece bi gemiye alabileceğindende AZ insanlar

Muhammed as ma sadece yüzbin oda tam bi teslimiyetlide değil,bunların içinde pazarlıklı inananlarda vardı...

ŞİMDİ HALEN SİZE SORUYORUM,TUTTURDUĞUNUZ YOL RASULLERİN Mİ,YOKSA RASULLERİN DİNİNE DÜŞMAN OLAN YERYÜZÜNÜ BOZGUNA VE FESADA VERİP BİZ ISLAH EDİCİLERİZ DİYENLERİN Mİ YOLUDUR...

HANGİ PEYGAMBER MAHREMİYET SINIRLARINI AŞAN RİO KARNAVALINI ANDIRAN DİL OLİMPİYATI DÜZENLEMİŞ SONRADA BÖBÜRLENMİŞ,VE KENDİ ZAMANINININ KÜRESEL ZULUM İKTİDARLARINA SIĞINIP ONLARLA DİYALOG YAPMIŞ EFENDİİİİ....
Alt 30 Mayıs 2013, 22:25   Mesaj No:26
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1163
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

konuyu baştan sona okudum...
evvela konuyu başlatan makaleye göz atacak olursak çelişkilerle dolu bir haber.
1-eğer davanız dil değilse din ise,sizinle konuşacak konularımız olur.hayır dil öyle öğretilmez böyle öğretilir derseniz bu bizim alanımız dışında ve bizi ilgilendirmez.makalede bu çelişki söz konusudur.bir taraftan hocaefendinin dil çalışmalarını eleştirip davamız din diyeceksiniz,diğer tarafta dil öyle değil böyle öğretilir gibi tenakuzlarla gülünç olursunuz.başlık ile başlangıç gelişme ve sonuç bana devşirme bir sahipsiz veledi zina haber gibi geldi.
2-makaleyı yazan her kim ise,makalesi bana husnu zan ile yazıldığını vehmini vermiyor malesef.fikrinizi dile getirecekseniz o fikri iffetlice vermek zorundasınız.eleştirecekseniz eleştiri ahlakına uymak erdemlice davranmak zorundasınız.muhatabınızı eleştirirken islamca insanca edeplice eleştireceksiniz.olması gereken de budur.
3-makalede dile getirilen eleştirilerin çoğuna katılıyorum.ve gülen hareketinin islami bir hareket olmadığını/islamı kendisine sentez yapan bir güç olduğunu hep söyledim söylüyorum söyleyeceğim inş. daha çok güce sürü psikolojisine paraya organize olmaya dayalı,turancılık başta olmak üzere prensip edinen gittikçe büyüyen usta sinsi bir lidere sahip bir cemaattir.seni sömürebiliyorlarsa kardeşlerisiniz yoksa kapıdan dışarı atılır her taraftan afaroz edilirsiniz.her köşe başını tutmuş,her tarafta etkin adamlarını yerleştirmiş ve muazzam güçlü bir cemaat.öyle ki bu cemaatle değil sizler devletler güc yettirmez durumda.buna ister abd desteği deyın,ister dinler arası anlaşma deyın,ister sevimli hoş görülü tatlı su islamlığı deyın,istersenizde tabanından tavanına kimsenin güç yettiremiyeceği bir güce sahip olduklarını deyın...sonuç aynı! güç onların...
4-tüm dünya türk olsa,tüm dünya türkçe konuşsa bana ne dinime ne islama ne ? diliniz ne zamandan beri dinimiz oldu ki ? mukaddes hizmet,fedakar hizmet islami cihad dediğiniz dilinize hizmet midir ? bu nasıl bir islami cemaat ki,camide konuşur,terörde konuşur,ekonomide konuşur,millet vekili seçiminde konuşur,kimin kaymakam olacağını,kimin belediyede temizlikçi olacağına karar verir,adalette ceza evinde konuşur,uluslar arası siyasette konuşur,milli istihbaratta konuşur,mossad fbı de konuşur...yahu söyleyın Allah aşkına nedir bu cemaat? ve bu nasıl islami cemaat ki mavi marmara davasında israilden yana tavır koyar? bu nasıl cemaat ki müslümandan topladığını kiliseye verir?(sakın iftiradır demeyın,kanıtlandı bu! )

önemli not: hiç kimse fikrinden dolayı bu medinewebden yasaklanmış değildir.hiç kimseye neden böyle düşünüyorsun demedik demeyız buna hakkımızda yok haddimizde.tek istediğimiz karşılıklı ne kadar zıt olursanız olun,islami ahlak kurallarına dikkat etmek zorundasınız.bu şartımıza uyulduğu sürece hür bağımsız ve sansürsüz fikriniz sizindir yazabilirsiniz.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 02Haziran 2013, 07:42   Mesaj No:27
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:inşirah 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27063
Üyelik T.: 04 Nisan 2013
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yazının kaynağını soranlar için buyrun:

Ben bu haberi asla bir cemaat savunması adına reddetmedim.
Haberin devşirilmesindeki bilgi ahlakına , uzantısındada böyle ahlaksızlığa tevessül edilişe neden olan , haberi yapan kişiden ziyade sorgulamadan haber üzerinden ''vurun abalıya'' iştahıyla saldırının ardında yatan seviye(sizliğe) dikkat çekmek istedim.

Şayet böyle çirkin bir mantıkla hazırlanmış bir haber üzerinden saldırı moduna geçenler eleştirilerini haberden bağımsız yapsalar ve haklı islami gerekçelerini seviyeli bir şekilde dile getirseler zerrece aldırmaz geçerdim. Ama tek sermayeleri forum köşelerinde , hayır adına kıllarını kıpırtdatmayan, başkalarını eleştirmekden,yerin dibine geçirip yoksaymakdan,ötekileştirmekden başka şey yapmayanlardan böyle bir sorgulama yaptıklarını görmedim .

Haberi ekleyen kişi bir link vermiş. Doğru o linkde böyle bir haber var. Göreçede o site dış görüntü itibariyle görece ''islami'' bir site. Görece dedim zira görüntüyü aşan sahiplenilmiş bir kimlik olsaydı (bu yorumularım zahire göre) böylesine çirkin bir mantıkla saptırma, aba altından sopa vurma çirkinliğine tevessül etmezdi.

Yazı tek bir kalemden çıkmış bütün bir yazı değil. İki kişiden kolajlanmış, her iki kişide İslami hassasiyetlerden uzak kişi ve gurupların sözcüsü. Zaten fikri ahlaksızlığın, dolayısıyla uzantısı kimlik ahlaksızlığının ,dolayısıyla tepkimin nedeni bu. Yazının başlangıç kısmı ergenekonun yobaz ayağı Haydar Baş cemaatine ait bir gazete paçavrasında yazan ''Aziz Karaca'' isimli bir şahsın karın agrıları.Yazılış tarihi :31 Mayıs 2008
Yazı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] görebilirsiniz.

Yazının ikinçi kısmı ,zerrece islami kaygı taşımayan , ırkçı ,siyasi terimle milliyetçi yani faşist bir siteye ve kişiye ait ve zannedildiği gibi gündemle parelel değil benzer şekilde iki yıl öncesine ait.
O kısmıda [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]görebilirsiniz.[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hani yazı paçavrasında bu yazı bir fitne yazısı değil diyor ya ilgili şahsın yazı arşivine bakın bu cemaate karşı ne kadar kinli, düşmança bir yaklaşım içinde oldugunu görebilirisniz, tıpkı bu haber fırsatıyla saldırmaya vesile bulan kişiler gibi.

İllada böyle bir haberi böylesine ahlaksızca derleme yapaçaksanız benzer şekilde saldırılar yapan oda tv,ulusal kanal,cumhuriyet,aydınlık, ıvır zıvır bir sürü çirkin yerlerden aynı uslup ve yonlama ile bir sürü çirkeflik derlenebilirdi. Yani bu çirkinliği yapanlar kimlerle ortak paydada buluşduklarını gözden geçirsin ve zaten pek çok konuda benzer dili ve ortak paydalığı hep sergiliyorlar, misal Suriye konusunda misal Mavimarmara konusunda misal ''süslümanlar'' konusunda ,misal çözüm süreci konusunda ,misal..............

Bumudur bilgi ahlakı, yanlışa karşı bumudur sahiçi islami söylem. Bumudur bilgi ahlakı dahası islam ahlakı.
Bu düpedüz sahtekarlık,düzenbazlık,ahlaksızlık.........
Tek başına yazanla kalmayan, çirkin saldırıları ordan burdan toplayıp sitesinde harmanlayan kişiden, oradan mal bulmuş magribi gibi hiç sorgulamadan alıp yaygınlaştırana ve yine sorgulamadan o yazı üzerinden ''bir topluma olan kinlerinden dolayı'' nehyedilmiş olmalarına ragmen(bkz: Kurandaki yasaklar) umursamadan , Hucurat 6 da geçen '' haberin dogruluğunu ve maksadını sorgulama açık emrine zerre itibar etmeden(bkz:Kurandaki yasaklar) , içlerindeki kini yazıya döküp kelimeleri sopa gibi kullanan kişilere kadar uzayan bir çirkinlikdir.Tek başına bu çirkinlik,bilgi ahlaksızlığı, kişilik fukaralığı sadece burada olan bir şey değildir. İnanın böyle haberlere teşne olanları her seviyede sagduyulu bir şekilde sorgulayaın bu çirkinliği hep yaptıklarını görürsünüz. İstisnasız ben bu ahlaksızlığı hep gördüm. İslam kisvesi altında sitelerde,bloğlarda sözde islami forum müsveddelerinde öyle çirkinlikler ,ahlaksızlıklar , melanetler, kirli bilgi,nefret,tekfir,fitne fesatlara şahit oldum ki burada olan ahlaksızlık onlar yanında devede kulak kalır.

Not: Israrla altını çiziyorum bu yazıya cevabım zerrece cemaat savunması derdiyle yapılmamış, bilgi ahlakına böylesi çirkin bir şekilde sırtını dönüp kendi ahlak(sızlığı)nı sergileyen mantığı teşhir için yapılmışdır. Benimde bahse konu cemaatle ilgili haklı eleştirilerim ve gerekçelerim varsada , bu konuda değer üretmeyi beceremeyen , başkalarına kuralsızca,ahlaksızca saldırmayı değer sayanlardan ,saldırılara maruz kalan organizasyonu gerçekleştiren eğitimçileri , altını çiziyorum eğitimçileri yani ögretmenleri kendime daha yakın buluyor ve onların emegine vefa adına cevap veriyorum.Bu meseleyi akideleştirmeden görsel bir şölen olarak izleyenler için gerçekden bir keyif ,tavsiye ederim ben böyle yapıyorum.
Alt 02Haziran 2013, 08:02   Mesaj No:28
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:inşirah 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27063
Üyelik T.: 04 Nisan 2013
Takdir Et:

Alıntı:
Hoca efendi grubunu seven olduğu kdr sevmeyenlerinde olması çok doğal...Bakış açısıdır Hoca efendi cemaati ile ilgili yazı paylaşılmış gayet doğal bir şekılde diğer üyeler fikirlerini sunmuşlar.Fkt sizin hakaret vari sözleriniz hoş değil burada muhatabınızla adap ve erkan içinde dilediğiniz gibi tartışabilirsiniz..Tek şartla karşınızdakini rencide etmeden!!!Hepimiz olgun insanlarız sanal ortam olması gereğinden fazla şekılde rht davranmamızı gerektirmez!!
kiliseye yardım yaptığına dair ispat istemişsiniz buyrun
Ne gösterdiniz siz kardeşim, yardımın dekontunumu, yada benzer şekilde açık kaynak olan başka benzer belgelermi sundunuz. Bir haber sitesinden onunda başka haberciden , onuda başka bir haber sitesi kaynağına uzanan derleme bir haber.
Haberin her ayağını Hucurat 6 sorumluluğu ile inceleyin tamamı karşılıksız ve size sorumluluk getirir mahiyetde.

Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu 'etraflıca araştırın'. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz.
Alt 02Haziran 2013, 12:22   Mesaj No:29
realkayser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:realkayser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14879
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Takdir Et:

Cemaatın bu dıl konusunda yaptıgı takdır edılecek bır olay ama ıs muslumanlıksa neden dunyanın her hangı bır yerınde zulme neden ses cıkartmıyor mavı marmara olayı her hangı bır dernegın bır grubun meselesı olmaktan cok ummet meselesıdır neden burada o ınsanlara destek cıkılmadı gosterılen tepkılere ortak olunmadı. Ayrıca bazı cemaat mensubu bayanlar bazı marka elbıse ve basortusu takmayınca hor goruluyor bu markalarında fıyatları kac yetım doyurur malumunuz saygı ıle.
Alt 02Haziran 2013, 13:00   Mesaj No:30
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Takdir Et:

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz." sözü gereği, kişinin sözlerine değil yaptıklarına bakılmalıdır ki, o kişi hakkında yargıya varılsın.

Bu olimpiyatların amacının "Türkçe'yi sevdirmek yada buna benzer" bir organizasyon olduğuna inanmıyorum çünkü, organize edenlerin (bilerek yada bilmeyerek) hangi düşünceye hizmet ettiklerini biliyorum "Dinlerarası diyalog" zırvasıdır.

Bir Müslüman olarak; hem dinen hoş görülmeyen/sakıncalı olan, çalgı, türkü vs. gibi enstrümanların kullanılmasına hemde (günümüzde artık aşikare propagandası yapılan) dinlerarası diyalog zırvasına karşıyım.

Eğer bir organizasyonun arkasında, dinlerarası diyalog zırvasını savunan birileri varsa, o kişilerin yatıkları her işe şüphe gözüyle bakarım.

Mavi marmara olayında ölen şehitlerimiz için, üzülme yerine, "otoriteden izin alınmalıydı" gibi beyan veren, dinlerarası diyalog zırvasının baş mimarlığını yapan, yurt dışındaki okullarında (hristiyanlık ve yahudilik bir dinmiş gibi) 3 dini bir arada okutturan, (sanki babasının tarlasıymış gibi) Muhammedun-Resulullah, sözünü demese dahi, gayri müslimleri cennete sokmaya çalışan vs. gibi sözlerin sahibinden, din adına olumlu bir sonuç beklemek yanlış olur.

Kısacası, makalede yazılanlardan ziyade, olayın perde arkasını da görmek gerekir...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: