Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  12 Aralık 2011 (10:29), Konuya Son Cevap : 15 Aralık 2011 (21:42). Konuya 15 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Aralık 2011, 10:29   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Eyvah Yine Aynı Senaryo

Eyvah Yine Aynı Senaryo

Hepimiz cübbeliyiz. Cübbeli Hoca için Kuran tilaveti. Hocaya 4444 tefriciye, Hoca için bilmem kaç bin salavat. vs. vs… (Cübbeli hoca Taraftarları)

Cübbe düştü kel göründü. Cübbeli Beyaz Kadın Ticareti Yapmaktan Tutuklandı. Cilveli Ahmet hoca karikatürü vs. vs…! (Malum medya)

Tarih tekerrürden ibarettir.

Cübbeli Hocanın haberlerini izlerken bu söz yeniden geldi aklıma. Hocaefendinin son aylarda bu kadar medyatik olması da ilgimi çekmişti nedense. ..

Bir zamanlar Müslüm Gündüz vardı hatırlarsınız. Müslüm Gündüz ve adamları da aylarca açık oturumlarda, ünlü tv proglamlarında sık sık çıkmışlardı bir dönem. Onlar konuk olduğu zaman bu programlar reyting rekorları kırıyor, TV kanalları ününe ün, servetine servet katıyordu. Bu programlar vesilesiyle insanlar ne kazandı, din adına ne öğrendi bilemem…

Tam yıldızı parlamışken, cemaate binlerce adam toplanmışken Fadime Şahin diye bir kız çıktı. O söyledi, biz ağzı açık dinledik. O ağladı, biz ağladık. Nasılda masumdu…(!) Sonra bunların planlı bir tuzak olduğu anlaşıldı ama sonuçta medyatik hocanın tuzağa düştüğü bir gerçekti…Müslümanlar Fadime Şahin’den nefret etse de başörtme şeklini hiç zorlanmadan, yargılamadan içselleştirdiler.

Şimdi çoğu müslüman kızımız, kadınımız Fadimenin örtüsüne rahmet çıkartacak kadar acaip örtüyor başını. Artık ne Fadime, ne Müslüm Gündüz, ne de ona ölümüne tabi olanların adı bile okunmuyor ama o süreçte müslümanlar çok şey kaybetti…

Cübbeli Hoca da çok medyatik bir hoca. Yıllar önce kullandığı Jet ski lerle aşina olmuştuk adına. 17 ağustos depreminde ”Mevlam zina yuvalarını vurdu” sözü ise hâlâ unutamadığımız açıklamalarından…

Cübbeli hocanın iğrenç bir iddia yüzünden gözaltına alındığı ve sonra tutuklandığı haberini duyunca “Eyvah!” dedim.

Bu veya başka bir tarikata mensup değilim. Ne cübbeli hocanın ne de başka hocaların özel hayatlarına, gizli günahlarına dair bir bilgim yok. Olmasını da istemem. Böyle bir haber bana geçmişte yaşananları hatırlattı ve aynı olaylar tekrar mı yaşanacak endişesine kapıldım.

Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.(Hucurat 6. Ayet)

Malum medya canavarı, avını önce büyütüyor sonra afiyetle yiyor. İftira atmak, olmamışı olmuş gibi göstermek, olanı abartmak, tekrar tekrar hatırlatmak meşhur meziyetlerindendir bu canavarın.

Binlerce insanın tabi olduğu, ”Müslümanım” diyen birine iğrenç bir isnadda bulunuluyor. Gerçek mi, yalan mı Allah bilir. İftiraysa eğer, atana yazıklar olsun!

Bakmaya haya edeceğimiz karikatürler çizmiş inançsızın biri, sahipleri müslüman olan bir site, karikatürü alıp sayfasında yayınlamış. Çizene de Yayınlayana da yazıklar olsun!

Acımasızca, henüz olayın gerçekliği bile ortaya çıkmadan yüz kızartıcı laflar ediliyor. Dilini bulaştırana yazıklar olsun!

İnsanlara zinanın kötülüğünden bahseden, zinalar yüzünden depremin olduğunu savunan bir hoca eğer bilerek zinaya bulaşmışsa yazıklar olsun!

Peygamberler bile küçük hataları sebebiyle ilahi ikazla uyarılmışken, “benim hocam hatasızdır”, “benim şeyhim dediyse doğrudur”. “Şeyhime, hocama sual olunmaz” diyene, tabi olduğu faniyi putlaştırana Yazıklar olsun!

Ne çok düşmanı var İslamın. Dinin potasında eriyemeyen herkes bu dine bilerek veya bilmeyerek zarar veriyor. İslam türlü vesilelerle basit ve kötü gösterilmeye, müslümanlar küçük düşürülmeye çalışılıyor. Birileri yeni av olarak Cübbeli hocayı seçmiş. Bu yaşananlar ve yaşanacak olanlar, Cübbeli hoca nezdinde bütün müslümanlara zarar verecek. Olan yine bize olacak…

İslamı tanımayanların kafasında yeni bir din oluşacak. “Allah, kitap diyenden korkacaksın.” “Bu sakallılar var ya..” diye başlayan cümleleri daha sık duyacaksınız. İslamı anlatmaya çalıştığınız her yerde Cübbelinin cemaatinden olmasanızda, Cübbeli aklansa da bu olaylar başınıza kalkılacak, bir dolu açıklama yapmak zorunda kalacaksınız…

Sırf o cemaatten bilinmesin diye kaç kadın çarşafından, uzun pardösüsünden vazgeçecek, kaç sakallı müslüman sakalını kesecek kimbilir. İslam yine yara alacak, biraz daha garip kalacak…

Cemaatler birbirine girecek. ” Sizin hocanız, sizin cemaatiniz” diye başlayan cümlelerle karalamalar, suçlamalar, günahları yüze vurma, açık aramalar artacak. Tefrikalar, fitneler, kutuplaşmalar tavan yapacak. Vahdet bizden, biraz daha uzaklaşacak…

Bundan sonra insanlar Hoca denilen kişilere daha çok “acaba” gözüyle bakacak.

Dua edin! bu duyduklarımız yalan çıksın. Yoksa bu ateş hepimizi yakacak. “Bana ne” deme gibi bir lüksümüz yok. Çünkü O’nun adı Müslüman!

Lütfen susun! Gizli çekimleri görseniz bile, gerçekliği kanıtlansa bile susun! O cemaatten olmasanız da, o hocayı sevmeseniz de susun! Müslümanlar birbirine düşürülürken, ümmetin erkekleri kadınla, fuhuşla imtihan edilirken, çeşitli yollarla tuzağa düşürülmeye çalışılırken kimler bundan nemalanıyor iyi düşünün! Düşene, tekme atmak yakışmaz bize. Eğer varsa bir günah, bize Allah için gizlemek, susmak düşer. Şüphesiz ki en doğruyu Allah bilir.

ALINTI

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 58 01 Mart 2024 09:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 338 04 Aralık 2023 18:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 85 01 Aralık 2023 17:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 338 01 Aralık 2023 17:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 94 25 Kasım 2023 21:21

Alt 12 Aralık 2011, 11:15   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
nuurseel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nuurseel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15002
Üyelik T.: 06 Aralık 2011
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: “Eyvah!” Yine Aynı Senaryo!

o kadar güzel yazmışsınızkı katılmamak mümkün değil inanın ben öyle üzüldümkü anlatamam hatta televizyonu anında kapattım detayları ne duymak istedim nede görmek olan yıne muslumanlara olucak,ve hiç vazgeçmiycekler bunuda birdaha gördük bencede susalım...
Alt 12 Aralık 2011, 15:45   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Eyvah Yine Aynı Senaryo

Medyada çıkanlar asılsız değildir,hepsinin videolu,telefon konuşmaları vs ler var. Yani bu CÜBBELİ olayı ile,geçmişte yaşanan FADİME ŞAHİN olayı gibi bi olay değil.
Alt 12 Aralık 2011, 18:12   Mesaj No:4
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:330
Takdirleri:7457
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Medyada çıkanlar asılsız değildir,hepsinin videolu,telefon konuşmaları vs ler var. Yani bu CÜBBELİ olayı ile,geçmişte yaşanan FADİME ŞAHİN olayı gibi bi olay değil.

cübbelinin yanımda sigara dumanı kadar değeri yoktur.lakin olay artık cübbeliyi aşmış müslümanları ilgilendiren bir boyutta..köşelerde müslümanlara hırlamak için bekleyenlere malzeme vermemek lazım.malum hırlayanların amacı ne cübbelidir ne fadime neden müslüm.bunların şahsında islama saldırmak...
ikincisi ise ilmel yakin aynel yakin bilmediğimiz şahit olmadığımız bir haberi onaylamak ne derece doğru? hele hele bu haber kardel medyası ürünü ise?! pavyondan alıp karşımıza islam mücahidesi olarak sunan,fadimeyı aylarca ekranlarda ağlatan,bin bir surat yapan,acındıran nerdeyse hepimizi inandıran aynı kartel medyası değilmi idi? düzemece bir telefon konuşması hazırlamak çok mu zor? montaj ile bir görüntü almak çokmu imkansız ?
Ey iman edenler! Size bir fasık haber getirdiğinde" diyor kerim kitabımız Kur'an "durup gerçeği araştırın". Bunu yapmazsak başımıza geleceği de söylüyor: "Yoksa istemeden insanların hukukuna tecavüz eder ve sonra yaptığınızdan pişmanlık duyarsınız." hucurat süresi...

size haber veren kaltel ise!!!

ah basiret nerdesin!

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 12 Aralık 2011, 19:14   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Cüppeliyi günahım kadar sevmem ve saymam ama bu şekilde ortaya çıkan bir yakalanma fiili cüppeliden ziyade Müslümanlara leke getirmekte ve fırsat kollayanlara meydanlarda yazıp çizme fırsatı sunmakta biraz basiretli düşünecek olursak bu lekeyi dillendirmek yaymak Müslümanlara yakışmaz çünkü ''Bir kişinin kusurunu/ayıbını örtenin Allah'ta kusurunu aybını örteceği bizlere bildirilmiştir sevinmeyelim Müslümanların adına çıkıp konuşanların Müslümanlara sürdüğü lekelere ağlayalım ağlayalım tekrarının yaşanmaması için adam gibi dosdoğru yaşayalım anlatalım derim...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 12 Aralık 2011, 21:34   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Konular: 6
Beğenildi:4
Takdir Et:

kimin doğru kimin yanlış yaptığını ancak Allah bilir. dünya imtihan dünyası, bu kadar medyatik olunca imtihanında büyük oluyor. ama bu durumdan tüm islami kesimin zarar görmesi hakikaten çok acı verici. bende kimseye, hiçbir cemaate tabi değilim. bahsi geçen hocayıda tv den tanıyorum. islamı kötülemek ve karalamakla görevli bazı kişiler, en etkili ve en kolay silah olan medyayı çok iyi kullanıyorlar. bende susulması taraftarıyım . ama, bu şahıslar kendilerini dini lider ilan ettilerse, arkalarına bu kadar cemaat topladılarsa ve medyada konuşabilme imkanları varsa, bunu en iyi ve en doğru şekilde kullanmalılar. üzerlerine böyle bir misyon yüklendilerse, normal hayatlarındada, basın önündede islamı kötü gösterecek, insanlara yanlış tanıtacak hareket ve konuşmalardan kaçınmalılar. benim öfkem buna ..., böyle öne çıkan ve sanki islamın medya temsilcisiymiş gibi olan şahısların bu kadar sivri dilli olmasına öfkem. özel hayatıyla ve yaptıklarıyla bu kadar göz önünde olmasına öfkem. yaptığı açıklamalar ve konuşmalarla birçok insanı kırıp geçirmesine öfkem. böyle davranarak islamiyete ve müslümanlara zarar vereceğini tahmin edememesine öfkem. yaptıkları doğrumudur yanlışmıdır onu ben bilemem, Allah bilir. ama bu son olayın tamamen çirkin bir iftira olduğunu düşünüyorum. haksızlığa uğradıysa, Allah yardımcısı olsun. ben bu kadar kötü işler yaptıklarına kesinlikle inanmıyorum. ama medya önünde böyle lider durumundaki şahısların birbirlerini karalamaya çalışmalarına öfkem. bütün müslümanları, hepimizi , boynumuz bükük, etrafın çirkin sözlerine mağdur bırakmalarına öfkem. islam için ve müslümanlık için mücadele ediliyorsa bu, bu şekilde olmamalı. tabi ki birbirimizi korumak için susmalıyız ve birbirimize sahip çıkmalıyız. ama kendini lider ilan etmiş kişilerde kurnaz ve akıllı olup kimseyi zor durumda bırakmamalı.. kesin olmayan iftiralar hakkında tabi ki susuyorum
Alt 12 Aralık 2011, 23:17   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

daha olaylar iyice açıklanmadan bu kadar kesin nasıl konuşuyorsunuz ya
Alt 12 Aralık 2011, 23:32   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
daha olaylar iyice açıklanmadan bu kadar kesin nasıl konuşuyorsunuz ya
Değerli kardeşim kimse kesin olarak olayın gerçek yada yalan olduğunu belitrmemiş..Eğer doğru ise bunun Müslümanlara vereceği zarar üzerinde fikirler yürütülmüş inşallah doğru değildir temennimiz bu ama doğru olmasa bile günahımı değişmem o şowmene...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 12 Aralık 2011, 23:38   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Cübbeli Ahmet'e Mektup

Sahi nedir Hocam bu başına gelenler hiç düşündün mü?. Doğrusu seni çok sevmeyen biri olarak ben de baya üzüldüm. İnandığım kitap gereği bu apaçık bir iftiradır deyip kestirip attım. Ama kalbim yine de rahat etmedi.Bir ben de izleyeyim dedim şu görüntüleri. İzlediğime kalbim de tatmin olmuştu. Bu elbette ki sen değildin, yerine sana benzeyen birini kullandıkları aşikardı.

Adnan Oktar'ı da kınıyorum doğrusu. "Basbayağı bildiğimiz ...... bu, görüntüler montaj değil" demişti. Kendisini Mehdi zanneden ve sana savaş açan biri için beklenmedik bir cümle değildi aslında. İyi de malzeme çıkmıştı ona aslında. Gerçi sen bu işi onun tezgahladığından emin gibisin, ama su-i zan haram olduğu için kesin emin olmadığın birşey üzerine konuşmak da hiç doğru değildi.

Zaten başına gelenler de hep bu yüzden değil mi? Tamam birileri sana kötü oyunlar oynamış, birileri seni sahneden silmek istiyor, birileri senin popüleritenden çok rahatsız, tamam bunların hepsi doğru da işin kader boyutu adalet boyutu neydi peki?

Sen de biliyorsun ki, ayağımıza bir diken dahi batsa bunun ilahi adalet gereği elbet bir sebebi, bir açıklaması vardır. Hatta çocuklarda dahi bu böyledir ve hatta hayvanlarda bile. Çocuk gider bir karıncaya eziyet eder, biraz sonra ilahi adalet gereği ayağı takılır, yere düşer ve cezasını görür. Bu kadar basit birşeyde bile bu böyleyken senin böyle korkunç bir iftiraya maruz kalmanın hiç mi açıklaması yoktur sence?

Var Hocam var. Bal gibi de var. Bir ehl-i sünnet yoludur tutturdun gidiyorsun. Bu mezhep dışındakiler kafir dedin, şirkte dedin. Yerden yere vurmadığın alim kalmadı memlekette. Yetmedi hanefiyim dediği halde Mustafa İslamoğlu Hoca'ya vahhabi dedin. O da yetmedi eskide kalmış korkunç bir iftirayı gündeme getirdin ve cemaatine bunu anlattın. Sözde Mustafa İslamoğlu bir erkek çocukla cinsel münasebette bulunmuş.

Yahu hiç mi utanmadın bu iftirayı diline dolarken. Hadi sen utanmadın da başındaki takkeden, sırtındaki cübbeden de mi utanmadın. Sen gözlerinle mi gördün bunu? Mustafa İslamoğlu gibi ömrünü vahye adamış bir alime yapılacak birşey miydi bu? Ben açık konuşayım sen onun tırnağı olamazsın. Sen ona bunca iftirayı atarken o sana karşılık bile vermedi, "O tasavvuf ehlidir, onun böyle diyeceğini zannetmiyorum, demiş olsa bile dili sürçmüştür" dedi.

İşte alim dediğin böyle olur Hoca. Alim dediğin doğruyu konuşur, su-i zan'dan kaçınır. Kendi gibi alimleri bel altından vurmaz. Flash Tv'lere çıkıp daha ilk programdan cinselliği anlatmaz. Fatih Altay'lı gibi birinin programlarına çıkmaz çıksa bile takiyye yapmaz, dalga konusu olmaz.

Gün gelir devran döner, keser döner sap döner Hoca. En iyisini Allah bilir ama kanaatimce sen büyük bir iftira attın ve sen de aynı bir iftiraya uğradın. Biliyorum çok zor günler geçiriyorsun. Gel tövbe et de kurtul şu ızdıraptan. Başta Mustafa İslamoğlu olmak üzere karaladığın tüm alimlerden özür dile ve helallik iste. Seni ancak onların helalliği ve duaları kurtarır benden söylemesi.

Selametle.

(Özgür Aydın)

-İmam Ali- (a.s)
Alt 13 Aralık 2011, 12:54   Mesaj No:10
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdir Et:

Müslümanın noteri,gözü kulağı sağlam bilgisi ve iman ettiği kaynağıdır.fasığı kendime noter etmem.
kardeşler yapmayın nolur .(

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: