Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Kişisel Gelişim ve Psikoloji

Konu Kimliği: Konu Sahibi ece seymen,Açılış Tarihi:  20Haziran 2014 (22:04), Konuya Son Cevap : 22Haziran 2014 (19:28). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20Haziran 2014, 22:04   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:ece seymen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 42947
Üyelik T.: 18 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gelin başarının sırrını çözelim

Gelin başarının sırrını çözelim

yükseklerde süzülen kartalın dikkatini aşagıda bir şeyler çeker.gördügü bir kafestir.kafesin içerisinde bir hayt vardır.katal kafesin yanına usulca konar ve hayatı bir süre izler.hayat ileri dogru hareket eder ,parmaklılıklara carpar.sağa gider,sola gider parmaklılıklara çarpar.
kartal hayata sorar ;orada ne yapıyorsun?ben mi? diye karşılık verir hayat.ne yapablirim ki?diye yakını.dört bir tarafım cevrili ,hapsolmuş durumdayım.dışarıya çakmayı denedim ,ama olmuyor işte.peki gercekten dışarıya cıkmak istiyormusun?diye sorar kartal.evet der hayat,kartal güçlü penceler ile hayatın dışarıya cıkabilecegi darbir yer acar.artık özgürsün hadi dışarı gel der.hayat tedirgin bir şekilde içeride kalmaya devam eder.gelmek istemiyorum.der.neden,hep özgür olmak istemiyordun?evet ama....ama ne burada ne kadar özgür olsamasamda,mutsuzda olsam,yinede güvendeyim.dışarıda bilinmeyen bir dünya var.dışarıda beni neyin bekledigini bilmiyorum.burada kısıtlanmişda olsam mutlu bir mutsuz lugum var,burada herşeye alıştım.
ben san dışarıda yardım ederim.hayat ürkek adımlarla kafesin acılan kısmına gelir.aralıgı tam geçmek üzereyken birden kafesin en uzak köşesine geri kaçar.kartal içeri girip hayatı dışarı çıkarır ve penceleriyle kavrayıp yükselmeye başlar .hayatöylesine korkar ki ,kalbi neredeyse dışarı fırlamak üzeredir.kartala sıkı sıkıya tutunmanın ve güven menin dışında yabilecegi başka bir şeyi kalmamıştır.
yükselir yükselir. dagların zirvelerini aştıktan sonra kartal hayata ,hadi atla tek başına ucacaksın der. hayat artık bu korkuya daha fazla dayanamayacagını hisseder ne uçması ben hayatım boyunca kafesin içerisinde yaşadım, dışarı bile cıkmadım.diye kekeler.

Konu Sahibi ece seymen 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gelin başarının sırrını çözelim Kişisel Gelişim ve Psikoloji ece seymen 12 5668 20Haziran 2014 22:04
Hayatımızda gercek olmayanlar Anket'ler-Röportaj'lar İslaminesil 18 7631 26 Mayıs 2014 21:53

Alt 20Haziran 2014, 22:26   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Gelin başarının sırrını çözelim

DEVAMI..
bir yandanda kartalın bu derce emin ve soguk kanlı bir şekilde bunu kendisinden istemesinin ne kadar büyük bir hata oldugunu .birden bire hayatı bırakı verir.hayat korkuyla düşer .kartal ise onu izlemekle yetinir.tam yere cakılmak üzereyken..hayat kanat çırpıp ucar ve yere güvenli bir şekilde iner.
kartalda ardından büyük bir ustalıkla süzülür yanına iner.hayat olup bitenlere hala inanamıyordur.kafesin dışına çıkan uçan omuydu yoksa bir rüyamıydı?o neredeyse yüregini durduracak korku geçmiştir artık.kendini dışarıda daha rahat hissettigini düşünür ken ,karşılarında bir aynanın oldugunu fark eder..aynada iki kartal görünür.yanına bakar kartal oradadır.diger yanına bakar,ikinci kartalı göremez aynaya tekrar bakar iki kartaldır kartal kanat cırparak havalanır gözden kaybolur.hayat aynaya terar bakar bir kartal.yanına bakar kartal yokgözlerinin bir oyunudur bu diye düşünür.tekrar bakar.etrafta başka kartal yoktur.sonunda gercegi kavrar:o bir kartaldır.ama daha önce bunun farkına varamamıştır.

EVET ARKADAŞLAR.
başarının sırrını çöze bilmek için önce kendi sırlarımızı çözmeliyiz,önce kendi kafesklerimizdn,kendi duvarlarımızdan,ön yargılarımızdan kurtulmalıyız.kim oldugumuzu ,nerede oldugumuzu ne yaptıgımızı ,ne yapmadıgımızı,neler yapabilecegimizi görmeliyiz önce kendi sırrımızı cözersek arkası gelecektir elbette...
EVET ARKADAŞLAR
Gelin şu konunun dibine kadar inelim ve en sonunda benim başarmam için önümde hiç bir engel yok ve BEN BAŞARACAGIMdiye haykıralım..
Alt 20Haziran 2014, 22:33   Mesaj No:3
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

başarının ilk ve temel sırrı korkuyu yenip cesareti geliştirmektir.
Mal kaybeden bir şey kaypetmiştir.Onurunu kaybeden çok şey kaybetmiştir.cesaretini kaybeden herşeyini kaybetmiştir.
GOETHE
Alt 21Haziran 2014, 09:27   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Kapımın önünde üç tane yavru kedi var.Anne kedi neden bilmiyorum (belki yavrlardan birini diğer kedilere kaptırmış olabilir) bu üç yavruyu korkutarak büyüttü.hatta başka büyük kedilerden biri yaklaştığında yavru kediler kaçmazsa onlara bir tane çakıyor
Anne bunları bıraktı artık. Korkuyla büyüyen bu kediler yemek için miyavlamak yerine tıslıyorlar.
Bu üç korkuyla büyütülmüş kediden bir tanesi hiç korkusunu yenemedi.yaprak düşse kaçıyor.korkusundan dolayı önüne atılan yemeği bile yiyemiyor,hep aç ve diğerlerinden zayıf.Bir tanesi ise çok atılgan ,korkusuz.ne zaman kaçacağını ,ne zaman menfaati olacağını ,ne zaman karnı doyacağını biliyor.

Hayata atılacak olan oğullarımı kapıya çağırdım.kedilerin durumunu iyi bilen onlara şöyle dedim.

''Ticaret hayatı da böyle .Ya başaramazsam ,iflas edersem korkusu ,başarısızlığın birinci adımı oluyor. Başarmak için risk almak zorundayız.''

Alt 21Haziran 2014, 12:09   Mesaj No:5
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kapımın önünde üç tane yavru kedi var.Anne kedi neden bilmiyorum (belki yavrlardan birini diğer kedilere kaptırmış olabilir) bu üç yavruyu korkutarak büyüttü.hatta başka büyük kedilerden biri yaklaştığında yavru kediler kaçmazsa onlara bir tane çakıyor
Anne bunları bıraktı artık. Korkuyla büyüyen bu kediler yemek için miyavlamak yerine tıslıyorlar.
Bu üç korkuyla büyütülmüş kediden bir tanesi hiç korkusunu yenemedi.yaprak düşse kaçıyor.korkusundan dolayı önüne atılan yemeği bile yiyemiyor,hep aç ve diğerlerinden zayıf.Bir tanesi ise çok atılgan ,korkusuz.ne zaman kaçacağını ,ne zaman menfaati olacağını ,ne zaman karnı doyacağını biliyor.

Hayata atılacak olan oğullarımı kapıya çağırdım.kedilerin durumunu iyi bilen onlara şöyle dedim.

''Ticaret hayatı da böyle .Ya başaramazsam ,iflas edersem korkusu ,başarısızlığın birinci adımı oluyor. Başarmak için risk almak zorundayız.''
sonderece katılıyorum hocam
KAYBEDECEK KADAR BÜYÜK DEGİLSEN,KAZANACAK KADARDA BÜYÜK OLAMASSIN.
Alt 21Haziran 2014, 12:18   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

EN BÜYÜK BAŞARI HİÇ BİR ZAMAN DÜŞMEMEK DEGİL ,HER DÜŞTÜGÜNÜZDE TEKRAR AYAGA KALKA BİLMEKTİR konfüçyüs
başarısızlık başarı için bir şeyler yaptın ve ögrendin demektir.asla başaramayacaksın degil,daha sabırlı olman gerekiyor demektir.başarısızlıktan utanmayın.eger böyle olmasaydı,muhtemelen yeryüzündeki yedi milyar insanın utanç içinde yaşıyor olması gerekirdi.
utanılması gereken bir şey olsaydı,bu amaçsız ve bir şeyi başarmayı denemeden ,bir hedef ugrunda calışmadan yaşamak olurdu.
Alt 22Haziran 2014, 11:05   Mesaj No:7
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ÇOŞKUYLA YAŞAMAK
başarının asıl sırrı çoşkudur.evet,burada,heyecanıda aşan çoşkudan söz ediyorum.insanları çoşkulu görmek istiyorum ben.çünkü çoşkulu olduklarında başarı destanları yaza bilirler.

çoşkuluysanız her engeli aşabilirsiniz.çoşku,gözünüzdeki ışıltı,yürüşünüzdeki salınım,elinizin kavrayışı ,arzunuzun karşı konulmaz yükselişi ve yeni düşünceler üretmenizdir.çoşkulu kişiler büyük savaşcılardır.azimlidirler ve sarsılmaz degerleri vardır.tüm gelişmelerin temelinde çoşku yatar.çoşku oldugunda başarı muhakkak gelir.coşkunun yoklugunda ancak mazeret vardır.
WALTER CHRYSLER
Alt 22Haziran 2014, 11:25   Mesaj No:8
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Açtıgım konuya henüz bir kişinin dahil olması beni üzmüyor.
Aksine mutlu eden birşey var.konuya dahil olmasalarda yazdıklarımın ve araştırdıklarımın birileri tarafından okunması beni mutlu ediyor.
Acizane benim görüşüm iistişare bölümlerinde cogu arkadaşların karamsar ben yapamıyorum calışssamda anlamıyorum gibi düşüncelerine şahit oldum.bazen bende bu gruba katılıyorum.ama ben anlıyorum ki bizde biraz yıkama ve yaglama yeksik.yani bu nedek hafızlık yapılan bir kursa gitmiştim.ögrenciler bir yıldan kısa bir sürede hafızlıklarını inanılmayacak düzeyde süper yapıyorlar.normalden daha kısa zamanda bitiriyorlar sebebini hocalarına sordugumda yıkama ve yaglama yapıyorum dedi.yani ögrencilerine öyle şeyler söylüyor ki onlar motive ediyor.ve başarıya ulaştırıyor.bizimde eksigimiz başara bilecegimiz yolu dogru bulmak.bunlarda deneyimle olur .ben acizanenin asıl amac ve gayesi tecrübelerden yararlanarak başarıya ulaşmaktır.ben sizlerin başarı yolunda izlediginiz ,keşfettiginiz engin ve derin bilgilerden yaralanmak istiyorum.
Alt 22Haziran 2014, 15:53   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
ece seymen Üyemizden Alıntı Mesajı göster
.........yıkama ve yaglama yapıyorum dedi.
İşte bu... Olumlu pekiştireç... Daha çok aferim alabilmek için daha çok çalışırlar...
Hocalarının tespiti doğru ve yerindeymiş...
Bazı öğretmenler öğrencilerinin hatalarını kırmızı kalemle düzeltirler. Bu bile olumsuz etki yapabilir.

Halbuki hata düzeltmek için yeşil renkli bir kalem kullansalar, hem dikkat çeker, hem de öğrenciyi olumsuzluğa sevk etmez, hatasını daha rahat kabullenmesine ve düzeltmesine sebep olur.

Çalışmalarınız için teşekkürler ece seymen...
Alt 22Haziran 2014, 16:03   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Başarı için pek kurallar sıralanabilir... Benim sözlüğümde de şunlar var.

1- Merak... Önce merak edeceksin.
2- Çalışmak... Çalış ki kazanmak hakkın olsun.
3- Bilgini kendinden değil Allah'tan bileceksin ki, O'nun yardımını her anında isteyip, O'na muhtaç olduğunu her an itiraf edeceksin.
4- Sormak... Bilmiyorsanız bilenlerden öğrenin.
5- Araştırmak... Alın teri karışsın.
6- Anlatmak... Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu, öğrendiğini bir başkasına anlatmaktır. Yani, insanlar öğretirken öğrenir.
7- Pes etmemek...
8- Başarıyı istemek ve inanmak...
9- Başarılı olduğunun hayalini sık sık kurmak.
10- Bencil değil, paylaşımcı olmak...
11- Cömert olmak... Öğrendiğin bir bilgiden sonra bir fakire sadaka verebilirsin. Ya da bir garibi sevindirebilirsin. Kim bilir belki de bu öğrendiğin yeni bilginin zekatı olur. Zekat malı arttırır derler.

Neyse, fazla uzatmak uygulamayı zorlaştırır.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)