Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Programlar//İstekler

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  05 Ocak 2013 (11:21), Konuya Son Cevap : 14 Kasım 2016 (16:43). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Ocak 2013, 11:21   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Android İşletim Sistemine Program Sayfası (Yeni Nesil Cep Telefonlarına:))

Android İşletim Sistemine Program Sayfası (Yeni Nesil Cep Telefonlarına:))

Ezan Vakti / Namaz Saati Android 2.1 ve üzerinde kullanabilirsiniz..

Android Ezan Vakti / Namaz Saati

✔ Kuranı Kerimim Tamamı Sesli
✔ Online Hatim Paylaşımı (Ayet,Sure,Sayfa,Cüz Bazında).Sizde bir Cüz, Sure, Sayfa veya Ayet okuyarak bir hatim setinin tamamlanmasına vesile olabilirsiniz.
✔ Ezan Vakitlerinde Uyarı.
✔ Vakitler girmeden Hatırlatma.
✔ Vakitlerde otomatik sessize alma
✔ Diyanet Vakitleri.
✔ Okunan ayeti takip için Otomatik Fokuslama
✔ Hicri Gün ve Ay.
✔ Otomatik kaza takibi
✔ Kıble Pusulası.
✔ Kıble Haritası.
✔ Yakındaki Camileri bulma (Google Hizmeti)
✔ Uyarı seçenekleri için birden çok ses seçeneği.
✔ Her vakit için ayrı zaman ve ses seçebilme.
✔ Sabah Namazına Uyandırma Özelliği.(Yüksek volümlü sesler)
✔ Kütüphane.
✔ Aşrı Şerifler.(İlgili Vakit otomatik açılır).
✔ Tesbihatlar. (İlgili Vakit otomatik açılır)
✔ Cevşen Arapça.
✔ Cevşen Türkçe Meal ve Transkiripsiyon.
✔ Namaz Dua Ve Sureleri
✔ Hicri takvim çevirici.
✔ Online Kabe izleme.
✔ 5 Yıllık Önemli Dini Gün Ve Geceler.
✔ Amel Defteri Uygulaması (Beta) *
✔ Diyanetin sitesinde mevcut olan ülkeler,şehirler ve İlçeler.
✔ Olmayan yerler için yakından seçilmiş bir yerden sapma dakikası artı veya eksi dakika olarak ayarlayabilme.(artı 3 dakika veya eksi 2 dakika gibi).
✔ İngilizce dil desteği
✔ Geri planda otomatik çalışma
✔ İndirilebilir içeriklerle küçültülmüş Program boyutu.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 80 14 Ekim 2023 12:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2328 24 Kasım 2016 13:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1927 23 Kasım 2016 11:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2673 23 Kasım 2016 10:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2235 23 Kasım 2016 10:10

Alt 05 Ocak 2013, 11:23   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Android İşletim Sistemine Program Sayfası

Sorularla İslamiyet

Android 2.2 - 4.1 ve üzeri

Android için Sorularla İslamiyet

Amacımız
Amacımız, İslamiyet ile ilgili sorulara cevap vermek ve insanları aydınlatmaktır. İslam ile ilgili pek çok konunun, konuşulup yazıldığı günümüzde, insanları doğru bilgilendirmek müslümanların en önemli bir görevi olmuştur. Bu amaçla, biz de güvenilir İslami kaynaklardan ve sahasında uzman araştırmacılardan özenle faydalanmak suretiyle sorusu olan kişilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sitemizin hedef ve gayesi, yalnızca Allah rızası ve insanların sorularına elden geldiği kadarıyla cevap verebilmektir.

Hedefimiz
Dünya çapında İslamiyet ile ilgili her konuda güvenilir bir başvuru kaynağı haline gelebilmek ve tüm dünya dillerinde hizmet verebilmek sitemizin en önemli hedefleri arasında yer almaktadır.

Tarihçemiz
Internetin dünya çapında çok büyük kitlelere ulaşan bir iletişim aracı olmaya başladığı bir zamanda bir grup akademisyenin internetteki İslam karşıtı fikirlerin önünü almak, insanlara doğru İslamiyeti ve İslamiyete yakışır doğruluğu ikna edici metodlarla anlatabilmek amacıyla 2002 yılında Sorularla İslamiyet’ in temelleri atıldı. 2003 yılı ortalarına kadar test yayını ile yayın hayatına devam eden Sorularla İslamiyet aynı yılın Temmuz ayından itibaren profesyonel alt yapı, alanında uzman ilmi heyet, editör ve teknik kadrosuyla yayın hayatına başladı.
2006 yılına kadar günlük yüzlerce sorunun cevaplandırıldığı bir araştırma merkezi halini alan Sorularla İslamiyet, bu süre zarfında milyonlarca insanla sanal ortamda buluştukdan sonra 2006 dan itibaren İngilizce ve Almanca, 2008 de Rusca ve Azerice ile yayın yapmaya başladı. Şuan farklı yabancı dillerde de yayın yapmaya hazırlanmaktadır.

Künye
Yayın Sorumlusu
Dr. Ahmet Çolak

Editörler
Yrd. Doç. Dr. Niyazi Beki
Mustafa Demirbaş
Hasan Fidan

Redaktör
Mustafa Bozgeyik

Kodlama / Tasarım
Yusuf Sıddık, Said Biçer, Hikmet Yolcubal, Ahmet Said Kardeşler

Teşekkür
Sitemizin maddi destekçisi olan İstanbul Suffa Vakfı ve Büyükçekmece Bilim ve Gelişim Derneği’nin kıymetli kurucu ve üyelerine …
Sitemizin oluşumundan bu güne kadar bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, emekleme dönemlerimizde yanımızda olup, sitemizin bugünlere varmasında adım adım kıymetli fikirleri ile bizi aydınlatan teknik danışma kadromuzun kıymetli üyeleri Fatih Durgut, Yusuf Daştan, Nusret Tümay, Metin Safsoy, Serdar Özpınar, Tolga Güzel beylere …
… ve bizleri yalnız bırakmayan, mailleri ve sitemize yazdıkları kıymetli yorumları ile sürekli destekçimiz olan tüm kullanıcılarımıza…
teşekkürü borç biliyoruz. ‘Bir işe sebep olan, o işi yapmış gibidir’ hadisi şerifinin de işareti ile hiç bir maddi amaç gütmeden bu günlere gelen bu hizmetimizden hasıl olan sevaplardan hissedar olmalarını Rahmet-i İlahiyeden temenni ediyoruz.

Alt 05 Ocak 2013, 11:26   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Android İşletim Sistemine Program Sayfası

Hz Muhammed & Ashab-ı Kiram

Android 2.1 ve üzeri

Hz Muhammed & Ashab-ı Kiram – Android Dini Uygulama

-> İnternete gerek olmadan;

** Hz Muhammed (sav)
** Erkek Sahabeler kategoriler
** Kadın Sahabeler kategoriler
** Önemli günler ve geceler
** Özel durumlarda edilecek dualar

Alt 05 Ocak 2013, 16:29   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Android İşletim Sistemine Program Sayfası (Yeni Nesil Cep Telefonlarına:))

Namaz Dua Ve Sureler(Sesli)

Namaz Dua Ve Sureler(Sesli)

Bu programda yüce Kuran-ı Kerim ‘de ki aşağıda ki duaların
okunuşlarını, Türkçe meallerini ve sesli dinletilerini bulablirsiniz.
“Subhaneke”,”Ettehiyyätü”,”Allâhumme Salli”,”AllâhummeBarik”,”Rabbena atinä”,”Rabbenâğfirli”,”Kunut Duasi”,”Fatiha Suresi”,”Fil Suresi”,”Kureys suresi”,”Maun suresi”,”Kevser suresi”,”Kafirun suresi”,”Nasr suresi”,”Tebbet suresi”,”Ihlas suresi”,”Felak suresi”,”Nas suresi”,”Ayetu`l kursi”
NAMAZ – NAMAZIN ÖNEMİ
Eğer Islâm’i tek kelime ile anlatmamız istense, “Namaz” diyebiliriz. Bu yüzden Allah Rasülü namazı, “dinin orta direği” diye nitelemiştir.(el-Hindî age. I/278 (1372), Ebu Naîm’den.)

İnsanlar Allah’ı tanımak için yaratılmışlardır. (K. ez-Zâriyat (51 ) 56: Ayrıca bk, Aclûn[M1]î[M2], Kesfu’I-hafâ N/173.) Allah’ı iyi tanımışlığın en güzel göstergesi namazdır.

Namazın toplayıcılık niteliği vardır. Onda her türlü ibadetten bir parça bulunur. (Imam Rabbani Mektubat’ında bunu güzel izah eder.)
Bu yüzden sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’in arkadaşları da: “Biz namazdan başka hiçbir ibadeti terketmeyi küfre yani. kâfir olmaya denk saymazdık” demişlerdir.

Dünyada en üst makamdan en aşağı görülenine kadar herkesi aynı safta toplayıp, Allah’ın karşısında hepsinin insan olarak eşit olduklarını namaz kadar vurgulayan bir başka eylem yoktur.

Namaz insanı yalnızlık duygusundan kurtarır. Günde en az beş defa tekbir alırken dünyayı ve içinde bulunanları arkasına atan, bu hareketiyle en azından şunları demek ister:

Bütün dünya bir yana olsa bana Allah’ım yeter. Ben ondan başka boyun eğecek kimse tanımıyorum.

Allah-u Ekber = En büyük Allah’tir, diyorum ve benim namazıma O’nun ihtiyacı olmadığını da böylelikle itiraf ediyorum.

Namaz sevgili Peygamberimiz aracılığıyla bizzat Yüce Allah’ımızın bize gönderdiği bir hediyedir; onu nasıl reddederiz?
Namaz Miraç hediyesi olmakla mü’minlerin Miracı sayılmıştır. Yani namaz insanı manâ âleminde alabildiğine yükselten bir asansördür. Ona tutunmayanlar aşağıların aşağısında kalacaklardır.

Namaza belki de en az muhtaç olan insan, Allah’ın Rasûlü Muhammed’dir. Ama o, aynı zamanda namazı en iyi anlayan insandır. Bu yüzden onun, ayakları şişecek kadar namaz kıldığıolurdu. Aişe annemiz ona bir seferinde acıyarak: “Ey Allah’ın Rasûlü, Allah senin geçmiş gelecek bütün günahlarını bağışladığını söylüyor, öyleyse kendini bunca yormak niçin?” diye sorduğunda O da:

“Sükreden bir kul olmayayım mi?” buyurmuştur. (Buharî tefsir 48, teheccüd 6; Müslim, münafikûn 79, 81.) Demek ki namaz, Allah’ımızın verdiği sayısız nimetlere karşı da bir şükür, yani tesekkürdür.

Artık kalp temizliğinin nasıl olduğunu daha iyi anlıyor olmalıyız. Demek ki, kalp temizliği namaz kılmamayı değil, daha çok kılmayı gerektirir.

Ancak namazın bütün bu iyi etkileri için bir şart vardır: Onu Allah’la yüzyüzeymis gibi kılmak. Yani “huşû” ya da “ihsan”. Kendisini Allah’la konuşuyor sayarak o şekilde namaz kılmak. Onun için namaz kılanın önünden geçilmez. Konuşanlar, arasından geçmek terbiyesizliktir.

Bu yüzden Allah (c.c.) “Beni anmak için namaz kıl.” (Tâ-hâ (20) 14.) buyurur. Demek ki namaz Allah’ı anmak yani zikretmek ve hatırlamak için kılınır.

Bu yüzden Allah (c.c.): “dosdoğru kılınan namaz insanları her kötülükten alıkoyar.” (Akebût (29) 45.) buyurur. Bunu herkes, kırk gün değil, sadece bir hafta, hattâ bir gün huşû’lu namaz kılmakla açık seçik görür. Ama olabildiğince düşünerek, olabildiğince kontaktta.

Bu yüzden Allah Rasûlü dünya meşgaleleriyle yorulduğu ve sıkıldığızamanlarda: “Ey Bilal, kalk da bizi ferahlat!” (Ebû Dâvûd, edep 78; Müsned V/364, 371.) yani, ezan oku da namaz kılalım, buyururlardı.

Onun arkadaşlarından bazıları da namaza durduklarında Allah’tan başka her şeyi unuturlardı. Hattâ birisinin sırtına ok saplanmışti. Acısına dayanamadığı için çıkaramıyorlardı. Bu yüzden o namaza durduğunda çıkardılar. Duymamıştı bile. (Benzer bir olay için bk. Kandıhlevî, Hayâtu’s-sahabe NI/605.)

Namaz Dua Ve Sureler(Sesli) Ekran Görüntüsü

Alt 05 Ocak 2013, 16:31   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Android İşletim Sistemine Program Sayfası (Yeni Nesil Cep Telefonlarına:))

Müslüman Bebek İsimleri
Android 2.2 ve üzeri

Müslüman Bebek İsimleri

Kuranda geçen isimleri cinsiyete göre ayrılarak ve anlamları hakkında bilgi veren Android uygulaması. Yeni anne baba olacakların çocukları isim aramlarında yardımcı olacak bir uygulama.

Alt 05 Ocak 2013, 16:37   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Namaz Dersi

Android 2.2 ve üzeri

Android için Namaz Dersi Uygulaması

Bu programda “Namaz” hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Programimizi gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz. Butun namaz hareketleri ve aciklamalari Diyanet Bakanligi’nin yayinlamis oldugu dokumanlar ile kontrol edildi.

Program ile ilgili istekleriniz icin codelingcoder@gmail.comadresine email gonderebilirsiniz.

Çocuklarınız için resimli ve detaylı anlatım içermektedir.
✔Beş Vakit Namaz nasıl kılınır? Resimli, her hareket için adım adım anlatım.
✔Cuma Namazı nasıl kılınır?
✔Namaz Duaları Nelerdir? Arapça okunuşları ve Türkçe mealleri ile birlikte.
✔Namaz Sureleri Nelerdir? Arapça okunuşları ve Türkçe mealleri ile birlikte.
✔Bayram Namazı nasıl kılınır, adım adım anlatım.

Akıl ve baliğ olan yani erginlik çağına gelen her müslümanın hergün beş vakit namaz kılması farzdır. Bir namazın vakti gelince, bu namazı kılmaya başladığı vakit, kılması farz olur. Kılmadı ise, vaktin sonunda, yanî vaktin çıkmasına, abdest alıp namaza başlayacak kadar zaman kalınca, kılması farz olur.

Özrü yok iken kılmadan vakit çıkarsa, büyük günâh olur. Özrü olanın da, olmıyanın da, kazâ etmeleri farz olur. Yeni müslüman olana önce namazın şartlarını öğrenmek farz olur. Öğrendikten sonra, kılması da farz olur.

Allah (c.c.) Kuran’da Namaz hakkında neler buyuruyor.
1. “Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar.”

Ankebût sûresi (29), 45

Âyet-i kerîmenin tamamının anlamı şöyledir: “Sana vahyedilen kitabı oku ve namazı kıl. Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir.”

Âyette hayasızlık ve kötülük diye tercüme edilen “fahşâ” ve “münker” kelimelerinin anlamı daha kapsamlıdır. Fuhşiyat, açıktan ve alenî işlenilen bütün çirkinlikleri, edepsizlikleri ve ahlâk dışı davranışları ifade eden bir kelimedir. Münker de, aklın ve şerîatın beğenmediği bütün uygunsuz davranışları ve günahları ifade için kullanılır. Öncelikle namaz içinde böyle şeyler yapılmaz, onun gerektirdiği bütün edeplere uyularak namaz kılınır. Gerçekten şuurla ve hakikatına erilerek, farkında olunarak, ne olduğu bilinerek kılınan bir namaz, namaz dışında da insanı her türlü çirkinlikten, uygunsuz davranıştan, edep dışı hareketlerden alıkoyar. Onun için Resûl-i Ekrem Efendimiz: “Kim namaz kılar da o namaz kendisini hayasızlıktan ve kötülükten alıkoymazsa, o namaz olsa olsa onun Allah’tan daha fazla uzaklaşmasını sağlar” buyurmuştur (Münâvî, Feyzü’l-kadîr, VI, 221). Kur’an’ın namazla ilgili birçok âyeti vardır. Nevevî’nin konuyla ilgili olarak sadece bu âyetle yetinmesinin sebebi, onun kapsayıcılığından olsa gerektir.

2. “Namazlara, özellikle orta namaza devam ediniz.”

Bakara sûresi (2), 238

Beş vakit namazı eksiksiz kılmak ve bunu ara vermeksizin yapmak gerekir. Çünkü âyetteki muhafaza kelimesi namazların eksiksiz, en mükemmel şekilde ve vaktinde kılınması gibi özellikleri kapsamına alır. Ayrıca bütün rükünlerini ve şartlarını da yerine getirerek namaz kılmamız icap eder. Zira âyetin devamındaki “Allah için boyun eğerek kalkın namaza durun” emri bunu gerektirir. Burada geçen kunut tabiri, taati, huşûu, boyun eğmeyi ve ayakta durmayı ifade eder ki, dilimizde buna divan durmak denir. Peygamberimiz Hz.Muhammed S.A.V: “Namazın en faziletlisi kunutu uzun olandır” buyurmuştur (Müslim, Müsâfirîn 164-165).
Namaz Dersi Ekran Görüntüsü
[IMG]http://www.cepyazilim.com/wp-content/uploads/2012/12/Namaz-Dersi-goruntuler-2.jpg[/IMG

Alt 05 Ocak 2013, 16:40   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Kuran-ı Kerim Hayrat Nesriyat

Android2.1 ve üzeri

Android Kuran-ı Kerim Hayrat Nesriyat İnceleme

Sure ve Çüz bölümü olan Android Kuran uygulaması, dilediğiniz yerde sesli Arapça olarak dinleyebilirsiniz. Ayarlar kısmında geldiğimize seslendirme seçeneğinde dinlemeneniz mümkün. Uygulamanın seslendirme ve meal seçenekleri olması uygulamayı son derece başarılı kılmış.

Android Kuran-ı Kerim Seslendirme Tercihleri

Kabe İmamları (280 MB)
Medine İamları (292 MB)
Sesli Meal Y.Z. Özkan (499 MB)
Sudeys (142 MB)
Abdussamed (436 MB)
Saad El Ghamidi (348 MB)
Davut Kaya (256 MB)
Tayyar Altıkulaç (366 MB)
Hasan Hüseyin Varol (459 MB)
İlhan Tok (343 MB)

Android Kuran-ı Kerim Meal Tercihleri

Elmalı Hamdi Yazar
Hayrat Vakfı Meali
İngilizce Meal
Almanca Meal
Fransızca Meal
Endonezya Meal

Android Kuran-ı Kerim Özellikleri

İngilizce ve Türçe Uygulama Dil Seçenekleri
Farklı Dillerde Meal Seçeneği
Seslendirme
Otomati Geçiş (Kuran-ı sesli dinlerken sayfa bitiminde otomatik geçiş sağlar)
Otomatik Yakınlaştırma
Güncelleme
Ayraç

Kurani Kerim Hayrat Nesriyat Ekran Görüntüsü

Alt 15 Mayıs 2014, 00:01   Mesaj No:8
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:nur__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36172
Üyelik T.: 12 Aralık 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

.......
Alt 15 Mayıs 2014, 00:33   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

hepsi de çok faydalı programlar Emeğinize sağlık
Alt 21 Eylül 2014, 20:13   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:

Kuran ezberlemek adına muhteşem bir program , ben çok beğendim , tavsiye ederim

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)