Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Zülküf Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi ZÜLKÜF ARSLAN,Açılış Tarihi:  12Haziran 2017 (06:09), Konuya Son Cevap : 13Haziran 2017 (15:02). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen ZÜLKÜF ARSLAN
  • 3 Beğenilen Medine-web
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12Haziran 2017, 06:09   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
ZÜLKÜF ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ZÜLKÜF ARSLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37259
Üyelik T.: 08 Ocak 2014
Arkadaşları:1
Konular: 38
Beğenildi:17
Beğendi:0
Takdirleri:214
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart BANA DEĞMEYEN YILAN BİN YAŞASIN…Zülküf Arslan

BANA DEĞMEYEN YILAN BİN YAŞASIN…Zülküf Arslan

BANA DEĞMEYEN YILAN BİN YAŞASIN…Zülküf Arslan

Bana değmeyen yılan bin yaşasın,yaşasında ama gerçekten değmeyecek mi yılan…
İnceden inceye bir süreçten geçiyoruz.Öyle bir süreçki tamamı imtihan.İmtihanın kaybedeni çok kazananı yok denecek kadar az…

Soytarıların kral,kralların soytarı olduğu zaman aralığından, aralanan ve gidişin-gidişatın nereye varacağı kestirilemeyecek kadar puslu…
İnsanlık ve merhametin tarumar olduğu,vehametin ölçüsüsü dahi belirlenemiyor.Bunun için mi yaratıldı dünya ve ademoğlu bunun için mi yerleştirildi bu mekana…

Her yeni asırda insanlara sunulan ve dünya düzeni denilen değişimler.Gerçekten düzen miydi-düzensizlik mi.
Sorgulanması ve sorulması gerekirken tamda bu olmalı degilmiydi.İnsanlık başını kuma gömdü,öyle bir gömülmeki peşine soytarılar hatipleşti ve peşine zalim bir okadar asi idareciler türedi.Bu türeyiş hızla devam ediyor.

Değişmeliymiydi bu gidişat ve ne zaman değişecekti.yalnız unutulan bir sünnetullah[Allah ın değişmez kanunu] vardı, bu süreçte...

İnsanlar ve insanlık için bu gidişata kim dur diyecekti.
Zalimin ve zulmün nerden geldiği bellidir.siz nerde durduğunuzu kimin safında olduğunuzu biliyormusunuz.sabah erken işinize rahat gidiyor,çocuklarınızı okul servisine veriyor,eşinizin arkanızdan gülümsemesiyle evden çıkıyorsunuzya,sizene……

Tabiki olup bitenden sizene,

Nasıl olsa bilmem hangi birleşmiş leşçilerin hangi türlü teknolojilerle dontalılmış ve hangi zehirli kimyasallar taşıyan silah, bombalar sizin evinize isabet edecek şekilde gökyüzünden düşmüyordu.Akşam haberlerinde bu zulümden kurtulmak için denize atlayan ve deniz suyuyla boğulan çocuklarda sizin çocuğunuz değildi.Doğruya sizin çocuklarınız okul servislerinde emniyetteydi.
Gerçekten emniyettemisiniz.

Ya KAHHAR olan,EL CEBBAR olan ALLAH ın tehdidinden sizi kim koruyacak.
Buna verecek cevabınız,sahalarda hatiplik yapıp atıp tutan soytarı krallarınız mı olacak.
Sizi Allah ın tehdidinden onlar mı kurtaracak.

Dünya düzeni dediğiniz demokrasi havariliğiniz sizden kabul görülecek mi

Allah ın şeriati sosyal hayat içerinde yer edinsin,söz,kanun,örf,düzen,idare şekli olsun diye meydanlarda dillendirmeyenler,Allah ın azabını hak etmiş ve tehdidinden nasibini almayacak mı.

Maheşerde,zulümden ve zalim idarecilerle müttefik olan idarecilerinizden çıkış yolu bulamayıp kaçarken ve sizin karşısınıza çıkacak olan,boğazına kadar deniz suyu yutmuş boğulmuş çocukların,organları alınmış bilmem hangi zalimin çocuklarına hibe edilmiş çocuklar,türlü conilerin,hertürlü tecavüzüne uğramış kadınların,ve anne babaların,EL CEBBAR VE ELL KAHHAR OLAN ALLAH a yarabbi hakkımızı bu uğradığımız tecavüzleri bunlara sor dediğinde…….

Haliniz ne olacak………
Hanginizin kralı daha demokrat çıkacak.
Hanginizin kralı tebasının bu cürmünün faturasını ödemeyi sadece kendisi üstlenecek.

Yoksa mahşerde,kral ile soytarıyı mı oynayacak ve saptıran ile saptırılan olarak mı cezaya müstehak olacaksınız…

Çocuklarınız,okul servisinden inerken,eşinizde akşam iftarı için aldığı erzağı almış kapının zilina basıyor.

Ha unutmayın kapıyı açerken eşiniz ve çocuğunuza gülümsemeyi sakın unutmayın,çünkü,
Eşinizin ve çocuklarınızın sizin,sizinde onlar üzerinde haklarınız var.

AMAAAAAN HAK GEÇMESİN….

Birazdan akşam[iftar] ezanı okunacak .iftarınızı açmadan duanızıda unutmayın.hele şu Suriyeliler varya Suriyeliler onlar gelmeseydi şuan bin tl olan kiralar beşyüz,ikiyüzbin tl olan ev fiyatlarıda yüz tl olurdu.Onuda duanıza katıp Suriyelilerden olan rahatsızlığınızı Allah a iletin,İFTAR SOFRASINDA YAPILAN DUA MAKBULDUR….

Gerçekten değmeyecek yılan,değmeyecek mi……..

Not.yılan sadece temsilidir.yoksa yaratılma gayesi doğrultusunda yaşayan hiçbir hayvan kast edilmemiştir.birde hayvan severleri kızdırmayalım..
Medine-web ve Mihrinaz beğendiler.

Konu Sahibi ZÜLKÜF ARSLAN 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
NAMAZIN TERKiNE DAİR Zülküf Arslan ZÜLKÜF ARSLAN 0 1030 19 Aralık 2018 23:04
KURANI ANLAMAYA DAiR Zülküf Arslan ZÜLKÜF ARSLAN 0 917 10 Aralık 2018 21:32
iMAN VE ALLAHA-A İMAN BAHSİ Zülküf Arslan ZÜLKÜF ARSLAN 0 977 04 Aralık 2018 21:01
RASULLERE iMAN KONUSU Zülküf Arslan ZÜLKÜF ARSLAN 0 985 04 Aralık 2018 20:58
ALLAH IN İSİM SIFATLARINA DAiR Zülküf Arslan İBNİ KUDAME 8 2492 22 Kasım 2018 06:15

Alt 12Haziran 2017, 07:40   Mesaj No:2
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:331
Takdirleri:7457
Takdir Et:

bana dokunmayan yılan bin yaşasın,sorumsuzların vicdansızların bencillerin ve en önemlisi madde/menfaatperestlerin sloğanıdır..insanlıktan uzaklaştıran ne kadar iğreti itici sloğan varsa bu cümlede gizlidir.başka bir deyımle vahy ile barışık olmayan her bir esfelin sığınağı bu cümledir.
mazlumca ölenlerden bana ne ...
bana dokunmasın da olanlardan bana ne...
haksızlıklardan zülümlerden bana ne....
kanlardan kinlerden açlardan gözyaşlarından bana ne ....
vahy ile barışık yüreklerin kapsama alanına gir(e)mez "bana dokunmasın da....."
burada karşımıza iki tip insan çıkıyor.vahy ile barışığım zannedenler,ilmel yakin barışık olanlar...zannedenler en az vahy ile kopuklar kadar sorunludurlar ve sorun üretirler...
barışık olanlar "ensar-muhacir" atmosferini ve bu atmosferin beslendiği kaynağı iyi bilir uygularlar...
zanedenler vahyin şuur ve bilgisine yabancı olduklarından el yordamıyla iman ederler....bazen tutturlar bazen sırıtırlar.tutturmaları da sırıtmaları da şuur dışıdır.iftar sofrasında coca colasını yudumlayarak israile lanet yağdırmalar bu cümleden...

Bu gün suriyelilere dün ıraklılara geçmişte zalimden kaçan bize sığınan maçhullere kucak açmayan yurekler ensari yürek olamazlar.bu yureksizlerin feryadı "bana dokunmasın da......."

bu muhacirlere merhamet şefkat kol kanat germek imandandır....bu muhacirlerin zaaflarından çaresizliklerinden faydalanmak esfellerin işidir...

Zülküf her asırda soytarı hep olmuştur.bu sünnetullahın değişmez kanunudur.bu soytarıların soytarılıkları heo olmuştur ve olmaya da devam edecektir. bana dokunmayan soytarı bin yaşasın mantığı ile nerdeyse bukalemunu kıskandıranlara ne demeli...
Esma_Nur, Mihrinaz ve ali70 beğendi.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 13Haziran 2017, 15:02   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Bana değmeyen yılan bin yaşasın,yaşasında ama gerçekten değmeyecek mi yılan…
İnceden inceye bir süreçten geçiyoruz.Öyle bir süreçki tamamı imtihan.İmtihanın kaybedeni çok kazananı yok denecek kadar az…

Soytarıların kral,kralların soytarı olduğu zaman aralığından, aralanan ve gidişin-gidişatın nereye varacağı kestirilemeyecek kadar puslu…
İnsanlık ve merhametin tarumar olduğu,vehametin ölçüsüsü dahi belirlenemiyor.Bunun için mi yaratıldı dünya ve ademoğlu bunun için mi yerleştirildi bu mekana…

Bana değmeyen, dokunmayan yilan bin yaşasın..Kendimizi sorumlu tutmadığımız , kirletmiş olarak görmeyip, temiz kalamadığımız bir düzen, düzensizlik....
Yüreğinize, kaleminize sağlık. Dumur olmuş beyinlerimize, katilaşmış vicdanlarımıza, düşünmek istemeyen zihinlerimize, düzensizliği düzen diye oturttuğumuz hayatlarımıza ince ve net bir dokunuşewet000
ali70 beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: