Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi ayel,Açılış Tarihi:  16 Ağustos 2007 (15:22), Konuya Son Cevap : 28 Nisan 2009 (17:08). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Ağustos 2007, 15:22   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:ayel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41
Üyelik T.: 02 Temmuz 2007
Arkadaşları:0
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 17 Ağutos....

17 Ağutos....

17 Ağustos Depremi'ni kim neden yaptı?
25/1/2006 tarihinde yazıldı.

Once dinle-1
Amerika'nin bir deprem olacak diye korku ve endiseyle izledigi San Andreas fay hatti ile bizim Kuzey Dogu Anadolu fayi, birbirlerine ikiz kardes kadar benziyor.

Bunu da dinle-2
San Andreas fayi, Amerikan sanayiinin kalbinin attigi, Silicon Vadisi'nin bulundugu bir yerde. Depremin yaratacagi ekonomik kayiplar cok buyuk olacak. ABD'nin korkusu bu...

BUYUK SORU:
Amerika, boyle bir depremin onune gecemeyecegini biliyor. Peki, kucuk kucuk depremler yaratarak, bir buyuk depremin onune gecmek, bolgedeki enerjiyi bosaltmak mumkun mu?

YANITI:
Bu soruya uzun suredir, "EVET" yaniti veriliyordu. Esrarengiz bilim adami TESLA tarafindan gelistirilen bir "Deprem Makinasi" kucuk depremler yaratarak, buyuk depremler yaratacak enerjiyi bosaltabiliyordu.

BUNUN BIZIM DEPREMLE NE ILGISI VAR?:
Amerika, bu esrarengiz makineyi test etmek icin, Turkiye'yi secti. Cunku, Kuzey Anadolu Fay Hatti ile San Andreas Fay Hatti, ikiz kardes gibi birbirine benziyordu. Eger makina, burada basarili olursa, orada da basarili olacaginin garantisi var demekti.

Makina, Izmit yakinlarinda test edilirken, kontrolu elden kacti ve ulkemiz buyuk bir felaketle karsi karsiya kaldi.

17 AGUSTOS DEPREMINI, AMERIKALILARIN DEPREM MAKINESI YAPTI...

MERAKLISI ICIN AYRINTILAR:
1900'lerin basinda Sirp asilli Amerikali Nicola Tesla adinda bir bilim adami, düsük frekansli elektromanyetik isinimla yüksek enerji transferi yapan bir teknik gelistirdi. Tesla makinesi, olusturdugu elektromanyetik alan sayesinde yeraltinda biriken enerjiyi harekete geçirebiliyor hatta istenilen bölgeye yönlendirebiliyordu.

Hem Ruslarin hem de Amerikalilarin uzun zamandir gücünü tamamen doga'dan alan bu teknigi bir silah olarak kullanmanin yolunu aradiklari biliniyor. Nicola Tesla, ilk olarak ilkel bir düzenek ile 1908 yilinda Sibirya'da bir deney yapti. Bölgede yapilan denemede Hirosima'nın 40 bin katina yakın enerji açıga cikmisti. Patlamanin etkisi kilometrelerce kare alana yayilmisti. Ancak ortada en ufak bir krater veya madde kalintisi yoktu. Bu durumda bir göktasinin dusmus olmasi ihtimali ortadan kalkiyordu. Bilim adamları Sibirya'da ne oldugunu hala tam olarak cözemedi. ABD, Tesla ile çok uzaklardan hatta uzaydan saldirilar yapmayi planladi. Etkisi ve gücü bir türlü kontrol altına alinamayan silahın denemeleri yillarca sürdü: Avustralya , Kafkaslar, Okyanus tabani ve Güney Amerika'daki Ant daglari.

Baslangicta askeri amacli gelistirilen doga silahinin kontrolündeki aksakliklar destekcilerini korkuttu. Zamanla ortaya cikan maddi kaynak sorunu bazı barısci yalanlarla asilmaya calisildi. Makinenin depremleri onlemek icin yaratildigi soylentisi yalani yayildi. Iddiaya gore, makinenin amaci "ABD'nin yillarca basina bela olmus San Andreas fay hattindaki enerjiyi kontrol etmek ve etkisiz hala getirmekti." San Andreas fay hattinda biriken enerji suni depremlerle bosaltilacakti. Ancak projenin denenmesi ve test edilmesi gerekiyordu. Hatalarinin giderilmesi sartti. Bunun icin de iyi bir deneme mekanina ihtiyac vardi. Tipki Kuzey Anadolu Fay Hatti gibi; tipki Turkiye'nin tam deprem kusaginda bulunan sanayii merkezi Izmit gibi...

NEDEN KUSKULANIYORUZ?:

BIR
Bir cok insan depremden hemen once, Golcuk'ten Avcilar'a kadar olan bolgede bir ates topu gorduklerini soyluyorlardi. Kimsenin neden olustugu hakkinda doyurucu yanit veremedigi bu top, TESLA makinesinin olusturdugu manyetik alan olmasin?

IKI
Depremin oldugu gun, Israil ve Amerikan ekipleri, bolgede elektro sismik haberlesme tatbikatlari yapiyorlardi. Bu tatbikat, aslinda Tesla Makinesi'nin denemeleri olmasin?

UC
Amerika, ulkemizde uzun suredir adim adim sismik ag sebekeleri kuruyor ve bu topraklardaki tektonik hareketleri cok yakindan izliyor. Bu bilgilere neden gerek duyuyor? Deprem Makinasi denemelerinin sonuclarini degerlendirebilmek icin olmasin!

DORT
Depremden sonra, bolgede haberlesmek olanaksiz hale geldi. Koskoca bu Cumhuriyetin Cumhurbaskani Demirel bile, o gun telefonlarinin kesik olmasindan yakindi. Bu tele-iletisim aksakliklari, Deprem Makinasi'nin elektromanyetik dalgalariyla iliskili olmasin?

BES
Depremden yaklasik 5 saat sonra, bir Rus deniz arastirma gemisinin yarisir gibi bolgeye gelmesinin amaci, TESLA Deprem Makinesi'ni deneyen ABD'nin izlerini incelemek olabilir mi? Rus arastirma gemisinin, bolge karantinaya alindi diye eli bos donmesi, kusku uyandiriyor...
ALTI
Deprem sonrasi inanilmaz Amerikan ve Israil yardiminin nedeni, duyulan vicdan azabi olabilir mi?

Konu Sahibi ayel 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
sağ tarafa yatmak... Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp Tuba_ 2 2978 11 Eylül 2007 00:59
Allah'a teslimcilik.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Kara Kartal 2 2041 06 Eylül 2007 23:53
Nefis Muhtelif Konular su damlası 5 1862 30 Ağustos 2007 17:57
Debbağ Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Kara Kartal 4 2062 30 Ağustos 2007 17:49
elif... Şiirler ve Şairler Esma_Nur 1 1693 26 Ağustos 2007 20:02

Alt 16 Ağustos 2007, 16:27   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: 17 Ağutos....

Depremde hayatını kaybeden insanları Allah rahmet eylesin insallah.Allahc.c böyle büyük depremlerden korusun insallah.yukarıdakı yazının doğruluk payı nedır bılmıyorum maalesef.ama eger dogruysa Allahc.c ıslah eylesin onları.
Alt 16 Ağustos 2007, 19:12   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Evet kardeşlerim aşağıda okyacağınız konu gölçük depreminin hepsinin kuradan geçtiğine tanıklık edeceksiniz.Görün bakın da Alahım nelere kudrettir.Ben okuyunca şok oldum kendimden geçtim.Sizlerde bir okuyun bakalım neler hissedeceksiniz.

inanmassanız bi de siz bakın....

1- zelzele suresi kuran-ı kerim in 99.suresidir: 1999

2- zelzele suresi 8 ayetten oluşur: 8.ay ağustos ayıdır.aynı zamanda 1+7 kaç eder tabiki 8 ve 1+7 neyi ifade eder tabiki 17

3-zelzele suresinin 3.ayetinde deprem olduğu anı anlatır:"ve insanlar buna ne oluyor dediği vakit": deprem saat kaçta olmuştur? saat 3 te

4- Kuran-ı kerim'in 7.suresi 4.ayetinde ne yazıyor bi bakın bakalım:
"biz nice memleketler helak etmişizdir de azabımız onlara ya gündüz işlerindeyken ya da gece uyurlarken gelmiştir" peki depremin şiddeti kaç: 7.4..araf suresi..

ÜSTÜNDEN ÇOK ZAMAN GEÇTİ.UNUTMAMAK VE UNUTULMAMAK DİLEĞİYLE.TÜM VEFAT EDENLERE ALLAH CC'DAN RAHMET VE SAĞ KALIPTA SON BİR FIRSAT VERİLENLEREDE ALLAH CC AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN.
Alt 16 Ağustos 2007, 19:54   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Mim_nun kardes hayretler ıcınde kaldım,cok sasırdım evet hıc bı sey raslantı degıldır.duan ıcın de amın kardesım.aydınlattıgın ıcın Allah razı olsun.
Alt 28 Nisan 2009, 14:24   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:
Standart RE: 17 Ağutos....

ÜSTÜNDEN ÇOK ZAMAN GEÇTİ.UNUTMAMAK VE UNUTULMAMAK DİLEĞİYLE.TÜM VEFAT EDENLERE ALLAH CC'DAN RAHMET VE SAĞ KALIPTA SON BİR FIRSAT VERİLENLEREDE ALLAH CC AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN.

amin............
Alt 28 Nisan 2009, 17:08   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:
Standart RE: 17 Ağutos....

Evet 17 ağustos....birisi bana bir anını anlat deyince hemen aklıma 17 ağustos gelir çünkü ben o gece debremin merkezi gölcükte 3 katlı binanın 3 üncü katında idim ve tek başımaydım o akşam 2 cocuğum ve ailemi memlekete göndermiştim.gece saat 2 de yatmıştım ve bir saat sonra o asrın felaketi diye adlandırdıkları o sallantı ile uyandım ve 15 veya 20 saniye sonra 6 daireli 3 katlı bina yıkılmış ve ben göcuk altında idim.
ilk aklıma gelen neydi dersiniz.söleyim kıyamet koptu oldu ama kıyamet koptuda ben neden ölmedim diye söyledim ve kendime geldim gardolabı ile yatak arasında taput gibi bir yer oluşmuş ben orda kalmışım cocuklarım ve ailemin yattığı hep göcuk altıda kaldı ALLAH cc öyle istemişki ben onları 5 saat önce memlekete gönderdim.ve benimde ecelim dolmamışki ALLAH cc bir ışık gösterdi ve ben kendi imkanlarımla o enkazdan cıktım. demek istediğim şu ALLAH cc den başka hiçbir güç o sarsıntıyı sallantıyı yapamaz.
KADERDE NE VARSA O OLUR ETME MERAK.
UYMA NEFSİNE HAKKIN EMRİNE BIRAK.
ALTINDAN AĞACIN OLSA ZÜMRUTTEN YAPRAK.
AKİBET GÖZÜNÜ DOYURUR BİR AVUÇ TOPRAK.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.