Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İBADETLER.::. > İbadetler > Namaz-Abdest-Teyemmüm

Konu Kimliği: Konu Sahibi nermin,Açılış Tarihi:  21Haziran 2008 (15:01), Konuya Son Cevap : 21Haziran 2008 (15:01). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21Haziran 2008, 15:01   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:nermin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1773
Üyelik T.: 09 Mayıs 2008
Arkadaşları:2
Konular: 45
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ''namaza Özel şark '', ''yeterki isteyelim''

''namaza Özel şark '', ''yeterki isteyelim''

''NAMAZ'a Özel Şark Odası''

Bir hafta sonu işitme engelli bir grup Bursa’dan İstanbul’a bir etkinlik için gelmiş ve geri döneceklerdi. Arkadaşım:
— Çalıştığımız işyerinin arabası gidiyor, biz de gidelim mi, diye sordu. Ben:
— Namaz kılmadım, deyince o da:
— Araba yolda mutlaka bir yerde durur, sen de namazını kılarsın, dedi.

— Tamam, deyip yola koyulduk. Trafik biraz yoğundu. Ben namaz geçecek diye tedirgin olmaya başlamıştım. Ara sıra da bunu dile getirdim. Ben bunu her söylediğimde, hem şoför, hem de arkadaşım “kazasını kılarsın” diyorlardı. Ben yine sürekli yola bakıyor, cami arıyordum. Cami bulsam şoföre durması için ısrar edecektim. İstanbul Boğaz Köprüsünü biraz geçmiştik. Araba hem benzin almak, hem de engelli yolcuların yol ihtiyaçlarını karşılamak için bir benzin istasyonunda durdu. Markete kalabalık bir şekilde girdik. Yolcular alış veriş yapıyordu. Ben marketteki görevliye:
— Namaz kılacak yer var mı, diye sordum. Görevli de sert bir üslupla:
— Hayır, dedi. Şoför ve arkadaşım yine aynı söylemlerini tekrarladılar. Ben dinlemeyip:
— Etrafa bakacağım, yer bulursam kılacağım, beni bırakıp gitmeyin, dedim ve dışarı çıktım.
İstasyonun yan tarafında inşaat sahasına benzer bir yer vardı, oraya yöneldim. Biraz ilerlersem belki birilerini bulurum diye düşündüm. 18-20 yaşlarında genç bir delikanlı bana doğru geldi. Sanırım oraya yanlışlıkla girdiğimi düşündü.
— Buyurun yardımcı olalım, dedi. Ben:
— Şu yandaki benzinlikte arkadaşlarla mola verdik de, ben de namaz kılacak yer arıyordum, dedim. Delikanlı:
— Tabi ne demek, yerimiz olmaz olur mu, dedi. Kendisi önden giderek takip etmemi söyledi. Arkasından gittim. İnşaat sahasının bahçesinde küçük, çok güzel, iki katlı, ahşap bir eve girdik. Yukarı çıktık. Evin odalarından birini açtı ve:
— Abla burada kılabilirsin, dedi. Odaya girdiğimde gözlerime inanamadım. Tanıtım için yapılmış ve döşenmiş bir ev. Evin içinde şark odası. Odanın orta yerinde serilmiş bir seccade ve üzerinde bir tesbih…
Evet, namaz için ısrar edince işte sonuç. Elhamdülillah dedim ve çok yoğun şükür hissiyle namazımı kıldım. Sonra oradaki görevlilere teşekkür edip arkadaşlarımın yanına gittim. Şoför ve arkadaşım, alaylı bir üslupla:
— Eee namazını kılabildin mi bari, diye sordular. Ben de:
— Evet, diye karşılık verdim. Cenab-ı ALLAH o kadar güzel bir yer hazırlatmış ki bana, namaz kılmam için. İşte o hazırlattığı yerde kıldım, dedim.

''alıntı''

Konu Sahibi nermin 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ayasofya 'da 85 yıl sonra bir ilk.. Serbest Kürsü EyMeN&TaLhA 2 1741 10 Nisan 2015 23:57
1 Nisan Duyurular/Öneriler/Şikayetler nermin 0 1783 24 Mart 2015 22:36
Imamın vefatı.. Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler su damlası 2 1672 21 Mart 2015 13:30
Dr. Işan Huseyni Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nermin 0 1977 14 Mart 2015 22:33
Aksemseddin Hazretleri diyorki.. Alimler(Rh) nurşen35 1 1807 14 Mart 2015 14:36

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: