Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  03 Nisan 2012 (09:52), Konuya Son Cevap : 13 Nisan 2012 (19:22). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Nisan 2012, 09:52   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart "Sülükle bahar temizliği"

"Sülükle bahar temizliği"

Bahara doğduğumdan mı bilmem ama benim de bu günlerde damarlarımdaki kan deli deli akar.
Her an her şeyi yapabilirim. Hele de merakımı cezp ettiyse.
Zaten başıma ne geldiyse merakımdandır bilirim.
Yine böyle bir ruh halinde olmalıydım ki; Pazar sabahı kahvaltıda “Boğaza mı gidelim, sahile mi inelim?” diye sohbet ederken beynimde yanıp sönen bir ışıkla telefona sarıldım.
“Bugün sülük tedavisi yapıyor musunuz?” soruma “ Evet “ cevabını alınca da soluğu orada aldım.
Böylece ben, arınma sezonunu diz kapaklarım yan taraflarına sülük yapıştırmakla açmış oldum.
Hani duymuşsunuzdur, “Doktor sülükler”.
Hemen “Bunlar dolandırıcı!” diye yargılamayın bence.
Sizinle aynı kanaatte değilim.
Bunun da bir alternatif tedavi yöntemi olduğuna inanıyorum.
Bütün dünya da bu yöntemin kullanıldığını da biliyorum.
Sülük tedavisinin ay takvimine göre belirli günleri, bu günlerin belirli saatleri olduğunu bildiğim için arayıp sordum zaten.

Durun sakin olun!
Ne o yüz ifadeleri.
Tamam, itiraf ediyorum sandığım kadar kolay bir şey değilmiş.
Uzun zamandır bu yöntem ilgimi çekiyordu zaten. Yaptıran arkadaşlarım vardı.
Aklınıza gelmeyecek yerlerine, ağızlarının içine dahi sülük yapıştıranlar ve çok iyi sonuçlar aldıklarını söyleyenler aklımı çelmişti. Dedim ya merak kediyi öldürür.
Benim eskiden beri bacaklarıma ara ara kramp girer. Son zamanlarda sağ bacağıma daha fazla giriyordu. Masaj yaptırırken bacak adalelerimdeki bu gerginliği fark eden masözün de “Sülük denemelisiniz” demesi bende bir altyapı oluşturmuş anlaşılan.
Önce sülük koyulacak yere kupa kapatılıyor. Benim için en can alıcı yer burası.
Yok, böyle bir acı.
Eee arınmak o kadar kolay mı?
Gerçi bana uygulanan bölge bu acının en çok hissedildiği yerlerden biriymiş.
Derin derin nefesler alıyorum. Ama her an bayılmak üzereyim. Kendi ayaklarımla tıpış tıpış geldiğim için ne diyecek sözüm ne de nazlanacağım kimse var.
Bana göre bu sevki kaderdi.
Demek ki damarımdan akacak kanım vardı.
Kupalarla vakum işlemi gerçekleşince bir kavanoz içinde sülükler geldi.
Açık söylemek gerekirse önce pek bakamadım. Kaygan dokunuşlarını hissediyordum sadece ve hafiften böcek ısırığı gibi bir iki ısırık. Ama tuhaf olan sağ bacağıma yapışan altı sülüğe rağmen sol bacağımdakiler hiç isteksiz kaçmaya çalışıyorlardı.
Zar zor sol bacağıma da üç tanesini tutturmak mümkün oldu. Bu fasılda fazla sıkıntı yok.
Önce “Gerçektende sevimsizmiş bunlar!” deme gafletinde bulundum.
Uygulamayı yapan hanım suratıma hayretle bakıp:”Öyle demeyin! dedi. Bunlar tam bir mucize. Kendileri narkoz verip toplardamardan yol açıyorlar, kirli kanı alıp enzimlerini veriyorlar ve tekrar damar yolunu kapatıp kendiliğinden bırakıyorlar.”
Haklıydı. İçimden tövbeler ettim.
İşleri bitince sülükleri size veriyorlar. Ben istemedim. Onlara bakamam dedim. Her gün sularını değiştirmek yeterliymiş, yaklaşık dört buçuk ay sonra yeniden sizin için kullanılabilirlermiş.
Bakanlar bu sülüklerin günler içinde içindekileri boşaltırken neler neler kustuklarını anlatıyorlarmış. Zavallı hayvancıklar, bizden iki saatte aldıklarını dışarı atmaları dört buçuk ay sürüyor.
“Siz ne yapıyorsunuz bunları?” dedim çayır çimene bırakıyorlarmış. Bu hayvancıklar su bulana kadar günlerce ve kilometrelerce yol giderlermiş.
İnternette kullanılan sülüklerin alkol ya da çamaşır suyu ile imha edildiğini okumuştum. O yüzden bunu duymak beni rahatlattı. Şu insanoğlu ne nankör öyle değil mi?
Önce kullanıyor sonra acı vererek imha ediyor.
Sülükler beni iki saat kadar bırakmadı. Onlar kocaman olup bıraktıklarında her şey bitti sandım ama. Maalesef. Sülüklerin bıraktığı yerlere tekrar kupa kapatıldı.
Nihayetinde bacağıma öyle kalın bir bandaj yapıldı ki abarttılar sandım.
Ama kanamanın ufaktan devam ettiğini bandajları bir iki gün sürekli değiştirmek zorunda kalınca sebebini anladım. Sonra öğrendim ki kırk sekiz saat bu böyle devam edermiş.
Başlangıçta yara yerlerinin, gerçekten feci bir görüntüsü vardı.
Ama şu iki haftanın sonunda artık çok hafif yara kabukları kaldı.
Eğer anlattıklarım sizi korkutmadıysa, sıcaklar başlamadan bu işi yapın.
Ama dikkat edin kansızlık probleminiz olmasın. Zira epey bir kan kaybınız oluyor.
Şimdi asıl merak ettiğiniz hususa gelelim.
Arındım mı? Samimiyetle söylüyorum, hiçbir fikrim yok.
Tek bildiğim o günden beri bacağıma kramp girmedi ama yarın girer mi bilemem.
Zaman ne gösterecek bekliyorum.
Bu arada sizin bahar temizliği hususunda ki yöntemlerinizi de MERAK EDİYORUM.

''ALINTI ''Moral haber

Size bir şeyler aktarmak isterim.Sülükle tedavi bizim yörede çok kullanılır.Faydasını fazlası ile gördüğünü belirtir uygulayanlar,fkt burda beni üzen bir nokta oldu sülüklerin tedaviden sonra çamaşır suyu ile imha edilmeleri ne kdr vahşice veya sizden emdikleri kanı aylarca boşaltmlarını beklemek de çok doğru bir davranış olmasa gerek. Bizim yöredekilerin yaptığı şu... sülük kanı emidikden sonra kendini bırakıyor ve bu esnada ona tuz veriyorlar ve sülük sizden emdiği kanı kusuyor ve çabucak kurtuluyor yükünden bu yöntem aylarca beklemekden daha mantıklı gibi geldi bana neyse... Sülük tedavisine alternatif bir seçenek daha var. Ben kesinlikle sülüğe tahammül edemem derseniz hacamatı öneririm. İkisindede sonuç pis kanı aldırmak . RABBİM HERKESE ŞİFA VERSİN İNŞ...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 58 01 Mart 2024 09:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 338 04 Aralık 2023 18:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 86 01 Aralık 2023 17:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 338 01 Aralık 2023 17:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 94 25 Kasım 2023 21:21

Alt 03 Nisan 2012, 11:56   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Standart Cevap: "Sülükle bahar temizliği"

be denemiş birisi olarak tavsiye edebilirim memnunda kaldım bacak ağrılarım gitti yerinde eser yok maşallah kasılmalarım ağrılarım oluyordu ve yürüyemiyordum günlerce geçen sene bir denedim 1 senedir çok rahatım şükürler olsun
Alt 13 Nisan 2012, 11:14   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Güzel bir konu teşekkür ederim esma can .Ben yıllardır miğren ve sinüzit hastasıyım miğrenden çektiğim acıyı hiç bir rahatsızlığımda çekmedim Allah c.c. kimsenin başına vermesin ..Senelerdir ilaç kullanırım ama bir arpa boyu yol katedemedim en son geçen sene kullandığım ilaçlardan ve sebebi tam kesinleşmemiş bulgulardan böbreklerim iflas derecesine geldi sonrasında tedaviye başladık ama bu arada miğren krizlerim 2 güne 3 güne kalmıyor beni saatlerce müşahade altında oksijen tüpüyle bilinçsiz yatırıyordu doktor bey size iğne yapamayız artık böbrekleriniz kaldırmaz dedi ve son noktayı koydu.pcde sülüklerin faydalarını ve zararlarına bakıyordum dikkatimi çekti 101 hastalığa deva olduğunu okudum ve peşine düştüm sülüklerin hijyen şişelerde satılan bir yer buldum 4 şişe aldım bir şişe içinde 6 tane var görünüşü biraz iç açıcı olmasada keratalar çok becerikli ve hünerli eve geldim korkudan titriyorum çevre abartılı anlattı sülük öyle bir mekanizmaya sahip ki kendim birebir yaşamasam inanmam ben sakinleşmeden tutmadı biraz bilinçsiz kullandım öncesinden güzel bir abdest alınıyormuş inşallah bu sene daha bilinçli kullanıcam ve Peygamber Efendimizin s.a.v. sülük ve hacamat tedavi metotlarındanmış şu an 2 seneye girdim tesiri geçti sanırım yeniden başladı . Bir sene bir buçuk sene ne ilaç kullandım nede aclde saatlerce gözetim altında kaldım altarnatif tıp yurt dışında adamlar polikliniğini açmış tıpbi sülük; avrupa ve amerikada tamamlayıcı tıp olarak kabul edilmiş , dünyada 38 ülkede hastane ve kliniklerde tıbbı sülük tedavisi uygulanıyormuş dalında uzmanlaşmış adamlar bizler sülük tedavisinde geride kalmışız torba torba ilaç kullanmaktan bir tarafımızı düzeltirken diğer tarafları yıkıyoruz ..Sülük tedavisi gerçekten umursanmayacak bir tedavi değil yan etkisi yok araştırıp bilinçli kullanıldığında süper sonuç veriyor tavsiye ederim ....
Alt 13 Nisan 2012, 11:26   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

iç açıcı olmasada keratalar çok becerikli ve hünerli :) Bu tabir çok hoş olmuş. Bizler büyüklerimizi dinlemiyorduk başda ama onların dediğine geldik sanırım geçde olsa...

Alt 13 Nisan 2012, 11:41   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
iç açıcı olmasada keratalar çok becerikli ve hünerli :) Bu tabir çok hoş olmuş. Bizler büyüklerimizi dinlemiyorduk başda ama onların dediğine geldik sanırım geçde olsa...

Ablası gerçekten görünüşüne aldanmayacaksın hiç bir şeyin he birde yukarda 4 şişe aldım dedim aman ha hepsini başıma uygulamadım yanlış anlaşılmasın uygulamak isteyen arkadaşlara uyarı....
Alt 13 Nisan 2012, 11:50   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Asırlardır biz zavallı erkeği sömüren kanını emen kadın,daha güçlü olmak için sülük meslektaşından yardım almaktadır.
Ikisininde faydası yok dünya ve ahirete .)
inanmayın dayı ve amcama.))

Sen istediğin kdr dalga geç bilen biliyor

Alt 13 Nisan 2012, 12:17   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

[QUOTE=F*E*R*D*İ;173013]Asırlardır biz zavallı erkeği sömüren kanını emen kadın,daha güçlü olmak için sülük meslektaşından yardım almaktadır.
Ikisininde faydası yok dünya ve ahirete .)
inanmayın dayı ve amcama.))[/QUOT

Yahu konu erkek kadın meselesimi Allah iyiliğini versin Bak sana deyim herşeye muhalif olabilirsin ama sülüklere olamazsın Ferdi denenmiş hemde erkeğe kadına şifa her ikisininde faydası var yeğen ah esma sana gülmüştüm aynı konuma düştüm )
Alt 13 Nisan 2012, 13:02   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:

Bende duymustum bu sülüklerin maceralarını. Allahım korusun okurken bile tuhaf oldum görsem bayılırım .))
Cok hoslanmamakla beraber yine de saygı duydugum bir hanım sülük tedavisinde zehirlendi.
Hoslarına gitmeyen hatunları zehirliyorlar benden söylemesi
Alt 13 Nisan 2012, 19:22   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Yahu konu erkek kadın meselesimi Allah iyiliğini versin Bak sana deyim herşeye muhalif olabilirsin ama sülüklere olamazsın Ferdi denenmiş hemde erkeğe kadına şifa her ikisininde faydası var yeğen ah esma sana gülmüştüm aynı konuma düştüm )[/QUOTE]

eeboşuna dememişler gülme komşuna die ::::::::::::

Alıntı:
iklimya Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bende duymustum bu sülüklerin maceralarını. Allahım korusun okurken bile tuhaf oldum görsem bayılırım .))
Cok hoslanmamakla beraber yine de saygı duydugum bir hanım sülük tedavisinde zehirlendi.
Hoslarına gitmeyen hatunları zehirliyorlar benden söylemesi
Enterasan ilk defa duydum nasıl bir hnmmışki sülükler zehirlemişler

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: