Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Forum Etkinlileri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  01 Ağustos 2017 (19:56), Konuya Son Cevap : 11 Temmuz 2023 (21:05). Konuya 88 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı290Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Ağustos 2017, 14:27   Mesaj No:51
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bolu-Abant Gölü
Adeta cennetin dünyadaki tasviri yerlerden biri

Mülk suresi
3. O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun?

4. Sonra gözünü, tekrar tekrar çevir bak; göz (aradığı bozukluğu bulmaktan) âciz ve bitkin halde sana dönecektir.
Amenna...Bakislar aciz ve yorgun...

İsim:  20170808_124727-EFFECTS_20170813105629939.jpg
Görüntüleme: 50
Büyüklük:  282,6 KB (Kilobyte)

İsim:  20170808_150353.jpg
Görüntüleme: 67
Büyüklük:  200,2 KB (Kilobyte)

Nilüfer....Gölün zerafeti..nazik çiçeği...
İsim:  20170808_124954.jpg
Görüntüleme: 66
Büyüklük:  169,1 KB (Kilobyte)

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 15 Ağustos 2017, 01:06   Mesaj No:52
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Hakkatten Karadeniz bölgesi, tabiri caizse Cennetin fragmanı gibi... O kadar çok fotoğraf çektik ki, foruma yüklemeyi beceremediğimden yapamıyorum.
İlk gün Bafra öğretmenevinde kaldık. Çok güzel ve sakin bir yer. Kızılırmak deltasında arabayla bir safari yaptık. Kuş cenneti. Pek çok hayvanı doğal hayatında gördük. Samsun hayvanat bahçesini gezmemize rağmen burası çok farklıydı. Çünkü hayvanlar doğal hayatındaydı.

Sinop inceburunda buz gibi bir ayran içtik. Başka da bir yer gezmedik. Hamsilos koyunda tekne turu var demişlerdi gittik. Maalesef tekne turunu kaldırmışlar.

Samsun Amisos tepesinden teleferiğe bindik gidiş gelişli. Aşağı inince teleferik bozuldu ve bizi belediye otobüsüyle yukarı çıkardılar. Bence gereksiz.
Samsun limanını beğendik. Harika bir yer. Piknik yapıyorlar, geziyorlar, spor yapıyorlar. Bandırma vapurunu gezdik. Ama trafik berbat Samsun'un. Samsunlular kızmasın ama bence Samsunluların elinden ehliyeti alıp araba sürmelerini yasaklamaları lazım iyice öğrenene kadar. Sinyal minyal rast getire. Yok öyle bir şey arabalarında. Ayrıca yola pat diye çıkıveriyorlar. Gelen var mı giden var mı yola bakan yok.

Ordu'ya hayran kaldım. Hatta oraya yerleşmeyi bile aklımdan geçirmedim değil. Boztepeye teleferik macerası mutlaka yaşanması gerek. Tavsiyeniz üzere tost yedik. İlginç bir tadı var. Ayrıca Ordu'ya giderseniz dondurmasını mutlaka yeyin derim.

Trabzon... Ayasofya çok güzel. Forumu çok düzensiz. Araplar işgal etmişler maşallah
Atatürkün bir köşkü varmış mutlaka gezin dediler. Gezdik. Oradan Sümele Manastırına gidelim dedik. Keeeeşşşşşke aşağıya inip Maçka yoluna dönseymişiz. Sen tut navigasyon aplaya güven. Bizi Trabzon'nun tepelerine çıkardı. Sonra o tepelerden 50-60 derecelik eğimli yollardan aşağıya doğru yarım saatte indirdi anayola çıkardı. Allah aşkına oralarda ne işiniz var nasıl çıkarsınız. Araba bir şekilde iniyor ama çıkmaz oralardan.
Sümela'ya ise boşuna gittik. Tadilat varmış çıkarmadılar. Ama çoook uzaklardan bakabilmeniz için de paranızı alıyorlar. Müze kartımız olduğu halde hiç bir yerde geçmiyor bilginize.

Uzungöl muhteşem. Oraya girişte nasıl para almadılar hala hayretteyim. Aman duymasınlar. Gölde bisiklet-sandal sefası yaptık yarım saat. Çok güzel bir yer. Çıktığınıza değiyor.

Ayder yaylası o kadar ilginç gelmedi. Çok kalabalıkları sevmediğimdendir belki de... Bütün turlarla aynı zamana denk getirmişiz geziyi. İğne atsan yere düşmek için rezervasyon yaptırmak zorunda. Yoksa havada kalıyor. Çoook kalabalıktı.
Ayder'den inişte gördüğümüz su değirmeni ile ayı kaçırıcı, hayatımda gördüğüm en orijinal şeylerdi.

Zilkale ise muhteşem. Yalnız o kaleyi oraya yapanların akıl sağlığını da sorgulamadım değil

Borçka Karagöl... Yolu çok berbat. Tek arabalık yolu var. Karşıdan bir araba geldiğinde, kibar olan sürücü iki araba sığacak kadar geniş olan bir yere kadar geri geri geliyor. Ancak Karagöl'e çıkınca, oraya kadar çıktığınıza değiyor. Oraya bir isim vermek gerekirse, tek kelimeyle ''HUZUR'' derim.
Dönüşte ''Mençura'' şelalesi varmış. Arhaviden ayrılıyor. Çıktık. Bize 20 dakikada çıkarsınız demişlerdi. 1 saat sürüyor haberiniz olsun. Asma köprüsü ve muhteşem şelalesi. Tahminen 100 metre var mı bilmem. Şelalenin döküldüğü dev kazanında millet yüzüyor.

Karadenizin ormanlarına gelince. Resmen balta girmemiş ormanlar dersem abartmış olmam. Toprak görünmüyor. Ağaçların boyları devasa. Ziplayn yapmak istedim ama çok çocuksu geldi.

Cuma namazını Giresunda kıldım. Bu yaşıma kadar hangi camide cuma kıldıysam, imam cebinden bir kağıt çıkarır onu okurdu. Burada imam hutbeyi cep telefonundan okudu. Ayrıca camiye yardım yapılacağında, namaz bitiminde kapı önüne bir kutu konur, yardım yapmak isteyenler camiden çıkarken içine atarlar. Burada imam namaza başlamadan cemaat kaçmadan topladı parayı. Cemaatin arasında bir kutu dolaştırıldı iki dakkada tamam. O kadar da orijinaller yani... Güzel insanlar vesselam. Giresuna girmesek iyiydi. Cuma pazarı varmış. Aman Allahım o ne trafik öyle. Zor çıktık. Sonuçta güzel yerler.

Ama bana Karadenizin hangi il veya ilçesinde yaşamak istersin diye sorarsanız, ben Ordu ve Ardeşen derim.

İnsanları sıcak ve candan. Sohbet etmek isteyin yeter. Pek çok yerini gezememenin üzüntüsüyle ve hızlı bir turla ayrıldık. Türkiyenin pek çok yerini gezdim... Ama Karadeniz başka. Hiç bir yerde yaşamadığım duyguyu yaşadım. İlk kez bir yerden ayrılışımda burukluk yaşadım.

Fırsat ve imkan bulanlara tavsiye ederim...
Alt 15 Ağustos 2017, 02:05   Mesaj No:53
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Hocam ayni yerleri gezmisiz farklı zamanlarda..Ve ayni kanidayim sizinle..
Sumela manastiri 1 yildir mı bakim calismasindaymış ilginç ve yazık..Bende misafirlerime ancak uzaktan gösterebilmiştim bir yıl önce... Para almadilardı neyseki ve muze kart da geciyordu Trabzonlu kafasi ne diyeyim...
Ordu Giresun ve samsuna dair notlariniza kesinlikle katiliyorum..Giresun memleketimdir sehir merkezine çok gitmesek de..Biz bile gerile gerile dolandık çıktık kalesine..Bizim gittigimiz gunde pazarları vardı[emoji4] Trafik tam bir imtihandı..İnsanlar gayet rahat..Arac geliyormuş gelsin varsın...
Gezmedik gormedik yer birakmamışsıniz hocam maşallah...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alt 21 Ağustos 2017, 00:26   Mesaj No:54
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Eve dönelim artık de yeter
Degerlendirmelerimizi daha sinra yapalim.insallah..Gezdikte ne oldu..Ekonomiyi canlandirdık Bol oksijenle beraber stresi içimize çektik Tebdili mekanda ferahlik varmiş dedik..Kürkçü dükkanina geri döndüüükkk
Allah sağlık versin,ahir ömrunüzde mutlaka eşinizle bir gezi yolculuğu yapin..40 yıllık hayat arkadaşinı bilem yolculukta taniyormuş insan Latife tabiki ama gerçek heee
Dağ bayır yayla çimen ova çayır gesimizde bizi yanlız birakmadigınız için hepinize sonsuz teşekkürler..Admin gezdi siz begendiniz gibi olmadı dimi
Hepinize selamlar...

Alt 21 Ağustos 2017, 00:38   Mesaj No:55
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eve dönelim artık de yeter
Degerlendirmelerimizi daha sinra yapalim.insallah..Gezdikte ne oldu..Ekonomiyi canlandirdık Bol oksijenle beraber stresi içimize çektik Tebdili mekanda ferahlik varmiş dedik..Kürkçü dükkanina geri döndüüükkk
Allah sağlık versin,ahir ömrunüzde mutlaka eşinizle bir gezi yolculuğu yapin..40 yıllık hayat arkadaşinı bilem yolculukta taniyormuş insan Latife tabiki ama gerçek heee
Dağ bayır yayla çimen ova çayır gesimizde bizi yanlız birakmadigınız için hepinize sonsuz teşekkürler..Admin gezdi siz begendiniz gibi olmadı dimi
Hepinize selamlar...
Ve Aleyküm Selam
Hoşgeldin Baş Editörüm ,seyahatiniz mübarek olsun.. minik bir mihrinazname yaşattın bizlere emeğine sağlık.. Gören gözlerinizle bizde görmeye çalıştık o güzellikleri
Karadeniz sevgisi zaten çokdu içimizde bu vesileyle daha da arttı..
Eve dönüşün muhteşem olmuştur, ev işi bitmez asıl yorgunluk şimdi başlıyor kolay gelsin..
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 21 Ağustos 2017, 11:39   Mesaj No:56
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ve Aleyküm Selam
Hoşgeldin Baş Editörüm ,seyahatiniz mübarek olsun.. minik bir mihrinazname yaşattın bizlere emeğine sağlık.. Gören gözlerinizle bizde görmeye çalıştık o güzellikleri
Karadeniz sevgisi zaten çokdu içimizde bu vesileyle daha da arttı..
Eve dönüşün muhteşem olmuştur, ev işi bitmez asıl yorgunluk şimdi başlıyor kolay gelsin..
mihrinaznameewet000 burdan yürürüm ben nurşen hocam
O güzellikleri sizlerede yaşatabildiysem ne guzel...Zaten sizin için yollara düşmüşüm Baktım.herkeşler Karadenizi merak ediyor, sizlere bir nebze katkim olsun, hizmeti ayaginiza getireyim dedim dedim
Ev işleri doktorasini mastirini uzmanligini yaptigimiz bi turlu mezun olamadigımız bir aland/us//un 2 tane boyum kadar evlatlarim bir tanede çırak var onlara yardimcı el olağı minnak.. Çok şukür sorun olmuyor nurşen hocam..Her birinin eline toz bezi, süpurge, yer bezi..2 gunde mis heryer...İşbolümü sağlam evvelAllah
su damlası ve Allahın kulu_ beğendiler.

Alt 01 Temmuz 2018, 23:58   Mesaj No:57
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Az buz muhabirlik yapmamışım aklım şaşaladı resmen
Hem gezmiş, hem çekmişim, hemde buraya servis etmişim kendimden korktum

Her sene her sene böyle gezilmez iyi gezmişiz hep bwraber =))Bu sene de kısmetimize nereler düşer gezerek görürüz bakalım
Siz yine hazırlıklı olun

Alt 18 Ağustos 2018, 13:45   Mesaj No:58
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Evet dostlaaarr.... Bir yıl sonra nereleri gezelim görelim sizlerle diye düşünüp durdum...Ama her senede öyle Evliya çelebilik olmuyor =)) Çok masraflı =))

Bu sene bahtımıza mevsimlik işçilik düştü ;) Bizde Ağustos dedinmi fındık akla gelir..Tatilde neymiş[emoji4]
Karıştırmayın geçen yılı ÷))

Günlük iyi yövmiye veriyorlarmış atladım geldim =)))

Hepinizi harmana alayım, bağ bahçe gezdireyim bu sene)) Acık yardım edin[emoji4]☺
@[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] editim bizzat geldi gördü teee Yozgattan ailesiyle[emoji257][emoji257][emoji257] Bahçeye indirecektim kendisini, kıyamadık =)))

Harmanı sereyim ayağınıza dostlar[emoji270][emoji270][emoji270][emoji270][emoji270]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alt 18 Ağustos 2018, 17:06   Mesaj No:59
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Amanda aman fındıklar harmanda MasaAllah diyelim bizde 1 tur bitti 2.tur henüz başlamadı şimdilik
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 18 Ağustos 2018, 21:32   Mesaj No:60
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9303
Takdirleri:25516
Takdir Et:

Allah kolaylık versin ..Emeksiz bir iş yok zaten..Bize kolay gelen görüntüye bakmak, ama onları düzene getirmek ne kadar da emekli..
Sabırla ,sevgiyle yapılan iş mükemmeldir bence..
Mihrinaz beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: