Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İBADETLER.::. > İbadetler > Namaz-Abdest-Teyemmüm

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  09 Nisan 2009 (23:54), Konuya Son Cevap : 09 Nisan 2009 (23:54). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Nisan 2009, 23:54   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Arkadaşları:0
Konular: 886
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Çocukların Namaz Kılma Meselesi

Çocukların Namaz Kılma Meselesi

Yaşları 7 ve 9 olan iki erkek çocuk annesiyimİkisi de Kur'an okumayı bu sıralar kuvvetlendirme yolundalarDilleri dönmeye başladıktan sonra küçük namaz surelerini ezberletmiştimHalihazırda namaz kılabilecek kadar sure ve diğer duaları biliyorlarBirlikte bütün peygamberlerin hayatlarını hem kitaplarda hem de CD’lerden tekrarlı bir şekilde öğreniyoruzAyrıca Peygamberimizin hayatını anlayacakları düzeyde kitaplardan okumaya çalışıyoruzAncak namaz konusunda biraz zorlanıyoruzGelin birlikte kılalım dediğimde büyük oğlum kaç rekat kılacağız? diye soruyormesela öğle vaktini kılacaksak 'çok uzun ben kılmak istemiyorum 'diyorNamazın anlamı konusunda ara-sıra konuşsak da bu problemi aşamıyoruzSadece farzını kılalım desem sünnetleri sonra nasıl ekleyeceğiz diye düşünüyorumZorlayıp uzaklaştırmak da istemiyorum Buna rağmen bazen onlara sert çıkabiliyorumBu aralar bir düzene oturtmak amacıyla sevdikleri bir veya iki şeyi akşam namazını kılmalarını takiben yapacağımı söyleyerek uygulama yapıyoruzAma bu yöntem de doğru mu gerçekten tam emin değilimKısaca ne yapacağımı bilemiyorum Ayrıca çocuklara ilmihal bilgileri için bir kaynak tavsiye edebilirseniz memnun olurum
03/03/2007

CEVAP: "Kolaylaştırınız güçleştirmeyiniz, sevdiriniz nefret ettirmeyiniz- Hz Peygamber"
Aziz hanımefendi,Allah yavrularınızı İslam'a hadim etsin Sizi onlarla ilgilendiğiniz için tebrik ederim
Namaz konusunda yıldırmayınız, hep teşvik edici olunuz Alıştırma amacının ötesine varmayınız, zamanı gelince mecburen kılacaklarını akıllarına kazıyınız Namaz kılmanın anormal bir durum olduğunu sizin abartılı tavırlarınızdan çıkarırlarsa, yani onu yemek gibi içmek gibi olmazsa olmaz değilde, sıradışı bir olay gibi görürlerse o zaman çabanızın tam tersi bir yöntem takip ediyorsunuz demektir Farzları kılsınlar Sünnetler nafiledir Zorla nafile verdirmeye kalkarsanız, borcundan da kaçar Cemaat çok iyi bir yöntem Siz ona farzları büyüyünceye kadar iki kılabileceğini söyleyin Usandığı yerde terk edebileceğini söyleyin Mesele alıştırmaksa bu böyle olur Korkmayın, namazın şuurunu verin, o yaşı geldiğinde kılacaktır Şunu kafasına kazıyın yeter: Bu işin pazarlığı olmaz Namazsız müslüman olmaz Namazdan, yemek ve içmekten vazgeçtiğin zaman vazgeçebilirsin O kadar

mustafa islamoğlu

Konu Sahibi KuM TaNeSi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
41.Haftanın Misafiri Belgin Hafta'nın Misafiri Belgin 37 13464 04 Ekim 2009 16:49
Neden Su içmeliyiz(46 sebep) Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp su damlası 6 3400 04 Ekim 2009 12:50
Yokluğuna Alıştırma... Şiirler ve Şairler KARAKÖSE 1 2815 04 Ekim 2009 12:45
Kırgınım Sana /medineweb Şiirler ve Şairler su damlası 7 3004 02 Ekim 2009 19:49
google amcam düzeltir işi bilir herşeyi =) Resim/Karikatür Esma_Nur 2 2587 02 Ekim 2009 11:25

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: