Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İBADETLER.::. > İbadetler > Hacc-Umre-Kurban

Konu Kimliği: Konu Sahibi KayıpKentli,Açılış Tarihi:  20Haziran 2009 (13:18), Konuya Son Cevap : 20Haziran 2009 (13:18). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20Haziran 2009, 13:18   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 22
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart [HACC VE UMRE İLE İLGİLİ SAHTEKARLIKLAR VE HARAMİLİKLER!!!

[HACC VE UMRE İLE İLGİLİ SAHTEKARLIKLAR VE HARAMİLİKLER!!!

Kumtanesi kardeşime karşı verilmiş bir tepki değildir bu.Lütfen Kumtanesi kardeşim üzerine alınmasın; Lakin İSLAM VE HACC ve İslam'ın daha bir çok meselesi İLAHİYAT'ın tekelinde kalmıştır.

Kumtanesi kardeşim HACC ile ilgili ayetler ve hadisler asar ama biz müzlümanlar genelde HACC a giderken NASIL SOYULDUĞUMUZU ve vergilerle üzerimizden nasıl bir SOYGUN TALAN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİNİ asmayız forumlara..Tvlerde tartışmayız.Hacılarımız bundan rahyatsız olmazlar.

Çünkü Hacc insanın hayatı boyunca yediği nanelerin özrünü dilemeye gittiiği dönerken de zemzem ve hurma getirdiği bir turistik geziye dönmüştür.

Oysa bugün HACCA giderken bile günah işlenmektedir.

Siz TAVUK luk yapmak isterseniz HACC şirketleri ve TURları SEVE SEVE HOROZ olurlar.

Siz işin SEVAP HASENAT MANEVİYAT kısmında iken ALLAHSIZ kapitalist TURCULAR sizleri tavuk gibi yolmaktadırlar.

Şimdi LA sız bir HACC yapılmaktadır bu topraklarda.Siz ALLAHA GİDERKEN KABEYE YÜZÜNÜZÜ sürerken bile bir SOYGUNCU TAKIMINA HARAÇ VERMEKTESİNİZ?

fARKINDA MI peki HACC yapacak olan MÜSLÜMANLAR ? HAYIR

neden farkında değil? Çünkü hacc onlar için YERYÜZÜNDE ADALETİN VE ZULME KARŞI OLMANIN bir cevabı değil, sadece HASENAT SEVAP işidir de o yüzden.

Dine bu muameleyi yapanlar farkında olmadan ALLAHA NE MUAMELE YAPMAKTADIRLAR varın siz düşünün...

şimdi lütfen ABDURRAHMAN DİLİPAKIN aşağıdaki yazısını okuyun ve lütfen HACC konusu üzerinden ülkemizde NE GİBİ BİR HACC HARAMİLİĞİ dönmekte ve bizim hacılar hacca giderken bile nasıl bir ZULME ORTAK OLMAKTADIRLAR...lütfen araştırmasını yapın.

değerli Kumtanesi kardeşim Hacc konusunu asmak kadar HACC üzerinden nasıl bir KALPAZANLIK döndüğüyle ilgili internette dolu bilgi var.Lütfen bizleri bu konu da da aydınlat olur mu?

HAC KONUSU; VE BİR SİTEM!

Hacı adayları, intursap.org’daki, şikayet dilekçelerini hemen doldurup başbakanlığa göndersinler.Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi orada var... Diğer seyahat acentalarına uyarsınlar. Hacıları da.. Yine aynı şeyleri söylüyorum, Milletvekillerini yakalayın. Dernekleri, Vakıfları, basını harekete geçmeye çağırın.. Gelişmeleri günü gününe izleyin. Ben burada bu konuyu yazmaya devam edeceğim.. Dedikodulara, sizi korkutmak isteyenlerin yalanlarına kanmayın.. “Hüküm Allahındır” ve herkes layık olduğu şekilde yönetilecektir.. Allah cahil ve zalim bir kavme hidayet nasip etmez..

Diyorlar ki, neden başkası değil de siz.. Neden Vakit? Her meseleye koşuyoruz ya!

Bana kalırsa soru yanlış. Bir şeyler yapana “neden sen” diye sorulmamalı, yapmayanlara “neden sen değil” diye sormalı. Biz dünyada olup bitenlere gözü kapalı kalmak istemiyoruz da onun için. Haksızlıklar karşısında susanların dilsiz şeytan olduğuna inanıyoruz da onun için..

Kimin derdi başka.. “Hükümetle bu konuları konuştunuz mu?” Evet konuştum. Yazdım.. Hani konuşursanız başınıza bir iş gelmesin de, Hacıların haklarını savunurken Umreden de olmayasınız.. Evet “Dimyata Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak” da var, “Ölümü gösterip hastalığa razı etmek de!” Korka korka bu günlere geçtik.. Aradan yıllar geçti. Hala beklemek, hala korku.. Bekleyen beklesin. Ben beklemezem!

Beni birileri kullanıyorlarmış. Beni Hak yolda kullanın kardeşim.. Parti üyesi değildim ama, aday bulunamadığı zaman, o partinin varolma mücadelesine destek olmak için aday bile oldum. Tayyip Erdoğan o şiiri okuduğunda , ben gidip 10 ilde o şiiri okudum. Tayyib Erdoğan beni kullanmadı. TKP nın varolma mücadelesine destek verirken de, Ermeni Lisesinin dua odasının kapatıldığında da onlar çağırmadı beni, ben aradım onları, onlara ben destek verdim..

Söz vermiştim bir kere “Haksızlıklar karşısında susmayacaktım, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalimlere karşı” olacaktım.. Söz verdiğimde sözümde duracaktım. Celladımı alkışlamayacaktım ama celladımın bile hakkını savunacaktım. Çünki benim Rabbim, bana “Bir kavme olan düşmanlığın, seni onlar hakkında adaletsizliğe sevketmesin “ diyordu.. Kınayanların kınamasına aldırış etmeden yürüdüm..

“Abi”lerden birine sormuşlar, o da öyle demiş. “Kendini çok fazla kullandırtıyor bir de çok kışkırtıyor.” Kusura bakmayın, kim beni hak bir davada kullanmak istiyorsa, elimin erdiği, gücümün yettiği kadar kullansın.. Bu benim için bir şereftir. Öbür dünyada hayra vesile olmuş olmak, zalimlerin karşısında olanlardan olarak adımın anılması şereftir. Ben çocuk değilim ve bilerek yapıyorum... Kışkırtmaya gelince, evet kışkırtıyorum. Haksızlığa, zulme, sömürüye, hukuksuzluğa karşı kışkırtıyorum.. Haklarına sahip çıkması için insanların kışkırtıyorum, bu can bu tende kaldığı sürecede bu böyle olacak.(İnş.)

Şimdi de, şu günlerde Hac konusu ile ilgileniyorum.. Hacıları kışkırtıyorum.. Haklarına hukuk içinde kalarak sahip çıkma mücadelesi vermelerini istiyorum..

Hakkını aramaktan, istemekten korkan insanlarla nereye varabilirsiniz ki!

Oysa Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak, mazlumlara yardım etmek ister. Kendi haklarını istemekten bile korkan, haksızlıklar karşısında susan insanlarla nereye kadar gidilebilir ki. Hacca gitseler ne yazar. Resul bakar mı yarın din gününde yüzlerine. Lebbeyk diye bağırdıklarında melekler ne der onlara.. Ben demiyorum ki, biz herşeyi doğru yapıyoruz. Yanlış yaptıklarımızda çoktur elbette. Allah bizi affetsin.. Ne yapıyorsak ortada.. Ne acı ki, yanlış yaptıklarımızdan değil, daha çok doğru yaptıklarımızdan eleştiri alıyoruz.. Çünki birileri, üzeri,ne ölü toprağı serpilmiş gibi, elleri böğründe bekliyor ve bize bakıp kendi durumunun ortaya çıkmasından korkuyor/utanıyor.. Oysa önce Allahtan korkmak gerek.. Biz Allahtan, onların zalimlerden korktuklarından çok daha fazla korkuyoruz, sessiz kalırızda gazaba uğrayanlardan oluruz diye!

Kışkırtıcılık yapıyormuşum. Yaptığım kışkırtıcılık da işte bu, hakkına sahip çık, senden haksız şekilde paranı alanları mahkemeye ver. Bu bile büyük bir iş oluyor.

Kimine göre “İşime bakmalıymışım”. Benim işim bu. Önce insan olmak. Gazeteciyim, İnsan hakları savunucusuyum.. İlle de yaptığım içten maddi bir çıkarım olması gerekmiyor. Manevi ve vicdani bir kazancım var bu işten benim. Ben birilerinin paralarının onlara verdiği mutluluktan daha çok mutluluk kazanıyorum bu işten.

Biliyorum, kimi benim, kimi ailemin açığını arıyor. Hani bir şey bulamazlarsa çamur atacaklar.. İşleri bu çünki.. Ne gam, “Mekerallahu”. Onlar yeryüzünde de rezil rüsvay olacaklar, Ahirette de.. Beni asıl üzen ise, küçük menfaatleri uğruna zalimlerin safında duran kardeşlerimle ilgilidir. Onları uyarıyorum, küçük menfaatleriniz uğruna zalimlerden yana olmayın, sonra ateş size de dokunur. Zalimlerden yana olmayın, onların cür’et ve cesaretlerini artırırsınız.. Allahım! Halimizi sana arzediyorum.. Sen hidayet kıl!

Selam ve dua ile..

Konu Sahibi KayıpKentli 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
HALK HALKA AĞLASIN (dersim katlimı üzerine) Serbest Kürsü Esma_Nur 5 2332 09 Nisan 2010 20:41
Behra Hêşin Şiirler ve Şairler serpil 3 1930 15 Kasım 2009 15:11
1 KASIM 2009 GÜNÜ SABİT TELEFONLARI SUSTURUYORUZ. Serbest Kürsü Kürt_Mücahide 1 1580 28 Ekim 2009 20:12
İşçiler TABUT MİNİBÜSLE...Patron SON MODEL... Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 2 1628 10 Eylül 2009 18:32
sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER... Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 97 31008 02 Eylül 2009 18:11

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: