Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi H.A.Y.A.T.,Açılış Tarihi:  13 Temmuz 2014 (23:43), Konuya Son Cevap : 15 Temmuz 2014 (13:13). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Temmuz 2014, 23:43   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Konular: 6
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yaşasın HİTLER Kahrolsun P\israil ve türevleri .

Yaşasın HİTLER Kahrolsun P\israil ve türevleri .

Yaşasın HİTLER Kahrolsun P\israil ve türevleri .
Baştan söyleyelim hitler hayranı bir faşist değiliz.Ve hitlerin masum insanlara ettiği eziyetleri vahşetleri tasvip etmiyor ve onaylamıyoruz .
Amma iş bugün ki israil denen sığır sürüsünün toplandığı toprak parçasında ki zalimler olunca ve onların masum insanlara Filistinlilere yaptıklarını gördükçe .
Hitlerin ruhuna fatiha okumamak için kendimizi zor tutuyor ve şu anki israil terör devletinin başına yeni bir hitlerin musallat olmasını canı gönülden arzuluyoruz .
Katilin hakkından katil . Vahşinin hakkından vahşi . Soykırımcının hakkından soykırımcı gelir mantığı . yani dinsizin hakkından imansız gelir meselesi.
Sadece Filistin de ki mazlumlar için mi üzülüp dua ediyoruz . Tabi ki hayır Irak, suriye , çeçenya , doğu türkistan ve adını bilip bilmediğimiz tüm coğrafyalarda ki mazlum kardeşlerimiz için üzülüyor ve dua ediyoruz . Ama sadece dua ediyoruz filli icraat maalesef . Siz deyin mesafeler ben diyeyim ''bana ne ' cilik .. yada göz görmüyor ya .. uzaktan dua edip körelen vicdanlarımızı kandırma gayreti ( samimi olanları tenzih ederim ) . Halen cola içip burger kinge gidip onların sermayesi olan markaları giyip sonra gezip tozup başımızda vakko başörtüsü gidip camide dua edip ağlıyoruz . ( reel çelişki ) ne diyelim Allah kabul etsin riyakarlığımızı en azından riyakarlıkta samimiyiz .
Yada çok safız cahiliz hiç bir şeyden habersiz sadece nefes alıp yemek yiyerek sonra da televizyonlarda bazı şarlatan din tüccarlarının ağzından dinlediğimiz masalları din sanıp ona uygun yaşamaya çalışıyor . Hurafeleri kutsayıp gerçeklere sırt çeviriyoruz . ve Allah bizi uyarmak nanıma bu zalimleri musibet olarak yolluyor bize. yine uyanmıyoruz . demek ki hakkaten safız. Ülkemiz de bile darbeci zihniyet ırkçı şoven zihniyet müslümanlara kürtlere alevilere ve diğer kesimlere zulm etti . Kürtler dağa çıktı binlerce insan hayatını kaybetti Dersim bombalandı . İskilipli Atıf hoca ve diğerleri idam edildi Bediüzzaman'a fani hayatı dar edildi .Yani zulm o kadar içimizde varken o kadar gözümüze batıyorken yine ses etmemiş birileriyiz . Ki nerde sınırlarımız dışanda ki kardeşlerimiz için kılımızı kıpırdatalım . Bizim için gerçek olan .Hürriyet gazetesinin manşetleri Sözcü gazetesinin hakaretleri Cnn'nin canlı yayın palavları .. Esed'in kahramanca kendi halkını katletmesi vs vs...
Merak ediyorum ne zaman kendimize geleceğiz ?
Merak ediyorum nasıl bir olay cereyan edecek ki artık canımıza tak edecek ..
Cidden merak ediyorum ..
şimdi dersiniz ki ee çözüm ne ? ne yapmak lazım ..
inanın onuda bilmiyorum . ben sadece bu hususları hatırlatayım da .
Çözümü de hep beraber bulalım şunun şurasında iki milyara yakın müslümanız .
İlla ki aramızda kafası çalışanlar vardır .
( kendini bu davalara adamış özünde ve sözünde doğru olan kimseler bu eleştirilerin dışındadır . Onlar iyi ki varlar ellerinden öperim )
İbrahim İNECİK

Konu Sahibi H.A.Y.A.T. 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yaşasın HİTLER Kahrolsun P\israil ve türevleri . Serbest Kürsü H.A.Y.A.T. 8 1369 13 Temmuz 2014 23:43
Issız Adaya Düşerseniz Anket'ler-Röportaj'lar YaŞuHa 6 2176 12 Ekim 2013 16:40
Değişik bir zikir... Videolar/Slaytlar bilinmez 2 1510 31 Temmuz 2013 23:46
Bunları biliyor muydunuz? Bunları Biliyor muydunuz? Mihrinaz 2 2035 12Haziran 2013 18:29
Hangisi? Anket'ler-Röportaj'lar Esma_Nur 8 2150 17 Mayıs 2013 11:52

Alt 13 Temmuz 2014, 23:49   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Erkam Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Erkam Taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44761
Üyelik T.: 09 Temmuz 2014
Memleket:Van
Konular: 16
Beğenildi:26
Takdir Et:
Standart Cevap: Yaşasın HİTLER Kahrolsun P\israil ve türevleri .

Acaba hitler gercektende böyle bir Yahudi öldürme politikası uyguladımı,yoksa o zamanda garipliği oynamak zorunda olan yahudilerin bir oyunumu...
Alt 14 Temmuz 2014, 00:00   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Erkam EROĞLU Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Acaba hitler gercektende böyle bir Yahudi öldürme politikası uyguladımı,yoksa o zamanda garipliği oynamak zorunda olan yahudilerin bir oyunumu...

Farklı bir yorum getirmişsiniz , şuan ki İsrail demek istemiyorum çünkü İsrail'i kabul etmiyorum, orası benim için hep Filistin kalacak. Bugünkü Yahudilerin politikalarına ve oynadıkları şeytani oyunlara bakarsak, onun da bir oyun olduğunu düşünmemek mümkün değil gibi görünüyor.
Yine de kafirde olsa katliam yapmak müslümanlığa değil, insanlığa yakışmaz. Rabbim bizleri nefsimize uymaktan korusun.

Ayrıca konuyu açan üyemizden de
Alt 14 Temmuz 2014, 00:06   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Farklı bir yorum getirmişsiniz , şuan ki İsrail demek istemiyorum çünkü İsrail'i kabul etmiyorum, orası benim için hep Filistin kalacak. Bugünkü Yahudilerin politikalarına ve oynadıkları şeytani oyunlara bakarsak, onun da bir oyun olduğunu düşünmemek mümkün değil gibi görünüyor.
Yine de kafirde olsa katliam yapmak müslümanlığa değil, insanlığa yakışmaz. Rabbim bizleri nefsimize uymaktan korusun.

Ayrıca konuyu açan üyemizden de
Sonuc itibarı ile Hitler geniş kesimle savaş yaptı,yani savaş açtığı ülkerde her dilden ve dinden insanlarda mevcutdu,sadace Yahudilere karşı açılmış bir savaş olarak lanse edilmeye çalışıyor,elbetdeki dediğiniz gibi abla katliama ruhsat vermek katliamı yapanlar eş duruma düşmek demektir,Mazlumun dini sorulmaz diyor Allah resulü ,Lakin sadace Yahudiler fırınlara dolduruldu gibi bakarsak,farzedelim öyle olmuş olsun,bunu düşünmemekte elde değil HİTLER Yahudilerin nasıl bir millet olduğunu biliormus demek,ilerde insanların basına bir bela olacagınıda tahmin etmiş demektir...

Fikrimi sorarsanız hele az yapmış ele bişi oldugunada inanmıyom Ama Yalan diyen tarih utansın ne yapalım...
Alt 14 Temmuz 2014, 00:24   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Biraz araştırmadan sonra okuduklarımı aktarmak istedim.....

Hitler’ in Ekonomik Destekçileri: Seçim propagandalarında sürekli ön plana çıkan Hitler’ in mali destekçilerini duyduğunuzda şaşıracaksınız. O dönemde Almanya’ da sanayi devleri olan Thysen, Krupp, Kirdoff ve Rotchilds ailesinin Amerika’ da bulunan uzantılarına ait olan General Motors, Du Pond, Ford’ un yanı sıra Yahudi petrol şirketi Standard Oil ( Rockefeller Ailesi’ nin şirketi ) Hitler’ e mali açıdan çok fazla destek olmuşlardır. Bu desteği de arkasında bulan Hitler 1933 yılında Cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg tarafından iktidara getirildi.

Bu hamleyle seçim de bir formaliteye dönüştü. Çünkü hem halkın hem de bu büyük şirketlerin baskısına cumhurbaşkanı dayanamamıştı. Hitler için her şey yeni başlıyor. Çünkü artık vaatlerini gerçekleştirme aşamasına gelmişti. Öncelikle Alman ırkı için yeni hayat sahalarını gerçekleştirmeliydi. Ancak çökmüş Alman ekonomisiyle savaşa girmek son derece mantıksızdı. Seçimlerden önce etkin olan Yahudilerin mali desteğine yeniden ihtiyaç vardı.

Bu desteklerin organizasyon kısmında ise Dünya Siyonist Örgütü ( WZO ) vardı. Bunun kanıtı da 2. Dünya Savaşı boyunca Almanların kullandığı topların üretimini bir Yahudi şirketi olan SKF yapmıştır. Jacob Wallenberg şirketin sahibidir. Standard Oil de Nazilere ait askeri araçların petrol ihtiyacını karşılamıştır. Üstelik toplama kamplarında kullanılan gazların üretimi bile Yahudi kimya firması olan Farben şirketidir.

Savaş öncesinde üretilen 500 ton civarındaki kurşun Almanlara ulaştırılır ve bu kurşunların ödemesini gerçekleştiren Brown Bros Harriman’ dır. O da bir Yahudi’ dir. Bu ödeme, Harriman teminatı olarak gerçekleştirilmiş ve teminat tarihi de 21 Eylül 1938 olarak kayıtlara düşülmüştür. Ancak savaşa bir adım kala Alman borçlarının vadesi geliyordu ve bu durum büyük bir sıkıntıya sebep olacaktı. 1933′ te, Foster Dulles ( CFR üyesi, sonraki dönemde [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] Dışişleri Bakanı ) ve Allen Dulles ( CFR üyesi, sonraki dönemde CIA şefliği yaptı ) ile Hitler görüşme yaptılar ve bu borçların vadeleri uzatıldı. Ayrıca Yahudi ailelerinde Samuel ailesi de

Hitler’ e 30 milyon pound mali destek sağlıyordu. Royal Dutch Shell adlı petrol firması bu aileye aitti. Bilinen bu gerçekleri Hitler de inkar etmemiştir. Hatta en yakın arkadaşlarından Herman Rauschning’ in yazdığı kitapta bunlara değinilmiştir. Hitler M’a Dit ( Hitler Bana Dedi ki ) ismini taşıyan kitapta, Hitler’ in mücadelesinde Yahudilerin çok önemli katkılarının olduğunu ve mali olarak çok destek verdiklerini belirtiyor. Bu ifadeyi de Hitler’ in ağzından veriyor.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Akıllara yeni sorular gelmeye devam ediyor. Yahudi çevreleri bu mali desteği neden sağladılar? Üstelik bu desteği, parti programında açıkça Yahudi aleyhtarlığı yapan bir lidere veriyorlardı. Seneler sonra ortaya çıkan Wilhelmstrasse gizli belgeleri ile bu olaya ilişkin fikirler oluştu. Bu belgelerde Siyonist Örgütler ile Hitler’ in anlaşma yaptıkları ortaya çıktı.

Yahudilere yapılan baskıya, Yahudi liderlerin destek verdiği ve mali olarak Hitler’ i de bu baskıyı yapması için destekledikleri bu belgelerde yer alıyor. Özellikle de zengin Yahudi ailelere gözdağı vermek amaçlarıydı. Bu yüzden de toplama kamplarına sadece sakat, engelli, yoksul Yahudiler getiriliyordu. Bunların yanında Romanlar ve Çingeneler de vardı. Bu korkutma ve baskıyla varlıklı Yahudiler satın alınan topraklara göçe zorlanmış oluyordu. Üstelik Hitler, devlet politikası olarak Yahudilere göçün önünü açıyordu. Soykırım amacı olan bir diktatör niçin böyle bir göçe izin versin? Üstelik neden devlet politikasıyla da desteklesin? Göç etmek isteyen Yahudilerin göç organizasyonunu da Siyonistlerle birlikte yürütmüş ve sadece Filistin’ e göçe izin vermişlerdir. Nazi subaylarından olan Adolf Eichmann bu göç organizasyonunun başında yer almış ve [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...], Çekoslovakya ve Avusturya’ da göç büroları kurdurmuştur. 1941′ e kadar bu bürolar aracılığıyla Eichmann yasalar çerçevesinde Yahudi göçünü yürütmüş ve 250 bini aşkın Yahudi’ nin Filistin’e göçünü gerçekleştirmiştir. Hitler ilk olarak [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...], Polonya, Avusturya ve Macaristan’ ı işgal etmiştir. Bunun sebebi de Yahudi nüfusunun bu ülkelerde daha çok olması olarak gösterilir.

Bizim de özellikle 2. Abdulhamid ile görüşmelerinden tanıdığımız gazeteci siyonist Theodor Herlz bu konu hakkında şöyle diyor: Wilhelmstrasse’ nin gizli arşivleri, Hitler İmparatorluğu ile Yahudi Örgütleri arasında, Alman Yahudilerinin Filistin’ e göçlerini kolaylaştırmak amacıyla bir anlaşma imzaladığını ortaya koymaktadır.

2. Dünya Savaşı 1945 yılında bitmiştir. Bundan sadece 3 yıl sonra da İsrail Devleti 1948′ de kurulmuştur. Çok konuşulan bu konu hakkında fikir yürütüp kanaat sahibi olmak, bu bilgiler ışığında size kalıyor.
Alt 14 Temmuz 2014, 14:52   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bu yazıyı paylaşmakdaki amaç hitler yok politika yapmış yok oyun oynamış falan değil yazıda bizi anlatmış onun için paylaşmak istedim beni ve çevremdekileri anlatıyor kımsenın hitler övdüğü falan yok sonuçda oda dinsizdi
Alt 14 Temmuz 2014, 15:40   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
H.A.Y.A.T. Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bu yazıyı paylaşmakdaki amaç hitler yok politika yapmış yok oyun oynamış falan değil yazıda bizi anlatmış onun için paylaşmak istedim beni ve çevremdekileri anlatıyor kımsenın hitler övdüğü falan yok sonuçda oda dinsizdi
konunuz dahada verimli hale gelmesi için bizlerde okuduklarımızı atdık...Yoksa size isnaten bir vurgu olmadı kardeşim..
Alt 14 Temmuz 2014, 16:32   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
H.A.Y.A.T. Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Konuna müdavim olanlar ve sesini duyanlar olduğu için memnun olmanı beklerdim. Ne yazık ki hata yapmışız , bir daha kesinlikle böyle bir şey olmaz affedersin...
Alt 15 Temmuz 2014, 13:13   Mesaj No:9
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Meramımı anlatamadım sanırım yazıda ümmetin duyarsızlığı ele alınmış siz direk hitlere takıldınız ...........Bakış açısı demek neyse

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: