Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi medinelii,Açılış Tarihi:  11 Temmuz 2008 (21:22), Konuya Son Cevap : 05 Şubat 2014 (21:21). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Temmuz 2008, 21:22   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
sıkıcı olmak için sıkıcı olmamak için!!!

sıkıcı olmak için sıkıcı olmamak için!!!

1 Öğrencilere hiçbir şey yaptırmayın Öğrencilerin bir şeylerle Uğraşmalarını sağlayın.
2 hiçbir şey bilmediklerini varsayın. Bildiklerini ortaya çıkarıp Paylaşmalarını sağlayın.
3 Çok fazla usandırıcı alıştırmalar verin. Anlamlı alıştırmalar vermeye çalışın.
4 Her şeyi sıkı bir kontrol altına alın. Ölçülü bir biçimde özgür Olmalarına izin verin.
5 Kendiniz tekrar edin;her zaman her şeyi aynı şekilde yapın. Öğrencilerinizi, alışık olmadıkları Değişik yöntemler kullanarak Şaşırtın.
6 Tartışmak üzere sıkıcı konular bulun. İlginç yada önemli konular seçin.
7 Her zaman doğruyu siz söyleyin. Öğrencilerinizin de görüşlerini alın.
8 Tek bir kitabın dışına çıkmayın. Destekleyici kaynak kullanın.
9 Çok fazla konuşun. Susun, neonların da Konuşmalarına izin verin.
10 Onları dinleyin. Söyledikleri şeyi de dikkate alın.
11 Çok kolay yada zordan Başlayın. Merak uyandırıp çekici ama çok Zor olmayan bir yerden başlayın.
12 Anlayıp anlamadıklarını hiç Yoklamayın. Adım adım sizinle ilerleyip İlerlemediklerini değil, sürekli yoklayın.
13 Her şeyi kendiniz için ve kendinize Göre yapın. Yol gösterin; bırakın size yol Göstersinler.
14 Öğretmen kürsüsünü terk etmeyin. Sınıf içinde dolaşın; hem siz, hem Onlar.
15 Monoton bir sesle konuşun. Canlı bir sesle konuşun.
16 Öğrencilerinizin isteklerini ve Gereksinimlerini gözerdi edin. Bir şeyi yaparken öğrencilerinizin de görüşlerine başvurun.
17 Kullandığınız yöntemi Öğrencilerimizin anladığını varsayın. Neyi, niçin yaptığınızı açıklayın.
18 Her zaman “hayali durumlar” Yoluyla öğretmeye çalışın. Hangi alanın bilgisini vereceksiniz O yolla bilgilenmelerini sağlayın.
19 Anlatım yönteminden şaşmayın. Drama ve mimikleri kullanın. 20 Hiç durmadan devam edin. Ne zaman duracağınızı bilin.

Konu Sahibi medinelii 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse Serbest Kürsü sevginin_bedeli 20 8927 14 Ekim 2009 14:31
huzzam yayında Serbest Kürsü medinelii 6 2304 12 Ekim 2009 20:59
Ve RABBİM.... Allah(c.c) su damlası 9 2890 10 Şubat 2009 00:47
efsunlu.... Makale ve Köşe Yazıları medinelii 0 1531 08 Şubat 2009 20:51
bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış) Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 1 1806 08 Şubat 2009 20:47

Alt 12 Temmuz 2008, 09:34   Mesaj No:2

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:
Standart Cvp: sıkıcı olmak için sıkıcı olmamak için!!!

acizane öğreticilik yapıyorumve bu teknikleri henüz yeni yeni kullanıyorum.özellikle çocukları sıkmamak için uğraşıyorum.mesela, çoğu yaptığım etkinliği onların üzerine yıktım onlardan öğrendiklerimizle ilgili panolara asmak için çalışmalar yapmalarını istedim. konu dışında müdehale de etmedim.ana detayları şöyle , böyle yapın diye söyledim.ertesi gün yaptıklarını getirmişler.hayran kaldım ve kendime dedim ki, her ama her çocuğun içinde gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen inanılmaz yetenekleri var.eğiticilere düşen artık öğretmen merkezli eğitimi terkedip, eğiitimi örrenci merkezliye çevirmek...

dümdüz konu anlatırken bile arada kesip onlara bol bol soru lar sorup cevap almak ta iyi bir yöntem...meğer neler de düşünüyorlarmış.kırk yıl düşünsem böyle bir şey düşünemezdim diye hayretler içerisinde kalıyorum...

medineli çok güzel paylaşımların, teşekkürler... kaydettim yazını
Alt 12 Temmuz 2008, 10:34   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: sıkıcı olmak için sıkıcı olmamak için!!!

rica ederim nurum, sana yararlı olduysa ne mutlu bana.... eğitim zor hem onlarla aynı sevıyede olmak hemde onlarda ndaha enejık olmak gerekıyor.

mesela ben hıperaktıfım ama bazen benı gecenler bile oluyo. çocukların dıkkat suresı zaten kısıtlı bunu dahada sıkıcı hale getırmemek lazım. örnegin ayakta dolasarak uygulanan bir derste glümseme oranı artacaktır, gülen bi insanında en az akarsu kadar hızlı vew enerjık bır beyınle konuya odaklanması zaten aşikardır....

Allah razı olsun okudugunuz için
Alt 05 Şubat 2014, 21:21   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Tuba_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Tuba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20781
Üyelik T.: 10 Ekim 2012
Arkadaşları:13
Konular: 73
Beğenildi:17
Beğendi:6
Takdir Et:
Standart Cevap: sıkıcı olmak için sıkıcı olmamak için!!!

kişiye özgü eğitim modelinin yaygınlaştırılması gerekiyor.. Allah razı olsun medineli kardeşim..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)