Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MUTFAĞI.::. > Medineweb Mutfağı > Börekler ve Hamur İşleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Arasat,Açılış Tarihi:  15 Şubat 2015 (11:25), Konuya Son Cevap : 26 Nisan 2017 (10:37). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı5Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Arasat
  • 1 Beğenilen mehmet akif2
  • 2 Beğenilen Allahın kulu_
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Şubat 2015, 11:25   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart pizza

pizza

aynı hazır pizza gibi oluyor hamurunu çok kalın yapmayın fırında da kabarıyor çok da ince yapmayın Malzemeler: 3 su bardağı un, 1 küçük paket yaş maya, 3 çorba kaşığı zeytinyağ, 1 çay bardağı yoğurt sulu olsun, su ve tuz.
Sos için: 1 çorba kaşığı salça, 1 diş sarımsak, 1 tutam nane kekik, zeytinyağı.
Üst Malzemeleri: Sucuk, kaşar peyniri, zeytin, yeşil biber, kırmızı biber ve domates ne koymak istiyorsanız koyabilirsiniz üstüne. 30 dk maya la

Konu Sahibi Arasat 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Selamün aleyküm Taziye-İlan-Selamlaşma Arasat 7 1172 19 Şubat 2019 20:01
Karnabahar köftesi- Medineweb Köfteler Esma_Nur 3 1516 26 Nisan 2017 09:13
Medine'de bıraktığım iki güneş Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler Esma_Nur 6 2754 02 Mart 2015 01:30
Çalışmayan anne Çocuk ve Aile Sağlığı Arasat 0 1881 02 Mart 2015 01:23
pizza Börekler ve Hamur İşleri Allahın kulu_ 2 1958 15 Şubat 2015 11:25

Alt 26 Nisan 2017, 10:30   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

hamura ben de ne elime geçerse koyuyorum bazen süt yoğurt yağ bazen yumurta bile koyuyorum hamura

çoğu kez süt su yağ(hamur miktarına göre 1 çay bardağı bile koyuyorum) maya ile yapıyorum

yapa yapa kaç tepsi yapacaksan ona göre unu ayarlıyabiliyorsun yani hamurun miktarını

nane de güzel tat verebilir ama ben bol kekik 2 diş filan sarımsak koyuyorum yağ sosa koymuyorum sosa yağ konunca pizza yağlı gibi oluyor

geçenlerde annemler geldi kahvaltıya pizza hamuru yaptım yine bir tepsiye hamuru açıp koydum çömlek peyniri derler ya başka isimleri de var hatırlayamadım o peynire yumurta kuru soğan maydanoz pul biber koydum tepsideki hamurun üzerine yayıp öyle pişirdim o da çok güzel oldu

öğlen çaya geleceklere pratik alternatif olabilir onu da kare dilimlere kesip servis yapılınca çok güzel olur
Esma_Nur beğendi.
Alt 26 Nisan 2017, 10:37   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Benim ascilik gunlerimde yaptigim bir tarif
2 ekmek hamuru ayri alirdim firin tepsisine tereyagla yaglayip doserdim ustunede kiymali sos yapardim cikarken kasar peyniri rendelerdim cok guzel olurdu goknur senin tarifinde guzel cnm eline saglik
Esma_Nur ve mehmet akif2 beğendiler.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: