Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  06 Temmuz 2012 (22:30), Konuya Son Cevap : 06 Temmuz 2012 (22:30). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Temmuz 2012, 22:30   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kuranda dua örnekleri...

Kuranda dua örnekleri...

Rabbimiz! Bize bol sabır ver. Yolunda ayaklarımızı sabit kıl ve inkârcı toplumakarşı bize yardım et (Bakara, 2/250).

Hamd, Âlemlerin Rabbi, Rahmân, Rahîm, hesap ve ceza (ahiret) gününün malikiAllah’a mahsustur.(Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet.Gazaba uğrayanların ve yolunu şaşıranlarınkine değil (Fatiha, 1/1-7)

• Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi saptırma, bize rahmetindenver. şüphesiz sen çok bağışlayansın (Âl-i imrân, 3/8).

• Rabbimiz! Bizi sana teslim olanlardan eyle. Neslimizden de sana teslim olmuşbir ümmet lutfeyle. Bize hacla ilgili vazifelerimizi göster, tövbelerimizi kabul et.şüphesiz tövbeleri çok kabul eden ve çok merhametli olan ancak sensin(Bakara, 2/128)
...
.• Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize merhamet etmezsen,mutlaka hüsrana uğrayacağız (A’raf, 7/23).

• Rabbimiz! Biz iman ettik, bizi bağışla ve bize merhamet et. Sen en iyi merhametedensin (Mü’minun, 23/109).

• Rabbimiz! Yalnızca sana tevekkül ettik, yalnızca sana yöneldik. Dönüş de ancak sanadır (Mümtehine, 60/4).

• Rabbim! Gönlümü aç, işimi kolay kıl (Tahâ, 20/25).

• Rabbim! Muhakkak ki ben kendime zulmettim, beni bağışla (Kasas, 28/16).

• Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sen her türlü eksiklikten uzaksın. Muhakkak ki ben zalimlerden oldum (Enbiya, 21/87).

• Rabbim! Bağışla, merhamet buyur. Sen en iyi merhamet edensin (Mü’minun, 23/118).

• Rabbim! Bana hüküm ve hikmet ver ve beni salihlere erdir (Şuarâ, 26/83).

• Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve nesiller ver. Bizi takva sahiplerine önder kıl (Furkan, 25/74).

• Bana Müslümanca ölmeyi nasip eyle ve beni salihler arasına dahil eyle (Yusuf, 12/101).

• Ey Rabbimiz! Bize bol sabır ver ve bizim canımızı Müslüman olarak al (A’raf, 7/126).

• Ey Rabbim! Beni; bana ve ana-babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın iyi işler yapmaya yönelt ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat! (Neml, 27/19).

• Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru (Bakara, 2/201).

• Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla.Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin bırakma! Ey Rabbimiz! şüphesizsen çok esirgeyicisin, çok merhametlisin (Haşr, 59/10).

• Rabbimiz! Bize bol sabır ver. Yolunda ayaklarımızı sabit kıl ve inkârcı toplumakarşı bize yardım et (Bakara, 2/250).

• Sen bizim velimizsin. Artık bizi bağışla ve bize acı. Sen en iyi bağışlayansın(A’raf, 7/155).

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 590 29 Ağustos 2021 22:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5752 19 Aralık 2018 22:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1011 18 Aralık 2018 21:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1141 27 Ekim 2018 21:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1143 03 Ekim 2018 20:57

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)