Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  22Haziran 2016 (00:49), Konuya Son Cevap : 06 Temmuz 2019 (14:25). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 3 Beğenilen İslaminesil
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22Haziran 2016, 00:49   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart O Adam Sensin

O Adam Sensin

Haddinden fazla kimseye güvenmeyeceksin. O güvendiğin dağlara kar yağıyor. Kimseye haddinden fazla aşırı sevgi beslemeyeceksin. Olmuyor söylemeyeyim diyorum ama olmuyor.

Allah sözcüğünden insanları korkutmuşlar. Ezanlardan tırsan insanlar ortaya çıktı. Ezan okunduğu zaman kapıları pencereleri kapatan insanlar. O ses rahatsızlık veriyor insanların bazılarına.

Neden biliyor musunuz İnsanlara Allah'ını yanlış tanıtmışlar. Tanıtmaya da devam ediyorlar. Allah yakar Allah kızar Allah helak eder. Vesaire başka bir cümle bildikleri yok. Allah sever o en sevgili dediğin zaman şaşırıyor insanlar. Onun affı boldur lütfu boldur izzeti boldur dediğin zaman insanlar şaşırıyor. Bol Allah'ın her şeyi bol o darlıkta bile insana zenginliği tattırabiliyor. Allah o kadar güzel ki anlatılmaz yaşanır. Onu hissetmek duymak yanıtlarını almak ona yaklaşmak onu sevmek ona yanmak ona ağlamak ona aşık olmak o kadar güzel ki dünyadaki hiç bir şey bunun yerini tutamaz.

Günahlar onlar oluyor malesef. İşin günah boyutunu yazmıyorum farkındaysanız. Şöyle bir hadisi şerif var. '' EĞER SİZ GÜNAHSIZ OLSAYDINIZ BEN SİZİ HELAK EDER SİZİN YERİNİZE GÜNAH İŞLEYİP TÖVBE EDEN KULLAR YARATIRDIM.'' Buyuruyor yüce mevlamız.

Böyle bir Allah'ımız var.Suçsuz bir adamın ağlayışı ile suçlu bir adamın ağlayışı yakarışı bir olur mu Allah'ınız aşkına söyleyin. O Allah'ki Peygamberimiz s.a.v e dahi günde sayısız makamlar aştırarak ona dahi tövbe nimetini tattırıyor. Alt makamda doğru olan üst makamda yanlış oluyor. Alt mevkide çok doğru gözüken bir olgu üst makama geçince yanlış olduğu piyasaya çıkıyor. Bu sefer peygamberimiz s.a.v efendimiz her gün alt makamda yaptıkları fiilerden vesaire tövbe ediyor.

Kimseyi kınama günahını bilirsin ama tövbesini bilemezsin.

Allah sözcüğünü insanlar soğuduğunu hissettiğim için gizleyerek yazmaya başladım ama olmuyor. Onun adını yazmaktan ve anmaktan zevk alıyorum yapamıyorum. Bir yazı da anmasan o yazı bana boş geliyor. Şiirler de de böyle bazen gizliyorum adını okuyan sevgilime yazdım zannediyor. Olmuyor kardeşim olmuyor işte. Onsuz olmuyor. Onsuz olmaz.

İnsanların genelinde olan bir durum var. Duygularımızı, düşüncelerimizi, hayallerimizi boş şeylere harcıyoruz. Sevgimizi aşkımızı tutkumuzu bazen dünyalık makam ve mevkilere o kadar kaptırıyoruz ki bu Allah aşkının önüne geçiyor. İşte o zaman ne oluyor biliyor musun koçum. Sevilen put oluyor yıkıyor inancı. Allah'tan çok kimi sevsen kime güvensen kime dayansan olmuyor çöküyor. Ondan daha çok sevdiklerimizi bir düşünün hep onlardan darbe yedik. Hep onlar bizi çekip gittiler. Hep onları kaybettik. Hep onlardan sıkıntı yaşadık. Hiç Allah'tan daha çok seviyordum dediğiniz bir varlıkla iyi bir sonuç elde eden varsa gelsin söylesin. Yok koçum yok olmuyor. Gönlün tek sahibi var o da belli. O gönül evine o gönül tahtına başka sultanları oturtturur isen güceniyor gerçek sahibi vallağı yerle bir ediyor ne var ise.

Her şeyi ona yöneltmek lazım. Allah Allah'ını her şeyinden çok seven kullarından yapsın bizi. Kimi insan Allah'ın cehenneminden korkar. Kimi insan cennete girse bile Allah'ın ona kulum dememe ihtimalinden kokruyor. Kimisi onun muhabbet etmemesinden korkuyor.

Kısaca sevgimizi yönelttiğimiz şeylere dikkat etmeliyiz...

Gönül gerçek sahibini arar. İçimizde sakladığımız sonsuz sevgi de öyle ama biz bilmeden o sonsuz sevgiyi gerçek sahibine değil de başka yaratıklara yöneltebiliyoruz işte tam da bu noktada sorunlar baş gösteriyor.

Alinti

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6193 13 Kasım 2017 21:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1645 13 Kasım 2017 18:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1575 12 Kasım 2017 07:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1415 16 Eylül 2017 22:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1549 16 Eylül 2017 22:04

Alt 06 Temmuz 2019, 14:25   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9303
Takdirleri:25516
Takdir Et:

Bazen kazanırsın,
Bazen kaybedersin,,
Bazen de yaşadıklarından ders alıp büyürsün....

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: