Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Komik Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  07 Mart 2012 (10:56), Konuya Son Cevap : 28 Ağustos 2023 (22:00). Konuya 16 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Mart 2012, 10:56   Mesaj No:1
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ankara'yı Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Ankara'yı Ne Kadar Tanıyorsunuz?

madde 1.
Yeni baslayanlar için Ankara Aştidir (otobüs terminali). soğuğun içine işlediği anda basını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alışırsın.

madde 2:
Ankara da deniz yoktur. deniz kenarında bir kentte bir sekilde bulunmuşsan, denizi seviyorsan, Ankara yı kısa vadede sevemeyeceksin, hiç kasma. yine de çeneni kapa,ankara iyi güzel de denizi yok abi bea kabilinden düşüncelerini kendine sakla, bu muhabbetleri defalarca kez duymuş olan ankaralılar pek sevencen davranmazlar, sıcak yaklaşmazlar. baygınlık verirsiniz. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim.

madde 3:
Ankara yı istanbul ile, izmir ile kıyaslamaya kalkmayın, bu da sevilmez, hele izmir karşılaştırması tiksinti yaratır. yok kordon vardı yok çiğdem vardı bilmemne... gölbaşı nda denize dökerler adamı allahama..

madde 4:
Ankara da kış soğuk geçer. rüzgarı keser, ayazı süründürür. kalın giyinin, bere ve eldiven edinin; öğlen dışarı çıkıyorsanız ve geç saatlerde dışarda bulunmanız gerekecekse havaya aldanmayın. coğrafya dersinde karasal iklim için neler söylerdiniz onları hatırlayın. ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar üşüyün, sonra gece-gündüz sıcaklığı arasındaki büyük farkı anlayın.

madde 5:
Çinçin mahallesi denilen yere gece gitmeyin. gündüz de gitmeyin. illa gidecem ben gezerim görürüm hoplarım zıplarım diyorsanız, en fiyakalı, en pahalı giysilerinizi giyin, telefonunuzu boynunuza asın öle gidin.

madde 6:
Ankara da deniz yoktur. alışın..

madde 7:
elektronik malzeme, korsan cd falan arıyorsanız kızılay da vakit kaybetmeyin, teknosa arayıp kazık yemeyin, maltepe pazarı nı öğrenin. ben öğrenciyim abi sözünü motto bilin, her alışverişte işe yarar.

madde 8:
öğrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksanız, bir şekilde itfaiye meydanına gidin,dibine kadar araştırın, az parayla süper ev nasıl döşenir görün. ya da beni çağırın göstereyim.

madde 9:
Atakule de bir halt yok, boşuna meraklanmayın, çankaya ya
sırf atakule için tırmanmayýn. ha eğer ben illa bozkır manzarası görecem edecem diyip de gidecekseniz,hemen aşağıdaki botanik parkına da uğrayın.

madde 10:
Ankara da deniz yoktur. deniz aramayın.

madde 11:
Metro ya girin, kaybolun, ama alışveriş yapmayın.

madde 12:
Odtü, bilkent, hacettepe yahut başkent üniversitesi öğrencisi iseniz, araba almayın, otobüs ve servisi tercih edin. eskişehir yolunun her sabah yaşadığı tıkanıkta tuzunuz bulunmasın. sizin yüzünüzden sınava geç kalmayayım. lütfen.

madde 13:
Banliyo trenleri güvenlidir, çekinmeyin kullanın. sincanlı ezik büzük gençlerle muhatap olmayın.

madde 14:
Kaybolursanız kimseye asla ve kat a yol sormayın.
sorduğunuz her yüz kişiden kırkı gitmemeniz gereken yönü, otuzu bambaşka bir tarafı gösterir, kalan otuz da bilmiyorum abi ben buraların yabancısıyım der. karanfil sokak ta sağlık bakanlığı nerede diye sorarsınız, adamı kocatepe camii ne çıkarırlar, yapmadıkları şey değildir. harita edinin.

madde 15:
Odtü lü değilseniz, odtü kampüsüne girmeniz, alcatraz dan kaçmanız kadar meşakkatli bir meseledir, bunu bilin. Israrcı iseniz, risk alın ve güvenpark tan kalkan odtü minibüslerinden birine binin, kampüse girişte kimlik soran görevli minibüse girdiğinde, kendinizden emin bir şekilde adamın gözlerine sen benim kim olduğumu biliyor musun bakışı atın. işe yarayabilir. (ne yaparsanız yapın, gerekirse ormana dalın girin ama kimlik diye topkek ambalajı, kupa sekizlisi göstermeyin)

madde 16:
Ankara da deniz yok. yok ulan işte, yok

madde 17:
Ulus pek sevilen bir yer değildir. eski meclis binasının burada bulunması ulus u güzel kılmaz. zamanla göreceksiniz ki, ulus u hiçbir şey güzel kılmaz, kılamaz; olabilemez. ulus tan ve arka sokaklarından uzak durun.

madde 18:
En popüler buluşma mekanları olan kızılay gima yı ve dost kitabevini ni öğrenin.

madde 19:
Tunalı hilmi caddesi demeyin. ankaralılar -muhtemelen hilmi nin güzel bir isim olmadığını düşünüyor olduklarından direkman tunalı derler. siz de tunalı diyin.

madde 20:
Ankaragücü taraftarı çirkef ve kalabalık, gençlerbirliği taraftarı az sayıda ve enteldir. kalabalık bir ankaragücü taraftar grubu görürseniz sakının. laf atarlarsa karşılık vermeyin. tek kişi bile olsa, iki dakika içersinde sürüyle adam toplayıp peşinizden koşturabilir.büyükşehir belediyespor un taraftarı yoktur, olduğunu iddia eden olursa gülün geçin. nanik yapın.

madde 21:
'boş yere ağlama, kalbini bağlama, ankara kızlarına' şarkısını öğrenin, sık sık söyleyin.

madde 22:
Ankara da en güzel mevsim sonbahardır. tadını çıkarın.

madde 23:
Trafikte taş düşemez ama milletvekili çıkabilir. kırmızı ışıkta sizi bekletebilir. hazırlıklı olun.

madde 24:
Gazi üniversitesi nin iibf dışındaki bir fakültesine gidecekseniz temkinli olun, eli tespihli takım elbiseli tiplerle saçınız, sakalınız, küpeniz üzerine bir konuşma yapmaya hazır olun. adamlarla papaz olmayın.

madde 25:
Gece ondan on birden sonra sokaklarda kimseciklerin kalmaması normaldir, kimyasal bomba neyin atılmamış, insanlar
sığınağa kaçarcasına bir anda ortalıktan kaybolmamışlardır, olağan bir durumdur bu. sakin olun, panik yapmayın.

madde 26:
Cadde ortasında düğün dernek görürsen şaşırmayın, bilmediğiniz ankara havalarında da oynamayın.

madde 27.
Nerde olursanız olun aşağıya doğru indiğinizde kızılaya çıkarsınız. Pek çok yere yürüyerek gidebilirsiniz, kaybolmak gibi bir şansınız yoktur,bunu unutmayın. 'aha nerdeyim lan ben?'dediğinizde ulustasınızdır, panik yapmaya gerek yok, bentderesine doğru gitmediğinizden emin olduktan sonra, hızla metroya ulaşabilirsiniz, müzelerin biraz aşağısındadır. büyük tiyatroyu sorup,entel görünümüne girmeyin, itfaiyeciler çarsısını sorun, kimse sizi kandırmasın. samanpazarı da olabilir. ulus dışınnda ankarada hiçbir yerde absürd bir durumla karşılaşmazsınızz.

madde 28.
Etrafınızda, gözünüzü nereye çevirdiyseniz bir robocopa çarptıysa kızılaydasınız demektir.eylem yapılacak anlamındadır bu. korkmayın.yine, bir avuç eylemci için 4 otobüs robocop, çevik kuvvet inmiştir. bu kadar polisi nereye göndersin kardeşim bu devlet?! mantığıyla öyle bakınır dururlar o polisler.

madde 29.
Ssk işhanı ve sakarya alkol mekanlarıdır. en berrbat birahenlerden tutun meyhane ve club ortamlarının hepsi vardır oralarda.

madde 30.
Ankarada güz bambaşkadır. özellikle, kalabalığı seviyorsanız, yüksel caddesinde; tenhalığı seviyorsanız, bahçeli 7. cadde hariç her caddesinde ve tandoğanın ara sokaklarında turlarsanız, bir aylığına bu şehri sevebilirsiniz belki. onun dışında bürokrasi hemen her zman kendisini hissettirir de bir tek sakarya caddesine uğramaz gibi gelir bana.

madde 31.
Ankara melankoliktir, ekim güzeldir.

madde 32.
Ankaraya geldik laila ya gidelim diye gazlara geldiyseniz 1 şişe viski için 300 milyon, bir bira için 20 milyon gibi fiyatlara hazırlıklı olun. Armada ile migros alışveriş merkezi eşittir ama migros alışveriş merkezi biraz daha eşittir. (bkz: mudo)

madde 33.
Metroya binerken her zaman ve her zaman, mutlaka inenlere yol verin. inen ve binenlerin toplu çemkirmelerine maruz kalmayın. metro ve ankaray ı karıştırmayın. ikisi de kızılay da kesişir; ankaray aşti ye gider, metro ise akköprü ve batıkent tarafına.

madde 34.
Kar-buz çok olur lütfen dikkatli adımlarla yürüyün.

madde 35.
Ankaradaki yürüyen merdiven adabında acelesi olmayan vatandaş sağda dursun diye bir kural yoktur. yürüyen merdivene binecekseniz yürümeyin, durun zira merdiven zaten sizin için yürümektedir.

madde 36.
Kavaklıdere, ayrancı mevkilerine belediye otobüslerine bindiğinizde fark edeceksiniz ki otobüsün yaş ortalaması 65-70 civarlarındadır.korkmayın takım elbiselerle otobüse binmenize gerek yok herkes öyle biniyor diye.

madde 37.
Genelkurmay önünde ayakkabınızı bağlamak üzere durmayın.makinalı tüfek doğrultuyorlar.

madde 38. -
'hocam'a alışın, bu lafı duyunca kendinizi hoca gibi hissetmeyin.bir ankara klasiğidir, özellikle üniversite kampüslerinde güvenlik görevlileri öğrencilere, taksi şoförleri güvenliğe, büfeciler büfecilere, kısaca herkes herkese hocam der. ayrıca taksi şoförü üniversiteli olduğunuzu anladığı anda hocam diye hitap eder size. hoca değilsiniz, ankaralısınız.

madde 39.
Radyo odtü çok hoş bir kanaldır. frekansı 103.1 dir. haftaiçi sabahları modern sabahlar olur güzeldir.

madde 40.
Harikalar diyarı, zart zurt gölü ankaranın tarihi yerleri değildir. aldanmayn.

madde 41 .
Bahçeliye giderkenki yolun ortasındaki gökkuşağı adlı yapının ne ayak olduğunu sormayın boşuna. bilene rastlamadım.

madde 42.
Kızılaydaki yapı kredi binasındaki leyleklerin niye birinin yan yan diğerinin de kanatlarını farklı frekanslarda çırparak uçtuğu üzerine kafa yormayın. biz yorduk yararını görmedik.

ALINTI

Konu Sahibi FECR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yumurta Akı ve Yanık Tedavisi Pratik / Faydalı Bilgiler FECR 0 86 14 Ekim 2023 12:25
Düğünlerimiz İslam'ın neresinde? Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 1 267 02 Ağustos 2023 16:34
Mezuniyet Programı mı Meyhane Açılışı mı Belli... Adap-Edep-Ahlak FECR 0 177 13Haziran 2023 11:35
Evinize Kem Gözlü Ahmak Bir Adamı Davet Eder... Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 4 208 05Haziran 2023 10:15
Bizi Allah'tan Alıkoyan Kaç Şeyi Hayatımızdan... Muhtelif Konular FECR 0 189 10 Nisan 2023 20:38

Alt 07 Mart 2012, 11:10   Mesaj No:2
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ankara'yı Ne Kadar Tanıyorsunuz?

SEMTLERE GÖRE ANKARA ANALİZİ
Alt 07 Mart 2012, 11:16   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

[QUOTE=FECR;163240]

madde 3:
Ankara yı istanbul ile, izmir ile kıyaslamaya kalkmayın, bu da sevilmez, hele izmir karşılaştırması tiksinti yaratır. yok kordon vardı yok çiğdem vardı bilmemne... gölbaşı nda denize dökerler adamı allahama..

madde 4:
Ankara da kış soğuk geçer. rüzgarı keser, ayazı süründürür. kalın giyinin, bere ve eldiven edinin; öğlen dışarı çıkıyorsanız ve geç saatlerde dışarda bulunmanız gerekecekse havaya aldanmayın. coğrafya dersinde karasal iklim için neler söylerdiniz onları hatırlayın. ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar üşüyün, sonra gece-gündüz sıcaklığı arasındaki büyük farkı anlayın.

madde 5:
Çinçin mahallesi denilen yere gece gitmeyin. gündüz de gitmeyin. illa gidecem ben gezerim görürüm hoplarım zıplarım diyorsanız, en fiyakalı, en pahalı giysilerinizi giyin, telefonunuzu boynunuza asın öle gidin.

madde 7:
elektronik malzeme, korsan cd falan arıyorsanız kızılay da vakit kaybetmeyin, teknosa arayıp kazık yemeyin, maltepe pazarı nı öğrenin. ben öğrenciyim abi sözünü motto bilin, her alışverişte işe yarar.

madde 9:
Atakule de bir halt yok, boşuna meraklanmayın, çankaya ya
sırf atakule için tırmanmayýn. ha eğer ben illa bozkır manzarası görecem edecem diyip de gidecekseniz,hemen aşağıdaki botanik parkına da uğrayın.

madde 14:
sorduğunuz her yüz kişiden kırkı gitmemeniz gereken yönü, otuzu bambaşka bir tarafı gösterir, kalan otuz da bilmiyorum abi ben buraların yabancısıyım der. karanfil sokak ta sağlık bakanlığı nerede diye sorarsınız, adamı kocatepe camii ne çıkarırlar, yapmadıkları şey değildir. harita edinin.

madde 20:
Ankaragücü taraftarı çirkef ve kalabalık, gençlerbirliği taraftarı az sayıda ve enteldir. kalabalık bir ankaragücü taraftar grubu görürseniz sakının. laf atarlarsa karşılık vermeyin. tek kişi bile olsa, iki dakika içersinde sürüyle adam toplayıp peşinizden koşturabilir.büyükşehir belediyespor un taraftarı yoktur, olduğunu iddia eden olursa gülün geçin. nanik yapın.

madde 23:
Trafikte taş düşemez ama milletvekili çıkabilir. kırmızı ışıkta sizi bekletebilir. hazırlıklı olun.

madde 24:
Gazi üniversitesi nin iibf dışındaki bir fakültesine gidecekseniz temkinli olun, eli tespihli takım elbiseli tiplerle saçınız, sakalınız, küpeniz üzerine bir konuşma yapmaya hazır olun. adamlarla papaz olmayın.

madde 26:
Cadde ortasında düğün dernek görürsen şaşırmayın, bilmediğiniz ankara havalarında da oynamayın.

madde 29.
Ssk işhanı ve sakarya alkol mekanlarıdır. en berrbat birahenlerden tutun meyhane ve club ortamlarının hepsi vardır oralarda.

madde 37.
Genelkurmay önünde ayakkabınızı bağlamak üzere durmayın.makinalı tüfek doğrultuyorlar.

madde 40.
Harikalar diyarı, zart zurt gölü ankaranın tarihi yerleri değildir. aldanmayn.

madde 41 .
Bahçeliye giderkenki yolun ortasındaki gökkuşağı adlı yapının ne ayak olduğunu sormayın boşuna. bilene rastlamadım.

Rahman razı olsun güzel bir paylaşım ....Çinçin kısmına çok güldüm bence de merak edilecek bir yer değil ama nasıl gidileceğini tarif etmesi çok iyi olmuş...
Alt 07 Mart 2012, 11:21   Mesaj No:4
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[SIZE="3"]Rahman razı olsun güzel bir paylaşım ....Çinçin kısmına çok güldüm bence de merak edilecek bir yer değil ama nasıl gidileceğini tarif etmesi çok iyi olmuş...
Ecmain

Çinçin artık eski Çinçin değil, Melih Gökçek'in Kentsel dönüşümüne kurban gitti.
Alt 07 Mart 2012, 11:22   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
İnceSızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İnceSızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13046
Üyelik T.: 16 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
madde 38. -
'hocam'a alışın, bu lafı duyunca kendinizi hoca gibi hissetmeyin.bir ankara klasiğidir, özellikle üniversite kampüslerinde güvenlik görevlileri öğrencilere, taksi şoförleri güvenliğe, büfeciler büfecilere, kısaca herkes herkese hocam der. ayrıca taksi şoförü üniversiteli olduğunuzu anladığı anda hocam diye hitap eder size. hoca değilsiniz, ankaralısınız.

düşmez dilimizden

madde 16:
Ankara da deniz yok. yok ulan işte, yok

uzgn

madde 14:

hakkat bunu yapar ve zewk duyarlar dikkat dikkat..!!!^^

madde 8:
öğrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksanız, bir şekilde itfaiye meydanına gidin,dibine kadar araştırın, az parayla süper ev nasıl döşenir görün. ya da beni çağırın göstereyim.

madde 3:

İş arasında en çok dkkatimi bunlar çekti hepsi şidetle doğru bilerek yaşayana sıkıntı yok ben ankarayı bütün taşduvarlarına bütün soğukluğuna ramen sewiyorum...Emeğinize sağlık çok güzel olmuş
Alt 07 Mart 2012, 11:23   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ecmain

Çinçin artık eski Çinçin değil, Melih Gökçek'in Kentsel dönüşümüne kurban gitti.
Evet ama bundan dolayıda çinçin ankaraya dağıldı Eskiden biryerde idiler şimdi heryerdeler düşünceli000
Mihrinaz beğendi.
Alt 07 Mart 2012, 11:24   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:

Her ilin Mutlaka Kedine Göre Güzellikleri vardır, Doğusu olsun batısı olsun,

Bir çok ile gittiğim için diyorum, ankara ise zaten işimin merkezi
Alt 07 Mart 2012, 11:27   Mesaj No:8
Medineweb Acemi Üyesi
tugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tugra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16153
Üyelik T.: 18 Ocak 2012
Memleket:İstanbul
Konular: 2
Beğenildi:4
Beğendi:4
Takdir Et:

Öncelikle çok güzel bir paylaşım olmuş iki sefer okudum ,Ankara' yı sevmiyorum çünkü askerliği orda yapmıştımuzgn.Tabiki işin latifesi bu -D) , İstanbul Ankara karşılaştırmasını yapmayacagım ancak, havası çok soguk , kışın Allah kolaylık versin orada oturanlara. Ankara deyince aklıma Kocatepe camii , Kızılay ,Anıtkabir,Tandoğan meydanı, ve tabikide Ankaragücü gelir,yani sözün özü güzel şehir Ankara , farklı şartlarda orda olsaydım ,severdim sanırım Ankara'yı. Yazınızdada belirttiginiz gibi ,ve tabii Ankara deyince önce güz gelir aklıma, çok doğru bir tespit olmuş
Alt 07 Mart 2012, 15:30   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

madde 5:

Krdeşimden namını duydum gideceğim varsada gitmem ...

madde 7:

Öğrencilere her ilde merhamet ön safta tabi herkes kullanmazsa )
Alt 07 Mart 2012, 15:57   Mesaj No:10
Medineweb Üyesi
Durumu:mahsun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13707
Üyelik T.: 12 Nisan 2011
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster

SEMTLERE GÖRE ANKARA ANALİZİ

Günah mı işlediniz, hidayete mi ulaşamadınız gönlünüz mu huzursuz, yoksa hastalığınıza deva, sınavlarınıza destek mi istiyorsunuz Hacıbayram türbesine gidin. Himmet hidayet şefaat şifa kapısı...

ALLAH BİRDİR VE TEKTİR ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: