Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Satır Arası Birkaç Kelam

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  02 Kasım 2018 (10:10), Konuya Son Cevap : 09 Ocak 2023 (15:35). Konuya 24 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı44Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Kasım 2018, 12:15   Mesaj No:11
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Filistin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bunları buraya yazmanın amacını bilemedim.ha tamam burada veya sosyal medyada ve ya normal hayatta hep böyleleri yok mudur? e vardır? efendim bekarmısınızzz? efendim hönkkk.bu ne yaa.reklamlar prim yapar.
incitmek istemedim.yazma dan daaaa edemedim.kusur işlediysek affola.insanların özelde üyelerinizin kusurlarını örtün ki Allah da kusurlarınızı örtsün. Başka bir söylemle gizli kalmış günahları deşifre etmek de ayrı bir günahtır.d/us//un

Ne demek reklam, prim yapmak. Siz konuyu ya hiç anlamadınız yada uykunuz geldiydi herhalde. Heleki üyelerin özelini dökmek, deşifre etmekle ithamınız tam bir facia. Neresinden tutsam elimde kalıyor.

Hocanın verdiği bu örnek; konunun gidişatına benim sorduğum soruya örnek olarak verilmiş; tam kıvamında , şahıs belirtilmeden,yer zaman, nerde yaşandığı bilinmeden tamamen genel ifadelerle verilmiş bir misali, nasıl olurda özelin deşifresi, olarak görürsünüz. Yetmeyip, nasıl günaha girme zannıyla itham edebilirsiniz... Bu hassas çizgiye, nasıl dikkat edildiğini, Muhammedî davranış şeklinin hayatın her alanında olduğu gibi bu alanlarda da geçerliğini her fırsatta vurgulayan ve işletilmesini isteyen medineweb yönetimi ve yöneticisinin, modlarının, bu konudaki tavizsiz, net duruşunu da; daha fazlasını da, en iyi , üyeliği medineweble yaşıt olan sizin biliyor olması gerekir...

Kabul edilmez bir itham sizinki. Böylelere HÖNK tabiki...Hatta H ile başlayan herşey..Ne yani hırsızın hiçmi kabahati yok...Normalde yaşamayacağım ama, yaşasam tepkisiz kalamayacağım bir durumu, sosyal medyada yaşayınca yine bu alem tepkisiyle dile getirmek bizimki. Bizde insanız bacım, bir olur iki, beş olur.. Devamında mide bulanıyor, tut tutabilirsen...

Muhsin hocamın yorumu ve gurupta hocalarımın yorumu ile; normal hayatta yapmayacağını, sosyal medyada arsızca, edepsizce yapabilecek, bayanlarında olduğunu öğrenmiş olduk.. Bu edepsizliğe sadwce bayanlar maruz kalmıyormuş yani.. Girişi, gelişmesi, Sonucu, anafikri, bu kadar açık net olan bir konuyu alıp başka yerlere götürmek yersiz...

Sosyal medyadaki hareketlemizdende hesaba çekileceğiz öyle ekstra larç tavırlar hiçbir mümine yakışmıyor..Vebali var, hesabı var..Normalde başka sosyal medyada başka olup sanal münafıklığı yapmasın kimse. NOKTA...
nurşen35 beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 07 Kasım 2018, 13:09   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
bunları buraya yazmanın amacını bilemedim.ha tamam burada veya sosyal medyada ve ya normal hayatta hep böyleleri yok mudur? e vardır? efendim bekarmısınızzz? efendim hönkkk.bu ne yaa.reklamlar prim yapar.
incitmek istemedim.yazma dan daaaa edemedim.kusur işlediysek affola.insanların özelde üyelerinizin kusurlarını örtün ki Allah da kusurlarınızı örtsün. Başka bir söylemle gizli kalmış günahları deşifre etmek de ayrı bir günahtır.d/us//un

Bu konu bayanların sosyal medyada yaşadığı bir sıkıntıdan bahsediyor ki herkes yaşıyor böyle sapıklıkları
Bu sapkınlıkların dile getirilmesi sizi niye rahatsız etti anlamış değilim
Böyle sıkıntılar dile getirilmezse meydan sapkınlara kalacaktır
Bir insanın kusuru yüze vurulmaz. Fakat sizin verdiginiz örnekte sapkınlıkta bunun içinde degildir tabiki serzeniş olacaktır
Siz konunun neresinden baktınız bir daha okuyun anlamamışsınız
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 08 Kasım 2018, 01:00   Mesaj No:13
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

#İfşa dedik...Geleyim yine mide-sinir-zihin hattını harap eden başka bir konuya....Efendim ifşa dediysek, sırların açığa dökülmesi, gizlerin anlatılması değil elbette.. Allah 'a sığınırız böyle bir acze düşmekten... bizimki, sosyal medya çarpıklığını yaşadıklarım ekseninde sizlerle paylaşmak.. Belirteyim ve Devam edeyim...

Forumumuz, her alanda olduğu gibi, eğitim alanındada çok geniş bir arşive sahip. Tek derdimiz bu bölümleri; face-twitter alanlarında da daha fazla kişiye ulaştırmak... Burdaki arşiv, gönüllü birsürü emektarın hiçbir karşılık menfaat beklemeden tamamen Allah rızası, hizmet adına vakfettkleri bilgiler. Önlisans İlahiyat bölümünde, sabahları kalkılıp burada buluşulup soru cevaplar yapıldı. Notları aldık astık duvarlarımıza.. Kuran kursu, dhbt, mbts bölümlerine hocalarımız ulaştıkları notları iliştirdiler. Paylaştıkları herşeyin Rabbim kat kat ecrini versin... Binbir emek binbir meşakkatle ve zaman harcayarak hazırlanmış hepsi....

İlitam bölümümüz aynı dönem farklı ilitamlarda okuyan arkadaşlarımızın,(Malatya-Samsun-Sivas-Erzurum-İstanbul-Ankara-İzmir) menfaatsiz karşılıksız gönül rahatlığıyla paylaştığı bir başka geniş arşvimiz. Herkes şunu biliyordu: Burası büyük bir aile..Emeklerin zâyi edilmeyeceği, mutlaka birilerinin ulaşabileceği bir siteydi medineweb. . . googlenin bile bu konuda eli kolu bağlı...İlahiyat kaynaklarının tek adresi medineweb olarak çıkıyor karşınıza ewet000

Efendim forumların can çekiştiği, sosyal medyanın favori olduğu bu dönem zarfında, bizde hizmeti öğrencilerin ayaklarına götürmeye karar verdik. Sitemizlede tanışıklık açısından güzel dönüşler alıyor. Dualar alıyoruz...Yalnız işin rengi son dönemlerde değişti..Nasıl mı??

Buyurun özet diyerek verdiğim linkler, bazı ilitam guruplarında silinmeye, onay görmemeye başladı.. Daha öncesinde olurdu ama sorun etmedim. Sonraya doğru özelden lütfen ilitam özetleri atar mısınız demeye başladılar.. Buda bayağı zorlayıcı olmaya başladı. Genelle paylaşıyorum ben bu notları, ne olduda millet özelden sürekli özet link sormaya başladıki diye düşünürken, Nihaywtinde;

"Özelden ve gurupta özet paylaşmayın artık" ihtarını aldım iyi mi... Selamun kawlen. Bizimde derdimiz sizin gibi herkese yardımcı olmak, Allah rızası için ihtiyaçları olanı özetlerle buluşturmak. Hayır istemeden bilmeden yanlış bişeymi yaptım. Link vermekmi yasak? Öyleya bazen reklam içerikli deyip yasaklıyorlar tabiki buna özen gösteriyoruz.Kural belli.....Konuyu başka yerlere aldı götürdü. Site hakkında atIP tutmaya başladı yönetici..Yahu ne kötülüğünü gördün, yöneticiyim söyleyin bileyim, diyorum..Onuda iyi kılıfına uydıruyorlar... Bir sonraki hamleyle; " Kul hakkına giriyorsunuz" dedi 😮 Haydaaaa ..Yahu mis gibi hazırlanmış sıfır km notlar...Bir duaya râm olalım, kendisi gitsede, bıraktığı özet ve notlarla sadakai cariye kapısını hep açık tutan, tanımadığınız ama işinizi kolaylaştıran birinin notlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması nasıl bir kul hakkı olabilir di ???

En son ve vurucu hamlesini yaptı; "Bir daha burdan not paylaşmayın. Sizin notlar, bizde de var zaten... Not ihtiyacı olan özelden ulsşsın Hesap numarası vericem kendisine"....................................Tama men dıygusalmışya meğer sorun.

O an bi herşey durdu ben dönüyordum sanki . Yada tam tersi bilmiyorum...

Bu aslında ilitamlarda tanıdık bir durımdu. Ama yaygın değildi... Daha öncesinde rahatlıkla paylaştığımız notları artık siliyorlar... Üyelerin ulaşmasını istemiyorlar...İhtiyaca binaen kaynağı gösteriyorsunuz. Kaynağı kendileri kendi menfaatleri doğrultusunda kullanıyorlar...Biz kaynağı göstermekle mükellefiz.. Kim nasıl kullanırsa ama birileri soluduğunuz nefesi bile nakite çevirme derdinde... Öyleya adamların işine çomak soktuk bizdeki işgüzarlık..

Sevgili Erol 71 Songül ablamız Özetlerini özenle bizim sitemizde hazırladı. Bizlerle paylaştı. Sonra herkesle paylaştı. Paylaşın bana da dua etsinler dedi hep.özetlerini birileri seslendirip, anlatıp kendi çıkarlarına çevirdiler.. Gecikmeli de olsa kendi sitesini kurup, sadece medinewebde paylaştığı ve burdan her alana yayılan özetlerini herkesle paylaşmaya devam ediyor..Biz böyle güzel insanlarla yola çıktık, yol arkadaşlığı yapıyoruz...Rabbim kendisinden razı olsun...Firdrvsinde ağırlasın inşallah...

Bu anlamda iyi şeylerdende bahsetmek gerek...İlahiyat gurupları çok ilgililer sağolsunlar ama herşey çok çabuk ve hızlı tüketiliyor...Burdan tanıdığımız üyelerimiz guruplarını açıyorlar bizlere.Allah hepsinden razı olsun... Ecrini versin...

Medineweb'le sosyal alanlarda işte böyle sisli puslu bir havada yol almaya çalışırken, gayretlerimizin IBAN engeline takıldığını görünce, kısa ve geçici sanalın ayak oyunlarına ayak uyduramamanın yılgınlığını yaşıyor insan ...Fazlasına yer yok. Herşey tadında...Ne kendinize zarar verecek, hale getirmeli, nede ye'se düşüp vazgeçmeli...Medineweb, ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar maksat hasıl olmuş demektir...

Allah gayretimizi emeklerimizi zâyi eylemesin..Ecrini versin..
Dua ile....
Allahın kulu_ ve nurşen35 beğendiler.

Alt 11 Aralık 2018, 22:25   Mesaj No:14
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ne demek reklam, prim yapmak. Siz konuyu ya hiç anlamadınız yada uykunuz geldiydi herhalde. Heleki üyelerin özelini dökmek, deşifre etmekle ithamınız tam bir facia. Neresinden tutsam elimde kalıyor.

Hocanın verdiği bu örnek; konunun gidişatına benim sorduğum soruya örnek olarak verilmiş; tam kıvamında , şahıs belirtilmeden,yer zaman, nerde yaşandığı bilinmeden tamamen genel ifadelerle verilmiş bir misali, nasıl olurda özelin deşifresi, olarak görürsünüz. Yetmeyip, nasıl günaha girme zannıyla itham edebilirsiniz... Bu hassas çizgiye, nasıl dikkat edildiğini, Muhammedî davranış şeklinin hayatın her alanında olduğu gibi bu alanlarda da geçerliğini her fırsatta vurgulayan ve işletilmesini isteyen medineweb yönetimi ve yöneticisinin, modlarının, bu konudaki tavizsiz, net duruşunu da; daha fazlasını da, en iyi , üyeliği medineweble yaşıt olan sizin biliyor olması gerekir...

Kabul edilmez bir itham sizinki. Böylelere HÖNK tabiki...Hatta H ile başlayan herşey..Ne yani hırsızın hiçmi kabahati yok...Normalde yaşamayacağım ama, yaşasam tepkisiz kalamayacağım bir durumu, sosyal medyada yaşayınca yine bu alem tepkisiyle dile getirmek bizimki. Bizde insanız bacım, bir olur iki, beş olur.. Devamında mide bulanıyor, tut tutabilirsen...

Muhsin hocamın yorumu ve gurupta hocalarımın yorumu ile; normal hayatta yapmayacağını, sosyal medyada arsızca, edepsizce yapabilecek, bayanlarında olduğunu öğrenmiş olduk.. Bu edepsizliğe sadwce bayanlar maruz kalmıyormuş yani.. Girişi, gelişmesi, Sonucu, anafikri, bu kadar açık net olan bir konuyu alıp başka yerlere götürmek yersiz...

Sosyal medyadaki hareketlemizdende hesaba çekileceğiz öyle ekstra larç tavırlar hiçbir mümine yakışmıyor..Vebali var, hesabı var..Normalde başka sosyal medyada başka olup sanal münafıklığı yapmasın kimse. NOKTA...
Mihrinaz beğendi.
Alt 12 Aralık 2018, 17:31   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
huzurdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:huzurdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 60053
Üyelik T.: 22 Ekim 2018
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:13
Beğendi:0
Takdirleri:90
Takdir Et:

İyi atmışsınız içinizdekileri. Emeğinize sağlık hocam.
Alt 12 Aralık 2018, 18:10   Mesaj No:16
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Est. Olur böyle yanlış anlamalar ve anlaşılmalar. Benimde bi dövmediğim kalmış Sizde kusura bakmayın

Alt 12 Aralık 2018, 18:17   Mesaj No:17
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
huzurdeniz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İyi atmışsınız içinizdekileri. Emeğinize sağlık hocam.
Miğde bulanınca tut tutabilirsen.)))
Karadeniz gibi kıyıya vurdum ne var ne yoksa. Biraz atarlıyız tabi...gözünüz korkmasın aman ))))
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Alt 23 Aralık 2018, 21:09   Mesaj No:18
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Gösteriş Meraklısı Toplum Olmaya !!???

Baby showerlar, doğdu partileri, abartılı bebek mevlütlerı, 6 ay kınası, diş çıkardı partileri, çılgınlık derecesinde 1 yaş doğum günleri, cinsiyet partisi, üstünede tuvalete alıştı partisi....

Bu insanlık nereye gidiyor. Allah sonumuzu hayır etsin. İyice gösteriş meraklısı bir ülke olma yolunda oldukça hızlı ilerliyoruz...

İnsan olan şunu hazırlamaya utanır. Masaya koymaya utanır. Tiksinir böyle birşey hazırlamaktan. Abartılı dır, yoktur böyle birşey diyenlere;" Ne var bunda herkes yapıyor artık" yorumları yapıldı. Şaşkınım fazlasıyla..

Gel de sinirlerin zıplamasın, miğden bulanmasın..
Biri şu gösteriş budalası instagram analarına dur desin...

[emoji17][emoji17][emoji17][emoji17][emoji17][emoji17]

Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Alt 23 Aralık 2018, 21:39   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Bir taraf bugun ne pşirsem diye kara kara düşünür diğer tarafda fazlalıkdan sıvıyacak yer arıyor.. Bende gördüm bunu sosyal medyada cidden miğdem bulandı
Mihrinaz ve nurşen35 beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 26 Ocak 2020, 16:05   Mesaj No:20
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

6.8 lik depremde Elazığ ve Malatya' da 35 kişi öldü. Binden fazla kişi yaralandi. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Göçük altindan çıkarılan her yeni kurtuluş haberiyle seviniyoruz, kendimiz nefes almiş hissediyoruz.. Devletimiz kriz yönetimi, olaya ilk mudahale, yardım, iletişim,ulaşım konusunda güzel bir sınav verdi. Milletimiz yine birlik-beraberlik, zorda olanın yardımına koşma ve kardeşliğin en güzel örneğini sergiledi..

Bütün bunların yaninda acıdan siyaset veya muhalefet devşirmeye çalışanlar da yok değildi. Köy yanar deli kız saçın tarar misali

Ahmet Hakan'ında sabrı taşmış olmalı 👇

-Daha ne olduğunu bilmeden depremzedelere yardım diyerek banka hesap numarasını burnumuza dayayan Kızılay... Bi dur be kardeşim.

- Canlar enkaz altında kalmışken ve depremin ilk şoku bile atlatılmamışken... İktidar karşıtı kampanyalar başlatan muhalif kardeş... Sen de bi dur.

- Herhangi bir işin ucundan tutmak yerine anında “iktidar karşıtları” ve “iktidar yanlıları” olarak kavgaya tutuşanlar... Bi durun yahu..

- Deprem bölgesine gelen bakanlara, “Kamuoyu algısı gayet iyi efendim” diyen Vali Bey... Millet can derdinde sen algı derdindesin... Sen de bi dur.

Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ortak paydalarda bulustugumuz, acı, keder, afetlerde dahi duracağı yeri bilmeyenlere de "bi dur be kardeşim bi dur " demeden edemiyor insan...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.