Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Allahın kulu_,Açılış Tarihi:  25 Ağustos 2014 (20:07), Konuya Son Cevap : 25 Ağustos 2014 (20:50). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Ağustos 2014, 20:07   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ”Bahattin” bildiğiniz kadar da masum değil.

”Bahattin” bildiğiniz kadar da masum değil.

Bahattin Karikatürü
Akşamüstü bilgisayar başına oturduğumda facebookta arkadaşımın paylaştığı Bahattin adında bir karakterin sözlerini gördüm. İlk bakışta gülsem de karakterin tipini inceledim yine her zaman olduğu gibi görünüşünden farklı incelemeye başladım.Acaba neden isim ”Bahattin” diye düşündüm, Çünkü Bahattin İslami bir kavramdır ”Dinin güzelliği” anlamına gelir. TDK ‘da ise Bahattin Bahaddin olarak da kabul edilir.
Oysa isim Bahattin olmasına rağmen sözleri o kadar da seviyeli ve ahlaki değildi.
Her ne kadar sıradan yada komik sözleri olsa da bir o kadarda seviyesiz sözleri de var.Karakter de ilk ilgimi çeken kulağının üstünde neden sigaranın olduğuydu!
oysa sigara kötü alışkanlık olarak kabul edilmiş bir şey değil miydi ?
Daha sonra fark ettiklerim beni dehşete düşürdü ve sigaranın aslında en basiti olduğunu anladım.Yine sözlerinde ‘‘Pıçaklarım” sözü, Şiddet içeren ”Bıçaklarım” sözünün en sempatik ve ve tatlı söylenişi olduğunu gördüm. Zira Pıçaklamak olduğunda çok tatlı oluyormuş.
Oysa bu insanların bilincine şiddeti yerleştirmekten başka bir şey değildir.Şu an bunları okurken ”aman ya bunlarda her şeye bir eleştiri buluyorlar mı?” diyorsunuz .Lütfen devam edin sizi ikna edeceğime İnanıyorum.Evet sigara ve pıçaklamaktan sonra asıl ve en önemlisi olan cinsellik yönü de var.Çünkü bu güne kadar hiç bir karakterde görmediğim bir yüz yapısı burun ve ağız yapısına sahip bir karakter.
Burnu ve ağzı birbiri ile orantılı Affınıza sığınarak belirtiyorum zira burnunun altında iki noktalı bir ağız şekli yoktur ve olamaz da.Efendim bu hayali karakter olabilir diyorsanız evet ama bu kadar tesadüf de olamaz değil mi?Bununla ise insanların beyinlerine kötü alışkanlık, şiddet ve cinsellik ve bunları toplu halde sempatik bir şekilde komedi adı altında yerleştirmektir.Hala İnanmadınız mı o zaman yazacaklarımı siz kendiniz sorun ve cevaplarını verin

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konu Sahibi Allahın kulu_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haftanın konusu:Şiddet neden artıyor? Hafta'nın Konusu gün ışığı 8 1294 26 Ağustos 2019 00:20
AÖF İlahiyat Arapça 2. Sınıf Vize Soruları – 2009 Arapça 4 Allahın kulu_ 3 1443 23 Ocak 2019 20:40
Sayı ve Temyiz soruları Arapça 4 Allahın kulu_ 0 2743 23 Ocak 2019 20:09
Arapça 3 dersleri Arapça 3 Allahın kulu_ 0 1043 03 Ocak 2019 13:34
Arapça 3 | Çıkmış Soru Çözümleri Arapça 3 Allahın kulu_ 2 1487 03 Ocak 2019 12:56

Alt 25 Ağustos 2014, 20:09   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: ”Bahattin” bildiğiniz kadar da masum değil.

...dinihaberler.com internet haber sitesinin duyurması ile sosyal medyada büyük tepki çeken «Baattin Karikatürü» Stv’nin hangi amaçlarla hareket ettiğini bir kez daha göz önüne serdi. İlgili haber sitesi«Samanyolu haberden küfürlü karikatür‏» başlığı ile şöyle bir haber yapmış:
«Samanyolu haberden küfürlü karikatür‏... Bedduacı Fetullah Gülen'in Fitne sitesi Samanyolu haberden küfürlü karikatür‏..»
«Ey Fetullah Gülen örgütü, bu mu sizin terbiyeniz, bu mu sizin ahlakınız, bu mu sizin namus anlayışınız,bu mu sizin hizmet anlayışınız? Sizde hiç edep yok mu, sizde hiç hayá yok mu? Sizde hiç ahlâk yok mu? Ne bu rezillik? Hizmetiniz böyle mi?» diyerek Stv en ağır bir dille paylanmış ve sonra da «Okurlarımızdan özür dileyerek, samanyolu haberin yayımlamış olduğu ahlâksız karikatürü yayımlıyoruz.» Denilerek ilgili karikatürün notbook ekranından çekilmiş video görüntüsünü siteye koymuşlar.. Bir de konuyla ilgili YeniAkit gazetesinin Facebook sayfasındaki bir yazı konulmuş habere. Biz de haberkalem.com olarak iktibas ettik.
Peki bahattin kim?

Akit Gazetesi’nin sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında Mehmet Nebioğlu’nun “Bahattin’in Gerçek Yüzü” başlıklı yazısı yayınlandı. Nebioğlu yazısında, Bahattin karakterinin kulağında taşıdığı sigarasını ve bıçaklarım anlamına gelen “pıçaklarım” kelimesini kullanmasını eleştirdi. Ayrıca Bahattin’in yüz hatlarının çizimi nedeniyle cinsellik yönünün de olduğunu söyledi. Ayrıca “Bahattin”adının “Dinin güzelliği” anlamına gelen İslami bir ad olduğunu belirtti. Bahattin’in subliminal mesaj içerikli olduğunu da iddia etti.
İşte Bahattin Karikatürü ile ilgili ilginç eleştirilerin yer aldığı o yazıdan bazı bölümler:
«Baattin» bildiğiniz kadar da masum değil. (subliminal mesaj içerikli)

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 25 Ağustos 2014, 20:30   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Sadece bu kadar değil ki, STV'nin bir dizisinde rol alıp daha sonra diziden derhal ayrıldığını anlatan sanatçıyı bir haber programında dehşetle dinledim..
Sanatçı diyordu ki ; '' Nasıl devam edebilirdim ki, ben yaşını başını almış ve ahlaki değerlerle yetişmiş biri olarak bu STV'nin set arkasında içki içenler, uyuşturucu kullananlar ve alem yapanlar yüzünden işimi terk ettim'' diye açıklamalarda bulundu. Bu dizi de sözüm ona dini konuları işleyen bir dizidir.
Uyanın Millet !.....
Alt 25 Ağustos 2014, 20:47   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 26 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: �Bahattin� bildiğiniz kadar da masum değil.

bahattin tiplemesini az çok biliyorum ve görüyorum face de;
ama haberin devamındaki ayrıntılara şok oldum uzgndüşünceli000hayır000
Alt 25 Ağustos 2014, 20:50   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bahattin ile hem muslümanlarla alay ediliyor hemde gençlerin beynine cinsellik ve malesef şiddet aşılıyor Allah c.c korusun şeytanlaşmış insanların şerrinden artık şeytan emekli oldu sanırım iluminati varken nerden başımıza geldiler soyları kurusun inşaallah

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: