Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  17Haziran 2014 (13:52), Konuya Son Cevap : 17Haziran 2014 (14:33). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17Haziran 2014, 13:52   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Allah Adıyla Kandırmak...

Allah Adıyla Kandırmak...

MAGAZiN HOCALARI

Malum olduğu üzere televizyonlar da boy boy görmeye alıştığımız ismi lazım olmayan hocalar vardır.
Acaba bu hocaların görevleri nedir,verdikleri fetvalara güvenebilir miyiz?
Bu hocaları değerlendirirken hangi değer ölçülerine göre değerlendirmeliyiz gibi serzenişleri, her vicdan sahibi gibi bende duymaktayım.
Ayrıca bu sorular bana defalarca sorulduğu için bu konuyu ele alma gereyi duydum.
Bu meseleyi iki başlık halinde inceleyebiliriz.
1-Bu televizyon kanalları programa çıkaracakları hocaları hangi kıstasları esas alarak belirliyorlar.
Acaba kendi ideolojilerine uygun hocaları mı buluyorlar,
yoksa halkı bilgilendirmek amaçlı mı veya reytingi daha yüksek yada popüler olmasıyla mı alakalıdır?
2.Konu ise hocalarla alakalıdır.
Bu hocalar , Allah için insanlara faydalı olmak gayesiyle mi programa katılıyorlar?
Yoksa bir kitap yazmışda onun reklamını mı yapmak istiyorlar?
Yada arkasında islam düşmanı güçler var da onu din adına meşhur edip de kendi çıkarlarına alet mi etmek istiyorlar?

Bu soruların cevabını bulmak o kadar da zor değildir.
Zira bu kanalların kime çalıştıkları üç aşağı beş yukarı bellidir.
Çünkü sahiplerinin kim olduklarını bildiğimize göre fazla araştırmaya gerek yoktur.
Bu kanalların amacı önce reyting sonrada para kazanmaktır.
Din doğru anlatılmış yada yanlış anlatılmış bunların umurunda bile değildir.
Bunlar için saçma sapan hocalar daha muteber sayılmaktadır.
Zira bu tip hocalar daha çok dikkat çekmekte ve onların reytingleri daha da yükselmektedir.
Ayryca bu kanalların birer hamileri ve fikir babaları vardır.
Bunlar ne tür dizilerin oynatılacağını,dizinin konusunu ve nelere vurgu yapılarak toplumun ne yöne yönlendirilmesi gerektiğini belirlerler.
İşte bu fikir babaları, hangi programda hangi hocaların çıkacağına karar verirler.
Bu hocalar diyanet görevlileri değildir.
Bu hocalar kendilerini sadece bu programa davet eden kişilere karşı sorumlu hissederler.
Bunun sonucu olarak yapılan programlar Allah’ ın rızasından çok kanal sahibinin rızasına uygun olmak zorundadır.
Bu anlattıklarımızdan çıkaracağımız sonuç;
Bu programa çıkacak hocalar samimi de olsalar kanal sahibinin inancına ve ideolojisine zıt birşeyler söyleyemezler.
Bu yüzden seyrettiğimiz kanalların hangi amaca hizmet ettiğini bilmek zorundayız.
Örneğin bir kanal tüyü bitmemiş yavrularımıza aşık olmayı ve flört yapmayı bir marifetmiş gibi gösteriyorsa,
sosyal yaşamlarında gayri ahlaki davranışları övücü, imrendirici yayınlar yapıyorsa
ve giyim kuşamda yarı çıplak giyinmeyi modernlik,
karı kocaların birbirlerini aldatmasını bir marifetmiş gibi lanse ediyorsa,
İslam'ın kutsal saydığı değerlerle alay ediyorsa,
bu kanallardan gelecek islami bilgiler, mutlaka kuran süzgecinden geçirilmelidir.
Çünkü bu konuda kuran “size bir fasık haber getirirse onu araştırın” buyurmaktadır.
İşte bu tip kanallardan bize gelen dini bilgiler, ALLAH'I RAZI ETME KAYGISI TAŞIMADIĞI İÇİN bir biri ile çelişmektedir.

Bunun neticesinde benim güzel insanımın zihni bulanıyor.
Size tavsiyem; bu tip kanalların senede bir kez Müslümanmış gibi gözükmesine aldanıp dininizi bunlardan ve bunların şarlatan hocalarından öğrenmeye kalkmayın.
Şimdi gelelim bu programların hocalarına;
bir an bu hocaların samimi olduklarını kabul edelim,
bu programı yapıp evlerine gittikleri zaman, televizyonun karşısına geçip de kendi kendilerine hiç bakmazlar mı?
Kendi kendilerini ne kadar küçük düşürdüklerinin farkına varmıyorlar mı?
Bırakın kendilerinin küçük düşmesini de ya temsil ettikleri dinin yüce makamı olan hocalığı Rezil etmeseler !
bazen lakayitlikte o kadar ileri gidiliyor ki o yüce makamı alay konusu yaptırıp onun hor ve hakir görülmesine sebep olmaktadırlar.
İslam’a yapılacak en büyük hakaret bu olsa gerek.
Bu anlattıklarımdan sonra bu kanallara çıkan hocaların iyi niyetli olduklarına inanmak için aptal olmak gerekmektedir.
Peki bu hocalar bu programlar da ne yaparlar ki isimleri ön plana çıkıyor.

Mesela bir hoca yarı çıplak bir mankenle öpüşürse,
koyun yerine tavuk kesilir der,
namazı beş vakitten üç vakte indirirse
veyahut da akşama kadar oruç tut iftarını da şarapla açabilirsin derse, işte bu tip hocalar ülkenin en meşhur hocaları olurlar.
Hiç düşündünüz mü? Eğer bu kanallar samimi olsalar,
Diyanette görevli 114 bin hoca var,
bu kadar hocanın hiç birisine ulaşamadılar mı?
yoksa işlerine mi gelmedi? Elbette işlerine gelmez;
çünkü yanlarında yalavaçlık yapan hocalar vardır.
Bu şarlatan hocalar eften püften şeyler anlatarak insanımızı kandırmaya çalışırlar.
Ayrıca bu şarlatan hocalar,
yaratıcının yüklediği sosyal ve siyasi sorumluluklarımızı hiçbir zaman bize anlatmazlar.
Hal böyle olunca bu programlar hoş vakit geçirmekten,bu hocalar da onların oyuncağı olmaktan kurtulamazlar.
Bu konuda yüce yaratıcımız kuran’ da” ey inananlar dininizi oyuncak ve eylence edinenleri dostlar edinmeyin” diye buyurarak,nurlu yolunda ki karanlıkta kalan kullarına nur saçmaktadır. “5/57
Sonuç olarak derizki;bu programlar fazla dikkat çektiği için,kanalları reyting yapar,hocaları meşhur olur,bu kanalları seyredenlerin ise hem dünyası hem de ahireti harap olur.

Alıntı..

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6199 13 Kasım 2017 21:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1646 13 Kasım 2017 18:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1575 12 Kasım 2017 07:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1416 16 Eylül 2017 22:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1552 16 Eylül 2017 22:04

Alt 17Haziran 2014, 13:59   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Allah Adıyla Kandırmak...

’Allah ile kandırma’’ konusunu biraz daha irdelediğimde karşıma bu sahtekarlığın yeni olmadığı aksine kökünün çok eskilere dayandığı gerçeği çıktı. Kur’an’ı Kerim üzerinden araştırma yapınca bu ümmetin sahtekarlarının bu özelliği selefleri kunumunda ki Yahudi ve Hristiyan sahtekarlardan tavarüs ettiklerinin farkına vardım. Aynı uyarıların daha önce ’’ Dininizi az bir menfaat karşılığı satmayın’’ veya ‘’Birçok Ruhban ve din adamı insanların mallarını haksız yere yiyiyorlar’’ şeklinde onlara da yapıldığını gördüm ve onlar üzerinden bu ümmetin defaatle uyarılmıştır.

Velhasıl bütün kandırmalar ve aldatmalar kötü olduğu halde kandırmaların ve aldatmaların en kötüsü Allah ile yapılan kandırma ve aldatmadır. Mukaddesatın, menfaat ve rant elde etme aracı yapılmasından daha kötü ne olabilir ki? Allah ile kandırılan ve aldatılanlara gelince, bu kadar açık uyarılardan sonra Allah ile kandırmaya çalışan sahtekarlara açık kapı bırakanlar kandırılmaya binlerce defa hak ediyorlar.
Alt 17Haziran 2014, 14:24   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Erkam turabii , günümüzde hocaların ki , ben onlara hoca demiyorum , sadece para için dinimizin gerektirdiklerini , çevresinin baskısı ve bulunduğu konumdan
düşmesin çabasıyla kendi yorumlarını da katarak dine bir şekil vermeye çalışıyorlar
Bir kaç yıl önce televizyonda dini bir program diye seyrettiğim ve hoca denilen kişiye soru sordular. Hocam bayanların mayo ile denize girmeleri günah mıdır?
Eyvah dedim. Biz dinimizin neresindeyiz, bunun cevabını bilemeyipte, hoca denilen kişiye soruyorsan, bizler helak olmuşuz. Rabbim bizleri affetsin. Merakla hoca denilen kişinin ne cevap vereceğini sabırsızlıkla bekledim. Aman Allah'ım evet bizler çok günahkarız , bunlar yüzünden bizleri helak etme dedim.
O kişinin verdiği cevap '' günah değildir, mayonuzla denize girebilirsiniz'' dedi. Yorum size ait.
Rabbim senden de razı olsun Erkam turabii...
Alt 17Haziran 2014, 14:33   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

sizden de abla Allah razı olsun ne yazıkki dediğiniz konuma düştük ,o kadar imamımız var onlar neden böyle dinsiz kalanlara tv lere çıkmıyor ,neden onlar fetva vermiyor,

o kanala çıkan hocalara o kanal sahipleri dini anlatması içinmi çıkartıyor tabiki hayır rant ve para için ,peki oraya çıkan hocalar Allah rızası içinmi çıkıyor tabiki hayır kitabını satışı ve para için çıkıyor...

İslami hikaye dini yapan ve o sekil insanlara duygu sömürüsü ile ağlatan duygulandıranlar islamın temel kaidelerinden bahsedebilirmi...

Hangi islamdan bahsediyorlar ki bu dinsiz kanallar bu adamları çıkarıyor demekki dinden bahsetmiyorlar hikaye anlatıyorlar...

Yazıklar olsun bunların peşinden gidenlere....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: