Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi İmran Ali,Açılış Tarihi:  26 Ocak 2010 (19:23), Konuya Son Cevap : 07 Kasım 2012 (09:11). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26 Ocak 2010, 19:23   Mesaj No:1
Durumu:İmran Ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 8503
Üyelik T.: 02Haziran 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Süperman'ın İmam Olduğu Camii

Süperman'ın İmam Olduğu Camii

DÜŞLER SOKAĞINDA BİR CAMİ …

Düşler sokağında bir camide Cuma namazındayız. Caminin İmamı Fatiha suresinin tefsirini yapıyor. Bu, 1933 yılından beri herkesin özellikle de çocukların yakından tanıdığı İmam, Süperman hoca.

İslam’ı seçtikten sonra adını değiştirmemiş Süperman. Cuma namazı sonrası kendisiyle yaptığımız söyleşimiz esnasında yalnızca soyadı değişikliğine gittiğini, Seküler olan eski soyadının yerine Mücahit soyadını aldığını öğreniyoruz. Bu ise bizi çok duygulandırıyor.

Günahlarına tövbe edip İslam’ı seçtikten sonra İlahiyat okumuş ve İslam ilminin zirvelerinde gezinmiş Süperman Mücahit. Kendisiyle yaptığımız söyleşi de bakın bize bunu nasıl anlatıyor: “Şimdiye kadar hep bedenim uçup zirvelere kondu. Ama bundan sonra atıl kalmış yanım zirvelerde dolaşacak… Biz “inşallah” diyoruz bu isteğe…

Süperman Hoca’nın sohbetinin gayet ilmi ve sahih kaynaklardan beslenerek hazırlandığı ilk dakikalardan itibaren benim ve ekibimin dikkatini çekiyor. Maşallah demeden geçemiyoruz. Özellikle bir ayetin üzerinde dakikalarca durması heyecanlandırıyor bizi. “Yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz” ayetini, Allah’tan başka hiçbir varlığın, adı Süperman’da olsa fayda sağlamayacağını bizzat kendi hayatından örneklerle izah ediyor… Himmet ya Süperman demeyin artık, diyor…

Son derece müstefit olduğumuz bu Cuma sohbetini dinleyenler arasında Batman, Tom ve Jerry, Red Kit, Temel Reis ve Kaba Sakal, Tazmanya Canavarı, Twetty, Pembe Panter, Dalton Kardeşler, Şirinler, Ayı Yogi, Atom Karınca, Bugs Bunny, Mıckey Mouse, Sunger Bop ,Afacan Dennıs, Dedektif Gadget, He-man, Power Rangers gibi isimler de var.

Hepsiyle ayrı ayrı konuşuyoruz. Yazımızın sınırlarını aşacağı için hepsini burada zikretmek elbette imkansız ama ortak akıldan ortak bir cümle çıkıveriyor… “Modern ve seküler güçler dünya çocuklarını etkilemek için bizi numune-i imtisal olarak kullandı. Geç de olsa anladık bunu. Artık oyuna gelmeyeceğiz” diyorlar. Umut vaat eden sözler duymanın sevincini yaşıyoruz…

Süperman Hoca’nın sohbetini bitirdikten sonra yaptığı bir duaya hep birlikte amin diyoruz. Ezan saati geldiği için ezanı okumak üzere müezzin yerinden kalkıyor. Minareye ilerliyor ama merdivenleri kullanmıyor… Alışılmadık şekilde minarenin dış duvarından tırmanarak şerefeye ulaşıyor. Kim bu? diye hemen yanı başımda oturan Batman’a sormadan edemiyorum… Tanımadın mı o Örümcek Adam. Artık caminin müezzini o. Minareye çıkışı ise eskiden kalma bir alışkanlık hoş görmek lazım, diye cevap veriyor Batman…

Ben gülümsüyorum… Uşşak makamında okunan ezanı dinliyorum…

İmran Ali

Konu Sahibi İmran Ali 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Süperman'ın İmam Olduğu Camii Bilgi Dağarcığı Truly 3 2015 26 Ocak 2010 19:23

Alt 27 Ocak 2010, 01:00   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Karbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Karbeyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 206
Üyelik T.: 20 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Memleket:RİZE
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Süperman'ın İmam Olduğu Camii

değişik bir bakış açısı...
TeşekkürLer
Alt 06 Kasım 2012, 21:11   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Standart Cevap: Süperman'ın İmam Olduğu Camii

Baya bir değişik yazı olmuşş
Alt 07 Kasım 2012, 09:11   Mesaj No:4
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Truly isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21133
Üyelik T.: 25 Ekim 2012
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:10
Beğendi:29
Takdirleri:201
Takdir Et:
Standart Cevap: Süperman'ın İmam Olduğu Camii

Alıntı:
Özellikle bir ayetin üzerinde dakikalarca durması heyecanlandırıyor bizi. “Yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dileriz” ayetini, Allah’tan başka hiçbir varlığın, adı Süperman’da olsa fayda sağlamayacağını bizzat kendi hayatından örneklerle izah ediyor… Himmet ya Süperman demeyin artık, diyor…

Bu superman'in, yardım istenen gavslara benzerliği benim de dikkatimi çekmişti. (Tipi dışında tabi)

Aklın yolu birmiş demek ki..

"Asra yemin ederim ki insan gerçekten ziyan içindedir.Bundan ancak iman edip iyi ameller işleyenler,birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler müstesnadır ."

Asr Suresi

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: