Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  22 Eylül 2009 (12:12), Konuya Son Cevap : 24 Şubat 2019 (18:18). Konuya 21 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Eylül 2009, 10:46   Mesaj No:11
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Türbanlı Kadınlara İçkisiz Disco!

Müslüman erkeklerin discolarda eğlenmelerini tasvib etmediğim için,Müslüman kadınların da discolarda eğlenmesini tasvib etmiyorum ve bu tür eğlenceleri "LAGV","LEHVEL HADİS" ve"MALAYANİ İŞLER"olarak görüyorum.

Yaptıklarınızdan mutlaka sorumlu tutulacaksınız.16/Nahl-93

O yaptıklarından sorumlu değildir. O’nu sorguya çekecek kimse yoktur, ama insanlar mutlaka sorgulanacaklardır.21/Enbiya-23
Alt 23 Eylül 2009, 11:13   Mesaj No:12
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:sevginin_bedeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9822
Üyelik T.: 20 Ağustos 2009
Arkadaşları:0
Konular: 26
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı
Müslüman erkeklerin discolarda eğlenmelerini tasvib etmediğim için,Müslüman kadınların da discolarda eğlenmesini tasvib etmiyorum ve bu tür eğlenceleri "LAGV","LEHVEL HADİS" ve"MALAYANİ İŞLER"olarak görüyorum.

O yaptıklarından sorumlu değildir. O�nu sorguya çekecek kimse yoktur, ama insanlar mutlaka sorgulanacaklardır.21/Enbiya-23
sayın FECR kardeşim verdiğiniz nahl süresi 93 ayetin öncesiyle ve sonrasıyla birlikte dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum ki aşağıda ki gibidir. burada kast edilen konu yeminlerle ilgilidir diye düşünmeden edemedim...

90.
Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

91.
Antlaşma yaptığınız zaman, Allah’a karşı verdiğiniz sözü yerine getirin. Allah’ı kendinize kefil kılarak pekiştirdikten sonra yeminlerinizi bozmayın. Şüphesiz Allah yaptıklarınızı bilir.

92.
Bir topluluk diğer bir topluluktan daha (güçlü ve) çoktur diye yeminlerinizi aranızda bir hile ve fesat sebebi yaparak, ipliğini iyice eğirip büktükten sonra (tekrar) çözüp bozan kadın gibi olmayın. Allah bununla sizi ancak imtihan eder. Hakkında ayrılığa düştüğünüz şeyleri kıyamet günü size elbette açıklayacaktır.

93.
Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

94.
Yeminlerinizi aranızda hile ve fesat sebebi yapmayın. Sonra sağlamca bastıktan sonra ayak(larınız) kayar da Allah yolundan sapmanız sebebiyle kötü azabı tadarsınız. (Ahirette de) sizin için büyük bir azap vardır.

95.
Allah’a verdiğiniz sözü az bir karşılığa değişmeyin. Eğer bilirseniz, şüphesiz Allah katında olan sizin için daha hayırlıdır.

96.
Sizin yanınızdaki tükenir, Allah katında olan ise kalıcıdır. Elbette sabredenlere, yapmakta olduklarının en güzeliyle mükafatlarını vereceğiz.
Alt 23 Eylül 2009, 11:19   Mesaj No:13
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı

O yaptıklarından sorumlu değildir. O�nu sorguya çekecek kimse yoktur, ama insanlar mutlaka sorgulanacaklardır.21/Enbiya-23
enbiya suresinde verdiğiniz ayetin geçtiği bölüm ise aşağıdaki gibidir...

21.
Yoksa yerden, ölüleri diriltebilecek bir takım ilahlar mı edindiler?

22.
Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilahlar olsaydı kesinlikle ikisinin de düzeni bozulurdu. Demek ki, Arş’ın Rabbi Allah onların nitelemelerinden uzaktır, yücedir.

23.
O, yaptığından dolayı sorgulanamaz fakat onlar sorgulanırlar.

24.
Yoksa ondan başka ilahlar mı edindiler? De ki: “Haydi getirin delilinizi! İşte benimle beraber olanların kitabı ve işte benden öncekilerin kitabı (Hiçbirinde birden fazla ilah olduğuna dair hiçbir delil yok). Şüphesiz çokları hakkı bilmezler de bu sebeple yüz çevirirler.”
Alt 23 Eylül 2009, 11:25   Mesaj No:14
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sevginin Bedeli kardeşim
Ayetin yeminle ilgili ayetlerden sonra gelmesi,anlamı ona hasretmemizi gerektirmez herhalde.Ben sadece o ayetler aklıma geldiği için yazdım.Kur'an'da "lagv","lehv" ile ayetler çoktur.Onları yazmaya gerek duymadım. Sadece gerek mümin erkeklerin, gerekse mümin kadınların "lagv" türü işlerden sakınması gerektiğini vurgulamaya çalıştım.
Alt 23 Eylül 2009, 11:33   Mesaj No:15
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı
Sevginin Bedeli kardeşim
Ayetin yeminle ilgili ayetlerden sonra gelmesi,anlamı ona hasretmemizi gerektirmez herhalde.Ben sadece o ayetler aklıma geldiği için yazdım.Kur'an'da "lagv","lehv" ile ayetler çoktur.Onları yazmaya gerek duymadım. Sadece gerek mümin erkeklerin, gerekse mümin kadınların "lagv" türü işlerden sakınması gerektiğini vurgulamaya çalıştım.
açıklamanız için teşekküre ederim.
ancak ben şunu söylemeye çalışıyorum. kuranda haram sınırı aslında çok nettir. dolayısıyla insanların insani bazı yönlerini bizlerin allah adına sınırlamaya kalkmamızın doğru olmadığı kanaatindeyim.
her insanın eğlenmeye ihtiyacı vardır. bunu bütün müslümanların tektip bir şekilde yapmalarını düşünmemizin sorun olduğu kanaatindeyim. belirtmek istediğim budur...
Alt 23 Eylül 2009, 11:41   Mesaj No:16
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sevginin Bedeli kardeşim,yanlış anlaşılma olmasın,discoya gitmenin haram olduğunu söylemedim.Müminlerin bu konuda dikkatli olmalarını,hele ki islami hayat tarzını benimseyen/islam tebliğcisi olduklarını söyleyen kimselerin iki kat daha dikkatli olmaları gerektiğinin altını çiziyorum.Gecenin okuyuş olarak en etkili olduğu anları yani gece yarılarını discolarda geçirmelerin de veya televizyon/internet başlarında geçirip de sabah namazını eda edemeyenlerin de büyük bir vebal altına girdiklerini düşünüyorum.
Alt 28 Eylül 2009, 13:05   Mesaj No:17
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 12 Eylül 2008
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdir Et:

s.a kardeşler..

1) Resimdeki bayanlar madem kadın kadınalar...istedikleri gibi eğlenmekte serbesttirler; ama başında örtü ve göbeği açık kişi(ler)in karşısında kamera kaydı ya da fotograf çeken kişiler gizli kayıt yapmadıkları ortada...Bu resimler çekilirken resimlerin maksatlı bir biçimde haberlere konu olacağını LÜKS EĞLENCE MEKANLARINDA eğleneceklerini biliyorlar da , MAGAZİNE Salata olacaklarını mı bilmiyorlar(?!)

2) : Fasıklar size bir haber getirdiklerdiklerinde , getirdikleri haberi etraflıca inceleyin ilkesinden yola çıkarak: Bu haberi yapanların MAKSATLI YÖNLENDİRME, KÜÇÜK DÜŞÜRME, ALAY ETME gibi amaçlarını da göz önünde bulunduralım...DOĞAN MEDYASININ Kurban bayramlarınızı ve Ramazan Bayramlarınızı HANGİ GÖRÜNTÜLERLE , ve PROVAkaTİF USLUBLA dile getirildiğini de unutmayalım. O kadını parayla tutup resmini çekmiş olmaları da beni hiç şaşırtmaz...Çünkü daha önce de yaptılar.Bir Öğretmenevinin MÜDÜRÜNÜ öğretmenevine MİNE ETEKLİ ÖĞRETMENLERİ almadığını ama ÇARŞAFLI kadın aldığını GÖRÜNTÜLERDE GÖSTERDİLER..

Sonra VAKİT olayın arka planını ertesi gün yayınladı..MİNE ETEKLİLER PARALI TUTULMUŞ piyon...Çarşaflı ise, çrşaf giydirilmiş ve Öğretmenevine girerken görüntülenen GENE AYNI EKİPTEN...

eeee DOĞAN MEDYASI boş durmyacak elbette...

Mevzu Kadınların eğlenip eğlenememesinden ya da erkeklere içkisiz disko olayından ziyade, LÜKS EĞLENCEĞİNİN MEŞRULAŞTIRILMASI- MÜSLÜMANIN EĞLENCE ANLAYIŞINDAKİ KIRILMALAR gibi eksende ele alınması lazım.

Neymiş efendim HADİSE dinleyerek eğleniyorlarmış!!!

HADİSE deyince AKLINIZA NE GELİYOR? Sanat demeyeceğiz herhalde!

Sahi siz DÜMDEKTEK şarkısının türkçe sözlerine bakma ihtiyacı hissettiniz mi? Ben hissetim.Kız kardeşim birgün gelip ABİ ÖĞRETMEN ÖDEV OLARAK HADİSENİN ŞARKISINI İSTEDİ.İNTERNETTEN ÇIKTI ALMAMIZ LAZIM deyince merak ettim sözlere baktım.Ve bırakın eğlenilmesini içeriğini de beğenmedim!

O resimdeki İnsanlar arasında AİLE FERTLERİMİN olmasını ister miydim?
Belkide temel soru bu olmalı...
Alt 28 Eylül 2009, 13:53   Mesaj No:18
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:

fotoğraf midemi bulandırdı..
yalnız elbetteki kadınlar kendi aralarında eğlenebilir ama bu fotoğraf bu şekilde medyaya yansıyorsa ne kadar mahremiyetsiz bir ortam(?) tartışılması gerken bu sanırım..
Alt 28 Eylül 2009, 14:53   Mesaj No:19
Durumu:*MedineGülü* isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10627
Üyelik T.: 13 Eylül 2009
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
KayıpKentli Üyemizden Alıntı
s.a kardeşler..

1) Resimdeki bayanlar madem kadın kadınalar...istedikleri gibi eğlenmekte serbesttirler; ama başında örtü ve göbeği açık kişi(ler)in karşısında kamera kaydı ya da fotograf çeken kişiler gizli kayıt yapmadıkları ortada...Bu resimler çekilirken resimlerin maksatlı bir biçimde haberlere konu olacağını LÜKS EĞLENCE MEKANLARINDA eğleneceklerini biliyorlar da , MAGAZİNE Salata olacaklarını mı bilmiyorlar(?!)

2) : Fasıklar size bir haber getirdiklerdiklerinde , getirdikleri haberi etraflıca inceleyin ilkesinden yola çıkarak: Bu haberi yapanların MAKSATLI YÖNLENDİRME, KÜÇÜK DÜŞÜRME, ALAY ETME gibi amaçlarını da göz önünde bulunduralım...DOĞAN MEDYASININ Kurban bayramlarınızı ve Ramazan Bayramlarınızı HANGİ GÖRÜNTÜLERLE , ve PROVAkaTİF USLUBLA dile getirildiğini de unutmayalım. O kadını parayla tutup resmini çekmiş olmaları da beni hiç şaşırtmaz...Çünkü daha önce de yaptılar.Bir Öğretmenevinin MÜDÜRÜNÜ öğretmenevine MİNE ETEKLİ ÖĞRETMENLERİ almadığını ama ÇARŞAFLI kadın aldığını GÖRÜNTÜLERDE GÖSTERDİLER..

Sonra VAKİT olayın arka planını ertesi gün yayınladı..MİNE ETEKLİLER PARALI TUTULMUŞ piyon...Çarşaflı ise, çrşaf giydirilmiş ve Öğretmenevine girerken görüntülenen GENE AYNI EKİPTEN...

eeee DOĞAN MEDYASI boş durmyacak elbette...

Mevzu Kadınların eğlenip eğlenememesinden ya da erkeklere içkisiz disko olayından ziyade, LÜKS EĞLENCEĞİNİN MEŞRULAŞTIRILMASI- MÜSLÜMANIN EĞLENCE ANLAYIŞINDAKİ KIRILMALAR gibi eksende ele alınması lazım.

Neymiş efendim HADİSE dinleyerek eğleniyorlarmış!!!

HADİSE deyince AKLINIZA NE GELİYOR? Sanat demeyeceğiz herhalde!

Sahi siz DÜMDEKTEK şarkısının türkçe sözlerine bakma ihtiyacı hissettiniz mi? Ben hissetim.Kız kardeşim birgün gelip ABİ ÖĞRETMEN ÖDEV OLARAK HADİSENİN ŞARKISINI İSTEDİ.İNTERNETTEN ÇIKTI ALMAMIZ LAZIM deyince merak ettim sözlere baktım.Ve bırakın eğlenilmesini içeriğini de beğenmedim!

O resimdeki İnsanlar arasında AİLE FERTLERİMİN olmasını ister miydim?
Belkide temel soru bu olmalı...

a.s
kardeşim çok güzel size kesinlikle katılıyorum bu konuda

yalnız burda bile bu eglencenin içinde olmak isteyenler var
bu çok ilginç
düşünceli000düşünceli000

Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı
Şimdi size tuhaf gelecek birşey diyeceğim ;

İyi yapmışlar neden olmasın kızlar kendi aralarında egleniyorlar n'olmuş yani Etraflarında erkek de yok , alallaaa
Alt 28 Eylül 2009, 17:49   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:13
Takdirleri:53
Takdir Et:

kayıpkentlinin dediği gibibu çalışma, planlı, bilinçli bir çalışma gibi görünüyor.

Ancak ben sadece kadınlara yada sadece erkeklere açık olacak bir diskoda yapılan eğlenceyide ahmakça bir eğlenme şekli olarak görürüm. çünkü diskoda eğlenme bize ait olan bir eğlenme şekli değildir, tıpkı fransız danslarının bizim ruhlarımıza hitap etmeyişi gibi.

modern çağda herşeyi moda ve magazin kültürü belirlediği gibi, eğlencelerin ne olması ve nasıl olması gerektiğinide o belirlemiştir. kimsenin kendine ait hobisi yoktur, asıl acıklı olan bu olsa gerek.

müslüman kişilik düşünce sahibi olmak zorundadır, eğlenme şeklide kendine özgü olmalı, birilerine özenme şeklinde olmamalı

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: