Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp

Konu Kimliği: Konu Sahibi cananekinci,Açılış Tarihi:  12 Aralık 2012 (21:32), Konuya Son Cevap : 13 Aralık 2012 (00:56). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Aralık 2012, 21:32   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:cananekinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4832
Üyelik T.: 07 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
alkol, sigara, aile, çocuk

alkol, sigara, aile, çocuk

ben hayatımda ailemden kötü söz duymadım, dayak yemedim. İslamda da anne babanın kıymeti açıkça belli ya çocuklar? anne çocuğuna haksız yere veya güzelce söylenmek yerine kızarak söylemesi elbetteki çocuğun kalbi kırılıyor ve İslam da derki annen baban kızsa da yalvararak onların gönüllerini alınız ama şurada çocukların kalbi kırıldığından hak geçmiyor mu? ya baba işin stresini eve getirir, hafta sonlarını ailesiyle geçirmek yerine arkadaşlarıyla geçirir... burada çocukların babaya ihtiyacı yok mu?

annem evin bütün sorumluluklarını omuzlarına alır Allah annemden razı olsun...
ancak babam kahvehane, sigara, bi kaç günde bir, 1-2 kutu bira içer ama Güzel Rabbim şahit babam o birayı içtiğinde benim midem bulanıyor ve babamdan uzaklaşıyorum... bir yıl önce bi dergaha gidip tövbe etti bi kaç ay öncesine kadar güzelce namazını kılıyordu ve ben mutlu oluyordum ancak yine aynı şekilde alkolik değil ama o bir tane bira bile insanı babasından soğutuyor.... Allah doğru yolu açıkça göstersin ne diyim artık

benim sizlerden rica bi dua varsa lütfen söyleyin de biz çocukların kalbi kırılmasın şimdiden

Konu Sahibi cananekinci 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
500 yasin-i Şerif Duyurular/Öneriler/Şikayetler Allahın kulu_ 2 1799 28 Mayıs 2013 20:51
istihare namazında görülen rüya Soru Cevap Arşivi Medineweb 7 2516 17 Şubat 2013 14:25
alkol, sigara, aile, çocuk Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp BİLGE 2 1601 12 Aralık 2012 21:32
aile içi sorunların çocuklardaki etkisi Soru Cevap Arşivi muallime 2 2041 30 Eylül 2012 23:58
sinirlerime hakim olamıyorum :( Soru Cevap Arşivi muallime 5 2326 09 Ağustos 2012 00:50

Alt 12 Aralık 2012, 23:47   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 08 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart Cevap: alkol, sigara, aile, çocuk

Allah babana hidayet nasip etsin,anneninde sabrı için gönlünde ne muradı varsa versin
Allahım bu içki nusubetine düşmüş olanlara hidayet nasip et,evlerinde husursuz uyuyan çocuklara yardım et,Rabbim sen dilediğini doğru yola iletirsin onlarıda doğru yola ilet.

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 13 Aralık 2012, 00:56   Mesaj No:3
Medineweb Aktif Üyesi
BİLGE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:BİLGE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17509
Üyelik T.: 22 Mart 2012
Arkadaşları:9
Konular: 3
Beğenildi:37
Beğendi:1
Takdir Et:
Standart Cevap: alkol, sigara, aile, çocuk

Alıntı:
zilzal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah babana hidayet nasip etsin,anneninde sabrı için gönlünde ne muradı varsa versin
Allahım bu içki nusubetine düşmüş olanlara hidayet nasip et,evlerinde husursuz uyuyan çocuklara yardım et,Rabbim sen dilediğini doğru yola iletirsin onlarıda doğru yola ilet.

'dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanılmalı' demiş...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: