Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  30 Ocak 2012 (12:55), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2012 (16:02). Konuya 18 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Ocak 2012, 12:55   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart öncesi ve şimdisiyle fetullah gülen..

öncesi ve şimdisiyle fetullah gülen..

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 593 29 Ağustos 2021 22:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5792 19 Aralık 2018 22:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1014 18 Aralık 2018 21:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1142 27 Ekim 2018 21:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1145 03 Ekim 2018 20:57

Alt 30 Ocak 2012, 13:21   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: öncesi ve şimdisiyle fetullah gülen..

El insaf Kardeş Bu kadarmı ağır hitap edilir ehli kıble birine acıyorum Müslümalara binlerce kez acıyorum Muhammed Fetullah Gülene Münafık diyecek kadar kör olmuşuz Alnı secde gören birinin kalbini okuyanlarımız var artık...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30 Ocak 2012, 13:22   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4531
Beğendi:6127
Takdirleri:24126
Takdir Et:

sana şunu hatırlatmak isterim . Biz fatih sultan mehmetin torunları değilmiyiz.'' ayrıca alimlere münafık deme gibi bir lüksümüz yoktur. '' Kimin ne oldugu RABBUL ALEMİN bilir . diyorum ve o muhteşem zaatın istanbulu fethettikden sonraki bildirisini hatırlatıyorum.

Ben, Fatih Sultan Han

burada tüm dünyaya duyururum ki

bu fermanla tüm Bosna Fransiskanları benim korumam altındadır. Ve;

kimse bu insanları veya kiliselerini incitmeyecek ve zarar vermeyecektir. Benim ülkemde barış içinde yaşayacaklardır.

Göçmen olmuş bu insanlar için huzur ve özgürlük bulacaklardır. Benim ülkemde olan manastırlarına dönebileceklerdir.

Benim ülkemden kimse, vezirlerim valilerim dahi onurlarına zarar vermeyecek ve onları incitmeyecektir.

Kimse bu kimselerin canlarına mallarına ve kiliselerine saldırmayacaktır.

Bu fermanla, yeri göğü yaratan Allah'ın, Hz. Muhammed'in ve geçmiş 124.000 peygamberin adına

kılıcım üzerine yemin ederim ki benim halkımdan kimse bu fermanı çiğnemeyecektir.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 30 Ocak 2012, 13:24   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı sanal alem ile tamami ile bağımı koparacam herks olmuş Allemei cihan herkes kafir müşrik münafık yeter bence bu tür karalamalar Küfür tek millet ama biz o küfür milletine hizmet ediyoruz birbirimiz ile düşmanlık sayesinde ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30 Ocak 2012, 13:27   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4531
Beğendi:6127
Takdirleri:24126
Takdir Et:

aslında yitik kardeşim şahsım olarak her videoyu kalee almıyorum malum sanal ortamın hali belli hoca efendi gibi muhterem şahıslara zrr vermek için avam elinden geleni yapmakda en asıl olan bunları müslümanlık bilincinde olan kardeşlerimizin bu tarz videoları benimseyıp buraya koymaları çok yanlış...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 30 Ocak 2012, 13:28   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Allah Resulü Muhammed Şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir...

"Kendi ayıplarıyla meşgul olmanın kendisine baş­kalarının ayıplarıyla uğraşması fırsatı vermediği kimseye ne mutlu!" İyi olan odur ki başkalarının ayıplarıyla uğraştığı oranda kendi ayıplarını da görüp uğraşsın. Ne kadar kötü­dür ki insan binlerce ayıba sahip olduğu halde hep başkala­rının ayıbından söz etsin ve o ayıpları kendi ayıplarına örtü kılsın.

Eğer insan bir miktar kendi ayıplarına eğilir ve onları Islah etmeye çalışırsa işleri Salih olacaktır. Kendini ayıptan ve kusurdan arınmış sayan kişi cahil ve nadandır. Ve hiçbir ayıp kişinin kendi ayıplarını görmemesinden ve kendisi pek çok ayıba sahip olduğu halde başkalarının ayıplarından söz edip durmasından daha kötü değildir.

Allah resulünden daha bilgiliyiz galiba?!!!!!

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30 Ocak 2012, 13:33   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

La diyebilmek emin ol İslam bu değildir değildir Bak kardeşim İslam tevazu rahmet yardımlaşma ve en önemliside Ahlak dinidir bir müşriğe dahi bizler İnancımıza müdahale etmedikçe en güzel şekilde muamele ile mükellefiz tartışmak istemediğim en son konu Milyonların sevgisine mazhar olmuş insanlardır kişilerin sevdiğine hakaret edilirse misli ile cevap veren çok olur...

Şimdi birileri benim sevdiğim İmam Humeyni Ali Şeriati Seyyid Kutuba İmam İbni Teymiyeye bu sözleri Kullansa emin ol yıkarım ortalığı buna göre düşün ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30 Ocak 2012, 15:16   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

selamun aleykum

Vidyoyu açamadım vidyoda fettullah gülen hakkında ne anlatılıyor bilmiyorum. Fakat anladığım kadarıyla vidyoda fettullah gülene ikiyüzlü yakıştırılması yapılmış.

Daha düne kadar baş örtü islam dininin olmazsa olmazlarındandır diyen bir zihniyet bu gün nasıl olduysa baş örtüsü teferuattır diyebiliyorsa,başı çıplak sözde islami bir toplum meydana getirdiğini iddia ediyorsa ben ona ikiyüzlü değil üçyüzlü derim.

Bu başkalarının ayıbını ortaya çıkarmak değil,din adına ortaya çıkan dinle alakaları bulunmayan sahtekarların gerçek yüzünü ortaya çıkarmaktır.

Bu hal islama aykırı olmayıp bizatihi islamın emir ettiği bir durumdur. İnsanların ayıplarını araştırıp ortaya çıkaramak farklı şeydir, insanların şirklerini küfürlerini ikiyüzlülüklerini ortaya çıkarmak farklı şeydir,bunları birbirine karıştırmamak lazım...

Medinede ki münafıklarda ehl-i kıble insanlardandıylar..Onlarda namaz kılıyorlardı fakat cenabbi Allah onların namazlarının kabul görmediğini buyurmuş onlararı ebediyen cehenemle müjdelemiştir...

İbn-i Teymiyye Ali Şeriati Humeyni ve Seyyid Kutub bunlar birbirine zıt kutuplar sayın abim bunları karıştırmayalım

Selametle kalın
Alt 30 Ocak 2012, 16:04   Mesaj No:9
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

hoca efendinin bu videodaki konuşmaları elbette ki sorunludur.ama ustaca çarpıtmak derler buna.konuşmalarının bazı kesitlerini kesip,istedikleri kıvama getirdikten sonra,arkasına alakasız bir ayet yapıştırmak,bana pek sağlıklı/imanlı kafası ürünü gibi gelmiyor.amaç karalamak namı diğer üzüm yemek değilde bağcı dövmek!
hoca efendiye muhafik demek,vicdansızlıktır,ferasetsizliktir Allah korkususuzluktur.
hrsıtiyan ve yahudileri dost edinmek başkadır,muaşeret siyaset bambaşkadır.ilki haram ikincisi caizdir elzemdir.
yarabbi bizi müslümanlarla uğraşmaktan,karalamaktan muhafaza buyur.bu tür sakatlara hidayet nasip et.
yitiksevda doğru düşünüyor.kamer34 malesef gene zıtlaştık....la diyebilmek ise tamiri imkansız vukuat...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 30 Ocak 2012, 18:03   Mesaj No:10
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Paylaşımını yaptığım videonun üzerindeki gerek,olumlu ve gerek olumsuz yorumların olacağını tahmin ediyordum ki bu da oldu zaten, ilk başta ,

yitik sevda abime,dair bi kaç sözüm olacak ,sayın abim siz karlı bi havada aracını sürmeye çalışan ve karda patinaj yapan ama bi türlü arabanızı ilerletemeyen şöför misali arabayı nereye süreceğinize ve karlı havada yanınıza arabanız için zencir ve ilk baştada arabanızdaki kışlık olmayan bu tekerleklerinizden kurtulmanız lazım ki aracınızı yola koyabilesiniz ve aracınızın şöförlüğünü elinizde tutmayı başarabilesiniz.İnşaallah o günleride görecez sayın abim,umarım sizin bana karşı olan yaptığınız eleşttirilerinizi benim olgun karşıladığım gibi sizde bu eleştirimi olgun karşılarsınız,kabul etmek de zorunda değilsiniz..

Esmanur ablamada,yaptığı açıklamasına binaen bi kaç cümle yazma ihtiyacı duyduğumdan dolayı bunlarıda şöyle ifade edeyim,sayın ablam bizler kabul ettiğimiz dinin pıratikliğine farklı bakıyor veya farklı cehdlerle insanları bilgilendirme yollarına koyula biliriz ve biz birbirimizin anlayışıylada aynı olmaya biliriz ama inanın sizde demişsinizya,islamı idrak etmiş veya etmiş gibi fark ettiğimiz,kişiler neden olayaları islami yönden değerlendirmeye çalışmıyoruz,bakın ben paylaşımını yaptığım her ,paylaşımıma inanıyor ve insanlardanda destek beklemiyor tek bi amacım var HAK VE BATILIN ORTAYA ÇIKMASINDAKİ ŞAHİDLİĞİM,dileyen dilediğini yapar,olumlu veya olumsız tabiki taraftarları olacaklardır,karşı çakan,veya araştırmaya kendini sevk edenler de olacaktır bu durumda ama bizler eleştirile bilenler ve eleştirenlerde olmalıyız.inanın ben yaptığım her paylaşımımda beni adaletsizliğe sevk edecek bütün unsurları düşünüp bu durumları kaldırdıktan sonrada ENTER,tuşun basıyorum,daha sonra gelen eleştirileride olumlu buluyorum.

kamer 34 abime,sizinle aynı düşündüğümüzdendir ki paylaşımlarıma olumlu bakıyor ve gücünüz nispetincede haklı bulduğunuza ,yanlış bulduğunuzuda yani olumlu ve olumsuzları birlikte yazdığınız için sizen Allah razı olsun...

Abdulmelik hocama,hocam sizi bu sitenin kurucusu,sahibi olarak değil,NECAŞİSİ OLARAK,GÖRÜYORUM ama kısmı olarak,ve size bu yönde bi sorum olacak beni o kadar çok eleştirmişsiniz ki tamam eleştirmişsinde sayın abaim,HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK...

Gelelim olayın baş aktörü olan,fetullah gülen hocaya,biraz geçmişe gidelim çok değil bi kaç yıl olmamış kadar bi geçmişe,ihh nın gazzedeki mazlumlara dünyanın dört bir tarfındaki destek ile giden mavi marmara gemisinin olayına,bu gemide geleneksel olarakta osa dünayanın dört bir tarafından bilinen İHH çalışanlşarı,gönüllü olan insanlar gazzeye yola koyuldular ve İSARİL TERÖR ÖRGÜTÜ,tarafından ULUSLAR ARASI SULARDA saldırıya uğradılar sonuç,9 masum canın ölümü,onlarca iyi niyetli insanın yaralanması ve yüzlerce insanın esir tutulup piskolojik işkenceye tabi tutulması,diyeceksinizki be hey adam FETULLAH HOCANIN ne ilgisi var..Şundan dolayı var,fetullah hocaya ilk başta İHH SORULUYOR,dünyanın dör bir yanında tanınan bu MEŞRU YARDIMLAŞMA SİVİL TOPLULUĞUNU,Fetullah hoca tanımıyorum,diyor,peki isarail terör örgütünün saldırısına maruz kalan bu olay hakkındaki görüşünüz,bUNLAR İSRAİLDEN İZİN ALMALARI LAZIM ..DENİZ BAYKALA GEÇMİŞ OLSUN DİYEN FETULLAH HOCA,ÖLEN İNSANLARIN AİLESİNİDE ARAYIP GEÇMİŞ OLSUN DESEYDİYA..BUNLARI Bİ İZLE...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] VİDEOYU SADECE BİLGİ OLARAK VERİYORUM FETULLAH HOCANIN TAVRI ANLAMINDA,YOKSA KADİR MISIRLI OĞLUYLADA AYNI İTİKATTE DEĞİLİMDİR BAZI KONULARDA]

AYRICA YUKARDA İLK PAYLAŞTIĞIM VİDEODA GEÇMİŞTE söylediği doğruları,daha sonraki döneminde nasıl çark ettiğiyle alakalıdır,soruyorum tarafgirliğini yapan her kişiye,NE DEĞİŞTİĞİ FETULLAH HOCA İÇİN BU KADAR 360 DERECE FİKİR DÖNÜŞÜ OLDU,ayrıca dinler arası diyalog islam dininde var mıdır...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)