Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi nergiz,Açılış Tarihi:  07 Aralık 2009 (15:23), Konuya Son Cevap : 07 Aralık 2009 (15:26). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Aralık 2009, 15:23   Mesaj No:1
Medineweb Aktif Üyesi
nergiz  - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nergiz  isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7328
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Arkadaşları:3
Konular: 29
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Teşbihte Hata Olmasın

Teşbihte Hata Olmasın

Bir zamanlar Fatih Camiinde Beşiktaşlı Cemal Hoca vardı. Tebessüm ettirici vaazlar yapar hem düşündürür hem güldürürdü. Tebessüm ettirdiği fıkraları da hep hanımı üzerine inşa ederdi.
Birgün yine Fatih Camiinde bir Ramazan gününde vaaz ediyor. Dışarıda oruç tutmayanları başı açıklan namaz kılmayanları görüyor onlara birşeyler demesi lazım ama direkt olarak birşey de söylemek istemiyor.

Konuya şöyle giriyor. Şu Hacı Cemal var ya bu saf hanımla nasıl yaşayacak nasıl idare edecek bilemiyorum. Diyeceksiniz ki:

"Senin hanım çok mu saf?"

Aman sormayın o kadar saf o kadar saf ki isterseniz bir saflık örneği vereyim de bakın anlayın. Hacı Cemal'in de bu saf hanımla nasıl yaşayacağını siz düşünün.

Efendim öğle namazından önce abdestimi aldım cübbemi giydim kapıya da çıktım buraya vaaza gelmek üzere ayakkabılarımı giyerken bizim hanım da mutfakta iftarlık yemek hazırlıyordu. Birden feryadı bastı.

"Eyvah bu da mı gelecekti başıma?"

Hemen ayakkabılarımı çıkardım mutfağa doğru koştum baktım mutfakta birşey yok. Dedim ki:

"Hanım yangın alarmı verir gibi ne bağırıyorsun öyle? Ne var?" Dedi ki:

"Görmüyor musun kediyi?" "Görüyorum kediye ne olmuş?"

"Daha ne olacak? İftarlık pideleri yiyor" demez mi? Tepem attı.

"Hanım sen de ne kadar cimrisin. İnsan bir pide için bu kadar çığlık atar mı? İşte camiye gidiyorum. Ne kadar pide istersen alır getiririm hem de tazesinden" deyince hanım bu sefer saf saf bana baktı dedi ki

"İlahi hoca asıl saf olan sensin! Ben pideye mi acıyorum? Görmüyor musun şu mübarek Ramazan gününde hayvan oruç tutmuyor oruç? Şapur şupur pide yiyor. Ben hayvanın oruç yediğine kızıyorum ona üzülüyorum."

Tepem iyice attı. Ben de dedim ki:

"İlahi hatun sen bilmiyor musun ki HAYVANLAR oruç tutmaz sen bilmiyor musun ki HAYVANLAR namaz kılmaz sen bilmiyor musun ki HAYVANLAR açık yerlerini örtme ihtiyacı duymazlar."

Cemal Hoca cemaate döner: "Nasıl bizim bu saf hatuna iyi söylemiş miyim?"

Alıntı...

Konu Sahibi nergiz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Sivrisinek'teki Mucize Bilgi Dağarcığı Tuba_ 5 2416 25 Nisan 2013 12:41
Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Video ! Videolar/Slaytlar Esma_Nur 1 1476 25 Şubat 2013 10:37
Hayvan Resimleri Resim/Karikatür enderhafızım 84 25738 11Haziran 2012 23:07
Carpe diem Komik Paylaşımlar nergiz 0 1316 18 Şubat 2012 19:15
Kendini Gerçekleştiren Kehanet! Serbest Kürsü Efser 1 1888 31 Mart 2010 17:14

Alt 07 Aralık 2009, 15:26   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
nergiz  - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nergiz  isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7328
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Arkadaşları:3
Konular: 29
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Akıllı Adam Nasıl Anlaşılır

Diyojen’e bir adamın ne kadar akıllı olduğunun nasıl anlaşıldığını sordular.

Yanıtı kısa oldu;

“Konuşmasından” dedi. Bir soru daha sordular “Peki adam ya hiç konuşmazsa”

Diyojen’in yanıtı bu kez şöyle oldu
“ O kadar akıllı olanı henüz yok dünyada.”

Alıntı...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)