Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  06 Ocak 2008 (12:57), Konuya Son Cevap : 30 Mart 2024 (12:22). Konuya 551 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı127Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Kasım 2014, 00:44   Mesaj No:441
Medineweb Üyesi
Durumu:AşkŞairi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12829
Üyelik T.: 27 Ekim 2010
Arkadaşları:0
Memleket:Samsun
Konular: 24
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Protesto Ediyoruz.

ATV’nin yeni dizisi “Kertenkele”deki "sahte imam" tiplemesi ile ilgili açıklama Diyanet’ten geldi.

“Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayınlanmaya başlayan bir dizi filmde, sahte imam, karakteriyle yansıtılan tipleme ile ilgili olarak Başkanlığımıza gelen yoğun tepkiler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, “Filmde karakterize edilen "sahte imam" tiplemesi toplumsal saygınlığı olan din görevlilerimizi derinden yaralamıştır” denildi.

Açıklamada, “Geçmiş dönemlerde kaldığını düşündüğümüz bu tarz senaryoların cübbeyle, sarıkla ve bu kıyafetlerin taşıdığı değerleri küçük düşürücü tiplemelerle bir dizide karakterize edilmesini tasvip etmek asla mümkün değildir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “İmamın sosyal dünyasındaki yeri ve rolü hakkında gerçekliği tahrif ederek ortaya konan bu tipleme karşısında başta kanal yöneticileri olmak üzere ilgili makamların gerekli duyarlılığı göstereceğinden kuşkumuz yoktur. Geçmişte yaşanan acı hatıralar hala hafızalardayken, dini değerlere saygıda bir seviye kazanan yayın hayatımızın tekrar bu seviyenin altına inmesini en hafif ifadeyle dikkatsizlik ve özensizlik olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu açıklamamız sonrasında bu tür senaryolarda İslam'ın temel esaslarını, Hz. Peygamber'in ve toplumsal saygınlığı olan şahsiyetlerin değerini aşındırıcı tarzda konu edinilmemesi noktasında bir bilincin oluşması temennimizdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” vurgusu yapıldı.

habervakti.com/haber-detay/diyanetten-“kertenkele”-aciklamasi/01112014-213055
Alt 02 Kasım 2014, 09:42   Mesaj No:442
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

protesto edilecek taraflarıda var tabiki ,düşünülüp ibret alınacak taraflarıda var...Eskideki imamları düşündüğümde hele az bi tipleme yapılmıs....İnsallah İmamlar kiralik akılla değilde Rabbinin onlara verdiği Akılla hakkı ve gerceği saltanat ,mevki ve makam derdinde uzaklaşıp rabbin rızası dogrultusunda üzerlerine düşen misyonu layıkıyla yaparlar.Namaz kıldıracaz memurlugunda Hakkı teblig etme memurluguna gecerler,hamd olsun güzel değişimler var eskiye nazaran İşte burda hükümetlerin ılımanlaşması ile değişe bile bir durum oluyor bundanda Allaha sıgınmak lazım Hükümetlerin dine bakış acıları ile hutbe ve vaazlarda değişiyorsa Halen Akletmeyecekmisiniz ayeti ile Akletmeleri ümidiyle..
Alt 02 Kasım 2014, 12:19   Mesaj No:443
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Evinde televizyonu başköşeye oturtup ,bütün odanın eşyasınında kıblesi haline getirtip,bi yandanda zina,içki,kumar vb fahşa işlerin reklamını evinin içine kadar alıp daha sonrada bunları eleştirenleri,ve iyi işlerin olmasını bekleyenleri PROTESTO EDİYORUM
Alt 29 Kasım 2014, 18:33   Mesaj No:444
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1270
Beğenildi:11863
Beğendi:8994
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Standart Cevap: Protesto Ediyorum ...

Alt 29 Kasım 2014, 18:37   Mesaj No:445
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

çok gürültü oluyor şikayetini duyduydumda..sabah namazında çok gürültü yapıldığı için kapıya gelenini ilk defa gördüm..duydum..malum erkekler secdeye sert inerler ,galiba sorun bu..çocuklarımı güzellikle seve seve kaldırırken,şimdi sessiz olun,kapıyı çarpmayın,secdeye küütt diye inmeyin diyorum ve çok sinirleniyorlar..daha şoku atlatamadım..şaşırdım vesselam..60 yaşındaki teyzemle amcamın isyanına

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 29 Kasım 2014, 18:39   Mesaj No:446
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

her sabah saat 5 yada 6 gibi kalkıp,çok gürültü yapıyorsunuz,eşim ve ben tansiyon şeker hastasıyız,

yataktan fırlıyoruz diyen..sabah namazımızı protesto eden,eşimin secdeye giderken sıkıntı çekmesine,

sebebiyet veren alt kat komşumu kınıyor ve protesto ediyorum..ve Rabbime havale

ediyorum

Alt 29 Kasım 2014, 19:49   Mesaj No:447
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
her sabah saat 5 yada 6 gibi kalkıp,çok gürültü yapıyorsunuz,eşim ve ben tansiyon şeker hastasıyız,

yataktan fırlıyoruz diyen..sabah namazımızı protesto eden,eşimin secdeye giderken sıkıntı çekmesine,

sebebiyet veren alt kat komşumu kınıyor ve protesto ediyorum..ve Rabbime havale

ediyorum
Namazda gürültü çıksa çıksa ne kadar çıkar ki? Bunların derdi gürültü değil demek... Sabah namazını kılan Müslümana tahammül edemiyorlar anlaşılan...

Yazık...
Alt 30 Kasım 2014, 00:16   Mesaj No:448
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çok gürültü oluyor şikayetini duyduydumda..sabah namazında çok gürültü yapıldığı için kapıya gelenini ilk defa gördüm..duydum..malum erkekler secdeye sert inerler ,galiba sorun bu..çocuklarımı güzellikle seve seve kaldırırken,şimdi sessiz olun,kapıyı çarpmayın,secdeye küütt diye inmeyin diyorum ve çok sinirleniyorlar..daha şoku atlatamadım..şaşırdım vesselam..60 yaşındaki teyzemle amcamın isyanına

Atalarımız derler ya, bir ayağı toprakta diye..
60 yaşına gelipte halen daha namaz kılmıyorlar ya ben de onları protesto ediyorum.
Allah'ü Teala herkese hem dünyada hem de kabir de hayırlı komşu nasip etsin...
Alt 30 Kasım 2014, 01:31   Mesaj No:449
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart re: Protesto Ediyorum/

Mihrinaz ust komsuyu sesden dolayi rencide etmek moda veya ego yakin akradan kulaklarimla duydum ogrenciler kaliyormus sabah koyun surusu gibi namaza kalkiyorlar demisti pes valla pes lafa gelince mangalda kul birakmazlar

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 30 Kasım 2014, 17:31   Mesaj No:450
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Namazda gürültü çıksa çıksa ne kadar çıkar ki? Bunların derdi gürültü değil demek... Sabah namazını kılan Müslümana tahammül edemiyorlar anlaşılan...

Yazık...
rahatsızları bu olsun yeterki dedim kendi kendime..bizde sizi rahatsız etmeye geldik deriz....

başaka bir izahıda yok zaten ali hocam..sabah vakti yataktan fırlıyorlarmış..eşimin secdeye giderken çıkardığı küütt sesi olsa gerek ezana uyanmayanlar..bu sese uyanıyorlar..biz iyi bişeymi yapıyoz acaba ne dersiniz kılmasalardauyanıyorlar işte..

neyse trabzonlu kafası..çok zorlamaya gelmez

Konuyu Toplam 15 Kişi okuyor. (0 Üye ve 15 Misafir)