Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KUR'ÂN-I KERİM.::. > Kurân-ı Kerîm > Kur'ân-ı Kerim Genel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  14 Şubat 2010 (00:43), Konuya Son Cevap : 21 Şubat 2010 (14:17). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Şubat 2010, 00:43   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart KUR'AN'DA İTAAT EDİN İTAAT ETMEYİN

KUR'AN'DA İTAAT EDİN İTAAT ETMEYİN

"Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır." dediler.
(BAKARA285)

De ki, Allah'a ve Peygamber'e itaat edin!
(AL-İ İMRAN 32)

Allah ve Peygambere itaat edin ki, size de merhamet edilsin.
(AL-İ İMRAN 132)

Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin.
(NİSA 59)

Biz hangi peygamberi gönderdikse, sırf Allah'ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik.
(NİSA 64)

Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir.
(NİSA 69)

Kim peygambere itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, biz seni onlara bekçi olarak göndermedik.
(NİSA 80)

Allah'ın, üzerinizdeki nimetini ve "İşittik, itaat ettik" dediğinizde sizden aldığı ve kendisiyle sizi bağladığı ahdini hatırlayın. Allah'tan korkun
(MAİDE 7)

Allah'a itaat edin, Peygamber'e de itaat edin.
(MAİDE 92)

Allah'a ve Resulü'ne itaat edin.
(ENFAL 1)

Ey iman edenler, Allah'a ve Resulü'ne itaat edin.
(ENFAL 20)

Allah'a ve Resulü'ne itaat edin.
(ENFAL 46)

Allah'a ve Resulüne itaat ederler. İşte bunları Allah rahmetiyle yargılayacaktır. Çünkü Allah azîzdir, hakîmdir.
(TEVBE 71)

(Ey Muhammed!) Allah'a itaat eden alçak gönüllüleri müjdele.
(HAC 34)

Bir de "Allah'a ve Resulüne inandık ve itaat ettik" diyorlar da, sonra bunun arkasından yan çiziyorlar; bunlar mümin değillerdir.
(NUR 47)

Aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Resulüne davet edildiklerinde müminlerin sözü ancak "işittik ve itaat ettik" demeleridir.
(NUR 51)

Her kim Allah'a ve Resulüne itaat eder, Allah'a saygı duyar ve O'ndan sakınırsa, işte asıl bunlar bedbahtlıktan kurtulanlardır.
(NUR 52)

De ki: Allah'a itaat edin; Peygambere de itaat edin.
(NUR 54)

Hem namazı kılın, zekatı verin ve peygambere itaat edin ki rahmete eresiniz.
(NUR 56)

"Gelin artık, Allah'tan korkun ve bana itaat edin."
(ŞUARA 108)

"Gelin, artık, Allah'tan korkun ve bana itaat edin."
(ŞUARA 110)

"Gelin artık Allah'tan korkun ve bana itaat edin."
(ŞUARA 126)

"Artık Allah'tan korkun ve bana itaat edin."
(ŞUARA 131)

(ŞUARA 144)

"Gelin! Allah'tan korkun da bana itaat edin."
(ŞUARA 150)

(ŞUARA 163)

"Gelin, Allah'tan korkun ve bana itaat edin."
(ŞUARA 179)

Göklerde ve yerde kim varsa hepsi O'nundur. Hepsi de O'na itaat etmektedirler.
(RUM 26)

Gerçi biz insana, anasına ve babasına itaati de tavsiye ettik.
(LOKMAN 14)

Allah ve Resulü'ne itaat edin.
(AHZAB 33)

Her kim Allah'a ve Resulü'ne itaat ederse, o gerçekten büyük murada ermiştir.
(AHZAB 71)

Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygamber'e itaat edin ve amellerinizi boşa çıkarmayın.
(MUHAMMED 33)

De ki: Siz iman etmediniz ama "İslâm olduk." deyin. Henüz iman kalplerinize yerleşmedi. Eğer Allah'a ve Resulüne itaat ederseniz, Allah işlerinizden hiçbir şeyi eksiltmez.
(HUCURAT 14)

Allah'a ve Resulüne itaat edin. Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır.
(MÜCADELE 13)

Allah'a itaat edin, Peygamber'e de itaat edin. Yüz çevirirseniz bilin ki, elçimize düşen apaçık bir duyurmadır.
(TEĞABUN 12)

O halde gücünüzün yettiği kadar Allah'tan korkun, dinleyin, itaat edin, kendi iyiliğinize olarak harcayın.
(TEĞABUN 16)

Şöyle ki, "Allah'a kulluk edin, ondan korkun ve bana itaat edin."
(NUH 3)

Ey, Rabbine, itaat edip huzura eren nefis!
(FECR 27)

O halde Rabbinin hüküm vermesi için sabret. Onlardan hiçbir günahkâra yahut nanköre itaat etme.
(İNSAN 24)

O halde, yalanlayıcılara itaat etme.
(KALEM 8)

"Ah keşke Allah'a itaat etseydik, peygambere itaat etseydik!" derler.
(AHZAB 66)

Firavun kavmini küçümsedi. Onlar da O'na itaat ettiler. Çünkü onlar fâsık bir kavimdi.
(ZUHRUF 54)

Yine derler ki: "Ey Rabbimiz! Biz beylerimize ve büyüklerimize itaat ettik de bizi yanlış yola götürdüler."
(AHZAB 67)

hiçbir günahkâra yahut nanköre itaat etme.
(İNSAN 24)

Kâfirlere ve münafıklara itaat etme , onların ezalarını bırak (aldırma) da Allah'a tevekkül et. Allah vekil olarak hepsine yeter.
(AHZAB 48)

Biz insana, ana babasına iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Eğer onlar, seni, hakkında bilgin olmayan bir şeyi (körü körüne) bana ortak koşman için zorlarlarsa, onlara itaat etme.
(ANKEBUT 8)

YitikSevda
www.medineweb.net

Konu Sahibi Yitiksevda 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Akılsız Bedenler Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 1 2040 20Haziran 2017 00:11
Kibir hastalığı / mevlüt hönül Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 2050 24 Mayıs 2016 16:24
Hainler! – Dokuzlu Çete ve Karakter(siz)leri /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1809 19 Mayıs 2016 22:06
Çocuk İstismarı ve Ensest – Modern Lût Toplumu /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1834 19 Mayıs 2016 22:02
Vicdanla Cüzdan Arasında / MEVLÜT HÖNÜL Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 1764 19 Mayıs 2016 21:59

Alt 14 Şubat 2010, 14:06   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
HakikaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:HakikaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10886
Üyelik T.: 04 Ekim 2009
Arkadaşları:2
Memleket:ArzdaN SeMaYa ÜmmeTiN OlmaK İçiN DuaDayıM...
Konular: 22
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: KUR'AN'DA İTAAT EDİN İTAAT ETMEYİN

Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir.
(NİSA 69)

Rabbim Razı olsun sizden..Aslında tek bir ayet bile tüm gerçekleri ıspatlamaktadır..Hadis-i Şerif lerse o ıspatların en büyük kanıtlarıdır..
Alt 21 Şubat 2010, 14:17   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:islamoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10200
Üyelik T.: 30 Ağustos 2009
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: KUR'AN'DA İTAAT EDİN İTAAT ETMEYİN

Allah razı olsun zaten bu emir ve yasaklara uyarsak hayatın her alanda anlamı başka olur....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: