Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Programlar//İstekler

Konu Kimliği: Konu Sahibi kurt26,Açılış Tarihi:  08 Aralık 2018 (10:41), Konuya Son Cevap : 08 Aralık 2018 (10:41). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Aralık 2018, 10:41   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:kurt26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 51470
Üyelik T.: 14 Kasım 2015
Arkadaşları:0
Konular: 29
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:415
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kuranı Kerim Hatim Ve Eserleri Sesli Dinle Program

Kuranı Kerim Hatim Ve Eserleri Sesli Dinle Program

Kuranı Kerim Hatim Ve Eserleri Sesli Dinle Program

KONU VE LİNKLER TEKRAR DÜZENLENDİ.
İlk mesajdaki linkler sonra çalışmayacaktır.Program tekrar oluşturuldu.İsterseniz konuyu düzenleyiniz .İsterseniz böyle kalsın.

Görüntü boyutu 900x450 yapıldı.Youtubenin aşağıda başka videoları görünmesin diye tekrar düzenlendi.
Biliyorsunuz youtubede yararlı videoda zararlı videoda var.Biz hayrına kullanmaya çalıştık.Bu programı başka türlü kullanan kendi mesuliyetidir.
Videolarımızda reklam çıkmaz.

EXE(kurulumsuz indirip tıkla çalıştır.) Programı İndir
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

RAR olarak İndir(Sıkıştırılmış dosya)

Rar dosyası olarak indir.
Winrar programı indirilip indirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp "buraya çıkar" yaparsanız .Rar sıkıştırılmış dosya içinden program çıkarılır.
Alternatif Link:Sitede sorun olursa diye yıllardır kullandığımız depolama yeri.Reklam çıkar ama yapacak birşey yok.Link çalışmazsa en son çare buradan indiriniz.Sitenin çökme ihtimali düşük linklerde durur.Yinede ekliyoruz.Konular çöp olmasın diye.

Alternatif Link Exe ve Rar hali istedğinizi seçip İndiriniz

Program video

NİYETİMİZ
Daha çok görme engelli kardeşlerimizin faydalanması için yapıldı.Sesde büyük nimettir.Şükür gerekir.
Gözleri hasta ,rahatsız zayıf,yaşlı dedelerimiz ,ninelerimiz içinde yapıldı.
Genel olarak herkez faydalanılabilir.Ayet ve hadislerle konular anlatılmıştır.

Boş yorumlara gerek yoktur.Yok bu böyledir bu şöyledir diye.İsteyen faydalansın, istemeyen faydalanmasın.Konuların başlığına bakıp konu anlaşılmaz.
Sizden Hiçbir Ücret İstemeyenlere Uyun,Onlar Doğru Yoldadırlar.”(Yâsin: 21)

Birçok dua ve hadislerde seslendirilecektir Allah nasip ederse.

PROGRAM ÖZELLİKLER
İnternet Gereklidir.
Program bilgisayarda çalışır.Kurulum yok.
Eserleri Sesli Dinle youtube yüklenmiştir.Tıklayınca çalışır.

KURANI KERİM HATİM
40 Küsür hatim
Hatim Online Siteye Ekleniyor.Telefondada çalışıyor.

ESERLERİ SESLİ DİNLE
Tümü Yeni Eklenenler(Güncel)
Organ Nakli Ve Vasiyeti Câiz Midir
İlâhî Görüş Birliğine Davet
İslâm İlmihali
Sözler Ve Notlar
Kurtuluş
Kısas-I Enbiyâ Aleyhimüsselâm
Kur'an I Kerim Ve Türkçe Meâl İ Âlisi
Kuranı Kerim Tefsiri
Cevşeni Kebir Türkçe
200 Çeşit Salavatı Şerife Türkçe Dinle
Küfrü Hoş Gören Narcıların İçyüzü
Tasavvuf'un Aslı Hakikat Ve Marifetullah İncileri
Hazreti Muhammed Aleyhisselâm
Muhterem Ömer Öngüt -Kuddise Sırruh- Efendi Hazretleri'nin Hayat-I Saadetlerinden İnciler
Kalpteniman
A-İ Harfi
Ş Harfi
İ-Z Harfi
200 Çeşit Salavatı Şerife Arapça Türkçe Dinle

ÖNEMLİ
Zorla kimse birşey kabul ettirme gibi niyetimiz yok.İsteyen faydalanır isteyen faydalanmaz.Rica ediyoruz faydalanacak olan kardeşlerimize bare karışmayınız.

Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif'lerinde şöyle buyurmuşlardır:

"Ümmetim benden sonra yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bir fırka müstesna, diğerleri hep ateştedir.

– Onlar kimlerdir Yâ Resulellah?

Benim ve Ashâb'ımın yolunda olanlardır." (Ebu Dâvud)

“Allah kime hidayet ederse, o doğru yolu bulmuştur.” buyuruluyor. (A’râf: 178)
“Allah dilediğini dalâlette bırakır, dilediğini de hidayete erdirir.” (İbrahim: 4)
“Allah kimi dalâlette bırakırsa, ona hidayet edecek yoktur. Allah’ın hidayete erdirdiğini de dalâlete düşürüp saptıracak yoktur.” (Zümer: 36-37)

Cenâb-ı Hakk’ın bir insanda dalâlet yaratması, o insanın kendi arzusu ile sapıklık yolunu seçmiş olmasındandır. Yoksa kul iradesini dalâlete yöneltmedikçe, Hazret-i Allah onu zorla sapıklığa düşürmez. Çünkü insanda hidayet ve iman fıtrîdir, yaratılışında vardır. Dalâlet ve küfür insanın cüz’i iradesini kötüye kullanmasından dolayı sonradan ârız olmuştur.

Âyet-i kerime’lerde şöyle buyuruluyor:
“İnsanları hidayete erdirmek senin üzerine borç değildir. (Sana düşen hidayete davettir.) Şu kadar var ki, Allah dilediği kimseye hidayet eder.” (Bakara: 272)
“Dileseydik herkese hidayet verirdik.” (Secde: 13)

"Cenâb-ı Allah haris (aç gözlü) ve çekiştirilen (tenkit edilen) isteyicilere buğzeder." (C. Sağir)
"El açıp isteyenler, o el açıp istemelerindeki zül ve hakareti bilselerdi dünyada hiçbir zaman dilencilikte bulunmazlardı." (C. Sağir)

SON OLARAK
“İnsanlarla güzel konuşun.” buyuruluyor. (Bakara: 83)

* “Dikkat ediniz! Mü’mini öldürmek kâfirlerin vasfıdır. Mü’mine sövmek fâsıkların vasfıdır. Bir mü’minin, kardeşini üç günden fazla konuşmayarak terk etmesi helâl değildir.” (Câmiü’s-Sağîr, 2/1435)

* “Müslüman’ı öldürmek kâfire yakışır. Müslüman’a sövmek günahtır." (Câmiü’s-Sağîr, 3/2912)

* “Bir kişinin Müslüman’ın şerefine dil uzatması büyük günahlardandır. Bir sövmeye iki sövme ile karşılık vermek büyük günahlardandır.” (Câmiü’s-Sağîr, 3/3491)

* “Birbiriyle sövüşen iki kimsenin söyledikleri şeylerin günahı, kendisine sövülen haddi aşmadığı sürece ilk sövmeye başlayan kimse üzerinedir.” (Müslim, Birr, 68)

"Müslümana sövmek fısk, onu öldürmek küfürdür." buyuruyorlar. (Buhâri: 45)

Zahiri oruç; gündüzleri yemekten-içmekten ve mukarenetten kesilmektir. Ramazan ayında tutulur.

Tarikat orucu ise, ömür boyu devam eder. Mürid, gece gündüz bütün âzalarını kötü duygulardan muhafaza etmek mecburiyetindedir. Gıybet etmez, hiçbir fenâlık düşünmez, kimseye zulmetmez, dövmez, sövmez, duygularını kötüye kullanmaz. Duygularını kötülüğe kullandığı anda, fiilen yapmasa da orucu bozulmuş olur. İşte asıl oruç budur.

Kütübi Sitte:3083 "Bir rivayette de şöyle buyrulmuştur: "Oruç perdedir. Biriniz birgün oruç tutacak olursa kötü söz sarfetmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa "ben oruçluyum!'' desin (ve ona bulaşmasın).''" Buhari, Savm 2, 9, Libas 78; Müslim, Sıyam 164 (1151); Muvatta, Sıyam 58, (1, 310); Ebu Davud, Savm 25 (2363); Tirmizi, Savm 55, (764); Nesai, Sıyam 41, (2, 160-161); İbnu Mace, Sıyam 1, (1638), Edeb 58, (3823).

Konu Sahibi kurt26 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Kurtuluş Programı 1.14... Programlar//İstekler kurt26 0 188 21 Temmuz 2022 20:03
HAZRETİ MUHAMMED Aleyhisselâm E-kitap... Programlar//İstekler kurt26 1 442 15 Ekim 2021 12:55
Kurtuluş Programı 1.13 CHM,EXE,APK... Programlar//İstekler kurt26 0 262 06 Eylül 2021 14:01
Kurtuluş Programı 1.13 CHM,EXE,APK... Programlar//İstekler kurt26 0 279 03 Eylül 2021 21:01
Kurtuluş İslami Konular Programı... Programlar//İstekler kurt26 2 885 20 Mart 2020 17:41

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: