Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Nesli_Nur,Açılış Tarihi:  18 Şubat 2013 (00:49), Konuya Son Cevap : 18 Şubat 2013 (00:49). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Şubat 2013, 00:49   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Akıllı Deyip de Deli Etmeyin Beni!!!

Akıllı Deyip de Deli Etmeyin Beni!!!

Bir arap atasözü der ki;
Sadece sözcükleriniz sessizliğinizden daha iyi olduğunda konuşunuz.

Söyleyeceklerimin sessizliğimden daha mı iyi yoksa daha mı kötü olduğunu bi kestirebilsem!
Bir de şu var ki ''sussan olmuyor susmasan olmaz.''
ve ''dillerimi hakim bey, bağlasan durmaz.''

ve ben yine konuşuyorum, 'daha iyi' olmasını umarak...

Bir seyyahla çölde karşılaştığı yırtıcı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]ların masalını bilir misiniz?

"Bir seyyahla, onun çölde karşılaştığı yırtıcı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]ları anlatan o şark masallarını kim bilmez ki. Seyyah, yırtıcı bir [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]dan kurtulmak için, susuz bir kuyuya atar kendini.

Orada, kuyunun dibinde bir ejderha görür, onu yutmak için ağzını açmıştır. Yırtıcı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] tarafından parçalanmamak için yukarı çıkmaya cesaret edemeyen, ama ejderha tarafından da yutulmamak için aşağıya atlayamayan bu zavallı, kuyunun duvar taşları arasında yetişen bir dalı yakalar ve ona sımsıkı tutunur.

Elleri uyuşur ve az sonra, kendisini her iki tarafta bekleyen felaketin kucağına düşeceğini hisseder, ama hala sımsıkı yapışıp durmaktadır dala. O sırada biri kara biri beyaz iki farenin, onun tutunduğu dalın çevresinde dolaşıp dalı kemirmekte olduklarını görür. Birkaç dakikası vardır, çalı kopacak ve o da canavarın ağzının ortasına düşecektir.

Seyyah bunu görür ve kurtulma şansının olmadığını bilir. Ama havada debelendiği sürece, çevresine bakınmaktadır. Çalının yapraklarında bal damlaları görür, dilini uzatıp bunları yalamaya koyulur.''

Korkmayın korkmayın..

Bu sadece bir masal. Ölüm ejderhası aslında yok, bizi parçalamak için bekleyen. Gece gündüz tutunduğumuz dalları kemiren fareler yok aslında. Ve hayatın sunduğu iki damla bal, bal gibi de yetiyor bizi teselli etmeye. Yalamaya devam edebiliriz, eğer ejderhayı ve fareleri görmezsek. Onlardan kaçamayız ama pekala görmezden gelebiliriz ve kabul edelim bu konuda çok iyiyiz.

'' hala mı görmezsiniz?'' Hayır, görmeyiz...

Öyle bir görmeyiz ki, ikiyüz aylık kredi taksitlerine gireriz. Bizim en büyük derdimiz saç dökülme problemimiz. Nereden geldik nereye mi gidiyoruz? Boşversene. Düşünmeyiz, yaşarız biz.

Eğitim şart. Hiç olmadı evi satar gene okuturuz çocuğumuzu, doktor olsun kurtarsın kendini. Çok para kazansın, kazandıkça doğru yolda olduğunu sansın.

Hep ilerleriz biz, öğünür, çalışır, güveniriz. Ama görmeyiz!

Zaten muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcud. O yüzden çalı kopacak ve o canavarın ağzının ortasına düşecek olsak da doğruyuz, çalışkanız biz. Küçüklerimizi sever büyüklerimizi sayarız biz. Bu kadarı yeter ne de olsa kalbimiz temiz. Ejderha korkusunu hayatın zevkleri yoluyla bi şekilde uyuşrutabiliriz.

Derken ölürüz ve Ulu Tanrı bağışlar bizi. Işıklar içinde yat güzel insan

Güzel insanlar ışıklar içinde yatadursunda ben sormak istiyorum;

Sizce bu masal mıdır, gerçek midir?

Herkesin algılayabileceği bir hakikat değilse nedir?

Ejderhanın ağzına düşerken, iki damla balla avunan insan deli midir?

Değilse nedir?

Akıllı deyip de deli etmeyin beni.

Sizi bilmem ama ben ilerlemek değil gerilemek istiyorum. Henüz feysbuk ve tivitırın icat olmadığı ve ortalığın bu kadar habis ruhlarla dolu olduğunu bilmediğim günlere. Hatta o kadar gerilemek istiyorum ki, ayın ikiye bölündüğü geceye. O ağlayan kütüğü duyabilseydim ben de keşke. Sizi kandırıyorlar bayım! Kim demiş 'erkekler ağlamaz' diye...

Sizi bilmem ama bence eğitim şart değil. Zaten bence eğitim çocuklara, bir ABC üçgeninin iç açıları toplamından önce bir insanın iç acılarını öğretebilmektir. Hayır hocam, bir öğretmen olarak bunları söylediğime hiç utanmıyorum. Belki de ilk kez ne öğrettiğimi çok iyi biliyorum.

Sizi bilmem ama ben ölmekten korkuyorum. Ama tek kurşun atamadan, ölümüm bir işe yaramadan, bir ağaca yaslanarak ölmekten korkuyorum...

Ve itiraf ediyorum.

Ben size Kur'an ve hadisler olmadan
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]lerin varlığını ispat edemem..

Ve diyebilirim ki ben onlarsız size hiçbirşey açıklayamam. İstemediğimden değil beceremediğimden. Türev bilmeyene integral nasıl anlatılabilir bilemiyorum. Doğru sorularla işe başlamanın sonuca daha sağlıklı götürebileceğini kendimden biliyorum.

Sizden daha fazla birşey biliyor değilim hatta diyebilirim ki ben;

'' gördüğünüz veya işittiğiniz gibi, halli müşkil bir muammayım.''

Konu Sahibi Nesli_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
inşikak süresini tanıyalım.. Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 7 2687 26Haziran 2015 14:55
muttaffifin suresini tanıyalım.. Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 10 5341 24Haziran 2015 14:17
Kıyamet Suresini Sorularla Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 11 6266 28 Nisan 2015 16:18
Tahrim Süresini Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 11 5646 03 Mart 2015 06:46
Casiye Süresini Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 9 3100 28 Ekim 2014 06:36

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)