Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Sağlık / Beslenme

Konu Kimliği: Konu Sahibi su damlası,Açılış Tarihi:  24 Ekim 2015 (21:28), Konuya Son Cevap : 24 Ağustos 2016 (12:32). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen su damlası
  • 1 Beğenilen Verda-i Ahmer
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Ekim 2015, 21:28   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8179
Beğendi:9397
Takdirleri:26189
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bakalım organlarımız ne diyor/MEDİNEWEB

Bakalım organlarımız ne diyor/MEDİNEWEB

Artık dayanamıyorum dedi GÖZ Günde altı-yedi saat TV seyrediyor TV-den gelen radyasyon retina tabakamdaki koni hücrelerini mahvetti Ya kirpiklerim yıkanmadığından mikroplarla doldu arpacık hastalığına teslim oldum

KULAK lâfa girdi

-Ya ben? şehrin gürültüsü yetmiyormuş gibi 100 desibelin üzerindeki metalik gıcırtılarla titreşmekten genç yaşta ihtiyarladım Oysa zarım orta kulak kemikçiklerim ve korti organım 20-60 desibele ayarlı Direnecek gücüm kalmadı -

Kısık kısık öksürükler arasında AKCİĞERİN homurtusu duyuldu:

-Bir de bana sorun arkadaşlar halimi Sahibimiz günde iki paket sigara içiyor ıncecik nazik zarlarla yapılmış alveollerim soba borusu gibi simsiyah kurumlarla kaplandı Nefes alamıyorum boğulmak üzereyim..

BEYıN konuşmalara katıldı:

-Tefekkür için Yaratanı (cc) bulmak tanımak için Onun rahmetini şefkatini güzelliğini ve diğer isimlerini kâinatta harf harf söküp okumak için yaratılmıştım Sizler de bana bu konuda yardımcı olacaktınız Oysaki yalana düzenbazlığa kurnazlıklarla haram yollarda menfaat peşinde koşmaya harcandım Hakkımı istiyorum

En sonunda KALP manevî boyutuyla birlikte ağır ağır adımlarla yanlarına geldi:

-Hepiniz haklısınız Ama bir de beni dinleyin Ben manevî yönümle sonsuza kanatlanıp uçmak için yaratıldım Rabbimize aşık olmak için varım Bunun için kâinatı Yaratandan dolayı her şeyiyle sevebilecek kapasitedeyim Yaratan;a kul olma makamının başında ben gelirim Ben bir çekirdeğim Büyüyüp kocaman bir ağaç olabilirdim ki o ağacın kökü iman gövdesi sevgi meyvesi Yaratana kul olmaktır Bir de şu halime bakın Mala mülke cismanî zevklere harcandım Kula kul oldum Yalancı sevdaların peşinde perişan oldum Maddî boyutumda ise yanlış beslenme sigara ve tembellik yüzünden koroner damarlarım tıkandı artık yaşamak istemiyorum

Bu durum üzerine bütün organlar sahiplerini Rablerine (cc) şikâyete karar vermişti ki yollarını gözleri yaşlarla dolu ÜMıT kesiverdi

-Durun kardeşlerim Biraz daha sabredelim şikâyetimizi geleceği kesin olan Âhiret gününe saklayalım Belki bu süre içinde sahibimiz pişman olur kul olduğunu hatırlar Müslümanca yaşayıp tövbe eder

Evet bu hikâyenin sonu nasıl biter bilinmez ama bilinen bir şey varsa o da hepimizin verilen nimetlerden teker teker sorulacağı...
"Alıntı"
Mihrinaz ve Verda-i Ahmer beğendiler.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konu Sahibi su damlası 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
< Hangi şık > Forum Oyunları Esma_Nur 20 212 16 Nisan 2024 22:11
Patates Mantısı Nasıl Yapılır? Salatalar su damlası 0 46 17 Mart 2024 17:01
Yalancı Tarhana Çorbası Çorbalar Kara Kartal 3 55 17 Mart 2024 16:56
Fırında Patates Püreli Soslu Köfte Tarifi Et Yemekleri su damlası 0 68 16 Mart 2024 14:39
Ceviz Kabuğu Suyunun Faydaları.. Sağlık / Beslenme su damlası 0 122 08 Kasım 2023 18:49

Alt 24 Ağustos 2016, 12:32   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
Verda-i Ahmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Verda-i Ahmer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55178
Üyelik T.: 23 Ağustos 2016
Arkadaşları:0
Konular: 5
Beğenildi:69
Beğendi:57
Takdirleri:10
Takdir Et:

Rabbimizin bize bahşettiği nimetlerin şükrünü eda edenlerden olmak duasıyla...
Allah razı olsun tefekküre sevk eden bir paylaşım emeğine sağlık...
su damlası beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)