Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi barışş,Açılış Tarihi:  17 Eylül 2012 (18:53), Konuya Son Cevap : 18 Eylül 2012 (15:31). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2012, 18:53   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart O davada büyük sürpriz!

O davada büyük sürpriz!

Cübbeli’nin şahidi ifade değiştirdi

Cübbeli’nin şahidi ifade değiştirdi Ahmet Mahmut Ünlü’nün yargılandığı davada ilginç bir gelişme yaşandı. Savcılık iddianamesinde, ülkesinden kaçırılarak zorla ‘Cüppeli Ahmet’ olarak bilinen Ünlü ile birlikte olmaya zorlandığı söylenen Faslı İmanee Lemghari, ülkesinde ifade değiştirdi: “Polis bu ifadeyi zorla aldı. Ünlü’yü tanımıyorum.”

Kamuoyunda ‘Cüppeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, ‘cinsel saldırı, haksız kazanç sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ iddiaları ile yargılandığı davanın tanıklarından Faslı İmanee Lemghari, ifadesini değiştirdi.

Savcılık iddianamesinde, Fas’tan kandırılarak fuhuş amaçlı Türkiye’ye getirildiği ve Ünlü ile birlikte olmaya zorlandığı iddia edilen Lemghari, poliste şikayetçi olmuştu. 45 gün gözaltında tutulup sınırdışı edilen Lemghari, Ünlü’nün avukatlarının talebi üzerine, ülkesinde avukatları ve noter aracılığıyla verdiği ifadede ise şikayetçi olmadığını belirtti. İstanbul 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın dosyasına giren ifadesinde Lemghari, şunları söyledi:

‘KENDİSİNİ HİÇ TANIMAYIZ’

“Polis, bilmediğimiz bir yerde 45 gün gözaltında tuttu. Bize fahişe muamelesi yapılmakla kalmayıp, ifademiz sırasında da her türlü fiziksel ve psikolojik işkence uygulandı. Bizi uluslararası fuhuş çetesi olmakla ve daha önce hiç tanımadığımız bir şahıs olan Ahmet Mahmut Ünlü ile evlenmekle suçluyorlardı. Bu süre zarfında kendi verdikleri gerçek dışı ifadeleri itiraf etmemiz koşulu dışında bir daha gün yüzü görmeyeceğimizi söylüyorlardı. Türkçe yazılı belgeler önümüze konuldu. Bu sayfalarda ne yazılı olduğunu bile bilmiyorduk. Biz, kendimizi savunmada destek olabilecek bir avukat atanmasını istediğimizde polis memurları bunu reddettiler. İfadeyi imzaladıktan sonra alelacele Fas’a gönderdiler.”

‘BÜYÜK KOMPLO AÇIĞA ÇIKTI’

Hürriyet'im haberine göre Ahmet Mahmut Ünlü’nün avukatı Fatih Oğuz, şunları söyledi: “Lemghari’nin ifadeleri, yaşanılan hukuksuzluğun ne kadar vahim olduğunu göstermektedir. Müvekkilimin büyük bir komplo ve itibarsızlaştırma hareketiyle karşı karşıya olduğu görülmektedir. Yasal şartlar oluşmadan 10 aydır devam eden tutuklama kararı artık tamamen cezalandırma amacına dönüşmüştür.”

CÜPPELİ ADAMIYLA YAKALANDI

Faslı İmanee Lemghari ve Fatima Al Zahra Hajjaj, 20 Eylül 2011’de beraberlerindeki Ahmet Mahmut Ünlü’nün adamı Barış Sezek ile İstanbul’a geldi. 27 Ekim 2011’de polis, ‘Küçük yaşta yabancı kadınlara zorla fuhuş yaptırılıyor’ ihbarı üzerine, Faslı kadınların yaşadığı eve operasyon düzenledi. Operasyonda Aydın Yücel ve 2 Faslı kadın gözaltına alındı. Faslı kadınların ifadesi 7 Aralık 2011’de alındı. 9 Aralıkta gözaltına alınan Ahmet Mahmut Ünlü, 10 Aralık’ta tutuklandı. Aynı gün Faslı kadınlar sınırdışı edildi. Lemghari’nin ifadesi Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından alındı. O ifadeden satırbaşıları şöyle:

İŞTE POLİS İFADESİ

“Türkiye’ye geldiğimizde zengin biriyle evleneceğimi söylediler. Teklifi kabul ettim. Eve götürdüklerinde kocam olacak kişinin kim olduğunu sordum. Bana uzun sakallı, gözlüklü, arap giysili adamı gösterdiler. Çok büyük olduğu için şaşırdım. Çevremizdeki herkes ona ‘Baba’ diyordu. Ben de ona ‘Baba’ dedim. Kocamız olacak şahsın isminin Muhammet Mahmut olduğunu gazeteden öğrendim. İkimize birden nikah kıydılar. Fatma Zehra ile beraber olmak için ayrı odaya geçtiler. Sonra benim yanıma geldi. Eşi olduğumu artık beraber olabileceğimizi söyledi. Ben de hasta olduğumu söyledim. Bunun üzerine beraber olmadık.”

Konu Sahibi barışş 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tevekkül Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler barışş 0 727 21 Temmuz 2019 10:08
bir baba gittiğinde Şiirler ve Şairler mehmet akif2 6 2835 22 Eylül 2013 12:28
48 yıldır uyumayan adam Bilgi Dağarcığı barışş 0 1767 19 Temmuz 2013 14:34
Hıçkırmadan oku! Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp barışş 0 1691 18 Temmuz 2013 13:59
Sağlık sistemiyle ilgili ezber bozan açıklamalar Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp barışş 1 1641 06Haziran 2013 16:31

Alt 18 Eylül 2012, 15:31   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: O davada büyük sürpriz!

konu açarken uygun bölüme dikkat edersek daha iyi olur arkadaşlar

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)