Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Risale_i Nur (Said Nursi)

Konu Kimliği: Konu Sahibi YaŞuHa,Açılış Tarihi:  29 Kasım 2011 (12:55), Konuya Son Cevap : 21 Aralık 2011 (16:33). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Aralık 2011, 14:40   Mesaj No:11
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Said Nursî’nin kurtarıcı olduğu iddiası

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Üstad Saide Kurdi hususunda her zaman şahsından ziyade bugün onu kutsallaştıranlara yönelik eleştirilerim olmuştur eserlerinde elbette birçok hata vardır ama milyonların İmana adım atmasına vesile olan eserleri hatalarından dolayı dışlayamayız toptancılık Müslümanlıkta olmamalı...Karpuzun bir kısmı çürük diye hepsini atmak olmaz çürük kısmı ayrılır temiz kısmından faydalanılır...

Kendi namıma Üstadın Kur'ani kerime ait ayetleri tefsiri hususundan çok yararlanmış ve halende yararlanmakta olan biriyim...Bizlerin en büyük hatası her zaman Zahire takılıp hüküm vermektir ...

Örneğin: Birçok defasında karşımdaki kişilerin inanç sistemini bildiğimden dolayı kendilerine sizin inandığınız İlaha inanmıyorum demekteyim Şimdi zahiren bu sözüme bakanlar bana hemen Küfür isnat edebiliyorlar ama Sözü anlamak isteyenler neden bunu dediğimi sorduklarında sözümün içindeki batıni yönü izah ederek ikna etmekteyim..Çünkü onlara demek istediğim aslında sizin inandığınız İlah eğer para ise mal makam ise şöhret ise riya ise bencillik ise vb bunları kendinize ilah edinmiş iseniz ve benden de aynı İlahlara inanmamı bekliyorsanız ben sizin inandığınız ilaha inanmıyorum diyorum şimdi açıklama yaptıktan sonra Zahir ile batıni yönü arasındaki farkı anlamanızı istiyorum işte bizimde bakmamız gereken söylenen sözün zamanı ortamı vb haller esas alınmalı yoksa bu kafa ile yeryüzünde Müslüman alim kalmaz kalmaz....

Sayın yitk sevda bakın sizde sadece zahirde kaldınız,KALMAZ,KALMAZ diyerek.Halbuki biz zahire bakar,batınıda zahirden ayırmadan olayın genelinde bi bataklıksa bu bataklık kurutulmmalı diyoruz,saide kurdinin VAHDEDİ VUCUD ELBİSESİNİ kaldırırsan,üstad çıplak kalır.vahdedi vucudu giydirirsen ne olur onuda SİZ yazın ,batıni arkadaşım...
Alt 21 Aralık 2011, 14:48   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

sayın la diyebilmek sanırım bir önceki mesajımı görmediniz lütfen rica ediyorum bu konunun tamamen kapatılmasını şiddetle istiyorum artık birbirimizi de rencide etmeyelim vefat etmiş üstadımın ruhunuda lütfen ama lütfen yalvarıyorum artık kapatalımuzgn
Alt 21 Aralık 2011, 14:54   Mesaj No:13
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Değerli talibetün editör,bunlar kaçınılmazdır.şahısların kişilklerine yönelik bi tavır yok ve heleki ölülerse bunlar,sadece fikirlerine dair açıklamalardır ve bizlerde bunlarla yüzleşmeliyiz.
Alt 21 Aralık 2011, 16:33   Mesaj No:14
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

konu ilmi munazaradan çıkmış hakaret boyutuna doğru gitmektedir.forumumuzun kurallarından 19.madeyı ihlal söz konusudur.konuyu yazmaya kapatıyoruz.foruma katılım için kuralara uymayı önemle rica ediyoruz.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)