Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi NUR,Açılış Tarihi:  17Haziran 2008 (13:10), Konuya Son Cevap : 06 Temmuz 2008 (20:51). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17Haziran 2008, 13:10   Mesaj No:1

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Üzgünüz...

Üzgünüz...

bu haberi belki çoğumuz basından, gazetelerden , netten okumuş olabiliriz.Ama okumayanlar için burada olmasında fayda var, tepkisiz kalamayız...

Fethiye de özel bir eğlence gecesinde, 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi dansöz, 14 yaşındaki başka bir kız çocuğu da striptizci olarak dans ettirildi.

Önce yerel sanatçılar çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesi Salı Pazarı Meydanı'nda dün akşam düzenlenen eğlence gecesinde yerel sanatçılar ve müzik grupları sahne aldı.

Saat ilerledikçe işin şekli değişti

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise gösterilerin şekli değişti ve sahneye dansçı kızlar çıkmaya başladı. Saatler ilerledikçe yaş sınırının düştüğü gecede sahneye son olarak iki küçük kız dansçı olarak çıktı.

Seyirciler şoke oldu sahneye 12 yaşında dansöz çıktı

İzleyicilerin alkışlarını bıçak gibi kesen ve moralleri bozan olay sonrası sahnede dans etmeye başlayan 12 yaşındaki Binnur N. profesyonel dansöz kıyafetleri dans etti. 6.Sınıf öğrencisi olduğunu belirten Binnur N. sahne sonrası kendisine sorulan sorulara "İlk defa dans ediyorum. Yaptığım oryantal dans bence güzel oldu ve izleyenler beğendi" dedi.

14 yaşında erotik dans yapan Esra K.: Yaşıma uygun değil biliyorum

Küçük kızın ardından sahneye çıkan 14 yaşındaki diğer ilköğretim okulu öğrencisi Esra K. ise tabure üzerinde yaptığı striptiz şovuyla herkesi şaşkınlık içinde bıraktı. Geceye katılanların anlam veremedikleri gösteri yaklaşık beş dakika sürdü. Gösterisi sonrası Esra K da "İlköğretim okulu öğrencisiyim ve yaptığım modern dans. Yaşıma göre bu dansa uygun değilim ama annem ve babamdan izin aldım" dedi.

Gecenin organizatörü: Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız

Fethiye'den hiçbir protokol üyesinin katılmadığı gecede ilköğretim öğrencisi kızları sahneye çıkartarak dans ettiren gecenin organizatörü ise "Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız" dedi.

2006'da benzer bir skandal yaşanmıştı

Aralık 2006'da Antalya Kemer'de düzenlenen bir çocuk güzellik yarışmasında küçük yaştaki Türk kızını sahneye dansöz kıyafetiyle çıkartmışlardı. Bu olay tüm Türkiye'yi ayağa kaldırmış ve olay hakkında soruşturma başlatılmıştı.

VALİ AHMET ALTIPARKAT: GEREKLİ SORUŞTURMAYI YAPARIZ

Fethiye'de yerel bir radyo kanalı tarafından düzenlenen gecede küçük yaşta kız çocuklarına dansöz kıyafeti giydirilmesi ve striptizci gibi dans ettirilmesi olayına valilik tarafından el konuldu.

Dün akşam Fethiye Salı Pazarı Meydanı'nda Tur Fm adlı yerel radyonun düzenlediği eğlencede 12 yaşındaki ilköğretim 6. Sınıf öğrencisi dansöz olarak, 14 yaşındaki başka bir ilköğretim öğrencisi de striptizci olarak dans ettirilmişti. Yaşanan kriz ile ilgili olarak Radyo Yetkilisi ve Organizatör, Saadet Ecehan "Bu sadece bir eğlence" diyerek kendini savundu.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak ise "Olayı araştırıyoruz ilgililer hakkında gerekli soruşturmayı yaparız" dedi.

Gecede dans eden ilköğretim öğrencilerinin ailelerinin de haberlerden ve olaylardan rahatsız oldukları öğrenildi.

BAKAN ÇUBUKÇU'DAN TEPKİ: ÇOCUKLAR, ÇOCUK KİMLİĞİNE UYGUN ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMALI

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Fethiye'de küçük yaştaki ilköğretim çağındaki çocukların sahneye çıkartılarak eğlenilmesine tepki göstererek, bu olayı yadırgadığını açıkladı.

Devlet bakını Nimet Çubukçu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öncelikle çocukların, gerçekten çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırılmaları, çocuk kimliklerine uygun gösterilerde bulunmaları çok önemli. Bir kere bunları hem yadırgıyorum, hem de doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Çünkü çok küçük yaşta bir kız çocuğunun belli gösterilerde yetişkinmiş gibi kullanılması, belli mesajları verecek görüntüler içerisinde kullanılması her şeyden önce bu konuda hastalık sahibi olanlar üzerinde de olumsuz bir etki yaratıyor. O yüzden mümkün olduğu kadar çocuklarımız, kız veya erkek çocuklarımızı, onları çocuk kimliklerine uygun konumda çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırmak gerekiyor. Bu aslında bir tiyatro sahnesinde aldığı rol gereği bir erkek çocuğun bir sigara içmesi görüntüsü de aynıdır. Çocuk, çocuk olarak konumlandırılmalı ve bu tür obje algısı oluşturacak, tutumlardan kesinlikle kaçınmak gerekir. Her şeyden önce bu çocuklarımıza zara veriyor" dedi.

Bu arada, devlet bakanı Nimet Çubukçu, Vali Halil İbrahim Daşöz ile Belediye Başkanı Cemal Akın'ı da ziyaret ederek ilin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Konu Sahibi NUR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hadîsi anlamak için nelere dikkat etmeli Hadis-i Şerif NUR 0 2470 10 Ağustos 2009 20:09
Allah Rızası İçin Hadis Uyduranlar/Medineweb Hadis-i Şerif Mihrinaz 1 2865 10 Ağustos 2009 20:07
18.HAFTANIN KONUSU:Çocuklar Dünya Hayatının Süsü... Hafta'nın Konusu NUR 1 2871 09 Ağustos 2009 23:05
35.Haftanın Misafiri Elifzişan Hafta'nın Misafiri kurtmehmet 11 6221 09 Ağustos 2009 22:35
Çocuklar Ümmetin Geleceğidir! Çocuk ve Aile Sağlığı NUR 0 2465 07 Ağustos 2009 22:03

Alt 17Haziran 2008, 16:53   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 70
Beğenildi:4
Takdir Et:
Standart Cvp: Üzgünüz...

Her çocuk İslâm fıtratı üzere doğar. Bunları sonra anaları ve babaları Hıristiyan, Yahudi ve dinsiz yapar.(Hz.Muhammed)

24. Nice yüzler de o gün ekşir, pusarır;

25. kendilerine bel kıran belalı bir iş yapılacağını anlar.

26. Hayır, hayır! Ne zaman ki, can köprücüklere dayanır

27. ve: "Okuyacak kim var?" denilir

28. ve o zaman (o da bunun) tam bir ayrılış olduğunu sezmiş,

29. el, ayak, bacak bacağa dolaşmıştır.

30. O gün kişi yalnız Rabbinin huzuruna sevkedilir.

31. Ama o ne sadaka verdi ne de namaz kıldı.

32. Fakat yalan dedi ve döndü.

33. Sonra da gerneşe gerneşe yakınlarına gitti.

34. O bela sana layıktır!

35. Evet gerektir o bela sana gerek!

36. İnsan sanır mı başıboş bırakılacağını?(Kıyamet Süresi)
Alt 19Haziran 2008, 00:30   Mesaj No:3
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:antivirüs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2797
Üyelik T.: 27 Temmuz 2008
Konular: 66
Beğenildi:4
Takdir Et:

Daha neler göreceğiz bakalım bir de islam ülkesi olacağız.
Yazık çok yazık.........
Alt 20Haziran 2008, 11:51   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:İSRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 999
Üyelik T.: 21 Mart 2008
Konular: 9
Beğenildi:0
Takdir Et:

gerçekten çok üzücü
geçenlerde okulun çatısında namaz kılan öğrencilere demediklerini bırakmayanlar buna ne dediler acaba
Alt 06 Temmuz 2008, 20:51   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Doğan medya grubunun İslami en ufak bir haberdeki tepkisi malumunuz.
Ama bu durum karşısında ses çıkartmamaları gerçekten düşündürücü.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.