Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Aysima,Açılış Tarihi:  08 Ocak 2009 (16:02), Konuya Son Cevap : 27 Temmuz 2018 (19:53). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Ocak 2009, 16:02   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Aysima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Aysima isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1390
Üyelik T.: 16 Nisan 2008
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Filistinli Mühendisten Türklere mektup

Filistinli Mühendisten Türklere mektup

Filistinli İnşaat Mühendisi Muin Naim, internet kanalıyla gönderdiği mektubunda; "Biz Filistin halkı olarak kıyamet gününde ve Allah'ın huzurunda hakkımızı helal etmeyeceğiz. Biz burada ölürsek sizin payınız var bunda; eğer her biriniz çıkıp da elinden geleni yapmazsa. Allah'ın huzurunda kardeşlik hakkımızı isteyeceğiz sizden" dedi.
Naim, mektubunda Gazze'de yaşanan dramı gözler önüne serdi. Naim'in Türk halkından yardım istediği mektupta şu ifadeler yer aldı:

- "BİLGİSAYARIMIN PİLİNİN SON DAKİKALARINI KULLANIYORUM"

"Gazze'den selamlar gönderiyorum. Ama Allah bilir belki size gönderebileceğim son selam olabilir; çünkü bilgisayarımın pilinin son dakikalarını kullanıyorum. Gazze'de elektrik, petrol ve su bitmiş durumdadır. Hastanelerde jeneratörlerin son mazot litreleri kullanılıyor, ondan sonra hastanelerdeki elektrikler de kesilecek. O saatten 24 saat içerisinde 400 diyaliz hastası ölüme mahkum olacak ve yoğun bakımda olan yaklaşık 200 genç ve yaralıyı kaybedeceğiz. Bununla birlikte sürekli ilaç ve elektrik
gerektiren ameliyatlar durdurulacak. Bu hepsi değil, Gazze'nin dramı daha çok hikaye anlatıyor. Mesela fırınlarda ekmek yok, pazarda un yok, ilaçların çoğu bitmiş durumda, sınırlar İsrail ve Mısır tarafından kapatılıyor.

- "BOYNUNUZA EMANETTİR Kİ TÜRK HALKINA SÖYLEYİN..."

Boynunuza emanettir ki Türk halkına söyleyin; biz Filistin halkı olarak kıyamet gününde ve Allah'ın huzurunda hakkımızı helal etmeyeceğiz. Biz burada ölürsek sizin payınız var bunda; eğer her biriniz çıkıp da elinden geleni yapmazsa. Allah'ın huzurunda kardeşlik hakkımızı isteyeceğiz sizden.

- "KENDİMİ FİLİSTİNLİ BİR TÜRK OLARAK TANITIYORUM"

Ben kendimi Filistinli bir Türk olarak tanıtıyorum. O kadar seviyorum ki sizi; onun için sizden bir şey yapmanızı bekliyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde okumuş bir Filistinli inşaat mühendisi. Saygılarımla Muin Naim*."
iha

Konu Sahibi Aysima 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Risale-i Nurda Namaz Risale_i Nur (Said Nursi) Aysima 0 2177 21 Mart 2009 22:15
Son Cüzde Kaçırılmaması Gereken SünnetLer Kur'ân-ı Kerim Genel Yitiksevda 5 2904 21 Mart 2009 22:06
Emir Sultan Alimler(Rh) Aysima 2 2336 21 Mart 2009 20:22
Tevazu Adap-Edep-Ahlak Mihrinaz 2 2181 26 Şubat 2009 19:27
Risale-i Nurlar"'da Yahûdi Risale_i Nur (Said Nursi) Emekdar Üye 3 1989 25 Şubat 2009 21:35

Alt 08 Ocak 2009, 17:06   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart Cvp: Filistinli Mühendisten Türklere mektup

Boynunuza emanettir ki Türk halkınasöyleyin; biz Filistin halkı olarak kıyamet gününde ve Allah'ınhuzurunda hakkımızı helal etmeyeceğiz. Biz burada ölürsek sizin payınızvar bunda; eğer her biriniz çıkıp da elinden geleni yapmazsa. Allah'ınhuzurunda kardeşlik hakkımızı isteyeceğiz sizden.

BİZ HAKKA TESLİM OLDUKÇA ÖZGÜRLEŞENLERİZ, NE ZULMEDERİZ, NE ZULME BOYUN EĞERİZ….

SİZ HİÇ ÇARESİZ KALDINIZ MI?

Dost diye tuttuğunuz dalların kırıldığı, dal kıranların kol da kırdığı, iki elinizin böğrünüze dolanıp size kendinizden başka yardımcının olmadığını anladığınız günler oldu mu? Aynı bu yukarıdaki mektubu yazan Muin Naim gibi....

Dört duvar arasında kaldığınız, çaresizlikten bağırıp çağırdığınız halde duvarların bile sağırmış gibi davranıp size kendi sesinizi dahi yankılatmamakta ısrar ettiği ve içinizden konuşarak sessizce ağladığınız oldu mu?

Gözlerinizin önünde ananıza kan kustururken hiçbir şey yapamayacak va hatta bağıramayacak durumda kaldınız mı?

Bağrınıza bastığınız bebeğinizin, beynine kurşun sıkılırken bir adım ileride görüp de ulaşamamanın acısını duydunuz mu?

Kanlı ellerin, kanınızı duvarlara kazıdığı, kardeş dediğiniz insanların bir damla gözyaşından başka bir şey yapamadığı ve katillere katkıda bulunmak için askeri ve siyasi anlaşmalar yaptığına tanık oldunuz mu?

Ninni diye, babanızın kendi evinde nasıl yakıldığını ananızın kucağında dinlediniz mi?
Bir okulun içinde.. Hem de BM 'in okulunun içinde 40 kişi.. TİR TİR TİTREYEREK toplu katliama uğradınız mı?
Yanan yüreklerinize kurşun sıkıldı mı? Hem de izi yüzyıllarca silinmeyecek MİSKET BOMBALARIYLA ?...
“Ey felek, yandı yürek çare nedir? Çekmek gerek” diye çaresizliğin çaresini aradınız mı?

Namlular üzerinize kurşun sıkarken, dost sandıklarınız sustuğunu, konuşanların da Yahudi lobilerinden özür dileyerek laf kustuğunu kurşun sağanakları altında seyrettiniz mi?

Feryatlarınızı duymamak için kulaklarını kapayanların gözlerine kanlı cesetlerinizle acısını anlatmaya çalıştınız mı?

Miniminnacık kız çocuklarının yüreğinde kopan fırtınaların uğultusuna dayanabilecek kulağınız var mı?

Vatanını maybeden geniş dünyası başına dar getirilen, imanını da kaybetmeden canını vermek için koşan, namlunun deliğinden cenneti gören, can gitsen ama iman gitmesin diyenlerin ruh halini anlayacak bir hekiminiz var mı?

[SIZE=3]Yüreği olanherkese,sesleniyoruz. Ve bir anlığına kendinizi, eşinizi, ciğerpare yavrunuzu, ananızı, babanızı hep birlikte Filistin de, İsrail ve Amerikan silahlarının namluları karşınızda hissediniz ve gereğini yapınız inşallah dostlar...

BU SAVAŞ , RESULLAH SAV. İN YÜZYILLAR ÖTESİNDEN KARDEŞLERİMMM DİYE NİDA ETTİKLERİNE KARŞI AÇILMIŞTIR VE KARDEŞLERİMİZİN HAKKINI RABBİMİZ ELBETTE SORACAKTIR BİZDEN...

UYUMAYALIM!..
UYUYANLARI UYANDIRALIM...

Syglr...
Alt 27 Temmuz 2018, 19:53   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: