Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  16 Aralık 2011 (23:18), Konuya Son Cevap : 19 Aralık 2011 (16:51). Konuya 25 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Aralık 2011, 23:18   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hüküm Allah'ındır

Hüküm Allah'ındır

[DM]xn1dl2_hukum-allah-yndyr_shortfilms[/DM]

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Evrensel Tesbihat Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 1 2159 02 Nisan 2012 15:43
Kur'an'ın Tâviz ve Uzlaşmaya Bakışı Allah(c.c) YASEMİN ATAMAN 0 2003 14 Mart 2012 01:18
Tevhid Penceresinden Günümüz ve İnsanımız Tevhid Ve Şirk Konuları YASEMİN ATAMAN 0 1771 14 Mart 2012 01:09
Müslümanın müslümanlaşması Muhtelif Konular mahsun 2 2082 14 Mart 2012 01:06
Dünyevileşmek. Videolar/Slaytlar Beytül Ahzan 4 2158 10 Mart 2012 01:44

Alt 16 Aralık 2011, 23:21   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Hüküm Allah'ındır

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bulunan Taşlıçay Köyü İlköğretim Okulu’nun 6 ve 7. sınıflarında okuyan başörtülü 3 öğrenci yaklaşık 2 aydır okula alınmıyor.
7/A Sınıfı Örencilerinden Hacer Sönmez’in Aralık 2010, 6/A öğrencilerinden Ümmü Gülsüm Demir ve Sümeyye Yıldırak’ın ise 14 Ocak 2011 tarihinden itibaren başörtülü oldukları gerekçesiyle okula alınmazken, ailelerin tüm ısrarlarına rağmen okul idaresi tarafından okula alınmama gerekçesinin yazıldığı herhangi bir tutanak da tutulmadı.
Okul idaresi ile görüşen öğrenci velileri, kendi iradeleri ile örtünen çocuklarının okula bu şekilde devam etmek istediklerini belirterek, Behçet Alan ve Necmettin Uçar’ın şahitliğinde öğrencilerin okula alınmadığına dair tutanak tutulmasını istediklerini belirtti.
Okul idaresi kendilerine sözlü cevaplar vererek ikna etmeye çalıştığını ifade eden veliler, idaresinin kendilerini ilçe milli eğitim müdürlüğüne yönlendirdiğini söyledi. Bunun üzerine muhabirimize haber veren veliler, öğrencilerin maruz kaldığı hukuksuz uygulamanın kamuoyuna açıklanmasını istedi.
Olayı araştırmak için okul idaresinden bilgi almak isteyen muhabirimize bilgi vermekten kaçınan okul idaresi, kendilerine ilçe milli eğitim müdürlüğünden yazılı bir bilgi verilmeden hiçbir şekilde basına açıklama yapamayacaklarını belirtti.
Daha sonra konuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile görüşen veliler, yaşadıkları süreci, okul idaresinin öğrencileri okula almadığı halde tutanak tutmamasını ve kendilerini buraya yönlendirdiğini ifade etti.
Okul idaresi dilekçeyi de kabul etmedi
Velileri dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise okul idaresine mağduriyetlerini belirten bir dilekçe ile başvurmalarını söyleyerek, okul idaresinin dilekçeyi kendisine havale edeceğini, kendisinin ise gereğini yapacağını söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın kendilerine söylediği şekilde mağduriyetlerini özetledikleri dilekçeyi okul idaresine götürdü. Ancak okul idaresi bu sefer de dilekçeyi kabul etmeyerek, dilekçenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmesini istedi.
(Haber: Ersin Oral – İLKHA)
Alt 16 Aralık 2011, 23:23   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

02/10/2011
Osmaniye’de daha önce de okula başörtüleriyle gitmek isteyen öğrenciler çeşitli engellerle karşılaşmışlardı. Okulların açıldığı ilk günlerde Yavuz Selim ve Yalım Erez ilköğretim okullarında öğrenciler başörtüsüyle okula alınmamış, veli ve öğrencilerin uğraşları sonucu okul yönetimleri yaklaşık iki haftadan beri öğrencilere müdahale etmiyordu. Ancak 29.09.11 tarihinde Yavuz Selim İlköğretim okulunda okuyan Hümeyra Katar, İrem Katar ve Sedanur Uçar adlı öğrenciler her zamanki gibi okula başörtüsüyle geldiklerinde okul kapısında bekleyen polisler tarafından okula girişleri engellendi. Yine Yalım Erez İlköğretim okulunda okuyan Ayşe Özdil okul yönetimi tarafından okula alınmayarak eğitim hakkı engellendi. Konuyla ilgili görüştüğümüz öğrenci velileri olaya tepki göstererek ‘Öğrencilerimizin eğitim hakkı hukuksuz bir şekilde engelleniyor ve bize milli eğitim bakanlığının okullara göndermiş olduğu genelge gerekçe olarak gösteriliyor.’ ifadelerini kullandılar.
Öğrenci velileri yapılan bu hukuksuzluk karşısında sessiz kalmayacaklarını ve gereken yerlere suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler. Öğrenci velisi Sedat Uçar ‘Anayasada ilköğretim öğrencisinin hiçbir şekilde okuldan çıkarılamayacağına dair madde var. Çocuklarımızın eğitim hakkını engelleyenler suç işliyor. Milli eğitim bakanlığı okula gönderdiği genelgeyi neye göre yayınlamış anlamış değiliz.’diyerek tepkilerini dile getirdiler.
(Kaynak: Haksöz Haber)
Alt 16 Aralık 2011, 23:23   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] |
19/09/2011
Osmaniye’de okula başörtüsüyle gitmek isteyen kız öğrenciler okul müdürünün 28 şubatı aratmayan uygulamalarıyla karşılaştılar.
Başörtüsüne el uzattılar
Olay Yavuz Selim İlköğretim okulunda meydana geldi. Sabah saatlerinde okula giden Sedanur Uçar, başörtüsüyle girdiği ilk derste herhangi bir sorunla karşılaşmadı. İkinci derste öğretmenler odasına çağrılan Sedanur’un başörtüsü iki-üç defa alınarak başı açık bir şekilde derse gönderildi.
Öğrencisinin durumunu kontrol etmek için okula gelen velisi Sedat Uçar kızının başörtüsünün alınmış olduğunu fark etti.Bunun üzerine okul müdürüyle konuşan Uçar, kızının başörtüsüyle okumak istediğini ve kızının vermiş olduğu karara saygı duyulması gerektiğini dile getirdi.
Okul müdürü Adil Çimen ise öğrenciyi başörtüsüyle derse alamayacağını bildirdi. Uçar tutanak tutulmasını ve müdürün tutanağı imzalamasını isteyince, müdür ve müdür yardımcısının sert muhalefetiyle karşılaştı.Okulun müdür ve müdür yardımcısıyla bir süre tartışan Uçar, daha sonra yaşananları şöyle anlattı.
‘Okul müdüründen tutanak tutup imzalamasını isteyince, bana ‘Sen art niyetlisin, memlekette sizden başka Müslüman yokmu? Ben tutanak falan imzalamıyorum.Öğrenciyi de bu şekilde derse alamam’ diyerek daha sonra bana hakaret etti. Sonrasında ise polis çağırarak benden şikayetçi olacağını söyledi.Kızımı derse almayarak hem suç işledi, hem bana hakaret etti, birde şikayetçi olacakmış.Bu nasıl bir zihniyet’ diyerek olaya tepki gösterdi.
İki kız öğrenciyi derse almadılar
Aynı okulda okuyan ve başörtüsüyle okullarına devam etmek isteyen Hümeyra Katar ve İrem Katar ise derse girmek isteyince, müdür yardımcısı Hasan Erdem, kızları başörtüsüyle okula alamayacağını yönetmeliğin bu şekilde olduğunu dile getirerek, öğrenci velilerini Milli Eğitim Müdürlüğüne yönlendirdi.Öğrenci velileri Sedat Uçar ve Nusret Katar ise olay hakkında ilgili makamlara suç duyurunda bulunacaklarını ifade ettiler.
(Haber: Nurullah Sak / İLKHA)
Alt 16 Aralık 2011, 23:25   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

"Darbeci Baro" namıyla bilinen İstanbul Barosu, başörtüsü düşmanlığına devam ediyor.
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden bu yıl mezun olan Kübra Engin, avukatlığa adım atmak için birinci adım olarak görülen avukatlık stajı için İstanbul Barosu'na başvurdu.
Başvuruyla ilgili dün yapılan bir toplantıya giden Kübra Engin, başörtülü olduğu için toplantıya alınmadı.
Kübra Engin, neler yaşadığını Haber Demeti sitesine şöyle anlattı:
"Ben İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık stajımı yapıyorum. Ve bu staj kapsamında baroda da zorunlu dersler veriliyor. Bununla alakalı bilgilendirme toplantısı yapılacağına dair telefonuma sms gönderildi. 12 aralık günü (önceki gün) saat 14.00'de Orhan Apaydın konferans salonunda olmam gerektiğine dair bir mesajdı. Ben de bunun üzerine Baro'nun Taksim'deki merkezine gittim ve danışma bana salonun bitişikteki Ada Cafe'nin bodrum katında olduğunu söyledi, ben de -cafenin içinden geçilerek falan gidiliyor, o derece de trajikomik bir durum, neyse- aşağıya indim. Girişteki imza föyüne imzamı attım, ismimi yazdım.
Salondan içeriye giriyordum ki boynunda görevli kartlarından olduğu için yetkili olduğunu düşündüğüm bir bayan yanıma geldi ve "Bu şekilde içeriye -maalesef- alınamayacağımı" söyledi. Ben de "niçin?" diye sorduğumda "Başörtülü olduğum için yasal gerekçelerle böyle bir uygulamanın olduğunu, zaten 2 saatlik bir program olduğunu, başörtümü çıkarırsam içeri girip konuşmayı dinleyebileceğimi, aksi halde zorunlu bir toplantı da olduğu için stajımda sorun oluşabileceğini…" söyledi.
İsmimi de yazdığımı görmüş, "eğer girmeyeceksem ismimi iptal etmeleri gerektiğini" söyledi. Ben de toplantıya katılmayacağımı, istiyorsa ismimi karalayabileceğini söyledim ve çıktım.
Ben gerçekten hiç böyle bir şey beklemiyordum, çünkü herhangi bir resmiyet kesbettiğini düşünmediğim bir salon ve hakeza öyle bir toplantı söz konusu. Ve o yetkili bayan bana bunu söylerken aşikar biçimde telaşlıydı. "Biliyorum ki zor bir durum ama maalesef ki böyle bir uygulama var. Ne yazık ki…" gibi şeyler söyledi.

Olay bu şekilde gerçekleşti.. Açıkçası böyle bir şey beklemediğim için çok şaşırdım, tabii ki bu ayrımcılık karşısında gururum zedelendi, kendimi kötü hissettim, orada sınıf arkadaşlarım ve çok sayıda avukat vardı. Bayanın yaklaşımı sert veya eleştirel değildi. Belki o yüzden herhangi bir tartışmaya girmedim. Ancak şimdi pişmanım; bana somut delil sunmasını istemediğim için…"
(Kaynak: Islah Haber)
Alt 16 Aralık 2011, 23:26   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İstanbul’daki ilköğretim okullarındaki başörtülü kız öğrencilere yönelik yasakçı uygulama devam ediyor. Okulların açılmasının üzerinden haftalar geçmesine rağmen İstanbul’da bulunan İsmetpaşa İlköğretim Okulu, Mehmet Cingil İlköğretim Okulu ve Atışalanı İlköğretim Okulu’na giden başörtülü öğrenciler derslere alınmıyor. Başörtülü kız öğrencileri derslere almayan okul yöneticileri 1982 darbe Anayasası’nı gerekçe gösteriyorlar.
İstanbul Sultangazi’de bulunan İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda okuyan 6, yine Sultangazi Mehmet Cingil İlköğretim Okulu’nda okuyan 1 ve Esenler’de bulunan Atışalanı İlköğretim Okulu’nda okuyan 1 başörtülü öğrenci olmak üzere toplam 8 başörtülü kız öğrenci okula alınmıyor.
Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu Başkanı Cemal Çınar, öğrencilerin derslere alınması için uğraştıklarını, bunun için her türlü hukuki yola başvurduklarını ifade etti.
(Haber: Baki Altun – İLKHA)
Alt 16 Aralık 2011, 23:29   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

07/10/2011
ODTÜ, Ankara, Dicle, Erciyes ve Kocaeli gibi üniversitelerde fakülte, bölüm ya da öğretim görevlisi düzeyinde başörtüsü yasağı sorunu yaşanırken, Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler adına yayınlanan bildiride yasağın ne boyutta olduğu gözler önüne serildi. Bazı bölümlerde yasağın katı bir şekilde uygulandığı, öğrencilerin dersliklerden çıkarıldığı bildirilen açıklamada ayrıca öğretim görevlilerinin öğrencilere karşı ayrımcı bir tutum takındığına dikkat çekildi. Bir bölüm başkanının başörtülü öğrencilere dönük ““Mikrop gibi ürüyor musunuz siz?!” şeklindeki hakaretinin de aktarıldığı bildiri, “Her gün ama her gün okul kapılarında, kıyılarda köşelerde egemen ideolojinin faşist baskılarıyla peruk, şapka takmaya; başörtüsünü çıkartmaya zorlanıyoruz. Bunlara rağmen hâlâ bizi mustazaf değil müstekbir olarak gören arkadaşlar tarafından da sloganlarla, afişlerle, sözlü saldırılarla yıldırılmaya, bazen de egemen yapının bizlere bir hediyesi(!) olarak aydınlatılmaya çalışılıyoruz.” ifadeleriyle son buldu.

ÖĞRENCİLERİN BAŞÖRTÜSÜ BİLDİRİSİ

Egemen Çıkmazında Başörtüsü

Mart 2010’da YÖK’ün ‘başörtülülerin sınıftan atılamayacağı, sadece haklarında tutanak tutulabileceği’ne dair bildirisi, pek çok üniversitede herhangi bir dayanağı olmadığı hâlde kusursuz bir tutarlılıkla uygulanan yasağın ve hatta zulmün farklı farklı yorumlanarak katılaşmasına ya da hafiflemesine sebebiyet verdi. Rektörlerin, daha özelde dekanların insiyatifine ve ‘özgürlük algısı’na bırakılan bu durum biz başörtülü kadınlar açısından ciddi bir garabet teşkil etmeye başladı. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nü ele alırsak bu durumu ziyadesiyle tecrübe etmiş oluruz.

Bazı fakültelerde rahatlıkla derslere girilirken bazı fakültelerin neredeyse kapısından içeri dahi girilemeyeceği alenen ortadadır. Tam da bu noktada uzatılan her mikrofona ne kadar özgür, ne kadar insan merkezli bir kampüs oluşturduğunu söyleyen rektörün ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’cı tavrı devreye giriyor.

Pek çok bölümde kısmen de olsa kalkan yasak bazı bölümlerde ise şiddetini koruyarak devam etmekte. Herkesin rahatlıkla girip çıktığı K salonundan bile çıkartılan başörtülü öğrencilerin olması tüm bu tutarsızlığı açıklamaya yeterli. İki yıl öncesine kadar yemekhane ve kütüphanelere bile Ögb (Özel Güvenlik Birimi) tarafından alınmıyorduk. Şimdilerde ise hâlâ daha yasakla beraber hocaların takındığı anlamsız ve hastalıklı tavırlarla uğraşıyor pek çoğumuz. Öyle ki yasak konusunda konuşmak için gidilen fakat hocaların kendilerini tanrısallaştırma süreçleri neticesinde bir ‘tapınak’ hâline getirdikleri odalarına kıyafetimizden dolayı alınmıyor; yine aynı hocaların rejim muhafızlıklarına kalkan olarak kullandıkları dersten bırakma, okul uzattırma, soruşturma açma gibi tehditlerine maruz kalıyoruz.

İnançlarımıza ve ideolojilerimize her fırsatta ket vurmaya çalışılıyor; ‘örtük engelli, ikinci sınıf vatandaş’ gibi sıfatlarla ‘alçakça’ vasfediliyoruz. Geçtiğimiz yıl Fen-Edebiyat Fakültesi’ndeki başörtülü arkadaşlarımız bir bölüm başkanına ait ‘Mikrop gibi ürüyor musunuz siz?!’ hakaretine maruz kaldılar.

Yine okulların açıldığı şu günlerde ise keyfî uygulamalar devam ediyor. Fen-Edebiyat Fakültesi’nde bazı bölümler –AKE Bölümü vs.- ve Eğitim Fakültesi’nde –özellikle İlköğretim Bölümü- örnekliktir.

Şurada bir yıl öncesine kadar lavabo kapılarına asılan ‘Başörtüsü takıp çıkmak yasaktır!’ ilanlarıyla durdurulmaya çalışılırken şimdi bizlere hem lütuf gibi aksettirilen ama aslında öte yandan bir göz boyama olarak sunulan binalara ve dahasında sadece birinci katlara girme izni(!)ne tabi tutuluyoruz.

Her gün ama her gün okul kapılarında, kıyılarda köşelerde egemen ideolojinin faşist baskılarıyla peruk, şapka takmaya; başörtüsünü çıkartmaya zorlanıyoruz. Bunlara rağmen hâlâ bizi mustazaf değil müstekbir olarak gören arkadaşlar tarafından da sloganlarla, afişlerle, sözlü saldırılarla yıldırılmaya, bazen de egemen yapının bizlere bir hediyesi(!) olarak aydınlatılmaya çalışılıyoruz.

Hacettepeli Müslüman Öğrenciler

(Kaynak: Platform Haber)
Alt 16 Aralık 2011, 23:31   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Konya'da Başörtüsü Zulmü

Konya'da ilköğretim öğrencisi, yasal bir engel olmadığı halde başörtülü olduğu için okula alınmadı.

Merkez Karatay ilçesinde bulunan Yusuf İzzettin Horasanlı ilköğretim okulu 7/C sınıfı öğrencisi olan Zeynep Ödemiş başörtüsü taktığı gerekçesiyle okula alınmadı.

Okul Müdürü Süleyman Şahin, kız çocuğunu başörtülü olarak okula almamakta haklı olduğunu yönetmeliğin ve mevzuatın bunu emrettiğini iddia ederek kendini savundu.

Başörtülü olduğu için okula alınmayan ilköğretim öğrencisi Zeynep Ödemiş, “Başörtüsü Allahın emridir kesinlikle vazgeçmem ve takmaya devam edeceğim.”dedi

Kendisine baskı yapıldığını ifade eden Ödemiş, hocalarının kendisine, “Yaptığın saçma, böyle yaparak kendi geleceğini tehlikeye atıyorsun.”dediklerini ifade etti.

Zeynep’in babası Halit Ödemiş ise, “Kızım Allahın emri olan başörtüsünü taktığı için mağdur ediliyor, ben kızımın okumasını hepsinden çok istiyorum.” dedi.

Okul müdürü ile görüştüğünü ifade eden Ödemiş, okul müdüründen kızını okula almadığına dair belge istediğini; ancak söz konusu belgenin kendisine verilmediğini belirtti.

Eğitim haklarını kimsenin ellerinden alamayacağını ifade eden Halit Ödemiş, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

İLKHA
Alt 16 Aralık 2011, 23:33   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesinde 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında başörtülü olarak okumak isteyen kız öğrenciler, bu yıl da okul yönetimleri tarafından okula alınmadılar.

Hilvan'da Başörtüsü Zulmü Devam Ediyor
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesinde 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında başörtülü olarak okumak isteyen kız öğrenciler, bu yıl da okul yönetimleri tarafından okula alınmadılar.
ŞANLIURFA - Hilvan'da başörtülü olarak okumak isteyen kız öğrencilere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okul idarecileri tarafından engel çıkarıldı. Velileri ile birlikte okula gelen öğrenciler, okul yönetimleri tarafından baskıya maruz bırakılıp mağdur edildi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulunda okumakta olan 6.sınıf öğrencisi Susa Beyazçiçek ve 7.sınıf öğrencisi Büşra Karataş'ın okul yönetimi tarafından sınıflarına alınmadıkları öne sürüldü.

Öğrenci velileri, Esat Beyazçiçek ve Ömer Karataş; sabah okula giden çocuklarının sınıf öğretmenleri tarafından sınıfa alınmamaları nedeniyle okula geldiklerini söyledi. Veliler, Okul müdürü Ersin Yay'la yaptıkları görüşme neticesinde çocuklarının sınıfa alındığını ancak iki ders gördükten sonra kendilerine gelen telefonla kızlarının sınıftan çıkarıldığını öğrendiklerini ifade etti.

Kendisiyle görüşmek istediğimiz okul müdürü Ersin Yay ise, okulun giriş kapısını kapattırdı ve sorularımızı cevapsız bıraktı.

Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulunda da, başörtülü kız öğrencileri sınıflarına alınmadı. 5. sınıfta okumakta olan Ayşegül Altun ve 6. sınıfta okumakta olan Gülsüm Atmaca adlı kız öğrencilerin yaşadığı mağduriyet üzerine okula gelen velilerinin ısrarlarına rağmen öğrenciler sınıfa alınmayıp, psikolojik baskıya maruz bırakıldılar.

Öğrenci velileri Mevlüt Atmaca ve Halef Altun sabah çocuklarının okula geldiklerini ancak okul yönetimi tarafından sınıflarından çıkartıldığını söylediler. Okul müdürü M. Şakir Seçme ile yaptıkları görüşmede okul müdürünün öğrencileri başörtülü okula alamayacağını söylediğini belirttiler. Atmaca, "Kendisine sekiz yıllık zorunlu eğitim ve öğretim hakkını kimsenin engelleyemeyeceğini söylememize rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından arandığını, başörtülü kızların okula alınmayacağına dair emir aldığını, bu nedenle kızları okula alamayacağını söyledi" dedi.

Okul müdürü muhabirlerimizin görüşme talebine ise olumsuz cevap verip hakaretlerde bulundu.

Öte yandan edindiğimiz bilgiye göre Hilvan'da yeni açılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda 5 kız öğrenci, Mustafa Kemal ilköğretim Okulunda 9 kız öğrenci, Hilvan ilköğretim okulunda ise 4 kız öğrenci başörtülü oldukları gerekçesiyle okula alınmadılar.

(M. Can Yardımcı - İLKHA)
Alt 16 Aralık 2011, 23:37   Mesaj No:10
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Doğru haber gazetesinin son sayısında ilkokula giden çocuklardan biri cumhurbaşkana mektub yazmış ama ne mektub,Allah ın hükmüne çağırmış,mektub yaısını bulamıyorum yayınlıyacaktımda....içerik olarak muhteşem bi mektub tu ve gündem etmek lazım aslında bu tür rabbani eylemleri.......

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: