Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  28 Mayıs 2014 (18:18), Konuya Son Cevap : 25 Mart 2017 (14:11). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Mayıs 2014, 18:18   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Beni reisicumhur yapsalar

Beni reisicumhur yapsalar

BENİ REİSİCUMHUR YAPSALAR

Reha Sümbül

Efendim, bu memlekette reisicumhur olmak öyle alelade bi iş değil. Yürek ister, bilek ister, emek ister. Bendeniz, bütün tazyiklere rağmen sükunetimi muhafaza edip bu ayki seçimlere aday olmadım. Amma, memleket neler kaçırdı neler! Bakın ben olsam sizleri nasıl idare ederdim:

Bir kerre dürüstlük önde gelir. Ben de Çankaya köşkünün bahçesini haftada bir kerre muhterem halkımıza açardım. Onlara keten helva, tahinli pekmez, tuzlu leblebi vesaire ikram ederek susatır, sonra tulumbanın başına geçip parayla su satardım. Elde ettiğim bütün geliri emekli ikramiyem için biriktirirdim. Böylece o holdingten bu işadamından değil, doğrudan muhterem halkımızdan otlanıp geçinip giderdim.

İkincisi, yurtdışına gezilere çıkarken yanıma öyle basıncı, işadamı, yok akraba-yı taallukat değil, mutlaka kılıç-kalkan veya hançer barı ekibini alır öyle giderdim de, görsün kerratalar bizdeki ihtişamı diye. Ekipler ben daha uçaktan inmeden meydana inip bi güzel ortalığı temizler, bilahare bendeniz uçağın merdivenlerinden elimde fötör şapka değil, kılıcımla inerdim.

Reisicumhur olduğumda her günümü ve dahi gecemi mutlaka vatandaşlarıma adardım. Gündüzleri Muhabbet Kuşu Karşıtı Kanaryasevenler Derneği, Hapisten Yeni Çıkmış İhale Mafyası Derneği, Kara Para Deme-Defol Sopayı Yeme Vakfı, Stalin ve Bilumum Yerli Komonist Mağdurları Yeşillendirme ve Yaşatma Birliği temsilcileri gibi mümtaz vatandaşların dertlerini dinlerdim. Akşam olunca ise, gaste yazarı dostlarımı toplar, ertesi günkü yazılarını beraber kaleme alır, ellerine birer zarf tutuşturur savardım.

Halkın arasına inmeyi hiç ihmal etmezdim. O hamam senin, bu mahrukatçı benim, köy köy çerçi gibi gezer, her gittiğim yerde yüksek bir yere çıkarak memleketimizin bi gün mutlaka cennet gibi bi yer olacağına vatandaşlarımı inandırırdım. Bunun küçük bi numunesi olarak da onlara sıra dayağı attırıp, "bakın şu fakir-fukara haliniz şu dayaktan daha evlâ değil mi? Şükredin halinize gazozlar!" diyerek onlara bi baba şefkatiyle nasihatlarda bulunurdum.

Arada bi Meclis'i basar, bi-iki vekilin veyahut da bakanın kulağını büker, "seni gidi seni! Ben sana o ihaleyi bizim dayıoğluna ver demedim mi? Sen git bizim kayınçolara ver, ben napiyim şimdi seni!" diyerekten memleket işlerini adam gibi takip edip etmediklerini murakebe ederdim. Vatandaş haberi doğru alsın diye medyacı dostlarıma bi gaste de ben kurdurur, tabak-çanak, su-sabun dağıtarak vatandaşı aydınlattırırdım.

Evveeet, işte Reisicumhur Reha'nın yapacakları. Amma gel gör ki, kimse böylesine dürüst, böylesine memlekete hizmet aşkıyla dolu bi zatı oraya oturtmaz. Yine de ben söyleyim: eğer yedi yıl sonra, trafik kazalarına, depremlere, cinnetlere ve de enflasyon baskısına karşı hâlâ hayatta kalırsam bu sefer kesin aday olacağım. Benden iyisi can sağlığı!

Semerkand Dergisi-2000/5

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6274 13 Kasım 2017 20:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1662 13 Kasım 2017 17:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1591 12 Kasım 2017 06:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1437 16 Eylül 2017 21:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1576 16 Eylül 2017 21:04

Alt 25 Mart 2017, 14:11   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

2000 lerde reisicumhur , 2017 de Beni başkan yapsalar başlığıyla devam eder herhalde.. Reisi cumhur olduktan sonrası baya alangirilli yalnız..başkanlığı var, tek adamlık var, özgürlük var, Evet'i var...Hayır'ı var, iyisi var, kötüsü var..var da var.. ''Beni başkan yapsalar'' diye devam eder mi acaba...d/us//un
su damlası ve mehmet akif2 beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)