Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi nurşen35,Açılış Tarihi:  29 Mart 2020 (13:39), Konuya Son Cevap : 29 Mart 2020 (13:39). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Mart 2020, 13:39   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 1 Milyon

1 Milyon

Ortaokulda öğle arası çarşıda gezerken yerde cüzdan bulmuştum içinde epey miktarda para da vardı, sahibinin kimliği vs de, şeytan dürtmüştü al parayı diye ama haram lokma yemedik elhamdülillah, sahibini bulurlar diye karakola götürdüm, uzun süre beklettiler beni, tabi o esnada derse filan da geç kaldım, zaten çocukluktan beri hep karakollardan polislerden korkmuşumdur iyice titremeye başlamıştım. Abi dedim benim dersim var okula gitmem lazım olmaz mı? Polis abi, cüzdanın sahibi bulunmuş bekle gelsin sen verirsin diye bekletiyoruz. Neyse koskoca polis bekle diyor, emrine uymazsam hapse gireceğimi düşünüyorum o zamanlar, mecbur korka korka bekledim, yarım saat civarı sürdü gergin bekleyişim, sonunda abi geldi gel bakalım içeri dedi, dedim ızdırap bitti en azından hemen gireyim çıkayım da gideyim şuradan , içeri girdiğim an sahne inanılmaz, kırklı yaşlarında pos bıyıklı kilolu bir amca amirin önündeki sandalyede oturmuş derin derin nefes alıyor, cüzdanını bulmuş olma sevinci yerine bir kızgınlık ifadesi var suratında sonra az önceki abi tekrar geldi üstümü aradı 1₺ harçlığım vardı cebimde o gün için, o zamanlar büyük para benim için ama o 4 simit alınıyor o paraya. Amirim 1₺ çıktı sadece dedi, pos bıyıklı amca olsun ne kadar kurtarırsak kardır dedi aldı parayı elimden. Ben iyice şok oldum tabi, abi o benim harçlığım demeye kalmadan sus hırsız diye bağırdı pos bıyıklı amca, sus paranın kalanı nerde söyle dedi. Ne parası ne oluyor derken küçük bir çocuğun korkuyla yapacağı şeyi yapıp ağlamaya başladım.Bak bir de ağlıyor hırsıza bak üste çıkacak, korkum iyice zirveye ulaşmış ne diyeceğimi de bilmiyordum, konuşmaya da takatim yoktu. Susmayı tercih ettim, ne kadar tercih denebilirse...1 saatten fazla olmuştu artık ızdırabım nerdeyse okul bitmek üzereydi servise de geç kalırsam 10 km köye yürümek zorunda kalabilirdim. Yalvar yakar çıkmak istedim, amir insaflıymış azıcık, bak almamış işte çocuk alsa niye getirsin buraya cüzdanı hem dedi, zorla ikna etti adamı.Karakoldan çıkış anım var ki, sanki nezarette 70 yıl yatmış gibiydim, nazımın özgürlük dizelerini o gün ben de yazabilirdim o derece, çıkar çıkmaz okula koştum, ders bitmek üzere tabi, Müdür bey bir güzel geç kalma azarı attıktan sonra dinlemeden ceza verdi önce sonra derse gönderdi, sınıfa girdim ama hala ayaklarım titriyor, geçtim sırama oturdum, olay üzerine düşündüm epey süre, oysa iyilik yaptım dedim niye böyle oldu ki...Aradan çok zaman geçmedi, yine bir öğle arası çarşıdayım, öğle namazını kıldım, cenaze var öğle namazına müteakip, babam kimin olursa oksun katıl cenazelere derdi, kişi gider rabbimin emaneti kalır onu uğurlamak üzerimize borçtur diye.Neyse kıldık namazı, bizim amir gördü beni uzaktan çağırdı yanına, görünce korktum kaçsam mı dedim ama artık polis görünce bacaklarım otomatik tiremeye başlar olmuştu korkudan, neyse mecbur gittim yanına...İstemsizce valla ben suçsuzum dedim, sakin ol dedi, biliyorum zaten, kimin cenazesi bu bilmiyor musun? Hayır demek için kafamı salladım ama desim yine başım belaya girecek, cenazeye katıldı diye başım belaya giren ilk insan olucam diye düşündüm. Senin cüzdanını bulduğun adamın cenazesi bu dedi, kahve içerken boğulup ölmüş, kendisini uzun zamandır tanırım, ilçenin saygın kişilerindendi, ama birazcık aksi biriydi, sen onun cüzdanı bulduğunda cüzdanda eksik para çıktı onun dediğinden O da senin aldığını düşündü, dediğim dedik biridir, kolay kolay ikna edilmez biridir de, o yüzden öyle davrandı o gün sana. Valla ben almadım dedim, biliyorum dedi gülümsüyerek, daha sonra hanımı aradı parayı ceketinde unutmuş evde, seni boşuna üzdük. Uzaklara daldım o an, sinirlenmek yerine akşanmış bir suçlu gibi hissettim, masumdum ve öğrenilmişti bu, bir süre sessizlik oldu, sonra asker selamı verip uzaklaştım yanından, tam okula doğru yöneldim ki, muhtemelen cenaze yalınlarından iki kişinin sohbeti ilişti kulağıma+vay be ölümlü dünya
-ecelin ne zaman geleceği bilinmiyor sorma
+ koca denizde boğulmuyor da 1 milyonluk (1₺) kahveden boğulup ölüyor insan....

1 milyon sözü kulağımda yankılanmaya başladı...
Ya rabbi dedim bir yetimin 1 milyonunun hakkını dahi unutmayan sen, bizi haramdan koru, zalim olmaktan sana sığınırım... Ben mazlum olmaya razıyım sen bizi yeter ki şaşırtma
Yalnız Mevlam bilir o 1 milyonluk kahvenin parası o gün cebimden zorla alınan harçlığımla mı ödenecekti ama, hiçbir zulüm, hiçbir zalim, hiçbir kötülük boşa gitmez.

Ne güzel buyurmuş

Yalnız Mevlam bilir o 1 milyonluk kahvenin parası o gün cebimden zorla alınan harçlığımla mı ödenecekti ama, hiçbir zulüm, hiçbir zalim, hiçbir kötülük boşa gitmez
Ne güzel buyurmuş

فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُۜ
وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَراًّ يَرَهُ

Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onun karşılığını görür.
Kim de zerre miktarı şer işlemişse onun karşılığını görür.

Yemek yemekten çok kul hakkı yediğimiz çağda, rabbim hepimize mağfiret etsin, biraz daha anlayışlı ve saygılı olmayı nasip etsin.
Hayırla ve sağlıcakla kalın,

Konu Sahibi nurşen35 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gündem Korona Aşısı Gündem/ Manşetler Esma_Nur 6 1276 10 Aralık 2020 12:20
DHBT Muhteşem Özetler DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler nurşen35 4 1979 08 Aralık 2020 18:40
Kıssaları Hayatımıza Taşıyalım Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nurşen35 1 769 08 Aralık 2020 17:46
TENKİD Serbest Kürsü nurşen35 0 715 08 Aralık 2020 12:44
Vitir Namazını Niye Kılıyoruz Biliyor musunuz... Namaz-Abdest-Teyemmüm nurşen35 0 797 04 Aralık 2020 13:56

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: