Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İMAM HATİP,KURAN KURSU-SEVİYE TESBİT-HACC-YURT DIŞI-DGS-ÖSYM-SINAVLARI.::. > Diyanetin Yeterlilik Sınavları > Seviye Belirleme Sınavı-(MBSTS)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  31 Aralık 2012 (20:51), Konuya Son Cevap : 19 Ocak 2013 (21:20). Konuya 15 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Ocak 2013, 00:52   Mesaj No:11
Medineweb Aktif Üyesi
Elvin meyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Elvin meyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16640
Üyelik T.: 12 Şubat 2012
Arkadaşları:11
Memleket:???
Konular: 11
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 2013 Diyanet Sınav Takvimi Açıklandı (MBSTS (yeterlilik)sınav tarihi belli old

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
elvin meyra bu sene aynı devam ediliyor diye biliyorum
herzaman ki gibi ben yanlış anlamışım sağol göknur

Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar.

Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır.

Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.”
Alt 19 Ocak 2013, 11:41   Mesaj No:12
Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdir Et:
Standart Cevap: 2013 Diyanet Sınav Takvimi Açıklandı (MBSTS (yeterlilik)sınav tarihi belli old

Adını hatırlayamadığım bir arkadaş geldi bişiler yazdı ama tam aydınlanamadı konu. toplantı olmuş yeterlik kalkmış yada yazılısı kalkmış sözlü olacakmış vs vs bişiler tam aklımda kalmadı. o mesajını gördüğümden beri diyanet haber sitelerine bakıyorum sürekli, hala öyle bişiden bahseden yok. arkadaş tam bir açıklama yaparsa iyi olur.
Alt 19 Ocak 2013, 14:40   Mesaj No:13
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ibrahim73 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22983
Üyelik T.: 14 Aralık 2012
Arkadaşları:8
Konular: 0
Beğenildi:81
Beğendi:227
Takdirleri:1075
Takdir Et:

arkadaşlar ben bu sistemden hiç anlamadım bilgisi olan mümkünse bize bildirsin yeterlilik sınavın tarihini niye öss sınavı gibi belli tarihi yok
Alt 19 Ocak 2013, 15:28   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
ibrahim73 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar ben bu sistemden hiç anlamadım bilgisi olan mümkünse bize bildirsin yeterlilik sınavın tarihini niye öss sınavı gibi belli tarihi yok

yazılı sınav mart ayında olacak ama tarihi henüz belli değil.açıklanınca duyururuz...yazılı sınavda 70 in altında alırsanız mülakata giremezsiniz..70 üstü alırsanız mayıs yada haziran da mülakata gireceksiniz onuda gerçerseniz yeterlilik belgenizi almış olursunuz..

Alıntı:
beyaz16 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Adını hatırlayamadığım bir arkadaş geldi bişiler yazdı ama tam aydınlanamadı konu. toplantı olmuş yeterlik kalkmış yada yazılısı kalkmış sözlü olacakmış vs vs bişiler tam aklımda kalmadı. o mesajını gördüğümden beri diyanet haber sitelerine bakıyorum sürekli, hala öyle bişiden bahseden yok. arkadaş tam bir açıklama yaparsa iyi olur.
o dedikleri daha önceden yeterlilik belgesini almış olanları sadece mülakata tabi tutarak alım yapıldı geçenlerde belki onun için söylemişlerdir..yazılı kalkmadı henüz
Alt 19 Ocak 2013, 20:27   Mesaj No:15
Durumu:MELEK 11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19348
Üyelik T.: 04Haziran 2012
Arkadaşları:1
Memleket:sakarya
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
beyaz16 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bu sene yazılı ve sözlü olacak seneye kalkacakmış
Alt 19 Ocak 2013, 21:20   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:

Arkadaşlar, bu seneki sınav diğerlerinden farklı olacak galiba.. neden diye soracak olursanız: takvimde ne YAZILI ne de SÖZLÜ sınava dair hiçbir ibare geçmiyor.Oysa 2012'nin sınav takvimine baktığımızda YAZILI sınav ile SÖZLÜ sınavın tarihleri ayrı ayrı yazılmış..son atamalarda yeterlilik sınavında mülakat sınavı yapılmasına rağmen atamalarda adayları tekrardan bi mülakata tabii tutmaları baya bi tepkiye neden olmuştu.üç olasılık var:: 1-ya martta direk mülakat yapılır 2-ya sadece yazılı yapılır(atamalarda yeterlilik yazılısında başarılı olanlar sınava çağrılır) 3-ya da sınav takviminde bi yanlışlık var(en zayıf ihtimal..) ..

tabi bunlar birer ihtimal...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: