Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KUR'ÂN-I KERİM.::. > Kurân-ı Kerîm > Kur'ân-ı Kerim Genel

Konu Kimliği: Konu Sahibi barışş,Açılış Tarihi:  24 Kasım 2012 (13:49), Konuya Son Cevap : 26 Ağustos 2013 (22:33). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Kasım 2012, 13:49   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 'Yanlış okuyorum' endişesiyle Kur'an okumamak doğru mu?

'Yanlış okuyorum' endişesiyle Kur'an okumamak doğru mu?

Oncelikle insan olarak her zaman yeni şeyler öğreniriz. Bu öğrenme sürecinde zaman zaman fıtratımız gereği yanlışlar da yaparız. Ama bu yapılan yanlışlar öğrenmemize asla engel olmamalı.

Yeni öğrendiğimiz bir konuda yapılan yanlışlar yanlıştan daha ziyade doğruyu öğrenmek için gösterilen gayretler olarak görülür.
Onun için Kur’an okumayı öğrenirken yaptığımız yanlışlar bizi ümitsizliğe itmesinden daha çok doğruya götüren bir köprü olarak düşünmeli ve doğruyu öğrenme gayretini göstermelidir.
Bir de şeytan insanı hayra götüren yolları zorlaştırmaya ve sonradan da tamamen geçilmez hale getirmeye çalışır. Yanlış okuyorum diye Allah’ın okunmasını emrettiği bir şeyi terk etmek de şeytanın tuzağına düşmek demek olur.
Cenab-ı mevla bizlere Kur’an-ı en güzel bir şekilde okumayı nasip eylesin.
Amin...

Konu Sahibi barışş 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tevekkül Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler barışş 0 725 21 Temmuz 2019 10:08
bir baba gittiğinde Şiirler ve Şairler mehmet akif2 6 2832 22 Eylül 2013 12:28
48 yıldır uyumayan adam Bilgi Dağarcığı barışş 0 1763 19 Temmuz 2013 14:34
Hıçkırmadan oku! Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp barışş 0 1688 18 Temmuz 2013 13:59
Sağlık sistemiyle ilgili ezber bozan açıklamalar Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp barışş 1 1636 06Haziran 2013 16:31

Alt 26 Ağustos 2013, 22:33   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: 'Yanlış okuyorum' endişesiyle Kur'an okumamak doğru mu?

her alanda aynı kaideler geçerlidir. Birden hepsini, en mükemmel yapamıyorum diye ümitsizliğe düşülmez. Herşey zamanla terakki ve tekamül kazanır amma gayret etmek, üzerine gitmek, sebat etmek, devam etmek, çalışmak şartıyla...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)