Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MusabBinumeyr,Açılış Tarihi:  24 Aralık 2011 (23:28), Konuya Son Cevap : 24 Aralık 2011 (23:34). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Aralık 2011, 23:28   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:50
Beğendi:0
Takdirleri:160
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ezan Yarım Kalmaz

Ezan Yarım Kalmaz

Geçtiğimiz günlerde, iş çıkışı yorgun bir halde eve dönerken başlayan ezan sesini duyunca kulaklığımı çıkarıp yoluma öyle devam ettim. Yatsı ezanı güzel güzel okunmaya devam ederken birden bire duruverdi. “Ne oldu, neden durduk yere ezan sesi gidiverdi?” diye düşüne düşüne yürürken başka bir yerden, yolun daha ilerisinden yükselen bir... ses dikkatimi çekti.

Sesin sahibi var gücüyle yarıda kalmış ezanı tamamlıyor, hocanın kaldığı yerden devam ediyordu. Onca korna sesi, kalabalığın uğultusu arasında yükselen bu güzel sese doğru yürüdüm. Sesin geldiği yere vardığımda gördüğüm manzara beni hayrete düşürdü.

Yolumun üzerindeki otelin önünde, yalın ayak dikilmiş bir tinerci, bir elinde bali, bir elinde poşet, gür sesiyle yarım kalmış ezana devam ediyordu, öyle de güzel okuyordu ki kimse onun bu halini yadırgayamıyordu.

Bir yandan adamın bu haline üzülüp bir yandan da yaptığı güzelliğe sevinirken devam ettim yoluma...

İşte öyle anlar oluyor ki insan şaşkınlık ve hüzünle karışık tebessüm etmekten başka bir şey yapamıyor.

Semerkand Dergisinden
alıntıdır..

Konu Sahibi MusabBinumeyr 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bİr fİrakın ardından Makale ve Köşe Yazıları YaŞuHa 1 2450 09 Aralık 2013 21:01
Hikaye okumakta fayda var Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler GÖKCEN_AZRA 2 2343 25 Kasım 2013 13:27
Köle Olabilmek Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler mehmet akif2 2 2408 17 Kasım 2013 12:01
Nereye atıyorsun adımlarını /medineweb Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler su damlası 3 2523 17 Kasım 2013 11:50
Suriyeli Kardeşimizin Feryadı Videolar/Slaytlar YaŞuHa 1 1839 10 Kasım 2013 12:57

Alt 24 Aralık 2011, 23:34   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Ezan Yarım Kalmaz

Alıntı:
MusabBinumeyr Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Geçtiğimiz günlerde, iş çıkışı yorgun bir halde eve dönerken başlayan ezan sesini duyunca kulaklığımı çıkarıp yoluma öyle devam ettim. Yatsı ezanı güzel güzel okunmaya devam ederken birden bire duruverdi. “Ne oldu, neden durduk yere ezan sesi gidiverdi?” diye düşüne düşüne yürürken başka bir yerden, yolun daha ilerisinden yükselen bir... ses dikkatimi çekti.

Sesin sahibi var gücüyle yarıda kalmış ezanı tamamlıyor, hocanın kaldığı yerden devam ediyordu. Onca korna sesi, kalabalığın uğultusu arasında yükselen bu güzel sese doğru yürüdüm. Sesin geldiği yere vardığımda gördüğüm manzara beni hayrete düşürdü.

Yolumun üzerindeki otelin önünde, yalın ayak dikilmiş bir tinerci, bir elinde bali, bir elinde poşet, gür sesiyle yarım kalmış ezana devam ediyordu, öyle de güzel okuyordu ki kimse onun bu halini yadırgayamıyordu.

Bir yandan adamın bu haline üzülüp bir yandan da yaptığı güzelliğe sevinirken devam ettim yoluma...

İşte öyle anlar oluyor ki insan şaşkınlık ve hüzünle karışık tebessüm etmekten başka bir şey yapamıyor.

Semerkand Dergisinden

alıntıdır..
çok güzeş bi yazı çok anlamlı

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)